2733
2739
سلام

شما دوستان من از مهد شادان تو میرداماد اطلاعاتی ندارید ؟

من 4 روزه که پسرم رو میبرم اونجا راستش با چیزایی که خوندم یه کم نا امید شدم

اینجا رو از اون جهت انتخاب کردم که با محل کارم چند تا خونه فاصله داره پسر من هم 2/5 سالشه

مهدای نزدیک خونمون اصلا خوب نبود من حاضر بودم پسرم با بی تربیت ترین بچه ای که میشناسم بگرده ولی زیر دست مربی اون مهد نباشه ( مهد کیمیا تو جنت آباد )
مهد شادان فضای کلاساش فوم نداره و پارکته

البته این ترم مثل اینکه کلاس بچه های 1-3 سالشونو فرش انداختن

یه سالن بازی داره تو طبقه اول که ماشین و موتور شارژی و تلوزیون هم تو همون سالن هست تو حیاط هم سرسره و الاکلنگ و وسایل بازی دیگه داره

مربیای کلاس مانی مهربون بودن و با ادب و با حوصله

آشپزخونه و دستشوییهای مهد تمیز و مرتب بود

تو این چند روز من هم با مانی تو مهد بودم گاهی سر کلاس و گاهی تو محوطه بازی و محدودیتی از این جهت وجود نداشت

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام دوستای خوبم...
رها جون بازم ممنون از توضیحاتت عزیزم. راستی از طریق نت هم می شه کلاسهای مهد رو دید یا فقط در اختیار مدیر مهده؟ لطف می کنی هزینه شادلین رو هم بگی ...

مامان مانی عزیز، متاسفانه از مهد شادان اطلاعاتی ندارم اما با توجه به سن کوچولوتون مهمترین فاکتور مهد به نظر من مربی و شخصیت و صبر و حوصله اش می باشد البته در کنار امنیت و بهداشت محیط مهد و شاداب بودن بچه ها و فضای بازی مناسب که با توضیحی که شما از شادان دادید به نظر این مزایا برخورداره...
سلام مامان مانی جون. ناراحت نباش عزیزم. همین که این مهد اجازه می ده شما همراه پسر گلت تو مهد باشی نشون می ده از خیلی مهدهای دیگه بهتره. اینو مطمئن باش. فقط سعی کنید وقتی باهاش هستین به همه چیز دقت کنید. به رفتار مربی ها با بچه های دیگه دقت کنید. ایمنی مهد رو چک کنید. به رفتار و روحیه بچه ها دقت کنید.حتی اگه تونستین از بچه های یه کمی بزرگتر بپرسین که اونجا رو دوست دارند. بعد از اینکه پسرتون رو گذاشتین بازم سرزده برین و بهش سر بزنین. و در آخر اشکالات مهم رو لیست کنید و به مدیر مهد ارایه کنید و اگرنه به مامانای دیگه . با مامانای دیگه دوست بشین و درباره پیشنهادات و انتقادات خودتون صحبت کنید. باور کنید این تنها راه حله.
موفق باشین.
2731
یکی از دوستان درباره آوند سوال کرده بود و می خواستم همین جا جوابشون رو بدم تا بقیه هم بتونند نقطه نظرم رو بدونند.

قبل از هر صحبتی باز هم تاکید می کنم به نظر من مهد هایی اجازه بازدید چند روزه و دقیق به مادرها نمی دند ،
مهدهایی که بعد از ثبت نام به شما اجازه نمی دند که باز هم تو محیط باشین و یا لااقل از طریق سیستم دوربین مدار بسته امکان کنترل کردن اوضاع بچه رو نمی دند ، مهدهایی که اجازه بازدید سرزده به شما نمی دند
که کلا مردود هستند.
حالا می مونه مهدهایی که این اجازه رو به ما می دند.

با تمام احترامی که به اولیای بچه هایی که آوند می رند قایل هستم ولی من این مهد رو نپسندیدم.
البته یه توضیحی که باید بدم اینه که بازدید های من به هیچ عنوان در سطحی نبوده که بتونم به طور کامل بررسی کنم و همینطور تا حالا هیچگونه مقایسه نتونستم بین مهدها یی انجام بدم که لا اقل خودم احساس کردم اوضاعشون بهتر از مهدهای دیگه ست.
بنابراین با همه اینها بهترین کار اینه که هر کسی خودش از نزدیک مهد مورد نظرش رو ببینه و با دقت اونو بررسی کنه.

