2726
عنوان

احکام و مسائل بارداری و زایمان

| مشاهده متن کامل بحث + 186466 بازدید | 497 پست
مامان روناک عزیز اگه رنگ ترشحات از حالت عادی که سفید رنگ و گاهی کاهی رنگه تغییر کنه ومتمایل به خون بشه استحاضه است و البته تشخیصش به عهده خودته یعنی اگه شما این لکه رو جایی ببینی احتمال اینکه بگی خون هست وجود داره ؟ معمولا اگه این رنگ قهوه ای روشن ادامه حیض باشه یا ادامه نفاس باشه حکم استحاضه داره
وقتی زندگی پایان می یابد از تو نمی پرسند دیگران درباره تو چه کردند وچه نکردند بلکه می پرسند تو درباره خود ودیگران چه کردی و چه نکردی!!!

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
سلام من تزه زایمان کردم دوقلو اصلا وقت ندارم پستای قبلیتونو بخونمو مطمینم که سوالی که میپرسم تکراریه حتما ولی لطفا جوابمو بدین من الان روز 9 از زایمانم هستم سزارین شدم تا روز سه خونریزی زیاد بود بعد تا روز هفت خیلی کم شد که رفتم غسل نفاس کردم اما بعدش دوباره زیاد شده نمازامو چه جوری باید بخونم؟نمیتونم که واسه هر نماز برم حموم غسل کنم با دو تابچه ی نق نقو میشه حکم شرعیشو بهم بگین
اللهم صل على محمدّ و آل محمد و عجّل فرجهم-برا سلامتی امام زمانمون صلوات بفرست-
ای جانم ...مامان مهتاب دوقلوها ! مبارک باشه قدمشون

عزیزم از روز دهم به بعد خونریزیای شما حکم استحاضه پیدا میکنه اگه استحاضه کثیره است به حدی که از پنبه بهداشتی رد میشه بااید برای هر نماز غسل کنی اما از اونجایی که اینکار واقعا مشقت داره برای شما میوتی بجاش تیمم بدل از غسل بکنی یعنی اینکه اول یه وضو بگیر بعدش تیمم کن وسریع نمازت رو بخون موقع نماز سعی کن با پنبه جلوی خروج خون رو بگیری
وقتی زندگی پایان می یابد از تو نمی پرسند دیگران درباره تو چه کردند وچه نکردند بلکه می پرسند تو درباره خود ودیگران چه کردی و چه نکردی!!!
مرسی مامان میثم جون من غسل رو کردم ولی نمازامو نخوندم هنوز متاسفانه حالا اینجوری که شما گفتی میرم میخونم دوروبری ها میگن بزار دم مغرب هم نماز ظهر و عصر و مغرب و عشا رو با هم بخون میگن برو غسل کن اون مموقع و زود بخون ولی من تا میرم غسل میکنم هنوز توحمومم باز خون میبینم این بودکهدسردرگم شدم
سلام . یک سوال داشتم ولی خیلی به مسایل بارداری مربوط نیست در مورد لاک ناخن هست . از یک خانم ارایشگر شنیدم که اگه لاک یا کاشت ناخن روی قسمت بلندی ناخن (قسمت اصلی نه ) انجام بشه میشه میشه وضو گرفت و غسل کرد و مانع نیست ! واقعا اینطوریه ؟
هر وقت در زندگی‌ات گیری پیش آمد و راه بندان شد، بدان خدا کرده است؛ زود برو با او خلوت کن و بگو با من چه کار داشتی که راهم را بستی؟ هر کس گرفتار است، در واقع گرفته ی یار است. ( حاج آقا دولابی)
حدیثت جونم از این احکام عجیب و غریب امروزه زیاد صادر میشه خصوصا از جانب ارایشگرا !!! نه گلم همچین حرفی درست نیست روی ناخن هر جاش که باشه مانع اب وضو هست و اشکال داره

پست بنفشه بانو در صفحه اول
: اگه خانمی در حیضش عدد ثابتی داره همیشه مثلا همیشه 7 روز خون می بینه باید بعد از زایمان 7 روز که گذشت یک غسل به نیت غسل نفاس انجام بده و هر چی که خون بعدش ببینه میشه استحاضه.اما اگر عدد روزهای حیضش مشخص نیست و فقط زمان مشخصی داری مثلا هر ماه یک روز خاص مثلا 3 هر ماه حیض میشه اما بعضی وقتها 7 روزه یا بعضی وقتها 5 روزه یا کسی که اصلا نه عددش معلومه نه روزهایش و خیلی پراکنده حیض میشه باید تا 10 روز که گذشت بره غسل نفاس انجام بده- حیض= پریود
http://www.taranomemehr.blogfa.com **وبلاگ ترنم مهر** ادرس کلوپ بنیاد نیکوکاری http://old.ninisite.com/clubs/detail.asp?clubID=19528 اللهم صل علی محمد وال محمدو عجل فرجهم
مامان میثم جون ممنون ! آخه همچین با اطمینان میگن که از مراجع هم پرسیدیم و ... که ادم به خودشم شک میکنه که نکنه زیادی دارم احکامو رعایت میکنم
هر وقت در زندگی‌ات گیری پیش آمد و راه بندان شد، بدان خدا کرده است؛ زود برو با او خلوت کن و بگو با من چه کار داشتی که راهم را بستی؟ هر کس گرفتار است، در واقع گرفته ی یار است. ( حاج آقا دولابی)
سلام مامان محمد امین اره من همیشه هفت روزه بودم الان سوال من اینه که برا هر نماز باید برم غسل استحاضه کنم یا تیمم بدل از غسل یا یه بار بسه برا همه نمازها؟و اینکه وقتی غسل کردم یا تیمم اگه بلافلصله لک دیدم چیکار کنم؟
2706