تربيت آموزش و بازي ني نيهاي متولد اسفند 89 و فروردين 90 - صفحه 4

موضوع: تربيت آموزش و بازي ني نيهاي متولد اسفند 89 و فروردين 90 + اظهار نظر

صفحه 4 از 140 قبلی  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  بعدی آخر صفحه
آرشينا پست ها : 1154عضویت:1390/6/12
1391/1/24 - 11:43 صبح
حتي اگر كودكتان نتواند بگويد �اين چيه؟� ‌ شما معناي اشاره‌هاي او را مي‌دانيد. كودكتان در سن ۵۲ هفتگي به هر چيزي كه مي‌خواست بيشتر راجع به آن بداند، اشاره مي‌كرد. او اكنون ممكن است بيشتر به عملكرد، بي‌خطر و بي‌نظير بودن شيء فكر كند. اين روز‌ها پاسخ‌هاي شما نه تنها رفتار دانش جويي و مهارت‌هاي زباني او افزايش مي‌دهد، بلكه نقش شما را نيز به عنوان رفيق اجتماعي و مباشر خردمند او تقويت مي‌كند.
آرشينا پست ها : 1154عضویت:1390/6/12
1391/1/24 - 11:44 صبح
محققان از كودكان ۱ و ۲ ساله در طول بازي، حمام كردن، غذا خوردن در خانه و در حضور مادرشان فيلم گرفتند. اين تحقيق، يك تحقيق طولي بود كه ۱۲ ماه به طول كشيد. به طور ميانگين، كودكان كم سن‌تر هر دو دقيقه يك بار و كودكان بزرگ‌تر هر دقيقه يك بار به چيزي اشاره مي‌كردند. مادراني كه در اين تحقيق شركت كرده بودند، با جديت موضوع مورد اشارۀ كودكشان را شناسايي كرده، نام آن را گفته و دربارۀ آن صحبت مي‌كردند. با بزرگ شدن كودك، محققان متوجه رشد غير قابل باوري در مهارت‌هاي‌شناختي و زباني كودك شدند:

وقتي كودكان ۱۲ ماهه به شيئي اشاره مي‌كردند، يك چيزي هم مي‌گفتند، چيزي شبيه �گا�.
مامان خانومي پست ها : 6568عضویت:1388/4/17
1391/1/24 - 1:06 عصر
اخ اخ عاطي جون اين هيجان نوپايي كه مارو كشته
يونا يه وسيله رو 100بار ميندازه و ما بهش ميديم اونم حال ميكنه.
پرت كردن اشيا انگار خيلي لذت بخشه براشون.

اشاره كردن هم كه عشقشه.منم معمولا بهش ميگم چيه؟؟مثلا عكسه؟ كيه؟ ني ني؟ يونا؟
يكم براش توضيح ميدم و بعد ميارمش يه ور ديگه
خانواده ي خوشبخت چيزي جز بهشت زودرس نيست.
آرشينا پست ها : 1154عضویت:1390/6/12
1391/1/24 - 4:45 عصر
كودك هنگام اشاره كردن، مسئوليت آموزش خود را به عهده مي‌گيرد و از فرد ديگري مي‌خواهد اطلاعاتي دربارۀ شيء مورد نظرش به او بدهد. آن‌ها مي‌دانند كه آن فرد در ذهن خود افكاري دربارۀ آن شيء دارد. بنابراين اشاره در واقع راهي براي گفتن اين جمله است كه �لطفاً نام آن چيز را كه آنجاست و طرز كار و مورد استفادۀ آن را به من بگو�. اشاره كردن، نشان دهندۀ آگاهي اجتماعي از اين امر است كه فرد ديگري مي‌تواند در مورد شيء مورد نظر به او آگاهي بدهد.

بنابراين با اينكه از اين همه اشاره به اشياء مختلف خسته شده‌ايد، سعي كنيد به سؤالات او پاسخ كاملي بدهيد. شايد لازم شود كه خودتان هم (دربارۀ موضوع مورد سؤال) تحقيق كنيد. براي مثال اگر كودكتان به ماشين آلات مختلفي اشاره مي‌كند، شايد لازم شود كه خودتان نام آن‌ها و تفاوت بين لودر، كج بيل و لودر خاكبردار را ياد بگيريد.

اين تجربه‌هاي يادگيري مشترك، ارزش بسياري در پي ريزي رابطۀ مادر و فرزندي دارند.
مامان خانومي پست ها : 6568عضویت:1388/4/17
1391/1/24 - 4:51 عصر
وايييييييييييييي خداييش يعني تفاورت لودر و خاكبردار؟؟؟
هيييييييييييي وايييييييييييييييي من
خداييش نميشه پسرا اين سوالا رو از باباشون بپرسن؟ههههههههه
كارمون در اومده پس
خانواده ي خوشبخت چيزي جز بهشت زودرس نيست.
مارال پست ها : 3244عضویت:1389/7/29
1391/1/25 - 12:29 صبح

اهميت نقش والدين در شكل‌گيري شخصيت فرزندان

....................................................................................................................................................................

انسان از بدو تولد و حتي قبل از آن مراحل مختلفي را پشت سر مي‌گذارد و در هر مرحله با مشكلات و مصائب و مسلماً لذت‌هائي روبه‌رو مي‌گردد.
مؤثرترين دوره در شكل‌گيري شخصيت انسان، سال‌هاي اوليه عمر اوست و بزرگ‌ترين معلمان او در اين دوره والدين مي‌باشند. پس بر ماست كه خود را براي آماده ساختن كودكانمان تجهيز كنيم. تجهيز ساختن خود، جزء به ياري مطالعه و تجربه ممكن نخواهد شد و بهترين انگيزه براي اين آمادگي، دانستن اهميت نقش والدين در شكل‌گيري شخصيت كودكان است.
كودك مانند آئينه‌اي است كه آنچه را به آن تابانده شود نشان خواهد داد. پس همان‌گونه كه والدين افسرده ممكن است كودك افسرده تربيت كنند، والدين سلامت هم كودك سلامت تربيت خواهند كرد، ولي از آنجائي‌كه اكثريت آدميان كاستي‌هائي دارند، بايد راه‌هائي را بياموزيم كه اين كاستي‌ها را به فرزندانمان منتقل نكنيم. از جمله توصيه‌هائي كه مي‌توان در اين زمينه ارائه داد عبارتند از:
- مواظب باشيم مشكل خويش را به كودكان نسبت ندهيم.
در خانواده‌هائي كه زوجين مشكل زناشوئي دارند، ديده مي‌شود بچه را به‌عنوان فرد داراي مشكل معرفي مي‌كنند. چرا كه:
1) اولاً گفتن اين‌كه بچه مشكل دارد راحت‌تر است تا اين‌كه بگوئيم من مشكل دارم.
2) ثانياً چون والدين خود را قوي‌تر از فرزندشان مي‌بينند، در صورتي‌كه وي دچار مشكل باشد مي‌توانند به او كمك كنند و خود را در مسند قدرت ببينند، ولي اگر بپذيرند كه خود داراي مسئله‌اند از دريافت كمك محروم خواهند شد.
3) ثالثاً كودك در برابر گفته‌هاي والدين هيچ دفاعي از خود نمي‌كند!
- رعايت كردن حق همسر و احترام گذاشتن به او در حضور فرزندان
چرا كه هر يك از والدين تعيين كننده نگرش كودك نسبت به والد ديگر هستند.
-مشخص كردن مرزهاي بين اعضاء خانواده و وظايف آنان.
در گذشته اين نقش‌ها و وظايف تعريف شده بود. مثلاً پدر به‌عنوان نان‌آور خانواده، ولي امروزه به‌دليل تغيير ساختار جوامع وظايف اعضاء خانواده بايد دوباره تعريف شوند تا به‌ويژه از سردرگمي و تشويش كودكان در خانواده جلوگيري شود.
- تعيين انتظارات والدين از فرزندان و معيارهاي اخلاقيشان براي قضاوت.
مهم است كه كودكان بدانند رفتارهاي قابل قبول و غيرقابل قبول از ديد والدين كدامند و نكته ديگر اين‌كه بايد موضع هر دو والد در قابل اين رفتارها يكسان باشد يعني هر دو يك رفتار را بد يا خوب بدانند.
- اگر فرزندمان كار ناشايستي انجام داد به او برچسب پسر / دختر بد نزنيم بلكه بگوئيم اين كار بد است زيرا، با تصور ”بچه بد بودن“ كودك هم حمايت را از دست مي‌دهد و هم عزت نفسش را.
- از بچه‌ها به‌عنوان سپر بلا استفاده نكنيم و خود را پشت آنان مخفي نكنيم تا به اين وسيله به اهداف خود برسيم. گاه ديده مي‌شود كه يكي از والدين خواسته خود را به‌عنوان خواسته كودك مطرح مي‌كند يا حرف خود را از طرف كودك مي‌زند.
- به‌جاي فرزندمان تصميم نگيريم.
- به او نگوئيم اين‌كار را انجام نده بلكه بگوئيم آن كار را انجام بده. به‌عنوان مثال نگوئيم غذا را با دست نخور، بگوئيم غذا را با قاشق بخور.
- اعمال و حركات او را مستقيماً كنترل نكنيم بلكه از دور مراقب او باشيم تا وي به توانائي‌هاي خود شك نكند.
- حريم خصوصي او را محترم بشماريم. حتماً زمان وارد شدن به اتاق او اجازه بگيريم تا هم او ياد بگيرد كه به حريم خصوصي ديگران بايد احترام گذاشت و هم بداند كه جاي امني دارد كه هيچ‌كس بدون كسب اجازه از او نمي‌تواند به آن وارد شود.
موارد بالا نكات بسيار كوتاه ولي مهمي هستند كه رعايت آنها در تربيت كودكان هر چه سلامت‌تر به ما كمك مي‌كنند.
هيچ ميدونستيد كه ،،،،، ادمها به اندازه كمبودهاشون ديگران رو آزار ميدن. !!!!
مارال پست ها : 3244عضویت:1389/7/29
1391/1/25 - 12:53 صبح

...................................... كوچولوي 14 ماهه لجبازي ميكند................................................14 ماهگي زماني است كه كودك با رفتاري هاي متفاوت خودنمايي مي كند

تازه‌وارد در چهاردهمين ماه زندگي، خود را براي آموختن تجربيات جديد آماده مي‌كند.
او اكنون سه يا چهار هفته است كه راه رفتن را بخوبي ياد گرفته است و با برداشتن هر گام، يك قدم به مرزهاي اعتماد به نفس و عزت نفس نزديك‌تر مي‌شود.
كوچولوي قدرتمند
توانايي‌هاي فيزيكي كوچولوي 14 ماهه توجه پدر و مادر را به خود جلب مي‌كند او وقت زيادي از روز را به فعاليت، آزمايش و تكاپو اختصاص مي‌دهد و سرك كشيدن از يك اتاق به اتاق ديگر و بدست آوردن تجربيات جديدتر كار مورد علاقه اوست.
هيچ تعجبي ندارد اگر كوچولو دوست دارد روي صندلي بايستد يا از مبل بالا برود.
تكامل شناخت
تازه‌وارد در چهارده ماهگي علاقه‌مند است با استفاده از حس لامسه تجربياتش را روز افزون كرده و هرچه بيشتر دنياي اطرافش را كشف كند.
لمس برگ‌هاي درختان، تنه درخت يا آب به كوچولو كمك خواهد كرد تا بيشتر درباره جهان پيرامون خود اطلاعات كسب كند و اجسام را با جزئيات بيشتري در ذهن خود به خاطر بسپارد.
براي كمك به تقويت رشد شناختي و ارتقاي قوه درك تازه‌وارد با استفاده از حس لامسه مجموعه‌اي از اشياي مختلف را به صورت جفت تهيه كرده و در اختيار نوپا قرار دهيد.
براي نمونه دو تكه پارچه، دو عدد كاغذ سمباده دو عدد صدف يا سنگ دريايي را تهيه كرده و از هر كدام يك شيء را در كيسه پلاستيكي گذاشته و جفت آن را در اختيار كوچولو قرار دهيد.
سپس وقتي نوپا هر يك از وسايل را جداگانه لمس كرد كيسه پلاستيكي را مقابل او گذاشته و به او كمك كنيد تا با استفاده از حس لامسه همتاي هر يك از وسايل را پيدا كند.
كوچولوي 14 ماهه در اين سن شيوه هنرآفريني با انگشتان دست را مي‌آموزد.
تلاشي كه او براي پوشيدن كفش، بستن دكمه‌هاي لباس يا بازكردن جعبه اسباب بازي‌ها مي‌كند تحسين‌برانگيز است، اما ممكن است نوپا از عهده انجام كار بر نيامده و در اين صورت آرام كردن او كار آساني نخواهد بود.
تقويت مهارت هاي حركتي
14 ماهگي بهترين زمان براي تقويت مهارت هاي حركتي كوچولو است.
براي تقويت مهارت‌هاي حركتي تاز‌ه‌وارد به او كمك كنيد تا روش‌هاي استفاده صحيح و كارآمد از انگشتانش را بياموزد.
اسباب‌بازي‌هاي فكري متعددي وجود دارد كه به كوچولوي 14 ماهه كمك مي‌كند تا آنچه را در سر مي‌پروراند را عملي كند.
باي باي كردن يكي ديگر از مهارت‌هاي حركتي كوچولو در اين ماه است.
تازه‌وارد كه اكنون مفهوم خداحافظي را به خوبي درك مي‌كند از دستان خود براي ارتباط با ديگران استفاده مي‌كند.
بيش از نيمي از كودكان در اين سن مهارت نوشيدن آب از ليوان را آموخته‌اند و بسياري از آنها علاقه‌مند هستند تا نيازهاي خود را با چند واژه‌اي كه به تازگي ياد گرفته‌اند بيان كنند.
فراهم كردن محيطي امن و عاري از كوچكترين خطرات، زمينه لازم را براي كاوشگري‌هاي كوچولو فراهم مي‌كند.
به ياد داشته باشيد پوشاندن پريز برق، قفل كردن كابينت‌ها يا كمدهايي كه ارتفاع كمي از زمين دارند و قرار دادن وسايل نوك تيزيا شكستني دور از دسترس تازه‌وارد سبب مي‌شود تا نوپا ساعت‌هاي زيادي را در طول روز با آرامش به بازي وكنكاش بپردازد.
كسب مهارت غذا خوردن و آشنايي با مواد غذايي يكي ديگر از فعاليت‌هايي است كه كوچولوي
14 ماهه در اين سن مي‌آموزد.
نبايد از او انتظار داشت مانند بزرگترها طريقه استفاده از سرويس غذاخوري را بداند از طرف ديگر محروم كردن تازه‌وارد از كسب اين تجربه و سرزنش او هنگامي كه از انگشتانش براي صرف غذا استفاده مي‌كند باعث سركوب رشد شناختي نوپا مي‌شود.
بايد به او اجازه داد تا ازميان مواد غذايي سالم خودش انتخاب كند.
قاشق غذاخوري وسيله مورد علاقه كوچولو بوده و او را با دنياي زيبا و رنگارنگ مواد غذايي آشنا مي‌كند.
تعامل با همسالان
نوپاي 14 ماهه تصور مي‌كند كه دنيا تنها متعلق به اوست و او در مركز جهان خويشتن قرار دارد.
درك ديگر همسالان براي او مانند تصوري است كه از عروسك‌ها دارد و نبايد از او انتظار داشت تا با همسن و سالانش تعامل داشته و با آنها بازي كند.
تنها چيزي كه براي كوچولو اهميت دارد محقق شدن خواسته‌هايش است.
اغلب كودكان در اين سن هنگام پوشيدن لباس مقاومت كرده و برخلاف گذشته كه با والدين خود همكاري مي‌كردند اكنون هنگامي كه مادر قصد دارد دكمه‌ لباسش را بسته يا جوراب پايش كند با لجبازي‌هاي او مواجه مي‌شود.
سرگرمي هاي مورد علاقه
گوش دادن به موسيقي يكي از سرگرمي‌هاي مورد علاقه تازه‌وارد در 14 ماهگي است و نه تنها او را آرام خواهد كرد بلكه يكي از راهكارهاي مؤثر براي كمك به رشد فكري و شناختي نوپا است.
گوش دادن به موسيقي او را با انواع آواها آشنا خواهد كرد و ذهن تازه‌وارد را براي درك مفاهيم جديد آماده مي‌سازد.
كوچولو در اين سن دوست دارد در كنار پدر و مادر بازي كند و حضور غريبه‌ها او را خجالت‌زده مي‌كند.
مهارت‌هاي گفتاري، شنوايي و تشخيصي تازه‌وارد در اين ماه بسرعت در حال تكامل يافتن است.
او پس از شنيدن نام خود و پدر و مادرش واكنش مثبت نشان مي‌دهد و هر روز كلمات جديدتري به دايره واژگانش اضافه مي‌شود.
بازگويي كلماتي كه كوچولو آنها را ادا مي‌كند در قالب جمله‌هاي طولاني و تكرار آنها به رشد حافظه و يادگيري بهتر او كمك مي‌كند.
برخاستن و نشستن مهارتي است كه بيشتر از نيمي از كودكان 14 ماهه قادر به انجام آن هستند. كوچولو در اين سن نه تنها مهارت راه رفتن را آموخته است، بلكه ممكن است به طرف عقب و در مسيري مخالف گام بردارد و والدينشان را غافلگير كند.
بسياري از كودكان در 14 ماهگي مشتاق هستند تا واژه‌هاي متضاد، كلماتي را كه به تازگي مفهوم آن را آموخته و از زبان والدين شنيده يا وقتي پدر و مادر او را از انجام كاري بازمي‌دارند، علت را بفهمد.
خواب كوچولو
خواب كوچولو در اين ماه ممكن است كم شود، اما به‌طور ميانگين، تازه‌وارد در 14 ماهگي به‌طور متوسط 11 ساعت در طول شب خوابيده و 2 بار در روز به مدت 2 تا 5/2 ساعت به خواب مي‌رود.
وزن ايده‌آل براي تازه‌وارد در اين ماه هشت تا 9 كيلوگرم است كه به فاكتورهايي مانند جنسيت و قد بستگي دارد. به‌طور كلي كوچولو در سال دوم زندگي بين 4/1 تا 6/2 كيلوگرم بر وزن او اضافه مي‌شود و قد او به‌طور متوسط به 70 تا 75 سانتيمتر مي‌رسد.
تمايز قائل شدن بين طعم غذاهاي مورد علاقه تازه‌وارد، استفاده از حس شنوايي براي يادگيري، لذت بردن از هل دادن يا كشيدن ماشين‌هاي اسباب‌بازي يا وسايل بازي چرخ‌دار و ورق زدن كتاب از جمله مهارت‌هايي است كه كودك در 14 ماهگي انجام مي‌دهد.
كوچولو در اين سن به‌راحتي ميان خويشتن و ديگران هنگامي كه تصوير خود را در آينه مي‌بيند، تفاوت قائل مي‌شود.
پوشيدن كفش، غذاخوردن با قاشق، حمام كردن و انجام كارها به تنهايي كه به معناي آغاز خودمختاري كودك است از ديگر مهارت‌هايي است كه بسياري از كوچولوهاي 14 ماهه از انجام آن لذت مي‌برند.هيچ ميدونستيد كه ،،،،، ادمها به اندازه كمبودهاشون ديگران رو آزار ميدن. !!!!
آرشينا پست ها : 1154عضویت:1390/6/12
1391/1/25 - 10:18 صبح
واي مارال عاشقتم!

خيلي پرب ار بوود!

محمدصدرا همينجوريه كه گفتي!

البته بعضي هاش رو نيست

الان با موبايلم !

ببخشيد اتباه تايپي دارم !
مامان خانومي پست ها : 6568عضویت:1388/4/17
1391/1/25 - 3:35 عصر
مارال جون مرسي عزيزم .خيلي مطلب مفيدي بود.

يونا هم خيلي از اين موارد رو داره.مخصوصا نگران اون تعامل با بچه ها بودم كه انگار طبيعيه و جاي نگراني نيست.


خانواده ي خوشبخت چيزي جز بهشت زودرس نيست.
مامان خانومي پست ها : 6568عضویت:1388/4/17
1391/1/26 - 7:55 عصر
�اهانت و تحقير كودك، سرزنش هاي مداوم و انتقادهاي بيجا و به كارگيري تعبيرات غيرمحترمانهاز مهمترين عواملي هستند كه بذر كينه و نفرت را در دل كودك مي پاشند.

�نوزاد پس از تولد به ارتباط جسمي با مادر نياز فراوان دارد؛ از اين رو نبايد ساعات طولاني از مادر جدا بماند. تحقيقات نشان داده است كه از شش ماهگي تا سه سالگي، حضور مادر نه تنها در رشد عاطفي كودك ، بلكه در رشد بدني و عقلي او نيز تأثير بسزايي دارد.

�در مقايسه بين فرزندان، كودكي كه امتياز نمي آورد دچار احساس خود كم بيني مي شود و اعتمادش را نسبت به پدر و مادر از دست مي دهد.

�اگر بيش از حد ،سرعت فراگيري را در فرزندانمان تقويت كنيم، امكان باروري و تحكيم مفاهيم را در مراحل بعدي كاهش خواهد داد. سرعت اوليه و تشديد آهنگ رشد ، منجر به تأخير قابل ملاحظه اي در مراحل بعدي مي شود.

�هرگز عيب فرزندتان را در رفتارها ، بزرگتر از آنچه هست جلوه ندهيد و هرگز عيب هايش را نزد ديگران بازگو نكنيد.

�همبازي شدن با كودك علاوه بر اين كه او را غرق لذت و شادي مي كند و صميميت را افزايش مي دهد، اعتماد به نفس و احساس ارزشمندي را در كودك تقويت مي كند.

�تحقيقات نشان مي دهد كه كودكان پرورش يافته در منزل نسبت به كودكان مهد كودك ، ماهانه از رشد قدي بيشتري برخوردارند.

�تربيتي كه آزادي را به كلي در كودك ناديده بگيرد و انتخاب و ميل قلبي را از وي سلب كند و تنها مبتني بر ترس و آداب خشك و بي روح ظاهري باشد، نه تنها دوام نمي يابد بلكه در نهايتبه ركود وعصيان كودك مي انجامد.

يك كارشناس مسائل رواني كودكان در اتريش مي گويد: چنانچه در روابط نوزاد با پدر ممنوعيتي ايجاد شود، نوزاد در حس وفاداري و دوستي دچار نقيصه مي شود و در سال هاي آينده توانايي ارتباط سالم را نخواهد داشت.

�كودكان بايد با رنج ها و مشكلات طبيعي زندگي آشنا شوند تا افرادي شكننده، رفاه زده و پر توقع بار نيايند.

�اگرچه جنبه هاي تخيلي داستان براي كودك لذت بخش و مفيد است لكن نبايد در آن افراط كرد؛ داستان نبايد ترس آور باشد؛داستان بايد الگوي صحيح و متناسب با سن كودك را ارائه كند، بيان زيبايي ها و نيكي ها، با روح لطيف كودك سازگاراست.
خانواده ي خوشبخت چيزي جز بهشت زودرس نيست.
گندم طلا پست ها : 1560عضویت:1390/4/27
1391/1/26 - 10:56 عصر
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=160825&PostID=8700477#8700477
زندگی زیباست
       مبارک باشه :)
سما(مامي امير مهدي) پست ها : 706عضویت:1389/4/12
1391/1/27 - 12:35 صبح
سلام سلام ما هم اومديم
مگه ميشه كلوپي تاسيس بشه و ما نياييم. به قول مارال جوني دو ساله كه با هم هستيم دلم نمياد دنبالتون نيام. به خصوص اين تاپيك كه پر از مطالب مفيده.

مارال جون ممنون بخاطر ايده تاسيس اين تاپيك.
افسون جون ممنون بخاطر تاسيس اين تاپيك.
سارا جون ممنون به خاطر شعرهاي قشنگت كه امروز يكي -دوتاشو براي امير مهدي خوندم.
بقيه مامانا هم ممنون بخاطر مطالب خوبي كه گذاشتين.

امروز با امير مهدي گل يا پوچ بازي كردم كلي خوشش اومد.ولي هنوز كشف نكردم چه رنگي رو دوست داره.
دومین هدیه آسمانی زندگیمون       مبارک باشه :)
سما(مامي امير مهدي) پست ها : 706عضویت:1389/4/12
1391/1/27 - 12:39 صبح
منم چند تا شعر براتون ميزارم كه حس نيتم رو به اين تاپيك ثابت كنم .
اينها رو از كتاب امير مهدي گذاشتم براتون.من كه چند بار اين شعرها رو خوندم براش حفظ شدم و كلي
به خودم اميدوار شدم.
بچه ها حتما شعرهاي قديمي رو بزارين. من خيلي هاشونو فراموش كردم.
مثل : موش موشك - صبح كه از خواب پا ميشم -
دومین هدیه آسمانی زندگیمون       مبارک باشه :)
سما(مامي امير مهدي) پست ها : 706عضویت:1389/4/12
1391/1/27 - 12:40 صبح
عروسك

عروسك قشنگ من
همين جاهاست دور و برم
دوستش دارم اما اونو
تو دهنم نمي برم
داره نگاهم ميكنه
با اون چشاي پولكي
راه ميره و حرف ميزنه
تو دنياي عروسكي


توپ
من تو خونه يه توپ دارم
گرد و قشنگ و خال خاله
روز تولدم اونو
كادو گرفتم از خاله
قل ميخوره روي زمين
توپ قشنگ و خوب من
بازي با اون خيلي خوبه
فرش خونه يا رو چمن
دومین هدیه آسمانی زندگیمون       مبارک باشه :)
سما(مامي امير مهدي) پست ها : 706عضویت:1389/4/12
1391/1/27 - 12:40 صبح

حموم
حموم رو خيلي دوست دارم
شامپو و ليف و آب و كف
حالا بايد شسته بشين
عروسكا همه به صف
صابون تو آب كف ميكنه
حبابهاي قشنگ داره
اگه بره تو چشم من
اشك منو درمياره

بابا
از پشت در صدا مياد
صداي پاي آشنا
بالا و پايين ميپرم
آخ جونمي اومد بابا
صبح تا حالا نبود خونه
باباي خوب و مهربون
دلم براش تنگ شده بود
اندازه يه آسمون


دومین هدیه آسمانی زندگیمون       مبارک باشه :)
مارال پست ها : 3244عضویت:1389/7/29
1391/1/27 - 12:55 صبح
سما جون.... افسون جون.....عاطفه جون.................

خواهش ميكنم.................. قابلي نداشت..............................
هيچ ميدونستيد كه ،،،،، ادمها به اندازه كمبودهاشون ديگران رو آزار ميدن. !!!!
مارال پست ها : 3244عضویت:1389/7/29
1391/1/27 - 12:56 صبح
رادوين اسهال شديد گرفته...... ويروس جديد اومده................. مواظب ني ني اتون باشيد
هيچ ميدونستيد كه ،،،،، ادمها به اندازه كمبودهاشون ديگران رو آزار ميدن. !!!!
پريسا و آريو پست ها : 149عضویت:1389/5/14
1391/1/27 - 2:44 عصر
سلام مامانها
من دو جلسه است كه آريو رو ميبرم كلاس هاي مادر و كودك موسسه ارديبهشت رده سني 1 تا 2 سال

يه بخشي از كارهاي كه تو كلاس بچه ها انجام ميدن رو براتون ليست ميكنم تا شما هم تو جريان باشين بهر حال يه جوراي تو يادگيري مهارت هاي اجتماعي بچه ها موثره

مربي خيلي اصرار داره كه كوچولو ها رو با اسم صدا كنه .سلام كنه و تا نيني توجه نكنه بيخيالشون نميشه
يه كم نرمش با موزيك كه فقط مامانها انجام ميدن و نيني ها هنر كنن فقط نگاه ميكنن كه از نظر مربي همين توجه كوجولو ها خيلي خوبه
يه تعداد وسيله بازي داره مثل سرسره و تاب كوجولو كه اونم براي تخليه هيجان اوليه بچه ها خوبن يه كم بازي ميكنن و در كنار هم بودن رو بيشتر احساس ميكنن بجه ها به هم نگاه ميكنن ببينن اون يكي نيني چجوري داره بازي ميكنه (پارك توي اين سن به شدت به شناخت بچه ها از اجتماع خارج از خانواده كمك ميكنه حس استقلال رو تقويت ميكنه )
تايم قصه داره كه مربي با كتاب پارچه اي براي نيني ها قصه ميگه اكثر نيني ها اين قصه رو با دقت گوش ميدت و قصه هم با موضوع كلاس مثل اشنايي با رنگ يا حيوانات مربوط ميشه مثلا قصه اي در مورد يه جوجه زرد - كه مامانها بايد تو خونه به نيني رنگ هاي زرد و اشياي كه زرد هستن رو نشون بدن
يه كم هم بازي عمو زنجير باف و كلاغ و پر و..... كه فعلا هيچكدوم از نيني ها استعدادي در اين مورد از خودش نشون نداده اما بهر حال تو خونه كه كار بشه ياد ميگيرن .آريو هم كه فعلا در مرحله دست دستي اخرش مشاركت داره
يه تايمي هم كاردستي درست كردن نيني ها با مامانهاست .كه نيني ها زحمت كندنو خراب كاردن كار مامانها و خوردن چسب رو ميكشن نمونه اولين كاردستي آريو

آپلود عكس كوچولوهاي فارسي

رنگ بازي كه به شدت مورد علاقه اريو بود با قلمو و رنگ انگشتي كه نقطه بزارن يا خط بكشن به هرحال هر جوري دوست دارن بايد بزاريم بازي كنن ممكنه دلش بخواد صورت مامانش رو رنگ كنه كه بهتره جلو نبوغ كوچولو رو نگيريم

در اخر هم يه كم با هم تنقلات ميخورن بيسكوييت و شير يا ميوه كه اينجوري غدا خوردن هم ديگه و با هم تقسيم كردن غدا رو ياد ميگيرن
البته بگم اين كارها همه در حالت كاملا ايده آل انجام نميشه يعني بچه ها اونقدر بزرگ نيستن كه بخوان تو همه اين كارها همكاري كنن ممكنه مثل اريو همش در حال فرارو براي خودشون بازي كردن و جيغ كشيدن و يا با هم دعوا كردن و كتك كاري باشن كه ميشه گفت اكثر نيني ها تا حالا فقظ 30 يا 40درصد با كلاس هماهنگن - در ضمن كلاسها يك ساعته است
آرشينا پست ها : 1154عضویت:1390/6/12
1391/1/27 - 4:11 عصر
سلام به همه مامانهاي اكتيو و فعال!

ممنونم از مطالبتون

پريسا ادامه بده براي ما كه نميدونيم اين كلاسها كجاي شهرمون برگزار ميشه عاليه !

سما (مامي امير مهدي):

صبح كه از خواب پا ميشم

مثل يه غنچه وا ميشم

شروع كنم نظافت

گوش كن ببين چه راحت

حوله رو برميدارم
روي دوشم ميذارم
بگم چه طور عزيز جان
اين طور و اين طور و اين طوري
اين طور و اين طور و اين طوري

آب دستشويي تميزه
ميريزه ريزه ريزه
وظيفه اش چه چيزه ؟
دستام شود پاكيزه


صابون از اون گوشه
عشوه به من ميفروشه
صابون و برميدارم
به دستهايم ميمالم
بگم چه طور عزيز جان ؟
اين طور و اين طور و اين طوري
اين طور و اين طور و اين طوري

شونه كه روي ميزه دندونه هاش تميزه
شونه رو برميدارم به موهايم ميمالم
بگم چه طور عزيز جان
اين طور و اين طور و اين طوري
اين طور و اين طور و اين طوري


مسواك خمير بر روش
با يك ليوان آب جوش
مسواك و برمي دارم
به دندونام ميمالم
بگم چه طور عزيز جان ؟
اين طور و اين طور و اين طوري
اين طور و اين طور و اين طوري
مامان خانومي پست ها : 6568عضویت:1388/4/17
1391/1/27 - 5:37 عصر
سما جون خوش اومدي عزيزم.

پريسا جون خيلي خوب ميكني كه خلاصه كلاسها رو مينويسي.براي كسايي كه از اين جور امكانات به دورن مثل من و يونا خيلي مفيده.

متاسفانه من هنوز يونا رو زياد پارك نبردم.با توجه به اينكه خيلي هم علاقه نشون ميده.چند وقت ديگه هم كه هوا گرم ميشه .سعي ميكنم تو همين فرصت باقيمونده نهايت استفاده رو بكنم.


كاردستي درست كردن ايده جالبيه.ولي يونا فكر نكنم اصلا بزاره همون اول كاغذ رو پاره ميكنه.
يه چند تا سوال؟
رنگ انگشتي رو بچه ها نميخورن؟؟
چسب چي استفاده ميكنين؟ كه ضررش كم باشه

مارال جون ايشالله رادوين گلم زود خوب بشه.
خانواده ي خوشبخت چيزي جز بهشت زودرس نيست.
صفحه 4 از 140 قبلی  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  بعدی آخر صفحه
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: