نی نی سایت > تبادل نظر > والدين و كودكان (بدو تولد تا 8 سالگي) > سلامت عمومي، ورزش، تغذيه، تناسب اندام، زيبايي و آراستگي والدين بعد از ورود كودك > كساني كه تو خوانوادشون ام اس دارن و كسايي كه از قند مصنوعي استفاده ميكنن اينو بخونن

موضوع: كساني كه تو خوانوادشون ام اس دارن و كسايي كه از قند مصنوعي استفاده ميكنن اينو بخونن + اظهار نظر

کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
مامان ياسين پست ها : 1064عضویت:1389/1/28
1391/2/24 - 7:44 عصر
خواهش مي كنم به هر كس

كه مي توانيد اطلاع دهيد

بسيار ممنونم

سم شيرين! بايد بخوانيد!
تهيه و ترجمه : دكتر هوشنگ فاضل عضو سابق هيات مديره انجمن ام اس كانادا و بينانگزار مركز آموزش علوم دندانپزشكي دانشگاه آزاد

در اكتبر سال 2001 خواهرم بيمار شد. او مبتلا به انقباض معده شده و دوره سختي را مي گذراند. راه رفتن برايش طاقت فرسا شده بود و براي خروج از تختخواب متوسل به هر چيزي مي شد؛ او مبتلا به چنين درد فوق العاده اي بود.

تا ماه مارس 2002، از او آزمايشات متعددي به عمل آمد وعضلات مختلفي از او بيوپسي شد، بافتهاي عضلاني اومورد آزمايش قرار گرفت و 24 نوع دارو برايش تجويز گرديد. پزشكان نتوانستند بيماري او را تشخيص دهند و بفهمند كه مشكل او در كجااست. او پيوسته از درد فوق العاده اي رنج مي برد و آنقدر بيماري او شدت پيدا كرده بود كه احساس مي كرد دارد مي ميرد.

او تمام موجودي بانكي، خانه و زندگي و بيمه خود و هر آنچه را كه مالك بود به دختر بزرگش بخشيد واز او خواست كه از خواهر كوچكش سرپرستي و حمايت كند.

به تاريخ 22 مارس به عنوان آخرين تلاش براي نجات خود تصميم گرفت به فلوريدا سفر كند.( البته با استفاده از ويلچر)

در تاريخ 19 مارس به او تلفن كردم كه سوأل كنم نتيجه آخرين آزمايش هاي او چه بوده است، و او گفت كه در آزمايشها چيزي يافت نشد، ولي پزشكان به اين نتيجه رسيده اند كه مبتلا به بيماري ام اس هستم.

مقاله اي را كه دوستي برايم ايميل كرده بود مجددا مورد بررسي قرار دادم و از خواهرم سوأل كردم كه آيا از سوداي رژيمي (دايت سودا) استفاده مي كرده است؟ او به من گفت كه از اين نوع سودا مصرف مي كرده است. در حقيقت با اين پاسخ، آمادگي پيدا كرد كه يكي از مشكلات را از بين ببرد.

به او گفتم اين امر را مورد توجه قرار دهد ومصرف دايت سودا را كنار بگذارد! مقاله دوستم را برايش فرستادم، كه يك قانون دان برايم فرستاده بود. خواهرم در خلال 32 ساعت بعد از آن مذاكرات تلفني به من گفت كه نوشيدن سوداي رژيمي را قطع كرده و اكنون قادر به راه رفتن شده است.

اسپاسم هاي عضلاني از بين رفته بود. او گفت كه او احساس صد در صد بهبودي ندارد ولي به يقين احساس مي كرد كه حالش بسيار بهترشده است.

او به من گفت كه مي خواهد با اين مقاله نزد دكترش برود و به هنگام بازگشت به شهر خود به من زنگ خواهد زد.

بسيار خوب، او به من زنگ زد، و گفت پزشكش بسيار متعجب شده است. او گفت به همه بيمارانش كه مبتلا به ام اس هستند زنگ خواهد زد و توصيه خواهد كرد كه از مصرف هر نوع قند مصنوعي از هر نوع آن اجتناب كنند زيرا اين بيمارش ازاين نوع قند مسموم شده بود. مسموميت توسط آسپارتايمي كه در دايت سودا وجود داشت ودر واقع او به مرگ مرموز وتدريجي محكوم شده بود.

در تاريخ 22 مارس كه او به فلوريدا برگشت، تمام داروئي كه بايد مصرف مي كرد تنها يك قرص بود، و آن قرص فقط براي درمان مسموميت با اسپارتيم بود! او به راه خود به رسيدن سلامتي كامل ادامه مي داد.او اكنون راه مي رفت! ديگر نيازي به ويلچر نداشت.
اين مقاله زندگي او را نجات داد. در آن مقاله آمده بود كه:

اگر در روي برچسب هر محصولي نوشته شده بود بدون قند يا Sugar Free؛ حتي در باره آن فكر هم نكنيد!

من چندين روز وقت خود را صرف كنفرانس جهاني امور مربوط به محيط زندگي در باره آسپارتيم كرده ام كه داراي مارك هاي زيربودند:

" Nutra Sweet, Equal, andSpoonful. "

در متن راهنماي EPA"آژانس محافظت از محيط زيست آمريكا" بيان شده بود كه در ايالات متحده آمريكا و در سال 2001، يك بيماري همه گيرام اس و لوپوس سيستميك ديده شده است. مشكل بود كه بدرستي تصور كرد كه چه سمِّي سبب شيوع اين بيماري شده بود.

در اين هنگام در هنگام اجراي آن كنفرانس برخاستم و گفتم كه من با مقاله اي در آنجا حضور دارم كه دقيقا درمورد آن سوژه تهيه كرده ام. من برايتان علتش را توضيح خواهم داد تا بدانيد كه به چه علت اين بيماريها شايع شده است وچرا آسپارتيم يا قند هاي مصنوعي اينقدر خطرناك است:

زماني كه حرارت اين شيرين كننده از 86 درجه فارنهايت بالاتر برود، الكل چوب موجود در آسپارتيم تبديل به فرمالدئيد مي شود و سپس مبدل به اسيد فرميك مي گردد، كه در نتيجه در بدن انسان سبب اسيدي شدن مواد خورده شده مي شود... اسيد فرميك سمي است كه در نيش مورچه قرمز يافت مي شد. مسموميّت با متانول در هنگام وجود شرايط ديگر، علائمي شبيه به ام اس و لوپوس سيستميك از خود نشان مي دهد.

بسياري از بيماران مورد تشخيص غلط قرار مي گيرند. اگرچه ام اس باعث مرگ نمي شود ولي مسموميّت با متانول باعث مرگ مي گردد.

ابتلا به لوپوس سيستميك تقريبا به اندازه ام اس شايع است، بويژه در كساني كه عادت به نوشيدن نوشابه هاي دايت كوك و دايت پپسي دارند.

قرباني معمولا نمي داند كه آسپارتيم مقصر اصلي بيماري او است. او مصرف آن را ادامه مي دهد؛ با اين كار آنچنان لوپوس تحريك مي شود كه بيمار را تا حالت رسيدن به مرگ تهديد مي كند. بيماراني را ديده ايم كه اگر دايت سودا را از خوراكيهاي خود حذف كنند علائم لوپوس سيستميك در آنها از بين مي رود.

در مورد كساني كه براي آنها تشخيص ام اس داده شده است با ترك استفاده از نوشابه هاي دايت بسياري ازعلائم بيماري آنها از بين خواهد رفت. ما بسياري ازاينگونه بيماران را مشاهده كرده ايم كه بينائي و شنوائي از دست رفته آنها بطور بسيار قابل ملاحظه اي بهبود يافته است. همچنين در مواردي وز وز گوش و گرفتگي عضلات در اثر استفاده از همين مواد است.

در هنگام ايراد يك سخنراني گفتم" اگر شما از اسپارتيم با مارك هاي

(Nutra Sweet, Equal, Spoonful,)

و موادي مشابه آنها استفاده مي كنيد واگر از علائم گرفتگي عضلاني، سفتي عضلات، درد هاي كشنده، بيحسي در پاهايتان، دردهاي عضلاني، سرگيجه، دوران سر، سردرد، وزوز گوش، درد هاي مفصلي، افسردگي هاي بدون علت، حملات اضطرابي، مشكل در اداي كلمات و صحبت كردن، به هم ريختگي بينائي واز دست دادن خاطرات در رنج هستيد، بايد به اين فكر بيافتيد كه مسموميت با اسپارتيم ممكن است عامل اصلي آنها باشد.

حضار درخلال آن سخنراني بالا مي پريدند،

" درسته! درسته! من بعضي از اين نشانه ها را دارم... يعني من خوب ميشوم؟"

پاسخ دادم كه نوشيدن دايت سودا را كنار بگذاريد و روي برچسب هاي مواد خوراكي نگاه كنيد كه حاوي اسپارتايم نباشد.

بسياري از محصولات با اين مواد ساخته مي شوند! اين مشكل بزرگي است. دكتر اسپارت( يكي از سخنرانان من) گوشزد كرد كه در مشاهدات اخير كلينيكي خود بسياري از بيماران را مي بينم كه داراي علائم

ام اس هستند؛ يكي از نرسها هم اعلام كرد كه 6نفر از دوستانش، كه بسيار به دايت كوك معتاد بودند، روي همه آنها تشخيص ام اس داده شده است. اين امر نشانه تطابق نشانه هاي ام اس و مسموميت با اسپارتيم است.

مصرف قند هاي رژيمي نه تنها ازچاقي جلوگيري نمي كنند بلكه باعث چاقي بيشتر مي شوند!!!

دايت سودا يك محصول رژيمي نيست! اين مايع به طور شيميائي تغيير پيدا كرده است، چند ماده سديم دار(نمك) و اسپارتايم از محتويات دايت سودا است كه در واقع شما را به تمايل به قند ها ترغيب مي كند.

ين امر درست بدان معني است كه شما اضافه وزن پيدا كنيد. همينطور اين محصولات محتوي فرمالدئيد است كه در سلولهاي چربي بويژه در باسن و رانهاي شما وذخيره مي شود.

فرمالدئيد محصولي واقعا سمّي است كه براي نگهداري نمونه هاي بافتي مورد استفاده قرار مي گيرد. بسياري از محصولاتي كه ما روزانه از آن استفاده مي كنيم حاوي اين ماده شيميائي است ولي نبايد آنرا در بدن خود ذخيره كنيم.

دكتر اچ.جي. رابرتز در سخنراني هاي خود بيان كرد كه بيمارانش با ترك استفاده از اين گونه محصولات رژيمي و بدون انجام ورزش هاي اضافي؛ دردوران انجام تحقيقات، بطور متوسط 19 پوند از وزنشان كاسته شد.

آسپارتايم بوِيژه براي بيماران مبتلا به ديابت خطرناك است. ما در يافتيم كه بعضي از پزشكان، كه باور داشتند بيماري دارند كه مبتلا به رتينوپاتي بوده و شبكيه چشم آنها دچار گرفتاري شده است، در واقع، علائمي داشتند كه مسبب آن اسپارتيم بوده است. آسپارتايم قند خون را از كنترل خارج مي كند.

بيماران ديابتيك در معرض از دست دادن مشاعر خود هستند به علت اين واقعيت كه اسيد آسپارتيك و فنيل الانين مسموم كننده اعصاب هستند، زماني كه بدون ساير آمينو اسيد هاي لازم و بدون تعادل كافي مصرف شوند، اين اختلال مشاعر را باعث مي گردند.

درمان ديابتيكي ها تماما موضوع ايجاد تعادل مي باشد. بطور ويژه با ديابتي ها، اسپارتيم از موانع عبور خون/مغز رد شده و سپس نورون هاي عصبي مغز را از بين مي برد؛كه باعث فساد در ميزان هاي مورد تعادل اجزاي مختلف مغز، حملات عصبي، افسردگي، دپرسيون ديوانه وار، حملات اضطرابي وهيجاني و بالاخره خشونتهاي غير قابل كنترل و شديد مي شود.

همينطورمصرف آسپارتايم همين گونه عوارض را در بيماران غير ديابتيك هم باعث مي شود. مشاهدات پزشكي و مقالات متعدد نشان مي دهد كه هزاران كودكان بيماري كه با بيماريهاي ADD وADHD (نوعي بيماري ناشناخته كودكان كه باعث فعاليت بيش از اندازه و بي توجهي و موارد مشابه مي شود)تشخيص داده مي شوند در چرخه زندگيشان و در عادات غذائيشان از اينگونه مواد شيميائي استفاده مي كرده و با حذف آن بهبود پيدا كرده اند.

بيماري شناخته شده ي "ساندروم جنگ خليج فارس" در مردان و زناني كه در آن جنگ شركت داشتند مورد اين سوء ظنّ است كه در اثر مصرف دايت كوك و دايت پپسي به اين بيماري مبتلا شده بودند.

دكتر رابرت اخطار مي كند كه اين گونه مواد، اگر درهنگام شروع رشد جنين و در ابتداي حاملگي مصرف شود ممكن است سبب آسيب هائي در زمان تولد شود، يعني، كم هوشي و كند ذهني كودكان.

در چنين مواردي كودكان بويژه درمعرض خطر ابتلا به ناراحتي هاي عصبي خواهند شد و هرگز نبايد به كودكان شيرين كننده هاي مصنوعي داده شود.

بسياري از تاريخچه هاي بيماري هاي مختلف كودكاني كه در آنها تغييرات و مشكلات سيستم عصبي ديده شده است گفته مي شود كه مستقيمن در اثر مسموميت كشنده اينگونه شيرين كننده ها است.
در اين باره يك معما نهفته است كه :

بحثي در مورد آسپارتايم در كنگره آمريكا مورد بحث قرار گرفت، زماني كه در ساختن صد گونه محصولات مختلف از اين ماده استفاده شده بود ومصرف آن محصولات موجب اعتراضات بسيار شديد گرديد. از زمان بررسي اين گفتگو ها، ازاين مباحث دو نتيجه در مورد آن گرفته شد، ولي هنوز هيچ اقدام عملي در اين مورد صورت نگرفته است. زيرا لابي هاي دراگ و مواد شيميائي مربوطه داراي جيب هاي گل و گشادي هستند كه به اين زودي پر نمي شود.

با كمال تأسف،با آن كه حق امتيازMONSANTO در مورد آسپارتايم تاريخش گذشته است! در حال حاضر بيش از 000/5 محصول در بازار موجود است كه محتوي اين ماده شيميائي كشنده است و هزاران محصول ديگر نيز ساخته مي شود. هر كسي دوست دارد يك قطعه پاي محتوي آسپارتايم ميل نمايد. من اطمينان دارم كه MONSANTO، خالق آسپارتايم، بخوبي اطلاع دارد كه اين ماده تا چه ميزان كشنده است.
خنده دار است اگر بدانيم كه در ميان ديگران MONANTYOباني و بنيانگزار انجمن ديابتي هاي آمريكا ، انجمن ديابتي هاي آمريكا و كنفرانس كالج پزشكان امريكائي است.

اين امر اخيرا در نيويورك تايمز منعكس گرديد. اين انجمن ها حق انتقاد در مورد مواد افزودني ندارند و نمي توانند لينك آنها را به ديگران برسانند زيرا از مراكز صنايع غذائي پول دريافت مي كنند و موظفند كه محصولات آنها را مورد تأييد قرار دهند.

در آمريكا، سناتور Howard Metzenbaum لايحه اي را نوشت و ارائه كرد كه ملزم مي ساخت برچسب اخطار دهنده روي محصولاتي كه محتوي آسپارتايم است، بويژه در مورد زنان حامله ، كودكان و نوزادان ، بايد به مورد اجرا در آيد.

همچنين بر اساس اين لايحه بايد انجمن مستقلي روي خطرات و مشكلاتي كه اين ماده ايجاد مي كند تحقيق كند تا معلوم شود چه تأثيرات سوئي از نظربيماريها، تغييرات شيميائي مغز، تغييرات عصبي و رفتاري روي عموم مردم مي گذارد.

اين لايحه رد شد.

از آن جهت كه لابي هاي قدرتمند دارو و مواد شيميائي مسئول اين امر هستند، اجازه داده مي شود كه اين مواد بيماريهاي فراوان و مرگباري را باعث شودكه در جامعه شناخته نشده اند.

بسيار خوب ، حالا شما از اين امر آگاه شديد! پس به سايرين هم اطلاع رساني كنيد.

اين حق شما و ديگران است كه از خطرات استفاده از قند هاي رژيمي با خبر شويد
به سلامتي اونيكه 9 ماه لگدش زدي و يك بار هم ازت نپرسيد چرا؟
نگار پست ها : 5320عضویت:1389/2/23
1391/2/24 - 7:57 عصر
وااااااااااااااااااااااااااااااااااااااي دستت درد نكنه عزيزم من كلي از اين علائم گفته شده رو داشتم همش ميگفتم چمه؟ نكنه مريضيه بدي گرفته باشم!!!!

همين الان ميرم هرچي رژيميه ميريزم دور
فرهنگ يعني به خودت اجازه ندي هر حرفي رو هرجايي بزني حتي تو محيط مجازي....
1391/2/24 - 7:57 عصر
خلاصش اينكه مصرف زياد قند هاي مصنوعي باعث بيماري شبيه به ام اس ميشه كه با ام اس اشتباه گرفته ميشه و اگه مصرف اين مواد را قطع كنند بيماريشون بهتر ميشه
1391/2/24 - 7:58 عصر
خواهش ميكنم خوشحالم كه حداقل بدرد يكي خورد
doriss پست ها : 743عضویت:1390/12/14
1391/2/24 - 8:00 عصر
ممنون ، مفيد بود.
rojan پست ها : 3365عضویت:1390/7/1
1391/2/24 - 8:07 عصر
مرسي منم خيلي به اين قند متوسل ميشدم چند وقته اين چيزارو ميشنوم

از اطلاع رسانيت ممنون
گاهــــي هيـــچ كــــس را نــداشــتـ ـه بـــاشـــي بهتــــر است;داشتــــن بعضــــي هـــا تنهــــاتــــرت مـــي كــنــه .......
مامي ياسين پست ها : 849عضویت:1390/2/24
1391/2/24 - 8:08 عصر
مامان ياسين هستي عزيزم؟
خدايا باورم نميشه که ديگه پدرمو نمي بينم خدايا به من و همه کسايي که عزيزانشونو از دست دادن صبر عطا کن و در گذشتگان رو قرين رحمتت قرار بده
مينا پست ها : 3003عضویت:1389/2/30
1391/2/24 - 10:07 عصر
واي ميدونستم آسپارتام خوب نيست ولي نه تا اين حد من خر از وقتي رزيم گرفتم فقط دارم ازين شكر كم كاريا ميخورم
       فقط 13 هفته و 6 روز به تولد مانی و مانلی باقی مونده !
تار پست ها : 632عضویت:1389/11/3
1391/2/24 - 11:53 عصر
mamnoon az inke etela dadi.
تار پست ها : 632عضویت:1389/11/3
1391/2/24 - 11:53 عصر
mamnoon az inke etela dadi.
نازي (تهران) پست ها : 5488عضویت:1390/9/10
1391/2/25 - 9:50 صبح
متشكرم
ليست كارهاي امروز من : شمارش نعمتهايم . تمرين مهرباني . رها كردن هر آنچه كه از كنترلم خارج است . گوش دادن به قلبم. كمك پنهاني به ديگران . تنفس عميق..........
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: