2737
2734
عنوان

احکام و مسائل بارداری و زایمان

| مشاهده متن کامل بحث + 186466 بازدید | 497 پست
مامان مهتاب جون با شماره دفتر مرجعت تماس بگیر یا ساعت 2 به بعد به شماره 64411 زنگ بزن بگو سوال از بانوان دارم اسم مرجعت رو هم بهشون بگو
http://www.taranomemehr.blogfa.com **وبلاگ ترنم مهر** ادرس کلوپ بنیاد نیکوکاری http://old.ninisite.com/clubs/detail.asp?clubID=19528 اللهم صل علی محمد وال محمدو عجل فرجهم
سلام مامان محمدامین تسنیم جان ...کم پیدایی ؟

مامان مهتاب جان گفته بودم که اگه برات مشقت داره و میدونی که نمیتونی برای هر نمازت غسل کنی و یا حتی ممکنه این غسلا به بدنت اسیب برشونه میتونی تیمم بدل از غسل بکنی ...برای هر نماز اگه کثیره باشی لازمه تیمم بدل از غسل بکنی ااما اگه متوسطه باشی یه غسل کافیه اگه قلیله باشی وضو کفایت میکنه ...

تا میتونی باید از خروج خون جلوگیری کنه .. اگه اون قدر کثیره بودی که نمیشد ایرادی نداره وباید سریع به نمازت رو بخونی
وقتی زندگی پایان می یابد از تو نمی پرسند دیگران درباره تو چه کردند وچه نکردند بلکه می پرسند تو درباره خود ودیگران چه کردی و چه نکردی!!!

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام بنفشه جون من یه ذره دیر متوجه میشم هههه

ببین متوجه شدم قضیه نفاس رو
ولی تو استحاضه ، شما گفتی 10 روز بعد از غسل نفاس ، میشه دوره استحاضه ( یعنی عبادات به گردنمون هست ولی با شرایطه وضو یا غسل) خوب حالا سوال :
1- اینکه میگید پنبه بزارید منظور از پنبه همون نوار بهداشتیه یا نه دستمال کاغذی رو در دهانه واژن ؟ (مثل زمان پاک کردن ترشحات)
2 - خوب میزان پنبه فرق می کنه ممکنه یکی اینقد پنبه برداره که فقط یه روش خونی بشه و به اون ورم نرسه و یکی دیگه یه بند انگشت پنبه برداره و هر دو طرفه پنبه خونی بشه اونوقت حکمش قلیله است یا متوسطه ؟ یعنی میزان پنبه برای تست چقدر باشه؟ و آیا حتما باید پنبه باشه یا دستمال کاغذی هم میشه ؟ و اینکه ممکنه یکی دستمال 3 لا برای تست برداره خوب جذب اون بیشتره که؟ وای ببخشید من کلا گیج شدم به بعضیام میگن بی خیال بعد قضاهاشو به جا میاری ولی نمی شه که
خواهشا اینقد ساده ساده توضیح بده که من بفهم مرسی

3- گفتین برای متوسطه غسل برای کثیره واسه هرنماز غسل :
خوب یعنی تو متوسطه یه غسل برای هر 5 نماز یا فقط نماز صبح؟ ( اگه بین 2 تا نماز خون دیدی چی؟ همون یه غسل در روز کافیه؟

4- این طوری که من فهمیدم بعد از نفس و 10 روز استحاضه ، مثلا اگه قبل زایمان 30 ام تا 7 ام ماهه بعدی عادت می شدی و 10 روز استحاضه ات بیافته تو 30 ام ماه ، باز استحاضه محسوب میشی؟ یا باید بزاری به حکم 7 روز حیض بعد اون 7 روز حیضت رو استحاضه کنی ؟ یا اینکه نه کلا بعد نفاس همیشه تا 10 روز استحاضه است بعد اگه افتادی تو ایام عادتت یعنی همو 30 ام ماه حیض محسوب میشه اگرم که گذشته بود از 30 ام بازم بنا به استحاضه است

