2410
2553
عنوان

مصرف قرص فیفول - فولیک اسید

92224 بازدید | 20 پست
سلام دوستان ...من تو هفته اول بارداریم هستم ....چند جا خوندم که قبل از بارداری باید فولیک اسید مصرف کنم ..من حدود شش ماهه که دارم قرص فیفول میخورم (هر شب یک عدد) ...البته دارم ادامه میدم ..مصرف فیفول بجای فولیک اسید که هر دوی اونا قرص اهن هستن اشکال نداره؟

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720
شادی جون بهتره از دکتر بپرسی
اما من اینو می دونم که مصرف فیفول توی سه ماهه اول بارداری ممنوع هست... چون واسه سیستم عصبی جنین ضرر داره...
سه ماه اول فقط می تونی فولیک اسید بخوری...
سونیا جان

شادی نوشته که تو هفته اول بارداری هست . پس مطمئناٌ هنوز دکتر نرفته و الان براش سوال پیش اومده .
اگه تا بحال باردار شده باشی می تونی درک کنی استرس و هزار تا سوال داشتن آدم رو اذیت می کنه .

پس بهتره اگه نظر کارشناسانه ای هم نداریم . تجربیات خودمون را انتقال بدیم و صادقانه بگیم که نظر دکترها با هم متفاوته .

شادی جون میتونی با تماس تلفنی با مطب دکتر هم سوالت را بپرسی .
hamideh جان

مساله دقیقا اینه. تجربیات ما مهم نیست. شوخی هم نداره. ما در قبال نظراتی که می دیم مسئولیم. وقتی پای سلامتی بچه و مادر در میونه نظر من و شما و بقیه چه اهمیتی داره وقتی که باید همه به پزشک متخصص مراجعه کنیم و از اون نظر بخوایم. کسی که حداقل 7 سال طبابت و علم و هزار کتاب و مطلب علمی رو خونده نه ما که صحبت از تجربه های شخصی می کنیم.

اتفاقا همه پزشک ها و همکاران من هم چون قضیه هر مریض با مریض دیگه فرق می کنه باید از نزدیک بیمار رو ببینن و نظر پزشکی شون رو بدن والا از دور نظر دادن خیلی کار شختی نیست و همه می تونیم و بلدیم.
من موفق خواهم شد و به همه اهدافم حتما خواهم رسید...
2714
من خودم از دکترم پرسیدم گفت بهتره قرص اهن در 4ماه اول بارداری مصرف نشه چون هم باعث میشه حالت تهوع مادر بیشتر شه هم خیلی کم عوارض بد برای جنین داره بخاطر همین ریسک نمیکنن و میگن قرص اهن مصرف نشه
کم خودم کم خونی داشتم ولی 4 ماه اول فقط اسید فولیک مصرف کردم

إِنَّمَا أَمْرُهُ إِذَا أَرَادَ شَیْئًا أَنْ یَقُولَ لَهُ کُنْ فَیَکُونُ ????

چون به چیزى اراده فرماید کارش این بس که مى‏گوید باش پس [بى‏درنگ] موجود مى‏شود (??)
سونیا جان

با حرفات موافقم .

اگه تمام نظرات رو خونده باشی ، همه توصیه کرده اند که از پزشک بپرسه . پس به فکر همه می رسه !

چون هر کس که تجربه بارداری را داشته اومده و نظر داده . منظور من تجربه شخصی نبود ، بلکه تجربه علمی بود .

ولی می دونی چی مهمه ؟ اینه که درک هم وجود داشته باشه که چرا شخصی میاد و تو این محیط مجازی سوالش رو می پرسه !

خانم hamideh
خوشحالم که درک می کنی و به گفته خودت با صحبتای من موافقی

ولی من با شما موافق نیستم.

افرادی که اینجا نظر می دن �تجربیات شخصی� مربوط به بارداری شون رو می نویسن نه تجربه علمی - که البته قطعا از سر دلسوزی هستش- چون قرار نیست که همه متخصص باشن و کتاب های علمی مربوط به 7 سال طبابت رو خونده باشن اینجاست که به دانسته های خودشون مراجعه می کنن. البته باید اضافه کنم که نی نی سایت افراد تحصیل کرده هم فراوون داره که دقیقا مطالعات و رشته تحصیلی شون همین مسائل مربوط به زنان هست. ببین همدردی و دلسوزی یه بحثه و نسخه پیچیدن بر اساس تجربه شخصی بارداری و ... یه بحث دیگه . از کجا معلوم که شما دلسوز تر از من باشی یا برعکس ؟ کاری که من انجام دادم این بود که پزشک خودم رو به shadi برای رفع مشکلش معرفی کردم.

و در آخر اینکه شاید نباید پست قبلی رو اصلا ارسال می کردم چون اساسا مخاطبم shadi بود از اول نه شما (به ساعت ارسال پست من و خودت نگاه کن)
من موفق خواهم شد و به همه اهدافم حتما خواهم رسید...
خانم سونیا

اگه یه بار دیگه متن پست منو بخونی منظورم رو متوجه میشی . سریع احساساتی نشو .

فکر نکن شما فقط نظرت اینه که باید به متخصص مراجعه بشه . همه همین نظر را داشتند !!!!!!

منظورم اینه که در کنار راهنمایی که میکنیم که باید به دکتر مراجعه کنه باید درکش کنیم که چرا سوالش را اینجا مطرح کرده .
نه اینکه بگیم چرا مطرح کرده !!!!!!!!!
به پشت اولت نگاه کن . من با هیچکدام از پستات کار ندارم . پست اولت نشون از عدم درک است . خیلی بهتر میتونستی مطرح کنی همینجوری که بقیه اومدند و عین حرف تو رو زدند و ادعایی نداشتند .

جالب اینه که وقتی سوال میشه که تو هفته های اول بارداری به جای فولیک اسید فیفول مصرف بشه ، کی میتونه اینجا نظریه شخصی بده ؟ مطمئناٌ هر کس که باردار بوده میاد میگه ابتدا چی مصرف کرده . خودسر هم که کسی تو بارداری دارویی مصرف نمیکنه . مطمئنا همون متخصصهایی که 7 سال کتاب خوندند گفتند چی باید مصرف بشه .

یه ذره منطقی باش . بحث و صحبت تو جاش اینجا نبود .
2706