2703
2553
عنوان

]چقدر به خودتون می رسید؟ روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه...

| مشاهده متن کامل بحث + 1161924 بازدید | 8784 پست
هانا جون ما چاکریم!! :)) والا دکتر شدنشو که یه سال درس خوندیم قبولیدیم و بعدشم کماکان در حال درس خوندنیم :) اما پس از آن مطالعات خارج از کتاب بوده و data baseهای کاسمتیک و خریدای خودم و پزشکایی که اطرافمون هستن ( مامان بابای اکثر دوستام پزشکن ) :)

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

طرز تهیه روغن نارگیل خانگی

من دو تا روش یاد گرفتم.

1. به دست آوردن روغن از شیر نارگیل

این یعنی اینکه شما شیر نارگیل درست می کنی و بعدش خود به خود روغنش به دست میاد. حالا چجوری؟
نارگیل رو پوست می گیری و حسابی خرد میکنی. هر دو پوست خارجی و داخلیشو باید گرفت. می ریزی توی مخلوط کن. آب خنک می ریزی داخل مخلوط کن به اندازه سطح نارگیل ها. اگر اون شیره داخل نارگیل رو هم بریزی که خوب بهتره. روشنش می کنی. اگر احساس کردی آب بیشتری لازمه اضافه کن. ولی شل نشه. بعدش که همش کامل یه دست شد، از یه صافی خیلی ریز مثل توری و اینا ردش میکنی و می چلونی اساسیییییییی. یعنی می چلونیا! :))

اون مایعی که می مونه شیر نارگیله که میره توی یخچالو می شه همونجوری خوردش (ولی با عسل خیلی خوشمزه تره). ولی فعلا نخورش کارش داریم! یه مدت بزارش توی یخچال و بهش سر بزن. روش یه لایه ای از روغن جمع می شه به تدریج و ... بعله روغن شما آمادس داداش من.
این روش روش کشف شده اون کسی که یاد می داد بود. روش اصلی که اکثرا بلدن این یکیه:

2. در این روش نیازی نیست پوست داخلی نارگیل رو بگیری. چون هدفت روغن نارگیل گرفتنه و نه شیر نارگیل (برای خوردن). خردشون میکنی و بعد یا رنده می کنی یا می ریزی توی مخلوط کن با آب خیلی خیلی کمتری می ذاری خوب له بشه. اگر لازم شد یه کم دیگه بعدا اضافه کن. اون خانومه از هر دو روش ممخلوط کن و رنده استفاده کرد بعد، دو تا شونو با هم ترکیب کرد و کاملا هم زد تا یک دست بشه بعدش هم باز از صافی و همون کار قبلی. اینبار یک شیر نارگیل غلیظ تر داریم. بعد از اینکه صاف شد، چند لحظه صبر می کنیم اون مایع ثابت بشه و آب نارگیل ته نشین بشه و یه مایع غلیظ تر روی سطح ظرف جمع بشه اونو آروم با قاشق می گیریم و می ریزیم توی ظرفی که می خواهیم بزاریمش سر گاز. این ماده رویی کاملا سفیده و اون زیری بی رنگه. اون ماده سفید رنگ بسیاااااااااااااااااار مغذیه.
خب حالا می ذاریمش روی شعله کوچک گاز با حرارت متوسط تا آروم بجوشه. خیلی بجوشه! ظرفتون سیاه میشه، تا اون مایع سفید رنگ کاملا بخار شه و آخر کار روغنش بمونه. روغن نارگیل ما آمادس :)

2456
مرسی الیلی گلی مرسی که خوبی بابت معرفی محصولات ایرانی ممنونم چندصفحه قبل هم گفتم محصولات خارجی به علت تحریم نمیشه بهشون اعتمادکرد که تقلبی نباشن پس بیشتر بیا ومحصولات وطن رو معرفی کن من که خواهرم همش ازمحصولات سینره وسی گل استفاده میکنه خیلیییییییییییییی هم راضیه بوسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس
فرشته جون مرسی که سوالای بی جوابو جمع کردی
ما که زیاد اطلاعات نداریم فقط سوال میپرسیم
چشم حتما عکساشو واسه دکتر باریک بینم میفرستم، اما فقط شک دارم که این دکتره هم مثل بقیه دنبال مشتری جمع کردن نباشه یه وقت!!! منظورم اینه که جواباو توصیه هاش خوبه ؟
آها راستی اگه میتونی لینکشم برام بذار مرسی

واسه مامان جون من کسی پیشنهادی نداشت؟
"مامان من حدودا 55 سالشه و چند تا مشکل واسش پیش اومده اگه کسی توصیه موثری داره ممنون میشم:
1)به شدت پوستش لک دار شده و تیره (به نظرتون از لایه بردار قوی مثل ترتینوئین استفاده کنه جواب میده یا نه؟)
2) پوستش شل شده
3)چروکاش زیاد شده

* البته اینم بگم که ایشون یه مدته دارن وزن کم میکنن که احتمالا به همین دلیل این مشکلات براش پیش اومده
**و اینکه دائما از محصولات لیفتینگ و ضدچروک اوریاژ استفاده میکنن اما بی نتیجه"
فرشته جون خیلیییییییییییییییییییییی سالاری انشاله خدا بهترین پوستو مو و همه چی رو بهت بده که یادی هم از ما کردی.
من دکتر رفتم .... واسه موهام قرص اکوفن داد با یه شامپوی 30 تومنی فکر کنم رتینا بود(حال ندارم برم نگاه کنم) و محلول سریتا. ریزشم بهتر شده... واسه پوستم فیس واش هیدرودرم و کرم شب اکتی پور برای جوش زیرپوستی و سرسیاه داد
شخصیتم را با برخوردم اشتباه نگیر.
شخصیتم آن چیزیست که هستم و برخوردم بستگی به آن چیزی دارد که تو هستی!!
2714
من الان سه روزه واسه باریک بین سوال فرستادم ولی ج نداده و منم از رو جواب سوالای افراد دیگه میخوام داروهامو بخرم.
شخصیتم را با برخوردم اشتباه نگیر.
شخصیتم آن چیزیست که هستم و برخوردم بستگی به آن چیزی دارد که تو هستی!!

آنیتا مرسییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی به نظرم واسه خانوما خیلی دعای خوبیه خوشمل شدن
عزیزم ایشون اصولا از ته شروع میکنه به جواب دادن سوالا
من یادمه یه کلک میزدم نصفه شبا سوال میپرسیدم
اون موقع تازه میاد جواب بده و اینطوری سوالای شما جزء اولینا جواب داده میشه
سوالتو بازم بفرست
اما اینم کار خوبیه
من خودم فک کنم 75% سوال جوابارو خوندم با سرچ کردن از صفحه نسختش
اینم لینکش واسه اون خانومی که برای مامان گلش خواسته بود
عزیزم پول که نمیدیم یه سوال بپرسیم حالشو ببریم مجانیه
اما شمام میتونی از روی جوابای دیگه جوابتو پیدا کنی
http://www.queenderma.com/fa/index.php
هانا جون سالاری!!! :))))
لیلی جون همه چیزای مارکای ایرانی خوب نیستن آدم باید گلچین کنه!! :) من کلا از سینره خوشم نمیاد چون ingredient شو نمینویسه روو محصولات فقط خوباشو مینویسه آدم نمیدونه چی میزنه به پوستش زنگم زدم شرکتشون اعتراض کردم گفتن محصولات ما گیاهیه گفتم پ نگهدارنده هاش و امیولیانتاش و سورفاکتانتاش و از تف مدیر عاملتون استخراج میکنین؟ خانومه هم قطع کرد! من خیلیی به این چیزا حساسم وو حرص میخورم روو مواردی که به بهداشت و سلامت مربوطه فقطم توو کل دنیا این سینره رو دیدم که ingredient شو کامل نمی نویسه! اصلا همچین چیزی ندیدم حتی اشغال ترین مارکاهم مینویسن متاسفانه ما وزارت درست حسابی نداریم که نذاره اینا تولید شه! FDA حتی نوشتن اینکه این ضد افتاب ضد آب نیست یا هست رو مثلا رو اجباری کرده و پدر صاحب بچه ی تولید کننده رو در میاره! سینره میاد مینویسه ترکیبات : گلاب - عصاره اسطوخودوس- عصاره شیرین بیان
و هزار و یک ماده دیگه رو که توش زدن رو نمیاد بنویسه :((((((( من به شخصه با سینره موافق نیستم! اگه ریگی به کفششون نیست چرا نمینویسن؟؟
سلام هانا جون بدجوری هواتو کردم بعداز ظهر نگران غیبتت بودم
من که حالا حالاها نمی تونم این ماسک بزنم پسرکم خیلی ترسیده و همش دست می کشه رو صورتم و می پرسه چرا اونطوری شده بودی ؟
الهه جون ممنون از راهنماییت عزیزم
بعدم هرکی اومد بهتون گفت این مارک گیاهییه بهش بخندین و بگین اگه این گیاهیه منم عباس میرزام اینجا ایرانه آی لاو یو پی ام سی!! :)))
هیچ فراورده ارایشی بهداشتی گیاهی و بی ضرر نیست !! چون که حتی اگه تمام عصاره ها و موادشم طبیعی و گیاهی باشه حداقل حداقلش همیشه کرم ها به نگهدارنده نیاز دارن پس گیاهی نمیشه بی ضررم نمیشه!!
بعدم هر چیز گیاهی ای بی ضرر نیست ! چند وقت پیش در بیمارستان شریعتی ما کیسی رو دیدیم که یه دارو از عطاری خورده بود رفته بود توو آنافیلاکسی آخرم مرد! یکی دیگه هم بود که داروی گیاهی خورده بود چاق شه هپاتیت فولمیننت کرد و مرد!! یا مثلا یکی اومده بود باااااااااااااد کرده بود ما فک کردیم آسیت داره بعد معلوم شد یه هفتس داره شیرین بیان میخوره فشار خونش رو سرویس کرده بود( شیریین بیان واسه اونایی که فشار خون دارن یا پرکاری ادرنال اصلا خوب نیس) کلا پزشکا خیلیی با داروهای گیاهی مشکل دارن چون نه دوزش معلومه نه معلومه که چی چی هست!! خلاصه هرکی اومد بتون گفت این دارو گیاهیه پس ضرر نداره یا این کرم گیاهی پس ضرر نداره براش اطلاع رسانی کنید!! ضمنا بدترین درماتیت های تماسی رو بعضی از گیاها میدن و بسیاری از عصاره های گیاهی skin irritant هستن
2706