وای شرمنده
خلاصه ببخشید
2728
سلام بچه ها من 9 روز دیگه 2 ماهم تموم میشه میرم تو 3 ماه
یه سوال داشتم موقع نماز خوندن مخصوصا رکوع و سجده زیره دلم درد میگیره زیاد نیستااااااا اگه پشته میز بخونم و رکوع و سجدم رو سرمو بذارم رو میز اشکال داره؟
نفس مامان 5 آبان بدنیا اومد و معنی زندگی رو به ما فهموند
چه تایپیک خوبیه اینجا،تازه پیداش کردم
وَ إِذَا سَأَلَکَ عِبَادِی عَنِّی فَإِنِّی قَرِیبٌ أُجِیبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْیَسْتَجِیبُواْ لِی وَ لْیُؤْمِنُواْ بِی لَعَلَّهُمْ یَرْشُدُونَ(186) آپلود عکس رایگان و دائمی
2738
nabi عزیز اگه دردش زیاد نیست و قابل تحمله باید به صورت عادی بخونی
تازه این دردا و سنگینی به اخراش که میرسه بیشتر میشه تا جاییکه توان داری باید ایستاده بخونی هر زمان که برات ضرر داشت یا تحمل دردش رو نداشتی اجازه داری روی میز بخونی
وقتی زندگی پایان می یابد از تو نمی پرسند دیگران درباره تو چه کردند وچه نکردند بلکه می پرسند تو درباره خود ودیگران چه کردی و چه نکردی!!!
با اجازه بنفشضه بانو :

نرگس عزیز :
1- منظور از پنبه همون پنبه است نه نواربهداشتی و نه دستمال کاغذی همون پنبه بهداشتی که تو داروخونه ها دارن

2- نرگس جان پنبه رو برای همین گفتن که هر قدر هم باشه زیاد و کمش تو جذبش فرق نداره شما به مقدار متعارفی که میشه برای تمیز کردن ازش استفاده کرد بردار ... دستمال کاغذی هم ملاک نیست برای همین گفتن فقط پنبه چون زیاد و کمش تو مقدار جذب فرقی نداره

3- بله برای متوسطه شما فقط برای نماز صبح غسل میکنی و اگه تو طول روز خونوریزیت به همون مقدار متوسطه باقی موند دیگه نیازی به تجدید غسل نیست و فقط برای هر نماز وضو لازمه اما اگه صبح غسل متوسطه کردی و بین روز به کثیره تبدیل شد باید برای اون نماز غسل کثیر ه بکنی

4- بعداز نفاس اگه خونریزیت افتاد تو ایام حیضت ،حیض محسوب میشه و اگه درایام حیض نبود استحاضه است
وای من باز سوال دارم خدا ببخشه منو که هیچی از احکام شرعی رو بلد نیستم بچه ها من پنجاه و پنج روزه سزارین شدم تا سه روز اول خونریزی زیاد داشتم بعدش کم شد تا روز دهم یازدهم که رنگش تغییر کرد و ببخشید زرد بود خونریزی که من اول فکر کردم عفونت کرده رحمم اما سرچ کردم دیدم خون استحاضه زرده خلاصه تا یه چند روز پیش همین لکه بینی کم ولی زرد باقی بود تا اینکه دوباره تغییر رنگ داد و قرمز شد مثل حیض اما هنوز در حد خیلی کمه منم قبل بارداری پریودام منظم نبود که ببینم حیضه یا نه.الان نمیدونم چیکار کنم نماز بخونم نخونم چه غسلسرکنم خواهش میکنم راهنماییم کنین تا بیشتر از این جهنمی نشدم الان حدودا یه هفته س که اینجوری شدم
اللهم صل على محمدّ و آل محمد و عجّل فرجهم-برا سلامتی امام زمانمون صلوات بفرست-
سلام.عذرمیخوام که مدتها نبودم. مشکلاتی داشتم که ان شاءالله حل خواهند شد. دعا بفرمایید.
نرگس عزیزم ببخش که دیر سوالت رو میبینم.مدتاآ بود دسترسی به نت نداشتم. خوشحالم که مامان میثم عزیز خواهرانه اینجاست و پاسخ میده. اجرکم عندالله.
2706