نی نی سایت > تبادل نظر > دوران بارداري > ساير موضوعات در بارداري > شگفتي هاي هندوانه براي خانم هاي باردار

موضوع: شگفتي هاي هندوانه براي خانم هاي باردار + اظهار نظر

1   2  
کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
شقايق پست ها : 7158عضویت:1390/7/17
1391/2/1 - 8:00 صبح
علاوه بر اينكه هندوانه جزء دوست داشتني پيك نيك است براي خانم اي باردار نيز داراي فوايد بسيار است.

هندوانه داراي ارزش تغذيه اي زيادي است و حقيقتا ميوه اي بسيار سالم است و در آشپزي نيز مصرف دارد. در بشقاب سالاد هندوانه حس شادابي رنگ به مواد موجود مي دهد. براي طعم شيرين در اسموتي و در تهيه سس باربيكيو نيز مي توان از آن استفاده كرد.

اگر شما باردار هستيد بايد بدانيد كه فوايد هندوانه از خوشمزه بودن و طعم آن بيشتر است. هندوانه باعث آرام شدن سوزش معده شده و ورم را كاهش ميدهد. حاوي مقدار بالايي آب مي باشد (٩٢ درصد) و در كاهش حالت تهوع و جبران كم آبي بدن بسيار موثر است. مواد معدني موجود در آن گرفتگي عضلات پا را در سه ماهه سوم كاهش مي دهد. هندوانه در مقايسه با گوجه فرنگي حاوي ليكوپن بيشتري است و آنتي اكسيدان موجود در ان ضد سرطان است و باعث افزايش قدرت سيستم ايمني همچنين اس پي اف پوست را بالا مي برد.

يك خبر خوب براي خانم هاي باردار: تحقيقات و مطالب موجود در ژورنال بين المللي زنان و زايمان بيانگر اين است كه تركيبات ليكوپن بروز پري اكلامپسي (فشار خون دوره بارداري) را 50% كاهش مي دهد. هندوانه سرشار از ويتامين هاي C و A و B6و پتاسيم و منيزيم است.

فوايد هندوانه براي ني ني: رشد و تكامل قدرت بينايي و مغز و سيستم عصبي و ايمني. براي مادر: پتاسيم باعث ايجاد تعادل در مقدار آب موجود در خون و بافت هاي بدن در دوران بارداري مي شود. شما همه اين فوايد را با كالري كمتر از 50 در هر پيمانه هندوانه دريافت مي كنيد.

