2733
2734
عنوان

احکام و مسائل بارداری و زایمان

| مشاهده متن کامل بحث + 186466 بازدید | 497 پست
سلام نابی یا نبی جان. اون ترشحات دو شکل داره. برخی مال خانم هست و برخی مال آقا.
مال آقایون ترشحات بعدشون نجس نیست اما اگر مایع منی رو نشسته باشند اون ترشحات به مایع منی آغشته و نجس میشه.
ترشحات خانمها هم نجس نیست اگر مایع منی مرد کاملا بیرون آمده باشد و واژن زن با آب تطهیر شده باشه. در غیر این صورت آنچه که از واژن زن بیرون می آید یا مایع منی هست یا ترشحات آغشته به مایع منی و نجس است.
اما اگر بعد از اقدام و استراحت احتمالی بعدش و دستشویی رفتن و ادرار کردن و تطهیر بدن مایعی از زن خارج شد و شک داشت در منی بودن و نبودنش بنا رو بر غیر منی بودن می گذاره و پاک هست.
مثلا خانمی بعد از اقدام برای بارداری ساعتی را خوابید و بعد به دستشویی رفته و ادار و بعد تطهیر داشته و بعد هم غسل جنابت انجام داده باشه و بعد از آن متوجه بشه ترشحاتی از او خارج میشه اون ترشحات منی نیست. و ترشحات عادی زنانه است.
عزیزم امیدوارم به جوابت رسیده باشی. اگر نیاز به توضیح بیشتر هس توضیح بیشتری بدهم.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
سلام
برای تعیین نوع استحاضه همون زمان خوندن نماز ملاکه یا این که خونریزی در طول روز چطوره. من در دوران استحاضه بعد زایمان هستم. گاهی اتفاق میفته که صبح تا شب هیچ خونی نمیبینم ولی شب اینقدر خون میاد که میشه بهش گفت استحاضه کثیره. و بههمین ترتیب گاهی در طول روز خونریزی به صورتی هست که میشه بهش گفت استحاضه متوسطه یا گاهی قلیله.
مثلا برای نماز ظهر و عصر حالت استحاضه قلیله دارم و بعد ممکنه کثیره یا متوسطه بشه ولی برای نماز مغرب و عشا دوباره قلیله ست.
من باید احکام کدوم یک از سه نوع استحاضه رو انجام بدم.آیا ملاک نوع استحاضه در وقت نمازه؟
و یه سوال در مورد استحاضه کثیره:اگه خون به نوار بهداشتی برسه بهش میگن استحاضه کثیره؟
یوسف می دانست تمام درها بسته اند اما بخاطر خدا به سوی درهای بسته دوید و درها برایش باز شد...
اگر تمام درهای دنیا هم به رویت بسته شد، دنبال درهای بسته بدو چون خدای تو و یوسف یکیست...
مامان مهدیار عزیز :

برای تعیین نوع استحاضه زمان خوندن نماز ملاکه ..با این فرض که شما گفتی مثلا موقع نماز مغرب شما کثیره هستی ...

بله ملاک استحاضه در وقت نمازه ممکنه یه نفر در طول روز به هر سه نوع استحاضه مبتلا بشه

ملاک نوار بهداشتی نیست ملاک پنبه است است اگه از پنبه رد بشه و به لباس یا نوار بهداشتشی زیر پنبه هم سرایت کنه کثیره است
معمولا کثیره اون خونی هست که جریان داره یعنی لکه بینی نیست مثل قلیله ..
در ضمن من چون خودم الان به این مسئله دچارم اینم بهت بگم که اگه به تجربه متوجه شدید که غسل کردن و حمام رفتن دائمی برای استحاضه کثیره ، به کثیره شدن استحاضه کم ک میکنه یعنی خونریزیت رو زیاد میکنه و برات ضرر داره میتونی تیمم بدل از غسل اانجام بدی (البته در صورتیکه مطمئنی که غسل برات ضرر داره )

وقتی زندگی پایان می یابد از تو نمی پرسند دیگران درباره تو چه کردند وچه نکردند بلکه می پرسند تو درباره خود ودیگران چه کردی و چه نکردی!!!
ممنون مامان میثم عزیز
من یه کم گیج شدم. با این وصف که ملاک نوع استحاضه در وقت نمازه پس من می تونم صبر کنم مثلا در وقتی استحاضه قلیله شد تنها با گرفتن وضو برای هر نماز، نماز بخونم. منظورم اینه که مثلا موقع اذان ظهر من در حالت استحاضه متوسطه هستم ولی اگر صبر کنم دو ساعت بعد استحاضه قلیله میشه. حالا من می تونم صبر کنم و اون موقع نماز بخونم. آیا در این حالت نیاز به غسل نیست؟
یوسف می دانست تمام درها بسته اند اما بخاطر خدا به سوی درهای بسته دوید و درها برایش باز شد...
اگر تمام درهای دنیا هم به رویت بسته شد، دنبال درهای بسته بدو چون خدای تو و یوسف یکیست...
مامان مهدیار عزیز

جواب سوالت میشه این قمست از حکم :

اگر زن نداند استحاضه او چه قسم است، موقعى که مى‏خواهد نماز بخواند، بنابر احتیاط واجب مقدارى پنبه داخل فرج نماید و کمى صبر کند و بیرون آورد و بعد از آن که فهمید استحاضه او کدام یک از آن سه قسم است کارهایى را که براى آن قسم دستور داده شده انجام دهد، ولى اگر بداند تا وقتى که مى‏خواهد نماز بخواند استحاضه او تغییر نمى‏کند، پیش از داخل شدن وقت هم مى‏تواند خود را وارسى نماید
.
این لینک رو مطالعه کن بیشتر احکامش رو گفته ببخشید که نمیتونم خودم برات بنویسم خیلی فرصت نمیکنم اینو بخون اگه بازم ابهامی موند بنویس تا برات توضیح بدم :

http://www.shirazi.ir/rflo/Resale/Pages/18.htm
وقتی زندگی پایان می یابد از تو نمی پرسند دیگران درباره تو چه کردند وچه نکردند بلکه می پرسند تو درباره خود ودیگران چه کردی و چه نکردی!!!
2738
یکی از دوستام ازم خواست که اینجا این سوالو مطرح کنم

میخواد بدونه که آیا هنگام عمل نزدیکی با شوهر، زن هم میتونه از دست خودش برای تحریک بیشتر اندام خودش استفاده کنه یا اینکه این کار به نوعی خودارضایی محسوب میشه؟
Lilypie Pregnancy tickers
سلام تارا جان. پرسسدم.منتظر جوابم. جواب بگیرم سریع میزارم اینجا. آخه چندتا سوال و استفتا با هم بود برای همین بررسی و جوابش کمی طول میکشه. چون بعضی سوالها اینجا پرسیده نمیشه و ایمیل میشه برام. بازم شرمنده ام.
2706