2410
2553
علاوه بر اینکه هندوانه جزء دوست داشتنی پیک نیک است برای خانم ای باردار نیز دارای فواید بسیار است.

هندوانه دارای ارزش تغذیه ای زیادی است و حقیقتا میوه ای بسیار سالم است و در آشپزی نیز مصرف دارد. در بشقاب سالاد هندوانه حس شادابی رنگ به مواد موجود می دهد. برای طعم شیرین در اسموتی و در تهیه سس باربیکیو نیز می توان از آن استفاده کرد.

اگر شما باردار هستید باید بدانید که فواید هندوانه از خوشمزه بودن و طعم آن بیشتر است. هندوانه باعث آرام شدن سوزش معده شده و ورم را کاهش میدهد. حاوی مقدار بالایی آب می باشد (٩٢ درصد) و در کاهش حالت تهوع و جبران کم آبی بدن بسیار موثر است. مواد معدنی موجود در آن گرفتگی عضلات پا را در سه ماهه سوم کاهش می دهد. هندوانه در مقایسه با گوجه فرنگی حاوی لیکوپن بیشتری است و آنتی اکسیدان موجود در ان ضد سرطان است و باعث افزایش قدرت سیستم ایمنی همچنین اس پی اف پوست را بالا می برد.

یک خبر خوب برای خانم های باردار: تحقیقات و مطالب موجود در ژورنال بین المللی زنان و زایمان بیانگر این است که ترکیبات لیکوپن بروز پری اکلامپسی (فشار خون دوره بارداری) را 50% کاهش می دهد. هندوانه سرشار از ویتامین های C و A و B6و پتاسیم و منیزیم است.

فواید هندوانه برای نی نی: رشد و تکامل قدرت بینایی و مغز و سیستم عصبی و ایمنی. برای مادر: پتاسیم باعث ایجاد تعادل در مقدار آب موجود در خون و بافت های بدن در دوران بارداری می شود. شما همه این فواید را با کالری کمتر از 50 در هر پیمانه هندوانه دریافت می کنید.

با توجه به این همه فایده و طعم و مزه خوب، هندوانه را در فصل تابستان فراموش نکنید.
خدایا کمکم کن تو مراحل زندگیم
مصرف هندوانه در دوران بارداری نقش مهمی در سلامت مادر و جنین ایفا می‌کند. این ماده غذایی منبع مناسبی از ویتامین‌هایی نظیر ث، آ،1B، پتاسیم و منیزیم به شمار می‌رود و هر فنجان آن کمتر از 50 کالری دارد.
تحقیقات نشان می‌دهد، زنانی که هندوانه مصرف می‌کنند، ضربان قلب منظم‌تری دارند و سوزش قلب یا آماس دست و پا ناشی از بارداری بطور قابل ملاحظه‌ای در آنان کاهش پیدا می‌کند.
92 درصد از این ماده غذایی را آب تشکیل می‌دهد و مصرف آن در دوران بارداری از ایجاد حالت تهوع هنگام صبح و کم آبی بدن جلوگیری می‌کند.
مواد معدنی موجود در هندوانه انقباضات عضلانی سه ماهه آخر بارداری را کاهش می‌دهد.
لیکوپن موجود در این میوه سیستم ایمنی بدن جنین و مادر را تقویت کرده و از ابتلای مادر به بیماری‌های عفونی و ویروسی می‌کاهد.
مطابق با پژوهش‌های انجام شده مصرف هندوانه در طول دوره بارداری، 50 درصد خطر ابتلا به فشار خون را کم می‌کند.
تحریک یا پانکراس برای آزاد کردن انسولین خون از دیگر خواص مصرف هندوانه است
خدایا کمکم کن تو مراحل زندگیم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2720
منم هنودونه خوریم گل کرده بود اما نگران بودم نکنه بد باشه برای نی نی ام ممنون که مقاله خوب را اینجا گذاشتی تا ما هم بخونیم ....بوس
به عروس کوچولوی منم رای بدید :: http://photo.ninisite.com/Showphoto.aspx?vid=2015022608422260830
2714
چه جالب منم از وقتی باردار شدم تنها چیزی که میخورم و خیلی بهم میچسبه هندوانه هست اگه یه روز نخورم اون روزم شب نمیشه واقعا هم حالت تهوع رو از بین میبره البته گوجه سبز هم همینطوره ولی خوب هنوز کمه وگرون ولی واقعا تو بارداری میچسبه
اللـــهم عجل لولـــیک الفـــرج و العــــــافیه و النـــــــصر
من همینطوریش عاشق هندوانه بودم حالا که باردارم بیشتر از قبل به سمتش کشش دارم
وقتی تو یخچال میبینم نمیتونم جلوی خودم رو بگیرم نگران بودم که نکنه برام ضرر داشته باشه
حالا که در موردش چند جا مطلب خوندم و فهمیدم کلی هم خواص داره و برام مفیده از این بابت خوشحالم
CafeMom Tickers

پسر دلبندم سورنا 29 تیر 92 پاهای کوچولوش رو به زندگیمون گذاشت و خوشبختی رو به منو باباش هدیه کرد خدایا به خاطر همه چیز ممنون.
وااااااااااااااااااااااااااااای من که عاشقشم.....باورتووون نمیشه ولی روزی 3/4 یه هندونه رو میخورم
شوهر گرام هم فقط نگاه میکنه ...نمیدونه چی بگه بنده خدا.....ولی خب هرچیزی رو باید به اندازه خورد...............ولی من نمیتووونم جلو خودمو بگیرم
راهکار هایی برای شیرین تر شدن زندگی هاتون:http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=529491
هنوز هم هستند دخترانی که تنشان بوی محبت خالص می دهد.. بکرند... نابند... احساساتشان دست نخورده است ، لمس نشده اند ، تحقیر نشده اند ، آری ، هنوز هم هستند ! نادرند ! کمیاب اند ! پاک اند ! روزی که قرار می شود کنار گوش کودکی لالایی بخوانند ، شرمشان از نام " مادر " نمی شود ! و زیر آغوش همسرشان ، چشمانشان را نخواهند بست که با رویای دیگری سر کنند...
2706