موضوع: همه چيز در مورد استانبول + اظهار نظر

صفحه 1 از 500  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  بعدی آخر
کاربران حاضر: 0 کاربر و 11 مهمان
مونا پست ها : 11349عضویت:1389/4/24
1391/1/20 - 4:55 عصر
دوستان من تو استانبول زندگي‌ مي‌كنم و قبلان تو تاپيك‌هاي دوستان به شما جواب ميدادم اين تاپيك خودم است خوشحال ميشم كه به همتون كمك كنم
آن روز که سقف خانه ها چوبي بود گفتارو عمل درهمه جاخوبي بود امروز بناي خانه ها سنگ شده دلها همه با بنا هماهنگ شده
1391/1/20 - 4:57 عصر
مراكز تفريحي:
1// ميدان هيپوريوم:

2// مسجد سلطان احمد: (بدون ورودي) ترانواي زيتون بورنو – كاپاتاژ را در اكساراي نزديك پل هوايي سوار شده و در منطقه سلطان احمد پياده شويد

3// ايا صوفيا: 20 لير ورودي

4// موزه كاخ توپ كاپي: (20 لير)

5// پارك زيبا گلخانه كنار تنگه بسفر

6//برج گالاتا: پياده از ميدون تقسيم وارد خيابون استقلال شديم و تا آخرش رفتيم و به برج گالاتا رسيديم. ولي ميتونيد از ميدون تقسيم سوار ترامواي قديميش بشيد و نزديك برج پياده بشيد. براي رفتن به برج گالاتا از ميدان تقسيم (دوستاني كه از منطقه آكساراي ميخواهند به ميدان تقسيم بروند وقتي ايستگاه كاباتاش پياده شدين از آنجا ميتوان با فوني كولر به ميدان تقسيم رفت البته از همان آكساراي دلموش و اتوبوس هم براي رفتن به ميدان تقسم هست) به خيابان استقلال ميرويم سوار بر ترانواي قديمي خيابان استقلال شده و تا اخرين ايستگاه بريد( ميتوان اين مسير را پياده هم رفت). كمي قدم جلو تر، برج گالاتا را ميتونيد ببينيد. تنگه بسفر را، از بالا اين برج ديدني استكه ورودي آن 10 لير است

7// جزيره بيوك آدا: براي بيوك آدا از آكساراي با تراموا در آخرين ايستگاه كه همان كاباتاش است پياده ميشويم و كشتي هاي بيوك آدا را سوال ميكنيم كه كجا سوار ميكنند وقتي سوار شديم آخرين جزيره كه همان بيوك آدا است پياده ميشويم قيمت بليط كشتي تقريبا 3-5 لير است
در اين جزيره ميتونيد دوچرخه سوار بشين كه كرايه آن 5 لير است
و اگه درشكه هم سوار بشين كرايه آن 60لير است

8//تور بسفر:. با همان ترامواي T1 به ايستگاه اميننو يا كاباتاش ميرويم از همان ج كه البته من از كاباتاش رفتم تور مورد نظر را انتخاب ميكنيم كه تقريبا 10 تا 20 لير است البته شب هاي تنگه بسيار زبباتر و ديدني تر است و در طول سفر كه 1.5 تا 2 ساعت است براتون توضيح هم ميدن در ضمن اگه تور با رقص را انتخاب كنيد تقربا 70 $ است. ساعت فروش تا ساعت 2.30 بعداز ظهره كه 6 ساعت در تنگه گردش و توقف داره

9// مسجد امين نونو

10// اكواريوم: اول سوار خط متر آكساراي - فرودگاه ميشيم M1 سپس در ايستگاه kocatepe پياده ميشويم و به مركز بزرگ خريد استانبول فروم ميرويم در اين مركز ميتوان به آكواريوم با ورودي 28 لير و موزه يخ با ورودي 25 لير رفت. 500 متر بالا تر از پل هواي اكساراي به طرف زيتون برنو، سوار مترو زيرزميني اكساراي- فرودگاه اتاتورك شده و در ايستگاه فروم پياده شيد. در سمت چپ اين ايستگاه ، مركز خريد فرومه. در طبقه زير زمين اون ، اكواريوم زيباست ، قسمتي از اين اكواريوم ، تونل شيشه داره (بليط ورودي 25 ليره- مدت بازديد 2 ساعت، طول ميكشه)

11//موزه يخ: اول سوار خط متر آكساراي - فرودگاه ميشيم M1 سپس در ايستگاه kocatepe پياده ميشويم ( در نقشه چك كنيد )و به مركز بزرگ خريد استانبول فروم ميرويم در اين مركز ميتوان به آكواريوم با ورودي 28 لير و موزه يخ با ورودي 25 لير رفت

12//بام استانبول: از امينونو برو بليط 12 لير هست. اول بايد بري سلطان ايّوب از اونجا با يه تاكسي ميتوني‌ بري بالا. هم از اين ايستگاه( ايستگاه نزديك كاپاتاژ ) يا امين ننو ميتونيد سوار كشتيهاي كاپي كوي بشيد بخش اسيا ي 1.5 لير) درست روبروي اين ايستگاه ، دولموشهاي چامليا تپه(1.5 لير )را سوار شده بعد از طي ، مسير سربالاي نيم ساعته، به پارك زيبا و پر از گل ،بام استانبول مي رسيد.(بدون ورودي )

13// پارك آبي: با مترو خط M1 تا ايستگاه Yenibosna ميرويم و در از اين ايستگاه كه خارج شديم بايد سوال كنيم كه ايستگاه اتوبوس هايهاي Aqua marina كجاست

14// پارك مينياتوريك: از ميدان تكسيم سوار اتوبوس هاي اين پارك شويد اگه سوال كنيد جاي اتوبوس ها را بهتون نشان ميدن ورودي آن 10 لير است. تكسيم (به طرف خ عثمان بي ) سوار اتوبوس پارك ميني اتورك شويد ( 1.5 لير ) در حاشيه اين پارك ، تفريحگاهاي براي بچه ها ست. مثل : تاب و سرسوره و وسايل ماشين

15// كاخ دولما باغچه: به ميدون تقسيم نزديكه و تو بايد با مترو تو ايستگاه كاباتاش پياده.. با ترامواي T1 به ايستگاه كاباتاش برويد آنجا كه پياده شدين بايد كمي پياده روي كنيد تا به كاخ برسين قيمت بليطش 20 ليره و بسيار باشكوه است. كمي جلوتر از اين ايستگاه( كاپاتاژ) ،كاخ زيبا و با شكوه دولمه باچه ست، حتما ببينيد.(حدود 500 متر جلو تر از اين ايستگاه ، در حاشيه تنگه بسفره. ساعت فروش بليط ار ساعت 9 تا ساعت 3.30 بجز سه شنبه – . زمان بازديد 3 تا 4 ساعته-

16//پل بغاز: براي رفتن به زير پل بغاز و كافه هاي اطراف اون از اسكله كاباتاش بايد سوار اتوبوس هاي خط "25 E" بشيد و دقيقا همون محدوده زير پل ايستگاه داره. اگه حواستون به پنجره باشه كاملا مشخصه ولي ميتونيد براي اطمينان از راننده بخوايد زير پل پياده تون كنه. توضيح اينكه براي رفتن به اسكله كاباتاش كافيه يك خط مترو از تقسيم سوار بشيد و به كاباتاش بيايد. احتمالا از تقسيم هم اتوبوس داشته باشه ولي چون ما از كاباتاش رفتيم من اينطور توضيح دادم. موقع رفتن به روي پل بغاز و تپه تلويزيون يك تير با دو نشون ميزنين. چون سوار اتوبوس هاي " 129 T " از ميدون تقسيم ميشيد . اوتوبوس تو مسيرش از روي پل بغاز رد ميشه و شما ميتونيد منظره شهر و تنگه بسفر رو از بالاي پل به راحتي ببينيد. بعد اتوبوس از روي پل كه رد شد به منطقه آسيايي وارد ميشه و نزديك تپه تلويزيون يه ايستگاه داره. از راننده بخوايد شما رو اونجا پياده كنه. فقط نكته اينكه از ايستگاه اتوبوس تا رسيدن به خود تپه نزديك بيست دقيقه پياده روي با شيب نسبتا بالا داره كه اونو بايد پياده بريد. مگر اينكه خودتون تاكسي بگيريد. البته يواش يواش بريد اذيت نميشيد.
خود ترك ها به پل بغاز ميگن بغاز كوپروسو

17// تپه تلويزيون يا جاليجا تپه: خود ترك ها به تپه تلويزيون ميگن جامليجا تپه سي

18// بازار ادويه: بازار ادويه استانبول يا همون ميسير چارسيسي هستش كه در امين نونو واقع شده. براي رفتن به اونجا كافيه سوار خط تراموا بشيد و ايستگاه امين نونو پياده بشيد

19// مراكز تاريخي و گرند بازار: سوار خط تراموا (زيتون برنو- كاباتاش) ميشويم و ايستگاه سلطان احمد پياده ميشويم حال با گرفتن يه راهنمايي كوچيك ميتونيد همه اين ماكز را ببينيد ( ميدان هيپوريوم مجاني - مسجد سلطان احمد مجاني - ايا صوفيا 20 لير - موزه توپ كاپي 20 لير - گلحانه پارك مجاني - بازار ادويه - گرند بازار - پل گالاتا كه ميتونيد در اينجا ساندويچ ها خوشمزه ماهي ميل كنيد. جاهاي كه ميتونيد در اين منطقه پياده بريد

20// قلعه دختر : از ايستگاه كاباتاش يا اميننو مي تونيد سوار كشتي مخصوص اين قلعه بشيد ميگن يجورهايي مثل كافي شاپ هست

21// دلفيناريوم: نهنگ كوچك سفيد و فوك آبي و دولفين برنامه مجزا دارن( 25 لير)

22// گل حانا: گل خانه يه قسمتي از قصر توپ كاپي بود كه بعدها براي بازديد و استفاده عموم آزاد شد. فضاي بزرگ سبز و آرومي داره .وقت نشد نرفتين هم مهم نيس چندان .( بدون ورودي)

آن روز که سقف خانه ها چوبي بود گفتارو عمل درهمه جاخوبي بود امروز بناي خانه ها سنگ شده دلها همه با بنا هماهنگ شده
1391/1/20 - 5:01 عصر
هتل:
به حرفاي آژانسها به دوري و نزديكي هتلها به جاي اصلي اعتماد نكنين برين تو اين سايت اسم هتلتونو بزنين كنارش يه ستون مياد همه جاهاي ديدني و مراكز خريدو فاصله هاشونو به هتل ميزنه http://www.otel.com/
نظر بعضي از دوستان اينه كه هتل توي آكساراي بهتره چون از آكسري راحت ترين براي رفتن به مراكز خريد هم اونجا تراموا هست هم مترو اگه هتل برات مهم نيست و فقط مي‌خواي يه جاي خواب داشته باشي‌ اكساري چون واقعا مناسب و هزينتون مياد پايين هم از نظر من اونجا به مركز خريد نزديكتره هم به مترو و ترموا نزديكتريي هم به جاهاي تاريخي‌ و ديدني‌) اما دوست ديگه ايي معتقد بوده توي تكسيم هتل گرفتن از هر ستاره اي كه باشه خيلي خيلي از اكساراي و لالعلي بهتره ... دو قدم راه به استقلال فاصله داره ..