دلایل:
1- اول که صحبتهای خانم مدیر رو می شنیدم خیلی هیجان زده شده بودم .خیلی حرفهای قشنگی شنیدم ولی بعد که بچه ها اومدند ، کیفیت حال و روز بچه ها و همچنین مربی ها و همچنین ارتباط این دو به نظر من اصلا در سطحی نبود که گفته می شد.
2- جایی برای بازی فعالانه برای بچه ها نداشت. جایی که بچه ها بالا برند و پایین بپرند و تاب و سر سره و ..
3- اونروزی که من اونجا بودم خوراک لوبیا به بچه ها می دادند در حالیکه خانم مدیر درباره مزاج شناسی و کیفیت غذا کلی برای من مانور داده بودند.
4- از خود بچه ها پرسیدم که بیشترشون می گفتند اونجا رو دوست ندارند.
5- یک روز دیگه هم رفتم که از من دعوت شد برای تست غربالگری دخترم برم و توی اون جلسه به جز اینکه یک سری سوال از من بکنند تقریبا هیچ دیتایی به من داده نشد . به نظرم کاملا بیزینسی و غیر علمی بود.

در کل احساس کردم بیشتر از اینکه به بچه ها اهمیت داده بشه به اولیا اهمیت داده می شه .

باز هم تاکید می کنم اینها برداشتهای من بوده و کاملا شخصیه و حتی امکان داره اشتباه باشه.
و مهمترین نکته مثبت آوند همینه که مدیریت خوش برخوردهستند و اجازه بازدید طولانی می ده که باعث می شه در دسته بندی مهدهایی قرار بگیره که قابل تامل هستند.
راستی یه نکته مهم هم می خواستم بگم وجود تلویزیون هست. خیلی دقت کنید که چقدر سعی می کنند بچه ها رو با تلویزیون مشغول کنند. که خیلی مخربه. اصلا اگه تو مهد نباشه بهتره. اگه هست لطفا به مدیر و مامانا اطلاع بدین که شما دوست ندارین بچه تون مجموعا 1 ساعت بیشتر تلویزیون ببینه.
بچه ها ممنون از اطلاعاتی که می دید و خوش به حال خودتون ونی نی هاتون که حداقل بضاعت محله تون اونقدر هست که بتونید توی مهد های مختلف سرچ کنید
توی محله ما یه مهد سه ستاره است که اون هم بر خیابونه اصلیه فقط از این موضوعش خوشم نمیاد به خاطر آلودگی هوا

مامانا سایت بهزیستی که برای جستجوی مهد هاست کدومه ؟
این ستاره هایی که به مهد ها می دن بر چه اساسیه ؟
سلام دوستان عزیزم،
ساره جان فعلا نمی شود محیط مهد را از طریق نت دید چون هنوز سایتش راه اندازی نشده.
شهریه شادلین برای پسر من 300 تومان شد.
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست
هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پیوسته بجاست
خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد/.
2738
و اما داستان مهد کودک و پسر ما:
دیروز دو بار با مهد تماس داشتم که هر دفعه گفتند که خوبه. طبق توصیه مدیر مهد دیروز ساعت 2 رفتم دنبال پسرک که به محض ورود مدیر که تازه از طبقات بالا آمده بود پایین گفتند که پارسا امروز خودش بعد از ناهار ساعت یک داخل تختش خوابیده!!!!!!!!! که ابته این موضوع را هم گفتند که مربی اش گفته اگر به مادرش بگیم باور نمیکنه هههه. ولی طبق توضیحات مربی شیشه شیرش را با یک دست گرفته و با دست دیگرش هم یکی از اسباب بازی های دلخواهش را گرفته و خوابیده. و وقتی آوردنش هنوز هم خواب آلود بود و گفتند که با صدای آیفون بیدار شده . راستش اون لحظه خیلی از این موضوع خوشحال نشدم وکمی ته دلم ترسیدم گفتم نکنه بچه رو از چیزی ترسوندن یا سرش داد زدن. ولی وقتی که اومدیم خونه دیدم که خودش بازهم تمایل به خوابیدن داره و به همون صورت که مربی اش توضیح داده بود خودش کاملا مستقل و اسباب بازی به دست خوابید کمی دلم آروم شد( البته باید این موضوع رو بگم که خواب ظهر پسر من زیاده و یک ساعت خواب براش کافی نیست و معمولا ظهر ها 3 تا 4 ساعت می خوابه به همین دلیل باز هم موقع برگشت از مهد تا ساعت 5/5 بعد از ظهر خوابید) ولی خوب بازهم شک داشتم تا اینکه شب هم موقع خواب دیدم بر خلاف شبهای قبل اصلا روی پاهام نمی خوابه و خودش میگه که من رو بزار زمین و شیشه شیر به دست باز هم خودش خوابید!!!!!!!!
چه پسر مستقلی!!!!! نظر شما چیه؟؟؟؟؟

همچنین ظهر موقع برگشتن از مهد هم دیدم که کاردستی پسرم را هم به برد زده اند به این صورت که او با رنگ انگشتی روی کاغذ با انگشتانش رنگ های مختلف زده و مربی اش هرکدام از این آثار را به شکل های مختلف صورت آدم، خانه پرنده و... درست کرده و اسم پارسا را زیر آن نوشته بودند و به برد زده بودند که البته طی صحبت با مربی اش ایشون گفتند که پایان هر ماه کل کارهای انجام شده توسط پسرم در مهد را به ما تحویل می دهند.

و اما امروز صبح هم با گریه از من جدا شد ولی به محض بالا رفتن ساکت شد.
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست
هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پیوسته بجاست
خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد/.
سلام دوستای خوبم...
ستاره جون ممنون از اینکه نظرت رو نسبت به آوند بیان کردی. من خودم خیلی دوست دارم آوند رو از نزدیک ببینم اما به دلیل بعد مسافت همیشه صرفتظر کردم

رها جونم سلام. بازم ممنون از توضیحات کاملت. آخی، پسر گلت دیگه آقا شده. خدا حفظش کنه عزیزم. ببوسش... از خوبی های مهد همین مستقل شدن بچه هاست ولی به نظرم باید خیلی مواظب باشیم که جایگاهمونو به عنوان مادر پیش بچه ها از دست ندیم و خدایی نکرده مربی های مهد جای مارو تو دل کوچولوهامون پر نکنند. عزیزی می گفت نذارید ساعتهایی که بچه هاتونو مهد می ذارید از 4-5 ساعت بیشتر بشه، سعی کنید بیشتر پیش خودتون باشه...ولی آخه برا مامانای شاغل یا دانشجو مگه می شه؟!... رها جون همیشه موفق باشی دوست خوبم

میناز جان اصلا نگران نباش متاسفانه تمام مهدهای ایران تقریبا در شرایط یکسانی قرار دارند که از ایده آلها فاصله زیادی دارند. تعداد مهدهای ایده آل انگشت شماره تازه اگه باشه و شما پیداکنی در ضمن به تعداد ستاره های مهد هم اطمینانی نیست چون نه معیارهای بهزیستی کامل و جامعه نه بازرسانش و به نظرم روابط بر سیستمشون حاکمه تا ضوابط.
http://www.emahd.ir/isf/
http://preschool.behzisti.net/
تلوزیون تو مهد هست ستاره جون ولی هر وقت من رفتم خاموش بود فقط یه دفعه دیدم که یک ربع یه سی دی اموزشی برای بچه ها گذاشتند ( البته بچه های همسن مانی ) این تلوزیون توی سالن بازی بچه ها هست و بچه ها بیشتر اونجا بازی میکنند

امروز دیدم مربی زبان هم دارن که با شعر جهات و رنگها رو به بچه ها یاد میداد و بچه ها هم تکرار میکردند

فقط من رختخوابهای بچه ها رو ندیدم ، نمیدونم تمیز هست یا نه ، آخه رختخواب رو هم مهد خودش تهیه میکنه

قبل صبحونه و نهار دستای همه بچه ها رو میشورن

فقط ساعت بین صبحونه و نهار کمه امروز 10 صبحونه دادن و 12 نهار فکرکنم اگه صبحونه رو زودتر بدن بهتر باشه نمیدونم مهدای دیگه چطوریه ساعت غذا خوردن بچه ها ، مانی چون صبحونه زیاد خورده بود نهار کم خورد
2706