2737
2734
عنوان

احکام و مسائل بارداری و زایمان

| مشاهده متن کامل بحث + 186466 بازدید | 497 پست
سلام شادی جان. بله عزیزم. هستم. بگو جونم.

تارا جان جواب سوالت: بله خود ارضایی میشه و باید از همسرش بخواهد همون کاری رو که خودش با دست اتجام میده دقیقا از همسرش بخواهد که انجام بده. مسئله شبهه داره و احتیاط به اینه که خودش این کار رو انجام نده.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام بنفشه جان

قبل از هر چیز بابت این تاپیک خوبت ازت تشکر می کنم و یک سوال عزیز

من الان 5 ماه است که قبل از پریودم 3 الی 5 روز لک بینی دارم و بعد هم دقیقا تا 7 روز لک بینی دارم . نماز من چجوری هستش؟

من خودم دو روز اولشو نماز می خونم . چون زنگ زدم حرم گفت اگر 3 روز به 7 روز پریودی وصل شه . نماز دارد و فقط باید لباس زیر عوض شود. اما لک بینی های من الان بیشتر از 3 روز شدند.

و یک مورد دیگه من این ماه 10 روز پریود بودم . رفتم حمام و دوباره بعد از 5 روز دوباره لک بینی های قهوه ای و خونابه شروع شد و 3 روز اول زیاد و الان کم است . الان باید چیکار کنم؟

و اینکه در روزهای لک بینی می تونم نزدیکی داشته باشم؟

خیلی ممنون عزیزم
<-@خدایا از تو مى خواهم به نامت بسم الله : "دل دوستای منو شاد کنی" یا رَبِّ یا رَبِّ یا رَبِّ ،،،،، خدایییییییییییییییا . تقدیری مبارک برای دوستام بنویس
2731
تارا جان بله.مگر اینکه نظر مرجع قلید ایشون متفاوت باشه که بعیده. احتیاط کنه و انجام نده و از همسرش بخواهد که انجام بده. و اگر واقعا امکانش نیست و باید خودش انجام بده بهتره پرسش را خیلی واضح و دقیق از دفتر مرجع تقلیدش استفتاء کنه تا جواب موردی خاص برای خودش بگیره.
سلام یک ماهه زایمان کردم هنوز لکه بینی دارم تکلیف نمازام چیی میشه ؟ اگه اگه از چهل روز بیشتر شد چی

چه غسلی داره لصفا بگید؟

ممنون
باید دنبال شادی ها گشت غم ها خودشان ما را پیدا می کنند
2738
سلام عسل عزیز بستگش داره این لکه بینیا چه شکلی باشه قلیله متوسط ه یا کثیره باشه ...اگه علائم هرکدوم رو میدونی باید به همون شکلی که گفته شده غسل یا وضو بگیری و نمازت رو بخونی اما اگه علائمش رو نمیدونی بگو تا برات بنویسم بعدش از رو علائم بدونی چکار کنی البته چون گفتی لکه بینی احتمالا قلیله است یعنی فقط لکه است و خون به داخل پنبه سرایت نمیکنه در این صورت شما برای هر نماز لازمه که لباس زیرت رو عوض کنی وضو بگیری و نمازت رو بخونی اما اگه خون به داخل پنبه نفوذ میکنه استحاضه اش متفاوته

فرقی هم نمیکنه که از 40 روز بیشتر بشه یا نشه فقط اگه قبلا روز پریود شدنت و تعداد روزات مشخص بوده یعنی به اصطلاح وقتیه و عددیه بودی و خونریزیت به اون روز رسید ( مثلا هر ماه 20 ام و ب مدت 7 روز پروید میشدی) حالا اگه این خونریزیت به 20 ماه بعد رسید باید به مدت 7 روز رو حیض قرار بدی دوباره اگه ادامه پیدا کرد میشه استحاضه
وقتی زندگی پایان می یابد از تو نمی پرسند دیگران درباره تو چه کردند وچه نکردند بلکه می پرسند تو درباره خود ودیگران چه کردی و چه نکردی!!!
ممنون بنفشه بانو.....به دوستم گفتم.......خیلی تشکر کردفقط یه سوال داشت....اونم اینکه اگه تا به امروز این کار رو میکرده و نمیدونسته یا اینکه شک داشته که درسته یا نه تکلیفش چیه؟؟؟؟؟؟خیلی نگرانه
Lilypie Pregnancy tickers
عزیزم وظیفمه.
اما در مورد سوالت. پرسیدم اینطور جواب دادند که چون نمی دونسته و به محض احساس گناه پیگیر شده و سوال پرسیده تقصیری متوجه اش نیست. و گناهی بر او نیست. اما برای از بین رفتن اثر وضعی فعل حرام اگر میتونه از عالمی ذکری رو یاد بگیره و بگه تا ان شاءالله به فضل الهی اثر وضعی اش کم و یا از بین بره.
دعا میکنم اگر بچه میخواد خدا سالم و صالحش رو بهش بده که اینقدر نسبت به احکام دینش حساس و دقیقه.
از قول من ازش تشکر کن لطفا و بگو بنفشه خیلی خیلی ازت سپاسگزاره که باعث شدی خودش هم یک چیزی یاد بگیره و همچنین خیلی سپاسگزاره که نسبت به احکام دینت دقیق و حساسی.

از شما هم ممنونم.
lممنون مامان میثم جان

عزیزم من در طول روز یک بار لک میبینم ولی مجبورم نوار بهداشتی بدارم و به پنبه سرایت مبکنه و خون روشن هست

نمیدونم احکام رو بلد نیستم یعنی باید نمازم رو میخوندم سر زایمان اولم فقط 10 روز خون ریری شدید داشتم

ولی الان این لکه بینی ها عصبیم کرده تکلیفم رو نمیدونم لطفا راهنمایی کنید چه غسلی باید بکنم نماز به من واجبه؟

ممنون
lممنون مامان میثم جان

عزیزم من در طول روز یک بار لک میبینم ولی مجبورم نوار بهداشتی بدارم و به پنبه سرایت مبکنه و خون روشن هست

نمیدونم احکام رو بلد نیستم یعنی باید نمازم رو میخوندم سر زایمان اولم فقط 10 روز خون ریری شدید داشتم

ولی الان این لکه بینی ها عصبیم کرده تکلیفم رو نمیدونم لطفا راهنمایی کنید چه غسلی باید بکنم نماز به من واجبه؟

ممنون
2706