با توجه به اين همه فايده و طعم و مزه خوب، هندوانه را در فصل تابستان فراموش نكنيد.
آزارم ميدهد ديدن آن منظره اي که مادري کودکش را سيلي مي زند ولي کودک باز هم دامانش را رها نمي کند...کجاست آن قاضي تا حکم کندکه سرچشمه محبت مادراست ياکودک؟
1391/2/1 - 8:01 صبح
مصرف هندوانه در دوران بارداري نقش مهمي در سلامت مادر و جنين ايفا مي‌كند. اين ماده غذايي منبع مناسبي از ويتامين‌هايي نظير ث، آ،1B، پتاسيم و منيزيم به شمار مي‌رود و هر فنجان آن كمتر از 50 كالري دارد.
تحقيقات نشان مي‌دهد، زناني كه هندوانه مصرف مي‌كنند، ضربان قلب منظم‌تري دارند و سوزش قلب يا آماس دست و پا ناشي از بارداري بطور قابل ملاحظه‌اي در آنان كاهش پيدا مي‌كند.
92 درصد از اين ماده غذايي را آب تشكيل مي‌دهد و مصرف آن در دوران بارداري از ايجاد حالت تهوع هنگام صبح و كم آبي بدن جلوگيري مي‌كند.
مواد معدني موجود در هندوانه انقباضات عضلاني سه ماهه آخر بارداري را كاهش مي‌دهد.
ليكوپن موجود در اين ميوه سيستم ايمني بدن جنين و مادر را تقويت كرده و از ابتلاي مادر به بيماري‌هاي عفوني و ويروسي مي‌كاهد.
مطابق با پژوهش‌هاي انجام شده مصرف هندوانه در طول دوره بارداري، 50 درصد خطر ابتلا به فشار خون را كم مي‌كند.
تحريك يا پانكراس براي آزاد كردن انسولين خون از ديگر خواص مصرف هندوانه است
آزارم ميدهد ديدن آن منظره اي که مادري کودکش را سيلي مي زند ولي کودک باز هم دامانش را رها نمي کند...کجاست آن قاضي تا حکم کندکه سرچشمه محبت مادراست ياکودک؟
كتي(مامان آقا مهديار) پست ها : 5706عضویت:1389/12/27
1391/2/1 - 8:33 صبح
ممنونمممممممممممم خيلي مفيد بود
خدايا رحم کن به کسي که تمام سرمايه اش اميد به توست... (فرازي از دعاي کميل)
*ترگل* پست ها : 91عضویت:1390/10/4
1391/2/1 - 9:42 صبح
ميگن هندوانه فشار خون رو پايين ميياره آيا براي من كه فشار م پايينه هم مفيده؟
bita پست ها : 2666عضویت:1390/8/3
1391/2/1 - 11:21 صبح
من كه اين روزا همش در حال هندونه خوردنم خيلي حال ميده
خدایا بخاطر مهربونترین همسر دنیا ازت ممنونم
*درنا* پست ها : 11560عضویت:1390/8/20
1391/2/1 - 11:26 صبح
مرسي
خوب موقعي گفتي
اين روزها خانمهاي نيني سايتي يا درتاپيک مرغ نمکي وکيک فنجوني ان يا دراشپزخانه مشغول اماده کردنش
iass(مامان اسرا) پست ها : 3925عضویت:1387/9/25
1391/2/1 - 11:33 صبح
منم هنودونه خوريم گل كرده بود اما نگران بودم نكنه بد باشه براي ني ني ام ممنون كه مقاله خوب را اينجا گذاشتي تا ما هم بخونيم ....بوس
"اسرا "رويايي زندگي من و"پارسا "معناي زندگي من "همسرم "تمام هستي من *دوستتان دارم* هميشه رو به نو بايست ،اگه ميخواهي تصوير زندگيت سياه نيفتد ... هميشه خودت را نقد بدان ،تا ديگران تو را به نسيه نفروشند سعي کنيد استاد تغيير باشيد نه قرباني تقدير در زندگيت به کسي اعتماد کن که به او ايمان داري نه احساس . هرگز بخاطر مردم تغيير نکن اين جماعت هر روز تو را جور ديگري ميخواهند مردم شهري که همه در ان مي لنگند به کسي که راست راه ميرود ميخندند.
طناز پست ها : 1235عضویت:1389/8/19
1391/2/2 - 12:18 صبح
مفيد بوددددددددددد
هانيه پست ها : 1317عضویت:1389/3/25
1391/2/2 - 11:59 صبح
چه جالب منم از وقتي باردار شدم تنها چيزي كه ميخورم و خيلي بهم ميچسبه هندوانه هست اگه يه روز نخورم اون روزم شب نميشه واقعا هم حالت تهوع رو از بين ميبره البته گوجه سبز هم همينطوره ولي خوب هنوز كمه وگرون ولي واقعا تو بارداري ميچسبه
اللـــهم عجل لولـــيک الفـــرج و العــــــافيه و النـــــــصر
فافا پست ها : 1475عضویت:1388/12/16
1391/2/2 - 2:00 عصر
منم همين طور همش دارم ميخورم وباردار هم هستم
سمي پست ها : 14عضویت:1389/10/15
1391/2/3 - 9:04 صبح
خيلي خيلي سپاس
من الان هفته 1 ماه 8 بارداري هستم و همش دلم هندونه ميخواد تا حالا هم 2 بار بيشتر نخوردم آخه شوهرم مي گه سرديت ميشه !!!!!!!!!
ممنون از لفتون بوسسسسسسسس
1391/2/20 - 1:49 صبح
خواهش ميكنم قابلي نداشت
سولين پست ها : 172عضویت:1390/3/2
1391/3/2 - 2:24 عصر
دوستاي عزيز من الان اواسط ماه هفتم بارداري هستم و يه كم قند خونم بالاست. به نظرتون هندونه واسم ضرر داره؟ يعني قند خونم رو بالاتر ميبره ؟ ممنون ميشم راهنماييم كنيد.
سارا پست ها : 1602عضویت:1389/10/14
1392/2/8 - 5:37 عصر
من همینطوریش عاشق هندوانه بودم حالا که باردارم بیشتر از قبل به سمتش کشش دارم
وقتی تو یخچال میبینم نمیتونم جلوی خودم رو بگیرم نگران بودم که نکنه برام ضرر داشته باشه
حالا که در موردش چند جا مطلب خوندم و فهمیدم کلی هم خواص داره و برام مفیده از این بابت خوشحالم
پسر دلبندم سورنا 29 تير 92 پاهاي کوچولوش رو به زندگيمون گذاشت و خوشبختي رو به منو باباش هديه کرد خدايا به خاطر همه چيز ممنون.
sarina72 پست ها : 3097عضویت:1391/7/4
1392/2/9 - 10:45 صبح
وااااااااااااااااااااااااااااای من که عاشقشم.....باورتووون نمیشه ولی روزی 3/4 یه هندونه رو میخورم
شوهر گرام هم فقط نگاه میکنه ...نمیدونه چی بگه بنده خدا.....ولی خب هرچیزی رو باید به اندازه خورد...............ولی من نمیتووونم جلو خودمو بگیرم
راهکار هايي براي شيرين تر شدن زندگي هاتون:http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=529491 هنوز هم هستند دختراني كه تنشان بوي محبت خالص مي دهد.. بكرند... نابند... احساساتشان دست نخورده است ، لمس نشده اند ، تحقير نشده اند ، آري ، هنوز هم هستند ! نادرند ! كمياب اند ! پاك اند ! روزي كه قرار مي شود كنار گوش كودكي لالايي بخوانند ، شرمشان از نام " مادر " نمي شود ! و زير آغوش همسرشان ، چشمانشان را نخواهند بست كه با روياي ديگري سر كنند...
مونیکا پست ها : 2عضویت:1392/1/27
1392/3/4 - 3:41 عصر
سلام بچه ها من شنیدم چون هندونه سرشار از لیکوپنه باعث میشه که نی نی خوشکل بشه
lora پست ها : 1541عضویت:1390/9/7
1392/3/5 - 5:55 عصر
ممنونم خیلی مفید بود
خدا رو شکر من که خیلیییییییییییییییییییییییییییییییییییی میخورم

در ضمن خربزه هم نینی رو خوشگل و خوش صورت میکتد پوستشو هم شاداب میکنه ( فقط اگر خربزه میخورین عسل نخورین )
آنيتــ_ـ_ـ_ـ_ـــــــــــــــا پست ها : 3309عضویت:1391/2/3
1392/3/5 - 6:14 عصر
من همش به جا هنونه خربزه میخورم
شخصيتم را با برخوردم اشتباه نگير. شخصيتم آن چيزيست كه هستم و برخوردم بستگي به آن چيزي دارد كه تو هستي!!
lora پست ها : 1541عضویت:1390/9/7
1392/3/5 - 6:17 عصر
خربزه که خیلی خوبه

هندونه هم بخور خوبه به خصوص تو این حرفای گرم

خربزه و عسل فقط باعث معده درد میشه
ناتانائيل پست ها : 6357عضویت:1390/5/14
1392/6/7 - 5:36 عصر
ممنونم مفید بود
1   2  
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: