2726
عنوان

همه چیز در مورد استانبول

| مشاهده متن کامل بحث + 1984527 بازدید | 25326 پست
درود بر همه ممنون آقای فدورا ایمیلتون به دستم رسید هتل هم به نظرم خوب بود ولی تعدادمون احتمالا کمی تغییر کنه که منتظر نظر دوستانم هستم بازم ممنون مزاحمتون میشم راستی ایران ایر فرمودید 560 من هر جا سوال کرد رو پایه یه تومن قیمت دادن شما از کجا قیمت گرفتید؟
http://mahsafar.com/forum/forum.php

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

دوستان ما تعطیلی عید قربان رو رفتیم وان با اتوبوس رفتیم خوی و با سیما سفر خوی رفتیم وان سفر جالبی بود فقط توی وان بخاطر داعش و کردها شب اول کمی درگیری بود. هتل رویال میلانو رفتیم هتل تمییز با اتاقهای بزرگ و خوبی بود فقط احساس میکردی که در ایران هستی چون سراسر هموطن مقیم بودن. این هتل 2 ماهه تاسیس شده ولی از نظر زبان انگلیسی خیلی ضعیف هستن.کلا توی وان ضعیفن. از غذاهای وان بگم که عالی بود و خیلی بهتر از استانبول بود کبابی حاجی اوغلو بی نظیر و قیمت غذا خیلی بهتر از استانبول بود.این کبابی کمی بالاتر از هتل رویال میلانو و کمی پایین تر از جمهوریت بود. یه رستوران دیگه که مرغ باربیکیو و انواع شوربا و پلو و ماهیچه داشت رستوران صفا 3 توی خیابان کارابکیر بود.خیلی غذاش خوب بود
2728
روز عید قربانشون که یک روز قبل از ماست از ساعت 2 به بعد مغازه هاشون باز میکنن. مارک هایی مثل دیفکتو - رودی مود و السی اونجا شعبه دارن ال سیش کوچکه ولی دیفکتو و رودی مود مفصلی داره.
سلام به همه دوستان و با تشکر فراوان از اقای فدورا و الباقی دوستان که راهنماییهای خوبی داشتن......من هم به رسم تشکر و اشتراک تجربه ام قصد کردم مطلبی رو برای شما بنویسم شاید برای شما قابل استفاده باشه..... -من و همسرم و یه دختر 5 ساله در تاریخ 16 مهر ساعت 6.5 با پرواز تابان(4شب و 5 روز) عازم استانبول شدیم (بدون تاخیر پرواز انجام شد) - – طول پرواز رفت 3 ساعت شد یعنی ساعت 9.5 شب رسیدیم فرودگاه اتاتورک که به وقت تهران می شد ساعت 10شب -ساکها و چمدونها رو تحویل گرفتیم و ترنسفر شدیم به هتل -هتل ما tryp by wyndham بود که 4ستاره بود و محل اقامت خارجیها بود بیشتر و من در طول 4 روزی که اونجا بودم فقط در زمان صرف صبحانه 2 یا 3 خانواده ایرانی اونجا دیدیم.... -هتل تویه خیابون مستقیم که و بدون شیب در نزدیکی میدان تقسیم بود ...حدود 8 الی 10 دقیقه پیاده روی تا تقسیم داشتیم...منطقه هتل بد نبود.... -اتاقهای هتل هر روز تقریبن تمیز میشد...اب، چای، نسکافه، شارژ می شد...دمپایی نداشت....حوله ها و ملافه ها تمیز بود...حمام و دستشویی بسیار تمیز بود... -وای فای گاهی قطع میشد ولی در زمان اتصال سرعت عالی بود.... -سالن غذا خوری کوچک یود.....صبحانه هر روز با روز قبل متفاوت بود.....ولی تنوع زیادی نداشت....به طور کل صبحانه متوسط رو به پایین بود... برنامه سفر: روز اول پنجشنبه 17 مهر : خروج از هتل ساعت 9صبح...حرید استانبول کارت به مبلغ 10 لیر از دست فروشان که قرار شد در روز اخر با عودت مبلغ 5 لیر به ما کارت رو پس بگیرن.... -ابتدا کارت و شارژ کردیم و با فونی کولر موجود در میدان تکسیم رفتیم کاپاتاش، (کرایه نفری 2.25 لیر)از کاپاتاش سوار کشتیهای بیوک ادا شدیم (نفری 6 لیر) (برای دخترم هم هیچ کجای استانبول کرایه حمل و نقل و بلیط ورودی پرداخت نکردیم) یک ساعت و ربع تو کشتی بودیم تا رسیدیم به جزیره نیم ساعت تو صف درشکه بودیم کرایه هر درشکه 70لیر بود که ما بایه خانواده 2 نفره دیگه به شراکت درشکه گرفتیم...1ساعت با درشکه دور زدیم....1ساعت تو محوطه و بین رستوران ها دور زدیم و ساعت 12.5 سوار کشتی برگشت شدیم و ساعت 2.5 در خ استقلال نهار خوردیم کل نهار حدود45لیر شد(یه پرس دونر کباب، یه پرس پلو مرغ،یه پرس پاستاو پوره سیب زمینی و پیش غذای بادمجان سرخ شده )...با دوستانمون که در بیوک ادا اشنا شدیم از منطقه تکسیم یه تاکسی دربست گرفتیم 30لیر و عازم مرکز خرید فروم استانبول شدیم.. یه ساعته رسیدیم 4 ساعتی در پاساژ بودی..... -نکته: ساعت کاری اکواریوم تا 6 بعد از ظهر هستش... ضمنا سرزمین یخی هم در این فصل تعطیله -ما بیشتر خریدامونو از LC WALLKIKI کردیم .. روز دوم جمعه 18 مهر : -با دوستامون که مقیم هتل دورا بودن در میدان تقسیم قرار 9 صبح رو داشتیم که متاسفانه ما با تاخیر نیم ساعته در ساعت 9.30 سر قرار حاضر شدیم..... -سوار فونی کولر شده..کاپاتاش پیاده شدیم...همونجا سوار ترانوا شدیم و ایستگاه سلطان احمد پیاده شدیم..... -مسجد ایاصوفیه،مسجد سلطان احمد، کاخ توپکاپی همگی در اون منطقه بودن و چون جمعه بود ایاصوفیه که رایگان بود صف طولانی ذاشت....مسجد سلطان احمد تطیل بود(ورودی 20لیر) کاخ توپکاپی ورودی 40لیر بود...بعد از کشت وگذار در منطقه برای بعد الظهر دوباره سوار ترانوا همون ایستگاه سلطان احمد شدیم و ادامه مسیر دادیم تا رسیدیم به منطقه فندق زاده که جمعه بازار داشت...من از جمعه بازار زیاد خوشم نیومد ولی چند نا سوغات خریدم ..که وقتی اومد ایران پشیمون شدم که چرا بیشتر نخریدم... -بعد از خرید در مسیر برگشت ترانوا در منطقه امینونو پیاده شدیم و یه کشتی به مبلغ هر نفر 10 لیر عازم تنگه بسفر شدیم و تونستیم هم روز و هم شب تنگه رو ببینیم....رفت کشتی 1ساعت و برگشت هم 1 ساعت طول کشید... -وقتی از کشتی پیاده شدیم در اسکله هم ساندویج ماهی صرف شد هر ساندویج یه مبلغ 5 لیر... روز سوم شنبه19مهر: -ساعت 9 صبح از تقسیم با فونی کولر به کاپاتاش رفتیم و از اونجا به کاخ دلما باغچه (بلیط دلما باغچه برای کاخ خانوادگی 20لیر بود)اگه می خواستی افیس و غیره رو هم ببینی مبلغ بیشتری میشد تا 40لیر ولی ما بلیط 20لیری رو گرفتیم....تا ظهر تو کاخ بودیم و بعد عازم خ استقلال شدیم و نهار صرف شد(4پرس غذا ... اسکندرکباب+کباب لقمه+بادمجان شکم پر+ماکارانی به مبلغ 48 لیر) -بعد ناهار عازم مرکز خرید اولیوم شدیم (با ترانوا و دلموش) زمان رفت و برگشت طولانی بود ....ولی کم هزینه بود ..نکته: .در صورت 4 نفر بودن توصیه میشه با تاکسی برید.... -برگشت به خ استقلال و کمی خرید در خ استقلال و برگشت به هتل -صرف شام در هتل از غذاهایی که همراه برده بودیم -روز چهارم یکشنبه 20مهرروز برگشت: -تا ساعت 12 تو هتل بودیم تا اتاقمونو تحویل بدیم... -ساعت 1حضور در میدان تقسیم و عازم پارک مینیاتوریک -در میدان تکسیم در کنار ساختمان گارانتی(بانک) یه زیر گذر هست که ایستگاه اتوبوسها ست با خط T36 حدود45 دقیقه طول کشید تا به پارک برسیم البته با در نظر گرفتن زمان انتظار اتوبوس (هر نفر1.5 لیر) -ورودی پارک 10لیر....یه کارت فارسی زبان هم گرفتیم -تا ساعت 3 اونجا بودیم و ساعت 4 با اتوبوسها برگشتیم همون زیر گذر تکسیم.. -نهار(اسکندر کباب+بوقلمون و پلو+پاستا حدود40لیر) -بعد صرف نهار عازم هتل شدیم جهت ترنسفر به فرودگاه نکته: -میدان تکسیم در اون چند شب برخلاف اخبار رسانه ای اصلن مشکلی نداشت و اروم و بی دغدغه بود.... -برای بچه هاتون حتمن کالسکه ببرید من برای دختر 5.5 سالم بردم و خیلی به کارمون اومد... هوا تقریبن خنک و سرده ولی ازار دهنده نیست ولی لبلس گرم همراه داشته باشین دوستان عزیز وقتتون رو تو فرودگاه برای تکس فری هدر ندید..... -متاسفانه ایرانی ها تو فرودگاه 2 بار با همدیگه گلاویز شدن و ابروی ملیت ایرانی رو زیر سووال بردن... امیدوارم این مطالب برای برنامه سفرتون به کارتون بیاد.
خدا از بهشت برام میوه فرستاده.
سلام اقای فدورا ما دوتا تاریخ در نظر داریم که اگه هر کدوم هوا بهتر باشه اونو اوکی میکنیم یکی تاریخ 20تا27اذر ماه هست و دیگری 4تا11دی ماه هست،دو نفر هستیم،بیشتر از 5میلیون نشه،و اینکه نمیدونم کدوم تاریخ مراکز خرید اف میخوره؟
سلام.آقای فدورا میشه لطف کنید و آزانسی رو که بلیط ایران ایر رو برای هفته آینده ٥٦٠ تومان قیمت داده رو بهم معرفی کنید.ما برای دوشنبه دنبال بلیط جارتر ارزون قیمت هستیم.ممنون میشم راهنمای یم کنید.
سحری من green park taksim رفتم ٣ سال پیش هتل خوبیه .از گلدن ایج خیلی تعاریف خوبی نشنیدم ولی از گرین پارک بهتر riva و lares park رفتم توی تکسیم پارک رویال هم رفتم که اصلا خوشم نیومد مخصوصا از کارکنانش
2706