2410
2553
عنوان

تربیت آموزش و بازی نی نیهای متولد اسفند 89 و فروردین 90

| مشاهده متن کامل بحث + 138606 بازدید | 2784 پست
پری جواب دادم اونور.
میگم بهرته تو همه چی اموزش رو در نظر نگیریم.مثلا همین رنگ انگشتی خیلی برای بچه ها مفرحهه.یونا که حال کرد.
اخرش هم با هم کلی رنگ بازی کردیم و هر هر میخندید.
راستی رهام رنگ انگشتی رو میل هم نمود؟؟ چون من مطمئن هستم یونا حتما مزه میکنه.به خاطر همین یه چیزی درست کردم که حداقل ضرر نداشته باشه براش.حرص هم نخورم.
خانواده ی خوشبخت چیزی جز بهشت زودرس نیست.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

افسانه جونم گفتم که آموزش به رهام کار سختی .. منظورم این نبود که بخوام آموزشش بدم حین بازی رنگ انگشتی ...کلی گفتم ولی درستش همینه که میگی آموزش نباید مستقیم باشه
یادمون باشه توی بازی اولین و مهمترین چیز لذت بودن از بچه و همبازی بودن با اونه بعدش سراغ ابعاد دیگه بریم
بازی با بچه علاوه بر سرگرمی و آموزش مهمترین و مخفی ترین بعد دیگه اش ارتباط بسیار قوی و عمیقی هست که بین کودک و والد ایجاد میکنه و هر چه توی بازی احساس لذت بیشتری کنه اون رشته محبت محکم تر میشه اینو حتما یادتون باشه- راستی این مطلب آخر رو تجربه هم بهم ثابت کرده
من نمیدانم چرا حضرت دوست لطف ویژه ای دارد به من ...شکرت ای حضرت دوست
افسون جون این شعری که نوشتی دیگه دس دسی نداره توش

دست کوچولو پا کوچولو
گریه نکن بابات میاد
تا خونه همسایه ها
صدای گریه هات میاد

گشنه شدی شیرت بدم
تشنه شدی ابت بدم
خوابت میاد بگو لالا
تا من کمی تابت بدم
2456
اما در مورد فلش که پرسیده بودین پریسا جون چه خبره 49 تومان ... من خودم یه چیزی بهت معرفی میکنم بسته ای 1500 تومان هههههههههههه
بذار برم عکسش رو بگیرم الان میام
البته من نمیدونم کارتهای باما چه جورین ولی این چیزی که من دارم و استفاده کردم عالی بود با قیمت مناسب
اینم عکسشونه هر بسته ای 1500 که بسته به نوعش فرق میکنه بسته اشیا - حیوانات - غذا- متفاوته حتی حرف و الفبا و اعداد رو هم داره اسمش کارتهای هوش هست میتونید توی کتابفروشی ها .. لوازم تحریر ها به راحتی پیداش کنید بسته های مثل بسته ای ورق خودمونه یه کمی کوچولوتر آبی سبز قرمز هر نوعش یه رنگی هست اینم عکسشه
آپلود عکس کوچولوهای فارسی
همینطور که میبنید شبیه کارتهای بن بن بن هست ولی به نظرم اینا فعلا بیشتر به درد بچه های ما میخوره هم تونعش بیشتر هم اگه دقت کنید یه تفاوت مهم دیگه هم داره اینکه که از نظر اندازه متفاوته کلماتش میخواد توجه بچه رو هم به کلمه هم به شکل جلب کنه
و یه اسباب بازی خوب که من نمیدونم دقیقا مناسب چه سنی میتونید سرچ کنید توی نت ولی فکر میکنم برای 12-18 ماه مناسب باشه اینه
آپلود عکس کوچولوهای فارسی
کودکانی که میتونن مکعبهای هوش رو روی هم بذارن وقتشه یه کار سخت تر انجام بدن و مهارت خودشون رو تقویت کن .. این بسته 4000 قیمتشه و توی مغازه های اسباب بازی فروشی ها و لوازم التحریر به وفور پیدا میشه
فواید این بازی دقت بیشتر در چیدن این قرقره ها روی هم هست .. چون کوچیکتر از مکعبهاست .. و علاوه بر اون رد کردن نخ از لای اونهاست - هماهنگی بین چشم و دست و بالا بردن صبر و حوصله بچه است شاید اوایل اصلا دست هم بهش نزنه و از مامان بخواد اینکار رو انجام بده بازم اشکالی نداره شما هی ازش یکی بگیرید و نخ کنید تمام این بازی رو هم یادتون باشه فقط نکید یه قرقره بده مامان باید اینطوری بگید
قرقره سبز رو بده مامان
قرقره قرمز رو بده به مامان
..
و هر بار یکی اورد طرفتون یادتون باشه شما دستش رو خم کنید روی زمین و با هم بذارید زمین و دوباره بهش بگید بده یادتون باشه خودتون ازش نگیرد و زمین بذارید بچه باید بذاره زمین و یکی دیگه رو برداره بده به مامان - تا بلاخره رنگی رو که مامان ازش خواسته بهش بده و اینجا مامان ازش تشکر کنه و تشویقش کنه
ممنون از افسون عزیز بخاطر شعرهای خوبی که گذاشتی.

ممنون از پریسای عزیز که وقت میزاره و آموزشهاشو در اختیار ما و نی نی هامون قرار میده.خدا عمرت بده خواهر اونم از نوع با عزتش

ممنون از پری عزیز که کارتهای هوش رو معرفی کرد چون من خودم دنبال کارتهای باما بودم. البته یکی از دوستام گفته نخرم تا بهم بده منتهی نمیدونم چقدر طول میکشه تا به دستم برسه ولی این کارتها رو حتما میگیرم.

من که واقعا از این تاپیک لذت میبرم. و هر تمرینی که با امیر مهدی کردم حتما نتیجه اش رو بهتون میگم.

بوسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس
2714
سلام افسون ..پری و سما جون
راستش بچه ها این اریو من یکم تو یادگیری تبیله دارم باهاش فوت کردن و صدای حیوانات و کلاغ پر و این چیزا رو کار میکنم ولی همچنان درگیرم باهاش امروز فکر کردم گفتم شاید چون من پخش وپلا باهاش کار میکنم از هرچیزی یکمی اریو کمتر تمرکز میکنه واسه همین تصمیم گرفتم هر روز با یه موضوع با اریو کار کنم اینجوری در مورد یه موضوع تکرار بیشتری میشه
بیاین با هم دیگه پیش بریم و از تجربه همدیگه هم تو اموزش نینی هامون استفاده کنیم
(باور کنین موفقیت اینده بچه هامون وابسته است به تلاش و هوشمندی الان ما )

پیشنهاد من برای فردا که جمعه است و بابا ها هم خونه ان یه بازی دسته جمعی خانوادگی مثل توپ بازی (پرتاب و شوت کردن توپ توسظ نی نی ها که به حفظ تعادلشون خیلی کمک میکنه ) عمو زنجیر باف (چون بصورت دسته جمعی بازی میشه به نینی احساس مود توجه بودن و مورد علاقه بودن و صمیمیت خانواده رو میده . صدای حیوانات رو هم یاد میگیرن ) کلاغ پر

در ضمن مربی اریو میگفت که چرخوندن بچه ها (این که دستشون رو بگیرین و تو هوا یه بار طرف راست و یه بار طرف چپ ) برای بچه ها خوبه چراشو نمیدونم اما میپرسم
راستی بچه ها میشه از کارهای که نینی هاتون بلدند یا یاد میگیرن اینجا بگین که ما هم ماشالله بهشون بگیم هم با نینی های خودمون تمرین کنن تا اونا هم یاد بگیرن
نتیجه تمرین ها رو هم به هم بگیم که مثلا چجوری زودتر و بهتر تمرین هامون نتیجه میده
سلام بچه ها !

ممنون از مطالب مفیدتون

من میام کسب فیض میککنم و میرم !

پری این قرقره ها خیلی با نمکن !

من قوطی نسکافه رو که خالی شده بود دادم به محمدصدرا توش رو پر خودکارو مداد کردم !

بعد جای دستمال مرطوبش هم دادم بهش گفتم اینا رو بریز توی این

یه بار انجام دادم یاد گرفت به نرم خیلی تمرکز میکرد که دقیق از این سوراخ گشاد خودکارها رو بکنه تو !

خوبه براشون !

تمرکزشون رو بالا میبره !
افسون جان تو که یونا رو جدا کردی نمیترسی شبا از تختش بیفته یا روش باز بمونه؟

باران با اینکه تختش نرده داره اما خیلی شیطونه و ازش بالا میکشه و به نظرم خطرناکه.... شبا هم که همش در تردده تو خواب.

من تازه لطف کردم و یه یه متری از خودم دورش کردم هههههههه
نبودنِ تو فقط نبودن تو نیست، نبودنِ خیلی چیزهاست...کلاه روی سرمان نمی ایستد! شعر نمیچسبد...پول در جیب مان دوام نمی آورد! نمک از نان رفته!!! خنکی از آب.......ما بی تو فقیر شده ایم مادر💔
ههه شیوا یعنی تو فکر میکنی دو سالگی باران بتونه بتوی روی خودش رو درست نگه داره یا از روش رفت کنار درستش کنه ههههههه حرفهایی میزنی !!!!!تمام این جیزای که تو دهنت میگذره حالا حالا باهاش درگیریم دختر
بعدشم من فکر نکنم از رهام شیطون تر باشه الان تو میگی باران از تختش بیرون میاد شبا رهام کافی یه نق بزنه و من یکمی تنبلی کنم پیش خودم بگم نه شیر نمیخواد داشته این پهلو اون پهلو میشده ... اههههههههن دوم شیشه شیر دهنش نباشه ... از نرده های تخت آویزونه خواهر ... باز به تو که می می میذاری دهنش من با اهههههههههههن اولی باید بدو شیر درست کنم نذارم یه 5 ثانیه بکششششه ... شیوا عزیزم نترس ستختیش واسه ما مادراست که دلهره داریم و گرنه بعدا بچه ها اذیت میشن
بعدا سر فرصت میام و میگم ... پیشنهاد خوبی که بدونیم بچه بین 12-15 ماهه که تقریبا توی یه رنج سنی هستن از کارهای هم خبر داشته باشن و اگه نیازی هست مادر اونکار رو با بچه تمرین کنه
شاید خیلی چیزا ساده باشه و پیش خودمون بگیم این دیگه پفتن نداره ولی بقول افسون همون شعرهای عامیانه یا کارهای کوچیکی که از مامانا یا مادربزرگهامون به یاد داریم و به بچه ها مون گفتیم برای بعضی های دیگه تازگی داشته باشه

پریسا جون شرمنده من امروز نمیتونم طبق برنامه پیشنهادیت عمل کنم آخه تا الان گرفتار کار خونه بودم و ناهار و بعدشم شام بیرون رو آماده میکردم یه ساعت دیگه هم میریم دددددددددددددددر آب بازی و شن بازی
امروز غبیت بزن واسه من و رهام فردا با ولی مون میام
2706