1- هتل گلدن ايچ1 ( zohrem و مهديس هم چند وقت پيش تو اون هتل اقامت داشتن و راضي بودن - هتل گلدن ابج 1 هم هتل خوبي هستش و خدمه اش هم انگليسي بلدن صبحانه اش هم واقعا كامل هستش ما هم گلدن ايج 1 بوديم. چهار شب با پرواز اطلس جت شد 1280 هتل خوبي بود. اتاقش هم نه بزرگ بود نه كوچيك - اتاق‌ها تميز بود و هر روز هم تميز ميشد
كاركناي هتل خوش برخورد بودن و انگليسي هم بلد بودن - هتل ما به ميدون تكسيم خيلي نزديك بود و لوكيشنش هم خيلي عالي بود يعني شما از هتل كه به سمت تكسيم ميرفتين همش سنگ فرش بود و معماري كوچه هاش واقعا زيبا بود تا تكسيم هم كه 5 دقيقه بيشتر نبود. البته تو اون منطقه هتل هايي مثل كريستال و گلدن هيل هم بودن. اير كانديشنش هم 24 ساعته كار ميكرد و مشكل قطع آب هم نداشتيم -ولي چاي ساز و منو free مثل آب و چاي نداشت) همون نزديكاي هتل يك عالمه رستوران و.. بود كه همشون غذاهاشون خوب بود و هر چي كه سفارش ميداديم خوشمزه بود. شبا هم موسيقي زنده داشت تو همون خيابون..
2- هتل گلدن ايج 2 ( 4 ستاره - مامان عسلي : در ميدون تقسيم بود. فاصله اش تا ميدون 2 دقيقه پياده است. موقعيتش كه فوق العاده بود. دسترسي به اتوبوس و مترو و تراموا و كشتي خيلي راحت بود. از لحاظ سرويس هم خيلي خوب بودن. اتاق رو هر روز بدون اينكه حتي يك بار بگيم تميز و سرويس ميكردن. صبحانه اش خوب بود ولي تنوع نداشت. اندازه اتاق بد نبود ولي ميتونست بزرگتر هم باشه. كلا هتلي هست كه اگه مشكلي با قيمتش نداشته باشيد توصيه ميشه. ) . گل رز : اتاقاش كوچيك بود ميدون تقسيم بود و دسترسيش عالي بود نظافت خيلي خوب بود صبحانه هم خيلي خوب بود تور ما براي 5 شب شد يك ميليون و پانصدهزار تومن كه البته فكر كنم تو تعطيلات عيد فطر اينقدر گرون بود
3- هتل ليون : نظرات مهسا : اتاقها خيلي تميز بود و مرتب. پرسنلش هم مودب و خوب بودند. پياده به صورت قدم زدن تا سر استقلال 10 دقيق بود. به نظر من امكاناتشون در حد 3 ستاره كشورهاي ديگه بود ولي از چند نفر كه توي 4 ستاره هاي ديگه بودند پرسيدم اونا هم مي گفتند مثل همين بوده. خوبي ليون اين بود كه تازه بازسازي و كاغذ ديواري و اينا كرده بود و همه چيز نو بود. ما با اينكه قراردادمون با تور هتل گرند خليج بود ولي وقتي رسيديم كسي كه دنبالمون اومده بود گفت كه هتل Lion در تقسيم برامون رزرو شده. ما هم رفتيم اونجا. جاي هتل عالي بود. به نظر من اگه مي خواهيد كه از شبهاتون هم نهايت استفاده را ببريد حتماً در منطقه تقسيم هتل بگيريد. هتل 4 ستاره بود. خيلي خيلي تميز بود. كاركنانش هم خوب بودند و خيلي كمك ميكردند .منو صبحانه روزانش متفاوت بود.اتاقهاش ساده، و شيك و تميز بود چون تازه بازسازي شده بود ولي امكانات هتلهاي 4 ستاره بقيه كشورها را نداشت(البته تا جايي كه من رفتم) بيشتر شبيه هتلهاي 3 ستاره بود. بهتون پيشنهاد ميدم اگه اختلاف قيمتش خيلي براتئون مهم نيست 4 ستاره در منطقه تقسيم بگيريد
1- هتل كريستال (هتل كريستال داره سر خيابون بودنش كه پياده روي نداره هتل كريستال يكي از هتلهاي 4 ستاره تاپه .موقعيت مكانيش هم خيلي خوبه تو تقسيمه )

2- ازتانيك 4 ستاره
3- هتل ليون (هتل Lion در تقسيم برامون رزرو شده. ما هم رفتيم اونجا. جاي هتل عالي بود. به نظر من اگه مي خواهيد كه از شبهاتون هم نهايت استفاده را ببريد حتماً در منطقه تقسيم هتل بگيريد. هتل 4 ستاره بود. خيلي خيلي تميز بود. كاركنانش هم خوب بودند و خيلي كمك ميكردند .منو صبحانه روزانش متفاوت بود.اتاقهاش ساده، و شيك و تميز بود چون تازه بازسازي شده بود ولي امكانات هتلهاي 4 ستاره بقيه كشورها را نداشت(البته تا جايي كه من رفتم) بيشتر شبيه هتلهاي 3 ستاره بود. بهتون پيشنهاد ميدم اگه اختلاف قيمتش خيلي براتئون مهم نيست 4 ستاره در منطقه تقسيم بگيريد.) قيمتي كه من گرفتم هتل ليون هتل ليون در تكسيم و 4 ستاره است حتي از گلدن ايج 1 هم ارزونتره و گلدن ايج 2 از اين 2 تا گرونترن
4-
5- هتل كايا ( 3 ستاره – معمولي – توي خ اصلي و در خ فتدوق زاد و دسترسيش راحته ) دوستان راضي بودند هم به خاطر دسترسيش به وسائل نقليه هم سرويس دادن خوبش و هم صبحانه - ايستگاه تراموا جلوي هتل كاياست و ميتوني بري اكساراي ولاللي . اتوبوسهاي زيتون بورنو هم مبرند به اوليويوم .با اتوبوس به تقسم هم ميتوني بري
6- هتل پيانو فروت ( 3 ستاره معمولي - تا ايستگاه اتوبوس از اونجا هم حدود 7 تا 8 ايستگاه تا تقسيمه پيانو فورت تو فاتيح واقع شده كه دو طرف خيابونش پر از مغازست و جايي شبيه خيابان وليعصر خودمونه
تجربه ناناز جون از اين هتل : ما هتل 3 ستاره پيانو فورت بوديم اصلا هم بد نبود. خيلي شيك نبود ولي با توجه به اينكه ادم فقط واسه خواب ميره هتل خوب و تميز بود. صبحونشم خوب بود. . )
7- هتل گرند خليج 4 ستاره : ستاره : من گرند خليج رفتم..هتل خوبيه..جلوي در هتل ايستگاه اتوبوس داره..يه كم هم بري پايين تر ايستگاه مترو. تميزيش خوب بود..هرروز صبح تميز ميكردن.. اگه ميخواين چيزي بخرين و ببرين تو اتاق منظورم خوراكي هست بهتره كه تو كيفتون باشه، ما آب معدني كه ميخريديم و ميبرديم بالا از تو يخچال در مي آوردن! يعني اگه نوشيدني به جز مال خود بخچال بود ميذاشتن رو ميز!! ما هم شبا آب و نوشيدني رو ميذاشتيم تو يخچال خنك بشه بعد صبح با خودمون ميبرديم بيرون6 روز اونجا بوديم صبحونه ش توي 6 روز يه مدل بود اما متنوع بود و ميتونستيم هرروز يه چيز رو تست كنيم ايستگاه اتوبوس دقيقا جلوي در هتل هست..از در كه مياي بيرون به سمت چپ كه بري ايستگاه مترو هم هست..ما يكي دوبار هم پياده رفتيم ميدون تقسيم كه يه كم خيابون اصلي شيب داشت اما اذيت كننده نبود..تقريبا با سرعت خيلي آهسته نزديكه 15 دقيقه پياده روي داره تا تقسيم.. واسه رفتن به مراكز خريد راستش ما از پذيرش هتل سوال ميكرديم
8- هتل اميد و كرند اميد (نظر موناي عزيز : دوستان براي هتل پارسال يكي‌ از دوستان اومده بود اينجا فرستادمشوناين هتل كه راضي‌ بودن با صبحانه هر اتاق دو نفر دلار باهاشون حساب كرد تو ميدون اكساراي از اكساراي هم كه به همه چيز نزديك تر ميشيد به نظر من مركز خريد نزديكتره جاهاي گردشي هم نزديكتره )
نظر سولماز عزيز در مورد هتل اميد : اومديم اكساراي و خيلي اتفاقي هتل اميد رو بيدا كرديم ، ولي جا نداشت رفتيم هتل بغليش كه خيليي بد بود . اميد بهمون كفت فردا خالي ميشه اتاق . ما هم ديشب رو إجبارا تو اون يكي هتل مونديم و صبح اومديم اينجا . واقعا عاله . اون يكي هتل 70 لير بود ولي اينجا 80 لير ولي تميز يش 100 لير بيشتر از اون ارزش داره به خدا .آها يه دفعه اين اومد به سرم شما اون هتل اميدي رفتي‌ كه دقيقا دور ميدون يا اوني كه نزديك مك دونالد اين ور خيابون ؟ هتلمونم اميد نزديك ميدونه . فكر كنم اون يكي اسمش كرند اميده . نه ؟
آدرس هتل اميد :‌ادرس هتلو تركي نوشته 8avm yeralti c,ars,isi a Kara,isi aksaray / ist. بر خيابونم هستش هتل . درست جلوي زير كذر و أوت لت avm . تلفنشم : 00902125256052
مونا : اي واي سولماز جون تقصير من شد اون هتلي كه من گفتم اون يكي‌ بود اگه خواستي‌ برو يه نگاه هم به اون بنداز اون تميز تره و به دوستان بگو البته من از قيمتش شك كردم چون اون يكي‌ گرون‌تره دو سال پيش100 $ بود

9- تايتانيك ( 4 ستاره و خوب و توريستها ميگن از گلدن ايچ ها بهتره )
10- اليت وورد هتل 4 و 5 ستاره (عاليه البته 5 ستاره هم داره و كنار هم هستند ولي 4 ستاره اشم هم عاليه)
11- گرين پارك تقسيم ( 4 ستاره و خوب و توريستها ميگن از گلدن ايچ ها بهتره )
12- هتل متروپلي : 3 ستاره در منطقه آكساراي بوديم علت انتخاب هتلمون اين بود كه يكي از دوستان من قبلا اونجا رفته بود و اينكه نسبت به قيمتش خيلي خوب بود
13- تكسيم گونن (تكسيم گنونن اتاقاش كوچيكه ولي خيلي وسايلش امروزيه و خوبه -4 ستاره و خوب و توريستها ميگن از گلدن ايچ ها بهتره )
14- هتل ددمان
15- هتل city center در taksim كه 4 ستاره بود و خيلي خوب بود.
16- يوروپلازا (از نظر دسترسي خوب بود به خيابون استقلال نزديك بود ولي از نظر كيفيت اتاق ، برخورد پرسنل و كيفيت صبحانه متوسط پايين بود تناها خوبيش استخراش بود كه هم روباز داشت هم سرپوشيده صبحونه هم كاملا تكراري و كاملا معمولي بود - سمانه : هتلمون يوروپلازا بود اتاقي كه به ما داده بودن خيلي بد بود چشم اندارش يه ديوار بتوني بود و از نور آفتاب خبري نبود خواستيد اونجا اتاق بگيريد حتما طبق 7 به بعد باشه كه چشم اندازش خوب باشه و اتاق و وسايلش قديمي بود در مجموع فقط براي خواب خوب بود صبحانه معمولي و خوب بود و هر روز همون موارد تكرار ميشد.ضمنا استخر سرپوشيده و سرباز خوبي داشت. )
17- هتل استانبول ( 3 ستاره - تو آكساراي - شبي 80 دلار 2 تخته همه چيشم خوب بود نه آنچناني در حدي كه كارت و راه بندازه آخه ما فقط آخر شب ميو مديم صبح زودم ميزديم بيرون )
18- هتلall seasion (آل سيزن) ( رزا جون گفتند خيلي بد - قتي رفتم اونجا چشمتون روز بد نبينه صد رحمت به مسافر خونه اسپيلت كه نداشت و اير كانديشنش هم از ساعت 2 تا 5 بعدازظهر خاموش بود يعني تو گرمترين ساعت روز و دقيقا ساعتي كه مسافر تو هتله .آب حمامش هم يهو قطع ميشد
ولي راحيل جون گفتند :: هتل all season را رفتم به چند دليل : 1. قيمتش مناسبه 2. دسترسي به وسايل نقليه راحت تره 3. به جمعه بازار كه من خيلي دوسش دارم نزديكه 4. ميشه گفت نسبت به پولي كه ميديم صبحانه و اتاقاش خوبه http://www.hotelallseasons.com/ در ضمن من استانبول را براي خريدهاي سالانم ميرم و خوب فكر ميكنم هتل 4 ستاره كافي باشه و از نظر تميزي كه هتل 4 ستاره است و هر موقع كه بخواي براتون اتاق را كامل تيز مي كنن ولي در كل من راضي هستم و دوباره هم بخوام برم همين هتل را انتخاب مي كنم محلش هم findikzade است و خوبه آروم و تميز البته اگه اهل شب بيرون رفتن هستي خوب تقسيم بهتره )
راحيل :: مورد هتل all season كه خودم هميشه ميرم ميتونم بگم خوبه به وسايل نقليه هم نزديكي اتوبوس و تراموا 2 دقيقه راه و مترو ايستگاه فاتيح و آكساراي 10 دقيقه راه T من هتل allseason توي findikzade را چند سال گرفتم يه هتل چهار ستاره است كه اگه اين را هم بگيريد خوبه تا آكساراي هم تقريبا 10 دقيقه پياده روي هست البته اگه با بچه آكساراي نري خيلي بهتره البته به نظر من خيابونش هم شيب نداره ولي اغلب كوچه هاي استانبول شيب داره كم و بيش حالا اگه دوست داري هتل all season براي 6 شب و 7 روز اقامت با پرواز اطلس جت 1020000

19- هتل اكگون ( هتل 5 ستاره اكگون تو خيابان توپ گاپي است خيلي خوبه الان كه ميپرسم خيلي گرون شده براي 4 شب نفري 1300000شده )
20- هتل eterno
21- هتل park royal هتل فوقالعاده خوب و در منطقه تقسيم ( نظرات جناب پژمان : با برواز تابان براي 5 شب 1250000 هتل خيلي تميز و فاصلش تا تقسيم دو دقيقه بود سال ساختش هم 2010 بود. خودش استخر نداشت ولي مي تونسي از استخر golden park مجاني استفاده كني. مأساز هم ساعتي 60 دلار بود. صبحانش عالي و متنوع و در روز هاي مختلف برخي منوهاش عوض مي شد. داخل اتاقش هم كتري برقي با جاي كيسه اي و نسكافه داشت. سيستم تهويش عالي و تلويزيون LCD كه علاوه بر كانالهاي ترك كانالهاي فارسي و rtl رو هم داشت. Wifi اينترنت با سرعت بالا و رفتار كاركنانش هم خوب بود. )
22- هتل كرون پلازا (پنج ستاره هست خيلي عاليه كيانا : ما اين هتل رو براي پنج شب يك ميليون و چهارصد گرفتيم
اين هتل در منطقه عثمان بي واقع شده و تا ميدون تقسيم 15 دقيقه پياده راه هست هتل واقعا تميز بود باتوجه به اينكه هتلهاي استانبول يك ستاره پايينتر از اوني كه ميگن هستن ولي اين هتل 5 ستاره واقعي بود اتاقاش بزرگ و دلباز بود اير كانديشن بر خلاف هتلهاي ديگه 24 ساعت كار ميكرد سشوار و اطو داخل اتاقاش داشت شامپو و نرم كننده مو داشت چاي ساز هم داشت چاي و نسكافه و آب معدني هر روز به صورت free داخل اتاقا ميگذاشتن صبحانه هم عالي بود چند مدل پنير و كره عسل باموم و بدون موم انواع نان مافين شكلاتي و ساده كورن فلكس شير كم چرب و پرچرب املت نيمرو تخم مرغ آب پز چند مدل كرپ و پنكيك سوسيس و كالباس شكلات نوتلا شربت پرتقال انبه هلو آلبالو و آبليمو سالاد ميوه هندونه و خربزه خلاصه اينقدر كامل بود كه ما تا عصر سير بوديم )
23- هتل رويال 4 ستاره هست و خوب .
24- هتل گوش آداسي هتل سه ستاره ارزون no.29 laleli-istanbul-turkey tel :(o212)5135890 گوش آداسي هتل (كسي اطلاعاتي از كيفيت اين هتل نداده )
25- هتل كروانسراي ( هتل 4 ستاره توي تقسيم بود هتل خوبي بود چاي ساز هم داشت)
26- هتل آدلا ( كاربر رزا گفتند اين هتل رو تجربه كرده بودن و راضي بودند من هتل آدلا رفتم البته 5 سال پيش تو منطقه شيرين اورل هست كه خودش مركز يه سري از برندها مثل كالينز و كي تي ان و ماوي و.. هست و همينطور به مرتر هم نزديكه ولي يه مقدار قيمتش بالاس يعني يادمه كه اون موقع هم آدلا كه چهار ستارست هم قيمت هتلهاي 5 ستاره تقسيم بود ولي خدماتش هم مثل 5 ستاره هاست عاليه هم تميزي و هم صبحانش
27- هتل دسيتي پورت و هتل دسيتي ( كه تو آكساراي هست و دقيقا روبرو هتل اميد كه مونا جون تعريفش رو ميكنه هتل دسي تي پورت يه هتل نوساز بود كه واقعا اگر آل سيزن چهار ستاره هست اون بايد 7 ستاره باشه حالا بهتون پيشنهاد ميكنم اگر قصد سفر داشتيد هتل دسي تي و دسي تي پورت كه هردو زير مجموعه هم هستن رو انتخاب كنيد از نظر دسترسي هم هر دو بسيار خوبه به تراموا و ترن و اتوبوس و مترو نزديكن )
هتل دسي تي هم تو آكساراي هست كه يه هتل چها ستاره بسيار تميزه و صبحانه كاملي هم داره دسترسيش هم بسيار بسيار خوبه فقطاتاقهاش خيلي بزرگ نيست ونكته جالب توجه اينكه تو اين هتل ايراني خيلي كم بود يعني اونموقع فقط خانواده ما اونجا بود چون آژانسها زياد اين هتل رو پيشنهاد نميكنن نميدونم چرا قيمتش هم امسال من قبل از اينكه گول آژانس رو بخورم و آل سيزن رو بگيرم با پرواز ماهان بهم 1100 قيمت داده بودن
هتل دسيتي پورت هم شعبه ديگه همون دسيتي هست كه سمت روبروي هم قرار دارن درآكساراي خيابان 16 فاتيح منكه خيلي راضي بودم چون واقعا تميز و نوساز بود وخدمه بسيار مودب و خوبي داشت البته اين هتل هم اتاقهاي خيلي بزرگي نداره و مثل دسيتي اسپيلت داره سرويس بهداشتي مدرن و تميزي داره در مورد قيمتش هم من دقيق نميدونم چون من اول آل سيزن بودم بعد با هزار بدبختي تونستم هتلم رو عوض كنم براي همين با من همون قيمت آل سيزن حساب كردن يعني 1135 البته با پروازماهان براي 7 شب )
28 - هتل ويلا زوريخ ( هم من اول ميخواستم برم اونجا ولي گفتن جديدا راحت جا نميده و احتمال رد درخواست زياده و اگه رد كنه بايد يه جاي ديگه رو انتخاب كني كه من كلا بيخيال شدم سارا جان زوريخ خيلي خوبه من خيلي تعريفشو شنيدم دوست داشتم همينو بگيرم اما گفتن زود پر ميشه ممكنه ok نشه.اين سايتشه http://www.hotelvillazurich.com/ ) هتل ويلا زوريخ خيلي خوبه ولي سخت گير مياد
بهترين هتل ارزون تو تكسيم هتل سه ستاره ويلا زوريخه ولي خيلي زود ظرفيتش پر ميشه، قيمتش واسه يه هفته 950 تومن بود احتمالا واسه سه شب همون حدود 700 تومن بشه.
1391/1/20 - 5:04 عصر
1- چهارشنبه بازار و جمعه بازار: جمعه بازارش رو بايد با تراموا ايستگاه فينديق زاده پياده بشين و 3 دقيقه به سمت مخالف پياده روي كنيد يه بازار مسقف كه كلي جنساي شيك و ارزون داره
عزيزاني كه تو آكساراي هستن : اگه از آكسري سوار مترو قديمي بشي بايد 4 تا ايستگاه بري اولويم , مرمرا فروم و مرتر نزديك هم هستن اگه بجني تو يه روز هر سه تا رو ميتوني بري
براي رفتن به مركز خريد اليويوم حتما با تراموا بريد ايستگاه زيتون بورنو پياده بشيد و بعد از اونجا با ميني بوسهاي كرم رنگي كه به اصلاح خودشون دولموش ميكن دم اليويوم پياده ميشين نفري 1.5 ليره
مو نا : دوستان سه شنبه بازار هميشه هست داخل الويم هست الويم مركز خريد هست تو منطقه زيتونبورنو و قيمت لباسها خيلي ارزون ميشه توي سه شنبه بازار olovim قيمتها اينجا خوبه مخصوصا اگه از مرتر خريد كني‌

2- آدرس مراكز تاريخي و گرند بازار: سوار خط تراموا (زيتون برنو- كاباتاش) ميشويم و ايستگاه سلطان احمد پياده ميشويم حال با گرفتن يه راهنمايي كوچيك ميتونيد همه اين مراكز را ببينيد ( ميدان هيپوريوم مجاني - مسجد سلطان احمد مجاني - ايا صوفيا 20 لير - موزه توپ كاپي 20 لير - گلحانه پارك مجاني - بازار ادويه - گرند بازار - پل گالاتا كه ميتونيد در اين منطقه پياده بريد و اين جا ها رو بنيد در اينجا ساندويچ ها خوشمزه ماهي ميل كني
بازار بزرگ يا grand bazar : با ترانوا ميتونيد بريد و ايستگاه بازار بزرگ پياده شيد. من فقط داخلش گشتم و خريد نكردم چون كيفي كه روز قبلش 50 لير خريده بودم را ديدم وقيمت كردم گفت 180 لير. چقدر مگه ميتونيد چونه بزنيد؟ به نظر من خيلي خيلي گرون فروش بودند توي بازار. براي ديدن خوبه كه يك گشتي توش بزنيد
3- در مورد مراكز خريد بايد بگم به هيچ عنوان اصلا مرتر نريد چون بدرد نميخوره اگر اهل خريد مارك هستيد از همون استقلال ميتونيد يه سري چيزا پيدا كنيد اگر اهل خريد ارزون هستيد بايد بگم 11 شب به بعد خيابون آكساراي دست فروشه و خيلي قيمتهاي مناسبي دارن از چهارشنبه بازار و جمعه بازارش غافل نشين كه خيلي عالين وقتي برين دلتون نميخواد در بياين (ما به چهارشنبه بازارش نرسيديم ولي جمعه بازارش رو بايد با تراموا ايستگاه فينديق زاده پياده بشين و 3 دقيقه به سمت مخالف پياده روي كنيد يه بازار مسقف كه كلي جنساي شيك و ارزون داره كنار ايستگاه فينديق زاده يه مغازه لباس فروشي هست كه من از اونجا 10 دست لباس مجلسي خريدم كه عكساشو براتون ميذارم هر كدوم از لباسا 25 يا 30 لير يعني به پول خودمون حدود 25 و 30 هراز تومان )
4- گه تعداد بالاي 4تا ميخواي ميتوني از مرتر با قيمت مناسب خريد كني چون مغازه هاي مرتر عموما عمده فروشي هستن ولي اگه در حد يكي دوتا ميخواي jade بهتره كه ميتوني باهاشون چونه هم بزني. پيشنهاد ميكنم به آرموني پارك تو محله صفاكوي هم يه سري بزني ، نزديك فرودگاه آتاتوركه و شنيدم كه شلوار جين با قيمت مناسب تو خيابون اطرافش ميتوني پيدا كني
5- ما جزاير پرنسس رو با كشتي رفتيم و جزيره بيوك آدا پياده شديم بنظرم ارزش داره حتما بريد جاهاي تاريخي رو هم رفتم مثل اياصوفيا مسجد سلطان احمد برج گالاتا حيدر پاشا و ... رو سري زديم
6- اگه زياد اهل مارك نيستي جمعه يه سري برو جمعه بازار توي findikzade خيلي قيمت ها مناسبه
يه روز هم برو حتما olivium آنجا هم قيمت ها خوبه
براي شلوار جين هم من از merter تنها چيزي كه خريدم و خيلي خيلي راضي بودم شلوار جين بود هر مدلي كه بخواي 20 لير ولي بقيه چيزها را از مرتر نخر كيفيت ندارن ، براي بيوك آدا يكي از راهاش اينه كه با ترامواي آكساراي بري تا آخرين ايستگاه يعني كاباتاش و از آنجا با كشتي ميتوني بري بيوك آدا ،‌استانبول فروم هم يه سري بزن هم ميتوني خريد كني هم ميتوني اكواريوم راببيني
7- تفريحي : جزاير بيوك آدا: از آكساراي با تراموا در آخرين ايستگاه كه همان كاباتاش است پياده ميشويم و كشتي هاي بيوك آدا را سوال ميكنيم كه كجا سوار ميكنند وقتي سوار شديم آخرين جزيره كه همان بيوك آدا است پياده ميشويم ( البته مونا جان ميگه از اميننو هم ميتوان سوار كشتي هاي بيوك آدا شد ) قيمت بليط كشتي تقريبا (طبق آخرين چيزهايي كه يادمه ) 3-5 لير است در اين جزيره ميتونيد دوچرخه سوار بشين كه كرايه آن 5 لير است و اگه درشكه هم سوار بشين كرايه آن 60لير است البته اگه از نقشه بالا كه الهام جان زحمت كشيدن گذاشتن نگاه كنيد خط T1 كه همان تراموا است را دنبال كنيد تا ايستگاه هاي آكساراي - اميننو و كاباتاش را پيدا كنيد
بيوك ادا يك جزيره در خلاف جهت تنگه است...كه ما نفري 9لير رفت و برگشت رفتيم...هم كالسكه داره هم دوچرخه...فكر كنم دوچرخه سواري توي سربالايي و هواي گرم يكم سخت باشه...ما كالسكه سوار شديم.كه تور كوتاهش يك كالسكه 60لير بود.در كل خوب بود ولي چون ما روزاي اخرمونه يكم خسته شديم

آدرس از تگسيم : از تكسيم برو تو ايستگاه مترو سوار فوني كولر بشو /// مراقب باش خط متروي عثمان بيك و اشتباهي سوار نشي .. بهد ايستگاخ كاباتاش پياده ميشي .. ميري لب اسكله بليط جزاير و ميخري .. به تركي جزاير ميشه آدالار .. ..
جزيره آخر بيوك آدا هست كه پياده ميشين و حالشو ميبرين ..
آدرس جزايز بيوك آدا از امين نونو : از امين نونو بهتره براي رفتن به كاداكوي يا تنگه بسفر سوار بشيم بهترين راه براي رفتن به بيوك آدا همون كاباتاش هست - بليط نفري 4 لير - دوچراخه سواري ساعتي 5 لير - درشكه سواري براي گشتن در جزيره وكرايه هر درشكه 60 لير
در صورتي‌ كه اگه با خوايد خودتون بريد 11 لير پول كشتي مي‌شه اونجا هم خودتون ميتونيد كالسكه سوار بشيد غذا بخوريد
تور فكر كنم نفري70 دلار ميگيره در صورتي‌ كه خودتون بريد فكر نكنم نفري 50لير هم بشه
جزاير پرنسس كه اگه كسي استانبول بره ولي نره جزايرو ببينه انگار جائي نرفته .. مخصوصآ جزيره آخرو كه اسمش بيوك آداست . از تكسييم با فوني كولر ميتونين برين ايستگاه كاباتاش و از ايستگاه براي جزاير بليط بگيرين و برين
ميشه بگي براي رفتن به جزيره بيوك آدا از كدوم اسكله بهتر بريم وآيا كشتي خاصي هست كه سوار بشيم ، ? از اسكله امينونو
http://www.bosphorustour.com/Morning-Bosphorus-Cruise.html
http://www.bosphorustour.com/istanbul-bosphorus-cruise-halfdaymr.html

توي اين سايت ميتونين انواع تورهاي كروز استانبول (بسفر و جزاير) رو ببينين و حتي رزرو كنين..قيمتها هم كه
با تور هزينتون ميره بالا در صورتي‌ كه اگه با خوايد خودتون بريد 11 لير پول كشتي مي‌شه اونجا هم خودتون ميتونيد كالسكه سوار بشيد غذا بخوريد تور فكر كنم نفري70 دلار ميگيره در صورتي‌ كه خودتون بريد فكر نكنم نفري 50لير هم بشه
8- تفريحي : تور تنگه بسفر:
با همان ترامواي T1 به ايستگاه اميننو يا كاباتاش ميرويم از همان جا كه البته من از كاباتاش رفتم تور مورد نظر را انتخاب ميكنيم كه تقريبا 10 تا 20 لير است البته شب هاي تنگه بسيار زبباتر و ديدني تر است و در طول سفر كه 1.5 تا 2 ساعت است براتون توضيح هم ميدن در ضمن اگه تور با رقص را انتخاب كنيد تقربا 70 $ است (ساعت فروش تا ساعت 2.30 بعداز ظهره كه 6 ساعت)
عزيزم تور تنگه بسفر اگه خودت بخواي بري با تور نگيري كه به نظر من تور نمي يارزه كه بگيري 12لير هست و اون دفعه كه ما نزديك اسكله بوديم ساعت3 حركت داشت 1,5ساعت طول مي‌كشه كار خاصي‌ كه فكر نكنم فقط موسيقي هست و اگه چيزي خواستيد بخوريد يا بنوشيد رو خودتون بايد تهيه كنيد
بسفر دونوع تور كوتاه و بلند داره..يكيش كه طولاني تره اخر تنگه پياده ميكنه..دو سه ساعتي اونجا هستين با همون كشتي برميگرديد.نفري 25ليره..اونجا يه قلعه هم داره كه با يكم پياده روي ميتونيد بريد...حواستون به قيمت غذاهاي دريايي اينجا باشه..ما خيليييي پياده شديم...تور كوتاه ترش 15 ليره...به نظر من حتما تنگه رو بريد ، پارك زيباي گلخانه هم كنار تنگه بسفر هستش
بيوك آدا رفتنش بهتره يا بسفر؟ به نظر من بسفر بهتر بود .البته من اينقدر كشتي سواريش رو دوست داشتم كه دو بار هم برام كم بود . اتفاقا من هم همينطور هر جا برم يه چيزييادگاري ميخرم . من نماد برج گالاتا رو خريدم براي خودم چون دوسش داشتم .راستي يه كليساي كوچيك تو خيابون استقلال بود واقعا زيبا بود حتمن برين ارامش عجيبي داشت .ايكيا تو خود فروم نبود بايد از درش ميرفتي بيرون از روي يه پل رد ميشدي و وارد ايكيا ميشدي . يه طبقش ديزاين بود و طبقه پايينش هم براي وسايل . من با دوستام رفتم . جمعه بازار ملافه و لحاف هاي پشم شيشه اي خوبي داشت . ديگه ساندويچ ماهي يادتون نره كنار اسكله هاش .
9- تفريحي ، تاريخي سلطان احمد :
10- منطقه سلطان احمد خيلي‌ بزرگ بايد خوب بلد باشيد تا بتونيد بگرديد سلطان احمد و آيا سوفيا روبروي هم هستن كه آيا سوفيا رو موزه كردن دقيقا پشت موزه يه پارك هست (بايد از كنار موزه ردو بشيد ) يعني‌ احتياجي‌ نيست وارد موزه بشيد ميريد اون پشت يه پارك بزرگ هست كه ميريد روي تپه يه سفره خونه سنتي است ميتونيد بريد بشينيد و حسابي‌ بهتون خوش بگذره براي رفتن به سلطان احمد مي توني از تكسيم سوار مترو بشي و ايستگاه كاباتاش پياده بشي و بعدش از اونجا سوار تراموا بشي و ايستگاه سلطان احمد پياده بشي
اگه همون پارك رو ادامه بديد و بيايد بيرون بايد بريد دست چپ نزديك اسكله ميشيد ميتونيد بريد به سمت اسيايي (مسجد سلطان احمد(بدون ورودي) ترانواي زيتون بورنو – كاپاتاژ را در اكساراي نزديك پل هوايي سوار شده و در منطقه سلطان احمد پياده شويد)
11- ساحل : ساحل براي آب تني تفريح خوبيه كه من بارهاي قبل به ساحل كيليوس رفتم ... از تكسيم توي ترمينال اتوبوسها كه بپرسين كيليوس خودشون اتوبوس اون مسيره بهتون نشون ميدن ..ايستگاه آخر اتوبوس كه پياده شدين ون داره كه ميبره منطقه كيليوس كه لب آبه .. كه سا حل وروديم داره كه 10 لير هست
12- موزه كاخ توپ كاپي: (20 لير) و گل حانا: گل خانه يه قسمتي از قصر توپ كاپي بود كه بعدها براي بازديد و استفاده عموم آزاد شده. فضاي بزرگ سبز و آرومي داره .وقت نشد نرفتين هم مهم نيس چندان .( بدون ورودي)
براي ديدن اياصوفيا و مسجد سلطان احمد و توپكاپي هم ما از تكسيم با مترو ميشه رفت كاباتاش و از اونجا با تراموا بريد ايستگاه سلطان احمد و اين سه تا جا خيلي به هم نزديكن يعني در حد 5-6 دقيقه پياده روي
13- تفريحي : كاخ دلما باغچه : به ميدون تقسيم نزديكه و تو بايد با مترو تو ايستگاه كاباتاش پياده.. با ترامواي T1 به ايستگاه كاباتاش برويد آنجا كه پياده شدين بايد كمي پياده روي كنيد تا به كاخ برسين قيمت بليطش 20 ليره و بسيار باشكوه است. كمي جلوتر از اين ايستگاه( كاپاتاژ) ،كاخ زيبا و با شكوه دولمه باچه ست، حتما ببينيد.(حدود 500 متر جلو تر از اين ايستگاه ، در حاشيه تنگه بسفره. ساعت فروش بليط ار ساعت 9 تا ساعت 3.30 بجز سه شنبه – . زمان بازديد 3 تا 4 ساعته
14- مسجد ايا صوفيا: 20 لير ورودي
15- تفريحي : برج گالاتا : ميشه پياده از ميدون تقسيم وارد خيابون استقلال شد و و تا آخرش رفت تا به برج گالاتا رسيد : براي رفتن به برج گالاتا از ميدان تقسيم به خيابان استقلال ميرويم سوار بر ترانواي قديمي خيابان استقلال شده و تا اخرين ايستگاه بريد( ميتوان اين مسير را پياده هم رفت). كمي قدم جلو تر، برج گالاتا را ميتونيد ببينيد. تنگه بسفر را، از بالا اين برج ديدني استكه ورودي آن 10 لير است .
(دوستاني كه از منطقه آكساراي ميخواهند به ميدان تقسيم بروند وقتي ايستگاه كاباتاش پياده شدين از آنجا ميتوان با فوني كولر به ميدان تقسيم رفت البته از همان آكساراي دلموش و اتوبوس هم براي رفتن به ميدان تقسيم هست)

16- تفريحي : آكواريوم و موزه يخ : اول سوار خط متر آكساراي - فرودگاه ميشيم M1 سپس در ايستگاه kocatepe پياده ميشويم و به مركز بزرگ خريد استانبول فروم ميرويم در اين مركز ميتوان به آكواريوم با ورودي 28 لير و موزه يخ با ورودي 25 لير رفت. 500 متر بالا تر از پل هواي اكساراي به طرف زيتون برنو، سوار مترو زيرزميني اكساراي- فرودگاه اتاتورك شده و در ايستگاه فروم پياده شيد. در سمت چپ اين ايستگاه ، مركز خريد فرومه. در طبقه زير زمين اون ، اكواريوم زيباست ، قسمتي از اين اكواريوم ، تونل شيشه داره (بليط ورودي 25 ليره- مدت بازديد 2 ساعت، طول ميكشه(

) يعني از تمام افراد پول ميگيرن براي ورود از بچه ها 17 لير )
لينك اطلاعات در مورد موزه يخ http://istanbulmetropolitan.blogfa.com/cat-117.aspx
آكواريم http://istanbulmetropolitan.blogfa.com/cat-95.aspx

17- تفريحي : قلعه دختر : از ايستگاه كاباتاش يا اميننو مي تونيد سوار كشتي مخصوص اين قلعه بشيد كه من خودم نرفتم ولي ميگن يجورهايي مثل كافي شاپ هست
18- پارك آبي marina بچه ها من اين پارك را تا حالا نرفتم و اطلاعاتي كه ميزارم صرفا براي اينكه دوستاني كه ميخواهند برن بتونند استفاده كنند ) با مترو خط M1 تا ايستگاه Yenibosna ميرويم و در از اين ايستگاه كه خارج شديم بايد سوال كنيم كه ايستگاه اتوبوس هاي Aqua marina كجاست شنيدم كه اينجا ساحلي هم داره كه ميتونيد براي شنا و آفتاب گرفتن ازش استفاده كنيد
19- آرتاكوي : اول بايد بريد بشيكتاش با تراموا از اونجا هم ميتونيد پياده بريد 15 مين مي‌شه هم ميتونيد با تاكسي بريد يه كار ديگه ميتونيد بريد ايستين پارك بعد از اونجا سوار اتوبوس بشيد بريد ارتا كوي
20- تفريحي : پارك گلخانه..مينياتورك. 1از ميدان تكسيم سوار اتوبوس هاي اين پارك شويد اگه سوال كنيد جاي اتوبوس ها را بهتون نشان ميدن ورودي اين پارك 10 لير است. تكسيم (به طرف خ عثمان بي ) سوار اتوبوس پارك ميني اتورك شويد ( 1.5 لير ) در حاشيه اين پارك ، تفريحگاهاي براي بچه ها ست. مثل : تاب و سرسوره و وسايل ماشين
ماري جان شما برو تروم در بيوك چكمچي torum dar boyuk chekmechi اونجا عاليه خيلي بزرگ براي خودش يه شهر
گلخانه كه نزديك توپكاپيه..و اصلا يه ايستگاه هست به همين نام..آخر پارك هم كه مشرف به درياست و بسيار قشنگه..من كه خيلي لذت بردم..مينياتورك هم ظاهرا از امينونو و هم از تقسيم اتوبوس داره ولي من تنها جايي كه رفت و برگشت با تاكسي رفتم مينياتورك بود..مسير تراموا و مترو نداره....از هيستوريا به اونجا15لير و از اونجا به تقسيم20 لير..روبروي مينياتورك هم يه تابلو دولفيناريوم ديدم اما نميدونم بازه يا نه..سعي كنين بعداز ظهر اونجا باشين چون فضاش بازه و مطمئنا آفتاب اذيت كننده هست
پارك مينياتوريك : اين پارك شامل ماكتهاي، مكانهاي ديدني تركيه با ابعاد كوچيكه كه براي رفتن به آنجا بايد از ميدان تكسيم سوار اتوبوس هاي اين پارك شويد اگه سوال كنيد جاي اتوبوس ها را بهتون نشان ميدن ورودي آن 10 لير است

1391/1/20 - 5:05 عصر
21- تفريحي : /بام استانبول: از امينونو برو بليط 12 لير هست. اول بايد بري سلطان ايوب از اونجا با يه تاكسي ميتوني‌ بري بالا. هم از اين ايستگاه( ايستگاه نزديك كاپاتاژ ) يا امين ننو ميتونيد سوار كشتيهاي كاپي كوي بشيد بخش اسيا ي 1.5 لير) درست روبروي اين ايستگاه ، دولموشهاي چامليا تپه(1.5 لير )را سوار شده بعد از طي ، مسير سربالاي نيم ساعته، به پارك زيبا و پر از گل ،بام استانبول مي رسيد.(بدون ورودي )
22- مراكز خريد : . پاساژ الوويوم : oliviumاين مركز خريد كه جزء اوت لت هاست مكان خوبي براي خريد كردن بوسيله تراموا T1 به ايستگاه زيتون برنو ميرويم از ايستگاه كه پياده شديم آدرس دلموش هاي (همان ون هاي خودمان ) اوليويوم را مي پرسيم ، دوستاني كه از ميدان تقسيم ميخواهند به اين مركز خريد برن بايد از ميدان تقسيم تا ايستگاه كاباتاش را با فوني كولر برن و از آنجا سوار ترامواي زيتون بورنو بشن
ادرس مركز خريد اولويوم :همين آدرس مرتر. سمت چپ اين پل عابر،ايستگاه دولموشا(1.25)ليره اونجاست
روبروي درب اصلي - لويم lovim اونجا هم چند تا هست ولي قيمت ها بالاست ، نزديك اولويم يه خيابان هست به اسم بلوار جاده به هر كس بگي نشون ميده اونجا هم كه چند تا آهست قيمت ها آلعي خيلي تخفيف ميدن البته اونجا كلي مغازه لباس فرشي هست به قيمت مناسب اونجا رو هم ببينيد
خيلي از جاها رو اگه با تاكسي بريد تو زمان به نفعتونه چون پولش هم زياد نميشه براتون مثلا اگه هتلتون آكساري باشه تا اولويم ميشه 12 تا 14 لير كه اگه بخايد با تراموا بريد ميشه 8 لير و بايد كلي هم پياده روي كنيد كه زما تن از دست ميره
مسير : يتونين از اكساراي سوار مترو بشين ايستگاه زيتون برنو پياده بشن ...از پل هوائي كه آمدين پائين از هر كي بپرسين ون هاي اونجارو بهتون نشون ميده .. البته ون ها از مسير مرتر نيز ميگذرن كه اون محله هم براي خريده اما كيفيت نداره .. اونجا براي عمده خر ها خوبه ، نزديك اولويم يه خيابان هست به اسم بلوار جاده به هر كس بگي نشون ميده اونجا هم كه چند تا آهست قيمت ها آلعي خيلي تخفيف ميدن البته اونجا كلي مغازه لباس فرشي هست به قيمت مناسب اونجا رو هم ببينيد
سه شنبه ها خريد از اوليويوم : واسه يه خريد خوب و ارزون توصيه ميكنم روز سه شنبه بري مركز خريد اوليويوم چون هم خود اليويوم out let هست و هم روزهاي سه شنبه اونجا سه شنبه بازاره و همه چي ارزونتر ميشه اليويوم هم تو منطقه زيتون بورنو واقع شده كه تو نقشه زير ميتوني ببينينش.
http://www.trtrip.com/images/stories/maps/istanbul/IstanbulHarita.jpg
واسه رفتن به اليويوم بايد با مترو بري كه دو راه داري هم ميتوني بري تقسيم و اونجا با مترو بري كاباتاش پياده شي و دوباره متروي بيازيت رو سوار شي و بري زيتون بورنو پياده بشي و يا اينكه ميتوني دولموش هاي آكساراي رو سوار بشي كه 2.25 لير ميگيرن و از آكساراي زير پل ، مترو سوار شي و زيتون بورنو پياده بشي كه من راه دوم رو توصيه ميكنم. به زيتون بورنو كه رسيدي روبروت دولموش ها براي اليويوم وايسادن و نفري 1.5 لير ميگيرن و دم درش پياده ت ميكنن. از اينجا خيلي خوب ميتوني خريد كني فقط بايد حوصله كني و بگردي. ما از صبح حدود 10.5 رفتيم و 4 برگشتيم ناهارم همونجا KFC خورديم. توصيه ميكنم اليويوم رو 3شنبه كه رسيدي بري. 4 شنبه هم ميتوني هم جاهاي تاريخي رو بري و هم 4شنبه بازار كه توي خيابون فاتح هست و به هتل خيلي نزديكه و از دم در هتل با دولموشهاي آكساراي ميتوني بري و بگي فاتيح پياده ت كنه. جاهاي ديدني رو هم مثل مساجد و بازار بزرگ كه اگه حال پياده روي داشته باشي ميتوني با دولموش بري و بگي نزديك سلطان احمد پياده ت كنه يا اينكه با مترو بري به همون روش اول كاباتاش بعد مترو بيازيت و ايستگاه سلطان احمد پياده بشي. 5 شنبه هم ميتوني بري جزيره كه توصيه ميكنم حتما تا ساعت 9 صبح اسكله كاباتاش باشي كه به اولين كشتي برسي چون كشتي ها يك ساعت يه بار ميان و ممكنه كلي علاف بشيد (اوليويم اتوبوس 93T نزديكش پياده ميكنه از تراموا بهتره. )

23- آدرس مراكز خريد : مارمارا فروم: ابتدا با خط مترو M1 به ايستگاه زيتون برنو مي رويم از ايستگاه خارج مي شويم از اينجا به بعد يه كم بد مسيره اما ما خودمان با سوال كردن خيلي راحت پيداش كرديم تقريبا از اين ايستگاه 15 دققه پياده روي داره اما سر راست نيست با تاكسي هم ميتونيد اين مسير را بريد (اگه كسي اين مسير رابه شكل راحت تري رفته بگه تا من اصلاح كنم ) ولي در كل نگران نباشيد من با سوال كردن راحت پيداش كردم
مثلا اگه اهل اسپاگتي و ماكاروني‌ باشه يه جا تو مار مارا فروم هست رفتن به مارمارا ا ارززشو داه
نظر بچه ها : پاساژ هم زياد داره استانبول .... ولي مارمارا فروم . جواهر. اوليويوم بهترين هستند .
مونا : براي رفتن به مارمارا فروم بهترين كار اينه كه بريد الويم از اونجا بريد به مارمارا فروم چون به هم نزديكان اگه با اتوبوس بخوايد من بلد نيستم با تاكسي راحت ميتونيد بريد پولش هم زياد نمي‌شه
24- پارك آبي استانبول (پارك آبي آكوا مارين ) :
پارك آبي: با مترو خط M1 تا ايستگاه Yenibosna ميرويم و در از اين ايستگاه كه خارج شديم بايد سوال كنيم كه ايستگاه اتوبوس هايهاي Aqua marina كجاست
براي رفتن به اكوآ مارين : از فندوق زاده صبح دولموش واسه آكوا مارين داره 25 اير .. كرايه تاكسيش 100 ليره ولي دولموش 25 لير براي پول ورودي هم وسط هفته 15 لير هست اخر هفته 25 لير ، دولموش ها در ايستگاه فينديك زاده جلوي هتل كايا هر روز از ساعت5/8 تا 5/9 صبح هستند .قيمت رفتو برگشتش ورودي جداست
ورودي نفري 30 لير هستش ، ، ميتوني‌ حموم آفتاب هم بگيري براي بچه هم مشكلي‌ نيست اصلا ميتونيد بريد قسمت بچه ها
اونجا هم اگه بخوايد چيزي بخوريد بايد پول باشه همراهتون دلار و لير فرقي‌ نداره پول رو مي‌ريزيد تو يه يه حساب كه اونجا براتون باز مي‌كنن 5لير ميگيرن و يه دستبند پلاستيكي بهتون ميدن كه ميتونيد خريد كنيد موقع رفتن هر چه قدر كه تو دستبند مونده باشه به شما پس ميدن پارك آبي خوب اكوا مارين بريد چون پارك دلفين‌ها بدرد نمي‌خوره ميتونيد از همون اكوا مرين خارج بشيد بريد رو شنها و قايق سوار‌ي كه خيلي‌ كيف ميده
. بچه ها اكوامارين حتما بريد خيلييييي خوش گذشت عالي بود فقط يكم مسيرش دور بود كه ما از طريق أدرسي كه تو همين تاپيك بود با مترو m 1 از اكساراي رفتيم ايستگاه yenibosna كه ميشه يك ايستگاه مونده به فرودگاه اتاتورك . از اونجا هم از ايستگاه كه مياي بيرون سمت چپ ايستگاه اتوبوسهاست كه همون رديف اولش اتوبوسهاي پارك ابي بود . البته حتما بپرسين اكوامارين كه يه وقت اشتباه سوار نشين . به راننده هم كه بگين خودش تو ايستگاهش پي اده تون ميكنه . ما رو تو يه خيابون فرعي پياده كرد كه بايد دو سه تا كوچه رو پياده ميرفتيم . مايو تون حتما جنس مايو باشه و نخي نباشه چون نميذارن سوار سرسره هاش بشين . زنداداشم مايوش نخي بود يكي دوبار سوار شد دفعه دوم گير كرد تو سرسره
اونجا هم مايو هاشون گرونتره نسبتا . 60 - 70 تومنه
پارك آبي استانبول هم بزرگ اينم عكس هاش اسمش هم همون aqua land اينم سايتش http://www.aquamarine.com.tr/
البته اگه مي‌خواهين برين حتما سعي كنين قبل ساعت 9 صبح تو تكسيم يا جاهايي كه اتوبوسهاي خود آكوامارين هستن باشين كه مطمئن بشين اتوبوسش رو از دست نميدين. چون راهش خيلي طولاني و هزينه بر هم هست اينكه اون روز كه ما رفتيم نميدونم واسه خاطر عيد بود يا چيز ديگه ولي وروديمون نفري 5 لير شد ولي كلا زياد حال نكردم ترجيح ميدادم به جاي پارك آبي برم ساحل مرمره كه واقعا ديدني و ما فقط يه نيم ساعتي اونجا بوديم كه به نظرم كم بود
25- پارك آبي استانبول دلفين :
براي رفتن به پارك آبي اگه با خط‌هاي شرعي shhari بخا هيد بريد چند تا مسير بايد عوض كنيد كه بصرفه نيست به نظر من. همونطور كه دوستان گفتند بهتره با خود آتبشيه atoboshye اونجا بريد كه از ايستگاه فندقزده fandoghzade و تكسيم taksim اين اتوبوس ها ميرند . شما هم مثله ما طرفدار تكسيم هستيد. صبحا ساعت 8: 30 از مركز تقسيم اتوبوس هاي كه عكس دلفين روشنه داره بطرف اونجا حركت ميكنند. و بعد هم مبلغ اتوبوس را از بليط كم ميكنند. پس به صرف تره. جاي ايستگاهش هم همونجا كه ايستگاهاهاي آكبيكش akbikesh هست بايد باشه. از خودشون بپرسيد ميگند.
26- دلفيناريوم: نهنگ كوچك سفيد و فوك آبي و دولفين برنامه مجزا دارن( 25 لير)
27- آدرس مراكز خريد : استانبول فروم :
با استفاده از خط مترو M1 در ايستگاه KOCATEPE پياده ميشويم و از ايستگاه كه خارج شديم به راحتي ميتوان استانبول فروم را پيدا كرد ، واسه فروم ايستانبول راه ديگه اينه كه با مترو بريد اوتگر از اونجا با تاكسي بريد تا اونجا 5 لير ميگيرن تاكسي ها (راحت‌ترين مسير با مترو ميريد (otogar)ترمينال از اونجا سوار تاكسي ميشيد 5لير ميديد ميريد)
دوستاني كه ميخوان برن آكوريوم ، بريد ايستانبول بروم اين دو تا كنار هم آهستن ، البته ايكيا ikiya هم كنارشن آهست با چند تا مركز خريد ديگه
يه مجتمع تجاري خيلي شيك با كلي شعبه از برندهاي معروف مثلا شعبه c&a و h&m رو فقط اونجا ديديم خيلي خوب بود حتما اونجا بريد تازه از نظر تفريحي هم خوب بود آكواريوم قشنگي داشت
استانبول فروم با تراموا چجوري ميشه رفت؟ با ترموا نمي‌شه رفت با مترو ميري otogar از اونجا بايد سوار تاكسي بشي‌ ، براي رفتن به استانبول فروم بايد مترويي كه به سمت فرودگاه ميره(havalimani) سوار بشي( از همون اكساراي( ايستگاه kocatepe پياده بشي شماره خطش m1 و اگر اشتباه نكنم همون ايستگاه اكساراي اولين ايستگاهشه
ايستگاه كجاتپه كه پياده بشي از پله برقي ميايي بالا و ميرسي به استانبول فروم به همين راحتي.خيلي خوش مسيره.
براي استانبول فورم وقتي از مترو ايستگاه kocatepe بيرون آمديم ديگه نيازي نيست سوار تاكسي بشيم؟ ؟ وقتي از درب واگن مترو ميايي بيرون(اخه اين ايستگاه مترو روي زمينه و زير زمين نيست) يه پله برقي سوار ميشي ميري بالا 1 دقيقه بعد ميرسي استانبول فروم به همين راحتي
سه راه رفتن به استانبول فروم از تكسيم : دم هتل دولموش هاي آكساراي رو سوار بشي و به راننده بگي كه ميخواي بري ايستگاه متروي فرودگاه يا خط m1 سر كوچه پياده ميشي كه هي بايد سوال كني تا به ايستگاه مترو برسي يه كم سر راست نيست. بعد از اونجا متروي فرودگاه آتاتورك رو سوارشي و ايستگاه پنجم يا kocatepe پياده بشي كه از پله برقي بري بالا استانبول فرومه. برند H&M توي استانبول فروم واسه خريد خيلي خوبه روبرو هم كه IKEA هست كه از توي استانبول فروم تابلو داره و راحت ميتوني پيداش كني. واسه مترو و اتوبوس سوار شدن هم ما يه استانبول كارت خريديم كه خيلي به صرفه بود و نفري 1.75 كم ميكرد در حاليكه ژتون 2-3 لير بود.
در استانبول فروم فروشكاه. Oleg Cassini لباس شب هاي فوق العاده اي داره اينجا بالاي يك مليون هست

28- آدرس مراكز خريد : مرتر
درسته كه خيلي ها ميگن مرتر مركز عمده فروشها است ولي اگه بگردين تك هم پيدا ميكنيد اما من زياد از كيفيت جنس هاش راضي نبودم اين مركز به صورت خيابانهاي كنار هم با شيب تند و سربالايي است براي رفتن به اين مركز خريد بزرگ با خط مترو M1 به ايستگاه مرتر مي رويم و از ايستگاه كه خارج شديم يه كمي پياده روي داره تا به اين مركز برسيم ، مرتر روز يك شنبه تعطيل البته بعضي‌ از مغازه‌ها باز هستن و مترو هم تا ساعت 10
براي رفتن به مرتر : با تراموا بريد ايستگاه زيتون بورنو پياده بشيد و بعد از اونجا با ميني بوسهاي كرم رنگي كه به اصلاح خودشون دولموش ميكن دم اليويوم پياده ميشين نفري 1.5 ليره. از ايستگاه اكساراي به زيتون بورنو سوار ترانوا شده و در اخرين ايستگاه پياده شيد.در سمت راست اين ايستگاه ، از يك پل عابر بزرگ عبور كرده ،درست زير پله هاي اين پل ، منطقه مرتر شروع مي شه.(تك فروشي و عمده فروشي پوشاك از 3 لير به با لا)
آدرس مراكز خريد : جواهر مال: مركز خريد شيك .مترو تكسيم - لونت رو سوار شده و در.ايستكاه سوم پياده شويد يا اينكه براي رفتن به اين مال با شكوه بايد با استفاده از ترامواي زيتون برنو T1 به ايستگاه كاباتاش مي رويم از آنجا با فوني كولر به ميدان تقسيم مي رويم در ميدان تقسيم با مترو خط تكسيم M2 به استگاه Sisli مي رويم از ايستگاه كه خارج شويم به راحتي مي توان جواهر مال را پيدا كرد ( از آكساراي مي توان با اتوبوس هم به ميدان تكسيم رفت)
واسه لباس شب هم اكه كسي خواست هم در جواهير و هم در استانبول فروم فروشكاه. Oleg Cassini لباسهاي فوق العاده اي داره كه بعضي هاش 50 درصد تخفيف خور ده ولي از 300 لير كمتر نيست من واسه هم سرم يك لباس خيلي قشنك خريدم حدود 600 لير كه با تخفيفش شد 300 لير اكه نمونه تو تهران جاي مثل تنديس أونو بياره زير يك ميليون نيست
29- - بازار ادويه استانبول يا همون ميسير چارسيسي هستش كه در امين نونو واقع شده. براي رفتن به اونجا كافيه سوار خط تراموا بشيد و ايستگاه امين نونو پياده بشيد. من با اينكه خريد نكردم ولي از فضا و رنگها و بوهاي قشنگ اونجا خيلي خوشم اومد
30- خريد و گشت در خيابان استقلال:حتما ديدن اين خيابان را در برنامه ريزي هاتون براي بازديد استانبول قرار بدين تا هميشه خاطره اي زيبا از سفر به استانبول با خودتون داشته باشيد در ضمن شب هاي اين خيابان بسيار بسيار بيادماندني است ، براي رفتن به اين خيابان طبق مسيرهاي قبلي به ميدان تكسيم برين آنجا از هز كسي كه سوال كنيد خيابان را به شما نشان مي دهد ، بهترين مانگو توي خ استقلال بود كه طبقه بالاش هم اوت لت داشت..فروشگاههاي ال سي هم داخلش يه ماركي فروخته ميشد بنام اكسايد كه اجناسش كار بنگلادش بود
ما هم تا م تاكسيم 2 دقيقه راه داشتيم خ استقلال هم مغازه زياد داشت نمايندگي FLOهم بود كه من يه بوت بلند خريدم 40 لير تو حراج 50 درصدي
خيابان استقلال : خيلي خوب بود به نظر من ماركهاي توش كاملاً اصل و عالي بود. منگو حراج بود خيلي خوب. بنتون حراج بود. كاتن حراج بود و خيلي خيلي خوب ميتونستيد خريد كنيد. با ترانواي قديمي حتماً تا آخر خيابون بريد و برج گالاتا را هم ببينيد. از ICwaikiki حتماً ديدن كنيد. شعبه هاي مختلف توي شهر چيزهاي مختلف داشتند هر وقت سر راهتون ديديد بريد. يكي از بهترينهاش تو خيابان استقلال بود يكي هم نزديك جواهر.
تو خيابون استقلال lcwaikiki و منگو دو تا طبقه outlet دارن كه جون ميده واسه سوغاتي خريدن،البته با حوصله بايد وقت بذارين و بگردين
31- خريد و گشت در خيابان عثمان بي: براي كسايي كه پياده روي را دوست دارند توصيه ميكنم از ميدان تكسيم تا عثمان بي را پياده برن و از فروشگاه هاي توي مسير هم ديدن كنند در غير اينصورت بعد از رسيدن به ميدان تكسيم با خط مترو M2 به ايستگاه عثمان بي برويد پر بوتيك هست .. جنسهاي خوبي هم داره .. اينجارو هم حتمآ برين .. اواخر خيابان پاساژ زيباي جواهر هست كه تقريبآ تمام برند ها توي اين پاساژ مغازه دارن .. فوق العاده است .. من كه هر بار ميرم از صبح شروع ميشه
آدرس عثمان بي : (مترو تكسيم - لونت رو سوار شده و درايستكاه اول پياده شويد. يا با اتوبوس بريد( عمده و تك فروشي ارزون (
يه بازار با كلي لباس مجلسي شيك با قيمت مناسب من اونجا 4 تا لباس مجلسي شيك خريدم كلا 120 لير شد واقعا خوب بود حتما بريد.
براي رفتن به عثمان بي : از ميدان تكسينم سوار مترو ميشي و يه ايستگاه بعد ايستگاه عثمان بي هست
از مترو كه پياده شدي 200 مترو بالاتر يه خيابون هست ك ه توش پر از مغازه هست اسمش رو اگه پيدا كردم برات مينويسم
اونجا 3ومين يا چهارمين مغازه سمت چپ خيابون اون مغازه دو طبقه هست كه من گفتم ، بعدش هم دوطرف خيابان تا انتها پر از مزون هست كه لباس مجلسي ميدوزند هر كدام از مغازه ها هم طبقه بالاشون مزون دارند كه لباس ها رو از پشت شيشه اويزو كردند و از خيابون پيداست
32- آدرس مراكز خريد : آرموني پارك: : با تراموا به ايستگاه زيتون برنو مي رويم در ايستگاه كه پياده شديم از پل هوايي بالا ميرويم و روي پل سوال ميكنيم براي اتوبوس هاي SEFAKOY در ايستگاه صفاكوي كه پياده شديم همانجا آدرس آرموني پارك را سوال كنيد اين مركز خريد يكي از اوت لت ها است آرموني پارك كه تو منطقه صفاكوي هست و اينطور كه من شنيدم قيمتها خيلي مناسبه و خود مردم تركيه از اونجا خريد ميكنن

33- خريد و گشت در خيابان فاتيح : يكي از خيابانهاي انشعاب گرفته از محله آكساراي است كه فروشگاه هاي زيادي از جمله Lc را هم ميتونيد در اين محل پيدا كنيد ، دوستاني كه از آكساراي مي خواهند به اين خيابان بروند كه با يك سوال حتما مسير را پيدا مي كنند و بقيه دوستان هم بايد با تراموا يا مترو خود را به آكساراي برسانند البته در خط مترو M1 ايستگاه بعد از آكساراي فاتيح است (خيابان فاتيح تا تقسيم را پياده نميشه رفت بري بايد مترو يا اتوبوس استفاده كرد )
از ميدان تكسيم بايد سوار اتوبوس هاي شماره 87 بشيد و ايستگاه فاتيح پياده بشين . درست كنار ايستگاه اتوبوس يه مسجد هست و روبروش هم يه كوچه كه ميره 4 شنبه بازارالبته اونجا به اسم بازار فاتيح ميشناسن خيلي بزرگ و شلوغ بود و اكثرا هم خود تركها از اونجا ريد ميكردند . نميگم عالي بود ولي يه چيزهايي ميشد اگه بگردي از توش بخري مثلا من روسري هاي طلاكوب كه اينجا 30 تا 40 تومان هست رو اونجا 10 لير خريدم
خ فاتيح هم همون آدر س بالا براي چهارشنبه بازار ميشه خيابون فاتيح سر تا سر خيابون پر از مفازه هست مغازه هاي مختلف از لوازم منزل و كيف و كفش گرفته تا لباس مجلسي بايد سر تا سر خيابون رو بگردي
چهارشنبه بازار اسمش بازار فاتيح هست ربطي به خيابون فاتيح نداره فقط هم دست فروش هستند و اصلا لباس مجلسي پيدا نميشه ، خيابون فاتيح مثل خيابون ولي عصر خودمونه يك خيابون دراز كه توش پر از مفازه هست و تك تك هم لباس مجلسي داره و انصافا هم لباس هاي خوبي داره ولي باز تاكيد ميكنم تمام اونها تو ايران ارزانتر پيدا ميشه چون ايراني ها ميرن يه دونه ميخرند و از روش ميدوزن
سر تا سر خيابون هم ايستگاه اتوبوس هست كه يكي اش به اسم فاتيح هست كنار مسجده و يه خيابون جلوي ايستگاه هست كه سر بالايي هست و اون خيابون فقط روزهاي 4شنبه دست فروش مياين و خرده ريز داره
من از اونجا روسري ماركدار خوب و كفش ارزان خريدم و يه سري تاپ فقط و فقط همين . ديگه خريد ديگه اي نميشد بكني
34- خريد و گشت در خيابان لاللي: اين خيابان كه از انشعابات قسمت آكساراي است شامل مغازه هاي عمده فروش خيلي زيادي هست كه بعضي هاشون تك فروشي هم ميكنند از آكساراي كه سوال كنيد به راحتي ميتونيد اين مركز را پيدا كنيد ، براي خريد كردن لاللي يه قسمت هايي داره كه لباسهاي شيكي داشت من پالتوهاي قشنگي هم آنجا ديدم
35- خريد و گشت در خيابان شيشلي ما يكسري كفش فروشي هاي خوبي تو خيابون شيشلي بود كه حراج خوبي داشت مثلا من يك كفش جديدو كه تو ايران نديده بودم و كه قيمتشم 120 هزار بود و با تخفيفي كه بهش زده بودند 20 هزار خريدم با مترو كه بري ايستگاه عثمان بي و پياده شي اونجا خيابون شيشلي هم هست
36- پل بغاز و تپه تلوزيون : براي رفتن به زير پل بغاز و كافه هاي اطراف اون از اسكله كاباتاش بايد سوار اتوبوس هاي خط "25 E" بشيد و دقيقا همون محدوده زير پل ايستگاه داره. اگه حواستون به پنجره باشه كاملا مشخصه ولي ميتونيد براي اطمينان از راننده بخوايد زير پل پياده تون كنه. توضيح اينكه براي رفتن به اسكله كاباتاش كافيه يك خط مترو از تقسيم سوار بشيد و به كاباتاش بيايد. احتمالا از تقسيم هم اتوبوس داشته باشه ولي چون ما از كاباتاش رفتيم من اينطور توضيح دادم. موقع رفتن به روي پل بغاز و تپه تلويزيون يك تير با دو نشون ميزنين. چون سوار اتوبوس هاي " 129 T " از ميدون تقسيم ميشيد . اوتوبوس تو مسيرش از روي پل بغاز رد ميشه و شما ميتونيد منظره شهر و تنگه بسفر رو از بالاي پل به راحتي ببينيد. بعد اتوبوس از روي پل كه رد شد به منطقه آسيايي وارد ميشه و نزديك تپه تلويزيون يه ايستگاه داره. از راننده بخوايد شما رو اونجا پياده كنه. فقط نكته اينكه از ايستگاه اتوبوس تا رسيدن به خود تپه نزديك بيست دقيقه پياده روي با شيب نسبتا بالا داره كه اونو بايد پياده بريد. مگر اينكه خودتون تاكسي بگيريد. البته يواش يواش بريد اذيت نميشيد. خود ترك ها به پل بغاز ميگن بغاز كوپروسو به تپه تلويزيون ميگن جامليجا تپه سي

37- خريد و گشت در خيابان بغداد : اين 6_ منطقه بغداد در قسمت آسيائي هم برين ... من يه بار رفتن خيلي خوب بود .. اونم از كاباتاش ميتونين سوار كشتي هاي بايرا پاشا بشين ... از اسكله كه پياده شدين برين سوار ون هاي بستان چي بشين و بخواين كه بغداد پياده بكنه ..
و خيابان بغداد(بغداد جادسي) هم همينطور خيابون معموليه كه دو طرفش مغازست و معمولا قيمتاي بالايي داره و خيابان خاصي نيست همونطور كه ميدونيد هر دو در طرف اسيايي واقع شدن. بازم در حد پيشنهاد بود بازم تصميم با شماست.
بغداد جادسي خيابان مهمي نيست در حالي كه يكي از بهترينهاي استانبول هست البته به نظر من هم چيز خاصي ني در حقيقت خيابون مدرني هستش كه دو طرفش هم مغازه هاي بزرگ مارك هست همين مكان تاريخي يا ديدني خاصي نداره سبكش اروپاييه از كاديكوي با دولموش هاي بوستانجي ميشه رفت اونجا اگر براي اولين باره ميرين استانبول رفتن به اونجا رو توصيه نمي كنم
خيابان بغداد شبيه به خيابون استقلاله، ولي با كلاستره.براي رفتن به اونجا، اول ، به امين نونو يا كاپاتاژ، بريد. بعد سوار كشتيهاي ايستگاه كادي كوي بشيد.بعد از گذشتن از كلي مسيرهاي خط اتوبوسراني ،سوار دولموشهاي بوستانچي شيد (2.5 ليره )به راننده ماشين با لحجه خاصي بجاي ق –ل –بال داد بجاي بغداد – بگوييد و در مسير راه، پياده شيد.

38- مركز خريد اپتيموم در مورد اپتيموم از همون اسكله haremماشين داره براي اپتيموم.(اسم محله اي كه اپتيموم واقع شده رو امشب براتون مينويسم) (اين رو به عنوان پيشنهاد بهتون ميگيم شايد براتون مفيد باشه اگر وقت كم داريد به نظرم اپتيموم چيز زياد جالبي نيست كه بخواد براش وقت بزاريد همون مراكز خريد ديگه از جمله فروم همون كارو براتون انجام ميده

39- تفريحي : آب گرم آب گرم تو يالووا هستش خيلي‌ خوبه حيف كه ديگه تا سه ماه نميتونم برم با كشتي يك ساعت نيم هست از اون ورم بايد با تاكسي بري كوشك آتاترك اونجا براي آتاتورك بده موزه داره مجموعه كاخش هست مجموعه آب گرماش و چند تا جا هست براي پا درد كمر درد و براي چشم بيماري زنان و خيلي‌ چيز‌هاي ديگه بليطش 10 لير هست براي كشتي براي داخل شدن پول نميخواد پول بليت براي آب گرم اگه شخصي‌ بخوايد بريد يه اتاق 30 لير و اگه ميخوايد از حوزه سر باز استفاده كنيد باز نفري 10لير اگه عمومي ميريد نفري 10لير هتل يك شب با امكان استفاده از حوزه سر باز ، پوشيده و اتاق آب گرم شخصي‌ ، بحانه و فكر كنم شام فكر كنم ماساژ هم داشت نفري 110 لير
40- كشتي سواري : اگه زمان زياد داريد و مي‌خواي خوب بگرديد و كشتي سوار‌ي كنيد‌ از اكساراي سوار كشتي بشيد بريد yalovaمي‌دونم كه پشيمون نميشيد‌ از اونجا بريد ترمالي اونجا يه پارك جنگلي‌ بزرگ هست كه چند تا توش كاخ ، آب گرم هم است كه براي آب گرم بايد 10 لير بديد ولي‌ مطمئنم كلي‌ بهتون خوش ميگذار براي كشتي بايد 11 لير بديد
41- اسكله :‌من چند تا سوال كرده بودم راجع به اسكله هاي قسمت اسياي و اروپايي اگه اطلاعي راجع بهش دارين الي جون من تا الان فقط سه بار از اسكله استفاده كردم يه بار رفتم تا حرام يه بار رفتم تا راه آهن يه بار هم همين دفعه با دستم ناهيد جون رفتيم قسمت آسيايي كه سريع سوار بعدي شديم بر گشتيم من فقط از امينونو خبر دارم كه ميره ، و يه اسكله ديگه كه نزديك تاكسيم هست
اسكه نزديك تكسيم كاپتاش هستش.يعني 2 تا اسكله اصلي تو اروپايي و 3 تا هم تو اسيايي(اسكادور و حيدر پاشا و كاديكوي) من اين دفعه چون تصميم دارم بيشتر اون سمت را برم ميخوام از محلي هاي اونجا بفهمم بهترين و نزديك ترين روش برا رفتن به اسيايي كدومه؟حتي شنيدم يه سري اتوبو هست كه از تقسيم مي بره اون طرف.ولي شماره هاش را نمي دونم.ممنونم كه وقت مذاري و به سوالا جواب ميدي.الان اونجا هوا خوه؟اينجا كه خيلي سرد شده!!!
سلام كسي با كشتي از قسمت اروپايي به آسيايي استانبول رفته ؟ كدوم اسكله بهتر چقدر زمان ميبره ؟ از امينونو تا كدي كوي ta kadi koy 15 دقيقه بهترن و راحت ترين راه همين روش همين كشتي هستش اسكله كبتش kabatash فرق دارهاسم اون اسكله فرق داره از شوهرم مي پرسم
42- شهر بازي : عزيزم تو ايوب سلطان كنار مينياتورك هستاتفاقا خوبه و بزرگ ، در تمام مركز خريد آخرين طبقه وسايل بازي هست ميتونيد كوچولوتون رو ببريد اونجا بازي كنه يه جاي ديگه هم است كنار يه سفره خونه سنتي اسم سفر خونه beyg zade هستش كنارش شهر بازي هست داخل سفر خونه هم يه سري وسايل بازي هست ميتونيد بريد سمتeyop soltan اونجا هم يه شهر بازي بزرگ هست فكر كنم اسمش مينياتور پارك بود

43- آدرس مراكز خريد : .ايستينه پارك: براي رفتن به اين مركز خريد بايد به ميدان تكسيم برويد از آنجا با خط مترو M2 به ايستگاه 4.LEVENT ميرويم از ايستگاه كه خارج شديم بايد سوار اتوبوس هاي ايستينه بشويم و اين قسمت را حتما سوال كنيد فكر كنم شماره 29N باشه
من ايستينيه رفتم.... خيلي خيلي با كلاس بود تنها پاساژي بود كه جلوي ورودي براي بچه كالسكه ميدن حقيقتش خريد كردم ولي از حراجي هاش ولي اگر نمي رفتم هم چيزي رو از دست نمي دادم مسيرش خيلي دوره
44- آدرس مراكز خريد : متروسيتي: براي رفتن به اين مركز خريد بايد به ميدان تكسيم برويد از آنجا سوار مترو M2 بشويد و در ايستگاه LEVENT پياده شويد مترسيتي همانجاست
متورپورت : از ميدان تكسيم مترو zeitunburnu رو سوار ميشيد و در استگاه bahcelievler پياده ميشيد. از اونجا هم فكر نكنم راهي باشه تو نثشه معلومه ديگه......من پاساژ مترو سيتي رو رفتم در ايستگاه levent ..... پاساژ جواهر و اپتيمم رو پسنديدم چون بزرگترن.
براي رفتن به مترو پورت : شما بايد در استگاه مترو باهچلي اولر يا bahcelievler پياده شويد . روي گوگل مپ هم اگر سرچ كنيد نشون ميده
http://maps.google.com/maps?hl=en&q=metroport+avm&rlz=1R2SNNT_enIR377&psj=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=711&bih=363&wrapid=tlif134322349805910&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ei=uPYPUOipAa_44QSJ_YDgDw&ved=0CD4Q_AUoAg

ADRES: Eski Londra Asfalti.K?lt?r Sok.No:1 34180 Bah?elievler / ?STANBUL
http://placesinistanbul.com/placeTransit.php?placeID=475&lan=TR

45- آدرس مراكز خريد محله بويوك چكمچي : بويوك چكمچي يه كم از فرودگاه اون‌طرف تر نرسيده به پارك آبي اكوا مارين خيلي‌ بزرگ تر از فروم هستش بيش از اندازه بزرگ هستش و همه برند‌ها رو داره با تخفيف (تاكيد مونا كه خوبه براي خريد )
46- لباس زنانه مجلسي : لباس زنانه شيك : من سالهاي قبل كه رفتم لباس زنانه شيك و خوبو چند جا ديدم .. يكي تو پروفيلو هست كه از تكسيم بايد سوار اتوبوس بشي و فكر كنم 2 يا 3 ايستگاه بالاتر از پاساژ جواهر ه .. به راننده بگي پاساژ پروفيلو خودش پياده ات ميكنه .. البته تو تكسيم كه سوار ميشي حتمآ از راننده اتوبوس بپورس كه ميره تا اونجا يا نه .. چون به طرف خ شيشلي كه ميرن همشون از اونجا راهها تقسيم ميشه ..تو عثمان بيك هم خوبه لباساش - اقاي پژمان يه خيابون فرعي هست تو عثمان يس به اسم نيشينتاشي اونجا حتما برين تو اكساراي و لالعلي هم لباس زنانه شب پيدا ميشه ..اما تو پاساژ فوروم كه فكر كنم ديگه آخرشه .. اگه هر جوري بخواي پيدا ميشضه .. ارزون و متوسط و گرون .. اكه اهل لوازم آرايش مارك هستيد حتما istinia park رو بريد از متروي taksim به levent4 و از اونجا با ميني بوس به اونجا بريدبيش از اندازه بزرگ هستش و همه برند‌ها رو داره با تخفيف
من پارسال تمام استانبول رو زيرو رو كردم و دنيال لباس مجلسي خيلي تك بودم تمام اكساراي و خيابون فاتيح و بقيه جاها آخرش هم دوتا پيراهن مجلسي از خيابون عثمان بي خريدم
مونا : نسيم بانو جون براي لباس مجلسي خيابون اكساراي و فاتيح
يه مغازه هم تو خيابون عثمان بي هست كه من پارسال ازش يه كت و دامن خريدم ين مغازه هم عمده فروشه و هم خرده فروش و فرشنده ايراني هم داره 2 طبقه هست و همه جور لباسي داره ديروز كه رفتم ديدم كه طبقه پايين رو پر از لباس مجلسي كرده اگه خواستي آدرس دقيق رو بدم يه سري بزني من از يه آقايي كه از ايران برا خريد واسه مغازشون رفته بود تركيه پرسيدم جاهاي خريد ارزون كجاست ، گفت كه: يكيش محمود پاشا هست كه پشت كاپالي چارشيه و از امين نونو بايد بري... من خودم اين سري رفتم پر جنس تركه و مثل بازار تهران راسته راسته هستش....و يكي هم كوچه هاي فرعي مرتر ....كه شيب زيادي به پايين داره .توي كاپالي چارشي هم بگو اسم اون بازار چيه و كجاي كاپالي چارشي هست چون من يه بار توي كاپالي چارشي گشتم ولي لباس زنونه قشنگ نبود حالت اين بساطيها داشتن ؟
اگه بخواين لباس مجلسي بخرين و وقت خيلي كمي داشته باشين و فقط بتونين 1 جا برين از كجا خريد مي كنين؟ ( قيمت مناسب و نه خيلي گرون) ؟ سارا جان من اگه بودم و زمان كمي داشتم لاللي يا عثمان بي را انتخاب ميكردم البته همجور قيمتي ميتوني پيدا كني (با مترو كه بري ايستگاه عثمان بي و پياده شي اونجا خيابون شيشلي هم هست و ته اون خيابون ميخوره به جواهير جاي تفريحي من نديدم اما خيلي خيابونش و دوست دارم چون همه چي داره يه سري مغازه هاي مارك دارشم بيشتر موقع ها حراج ) توي لاللي يا عثمان بي ميتوني كت و دامن و لباس مجلسي با قيمت مناسب
وا سه لباس شب هم اكه كسي خواست هم در جواهير و هم در استانبول فروم فروشكاه. Oleg Cassini لباسهاي فوق العاده اي داره كه بعضي هاش 50 درصد تخفيف خور ده ولي از 300 لير كمتر نيست
مارك هاي تركيه ايي براي خريد : مارك‌هايي‌ كه من براي پسرم ميخرم lc, , c&a, maxi , marks espenserاينا هستش كه maxi تو اپتيوم هست اونجا دوره دقگيقان نميدونم اين مارك تو مار مارا فروم هست يا نه اونجا اگه بپرسيد بهتون ميگن . من خوذم مثلا از lcwaikiki و مردانه kotton و خيلي برندهاي معروف خريد كردم ولي اعظم خريدهام از ماركهايي بودن كه اصلا نشنيده بودم و خيلي هم جنسشون خوب دراومد. م از نمايندگي هاي lc ,c&a توي marmara fourm و cevaher خيلي خريد كردم اما توي عثمان بي هم خوب بود تو olivium هم شعبه داشت
شلوار جين هاي غير ماركدار اونجا تو چه حدود قيمتي هستن و آيا كيفيتشون خوبه؟ برو بولوار جاده تو زيتون بورنو
عطر تو فريشاپ از ايران خيلي مناسبتر بود و صد البته مطمئنتر. ريمل كلينيك تو فريشاپ 20 دلار بود.توي برندها هم اگر ميگشتين حراجهاي خوبي بود .مطمئنا اكثر خريدهاتو از ال سي واكي خواهيد كرد.منگو شلوار لي داشت 29 لير.فستيوال هم از 9 جون هست تا 29 جون
بهترين جا براي خريد : همه مراكز خريد مثل هم هستند و فرقي ندارن،وقتتون رو تو راه هدر ندين از اين پاساژ به اون پاساژ،بهترين جا واسه خريد به نظر من out let center oliviom هست مخصوصا اگر سه شنبه ها برين كه حراجه،البته چون خود ترك ها هم اون روز ميان خريد يه كم شلوغ ميشه
خريد لباس بچه : واسه يچه ها ميتونيد از lc waikiki http://www.lcwaikiki.com/ كه تقريبا تو همه مراكز خريد شعبه داره خريد كني. روبروي در پشتي اوليويوم هم يه مغازه هست كه لباس بچگونه خوب و مناسب داره، مارك mxi هم هست كه تو اپتيمم شعبه داره و لباس بچگونه خيلي مرغوب و مناسب داره. حراج توي ماه رمضون معمولا شامل همه برندها و مغازه ها ميشه. ضمنا مراكز خريد چه تو ماه رمضون و چه بقيه ماههاي سال تا ساعت 10 شب باز هستن و فقط بازار هاي سنتي مثل مرتر و عثمان بي تا قبل از اذان باز هستن در ضمن مركز خريد جواهر پر از لباس بچه است من لباسهاي پسرم رو از اونجا خريدم .بايد با مترو از تقسيم بريد ايستگاه شيشلي پياده شيد
خريد مانتو : يه كوچه هست كه از پشت كپلي چرشي kapali charshi گرند بازار gerand bazar ميره به سمت اميننو اونجا چند تا مانتو فرشي هست قيمتاش مناسب
شعبات كارفور : شعبات كارفور : يكي از شعبه هاش تو زير زمينه olovim هست و بزرگترين شعبع ااش پشت ترمينال (otogar ) هستش كه با مترو ميشه رفت ترمينال
خريد از مراكز : outlet بهتره سوغاتي هاتون را از اوت ات تهيه كنيد outlet : چون اين مراكز خريد اوت لت هميشگي هستن و حتي اسم outlet روي ساختمون پاساژ نوشته شده. از مراكز outlet هم olivium خيلي خوبه
خريد باقلوا : مونا :::::::: باقلوا : دوستان باقلوا رو از فرودگاه نخريد بيش از اندازه گرونه ، تو خيابون اكساراي كلي‌ باقلوا فروشي بزرگ و خوب هست ، طرف سلطان احمد هم كلي‌ هست پس از اونجا‌ها تهيه كنيد اگر هم بخوايد بهتون ميدن كه تست كنيد لي‌ تو همون اكساراي هم باقلواي خوب و تازه پيدا مي‌شه كه كيلويي 20تا 30لير هست مي‌تونن تست كنن بعد بخرن كه تو فرودگاه با 60لير بايد يه كيلو خريد به نظر من كه تو فرودگاه چيزي خريدن درست نيست چون پول خونه باباشون رو ميخوان
از اكساراي به تكسيم و بالعكس اتوبوس داره ولي من شماره هاش را بلد نيستم ولي ميدونم كه داره البته همانجا كه سوال كني بهت نشان ميدن، مترو نداره تراموا هم ميتوني استفاده كني به اين شكل : از تكسيم با فوني كولر به كاباتاش ميري از كاباتاش با تراموا به آكساراي
ا اگه ميخواستين برين تقسيم و فقط خودت و همسرتون هستين اصلا اصلا يا تاكسي نريد چون اتوبوس نفري 2لير ميگيره و خيلي به صرفه ست اما تاكسي 5،6 لير ميگيره شايد همينجوري خيلي اختلافي نباشه اما اگه بخواي هرروز رو حساب كني به نفعت هست با اتوبوس بريد اما اگـه همراه داري تاكسي خوبه چون تقسيم بر تعداد ميكنين
از تقسيم واسه رفتن به آكساراي 3 راه داري : 1- با اتوبوس بري كه دم هتل هم ايستگاه داره (2لير) 2- با دولموش بري كه از همه راحت تره(2.25 لير ) 3- با مترو بري كاباتاش و اونجا دوباره بري آكساراي (4 لير)
آريانا + مامي پست ها : 10105عضویت:1387/6/12
1391/1/20 - 5:08 عصر
چه تاپيك خوبي زدي ما هم احتمالا تابستون بياييم استانبول اگر قطعي شد ازت اطلاعات مي گيرم
سعي نكن متفاوت باشي، هميشه فقط سعي كن خوب باشي. اين روزا خوب بودن به اندازه كافي متفاوت هست
1391/1/20 - 5:10 عصر
مژده مژده
من همه صفحات رو خوندم و بعد از بازبين كردنشون توي 3 تا فايل ويرايش كردم و هر كس ميخواد بره استانبول كافيه فايل زير رو دانلود كنه كه به صورت فايل rar هست و بخونينش

خانم مونا ديگه كافيه به سوالاتي غير از مباحث قبلي جواب بدين
ولي خداييش چشم روش گذاشتم ها

آدرس فايل براي دانلود

http://uplod.ir/w5068y5u964t/Istanbul.rar.htm

از اين لينك هم ميتونين استفاده كنين
http://hipfile.com/z989zm8jamwn/Istanbul.rar.html

اين يكي ديگه حتما دانلود ميشه
http://s3.picofile.com/file/7494471498/Istanbul.rar.html
messi پست ها : 2536عضویت:1389/12/19
1391/1/20 - 5:12 عصر
ممنون از راهنماييت عزيزم شرايط خاص اونجا رو ميدونم ولي به دلايلي تصميم دارم اقامت تركيه رو بگيرم
پس ثبت شركت يه راهشه...مرسي عزيزم
اگر بتوني برام اطلاعات بيشتر و دقيقتري بگيري خيلي ممنون ميشم
مامان بادووم پست ها : 3009عضویت:1390/3/11
1391/1/20 - 5:56 عصر
مونا جون من دو هفته ديگه دارم ميام
ميخوام اكواريومي رو كه تو استانبوله حتما برم.
شما خودتون رفتيد؟
روزهاي بازديدش هر روزه؟
بليطش شنيدم حدود 30 ليره؟درسته؟

ممنون ميشم راهنمايي كني
عسلي پست ها : 1042عضویت:1388/11/21
1391/1/20 - 6:26 عصر
سلام مونا جون . كار خوبي كردي تاپيك زدي عزيزم.
من سوالم رو دوباره اينجا كپي ميكنم:
مونا جون من دو تا مشكل دارم. يكي اينكه چجوري بايد از اينجا خودم جايي رو رزرو كنم؟ آخه مستر كارت يا ويزا كارت نداريم كه. ثانيا من تو اينترنت گشتم چند تا هتل و هاستل رو چك كردم هزينه هاشون بالاست. ميتوني هاستل يا هتل مناسب حدود تكسيم بهم معرفي كني تا پيگيرش بشم؟ ممنون ميشم جواب بدي. من خيلي به لوكس بودن هتل اهميت نميدم. هاستل هم باشه مهم نيست. چون فقط براي خواب اونجا هستيم. ( راستي مونا جون من قصد خريد در استانبول ندارم. اگه هم باشه در حد كم. دارم براي گشت ميرم. به نظرت كدوم منطقه هتل بگيرم بهتره؟ )
1391/1/20 - 6:28 عصر
badoom jon man naraftam ta alan chand bar khastam beram jor nashode
faghat midonam ke nazdike terminal hastesh va bayad ye istgah monde be terminal (otogar) age ba metro berid piyade beshid
1391/1/20 - 6:30 عصر
http://istanbulmetropolitan.blogfa.com/post-28.aspx

عسلي جون به وبلاگ بالا يه سر بزن چيزاي خوبي توش پيدا ميكني
1391/1/20 - 6:30 عصر
asali jonam age faghat mikhay begradi behtare biayay aksaray va hotel begiri chon az onja hame chiz dar adst tare
man beheton chand ta isme hotel midam age dost adshtid berid
dar zemn hamishe to istanbul hotel ha ja daran va ehtiyaji be rezerv kardan nadare
1391/1/20 - 6:32 عصر
مرسي مونا جون توي وبلاگي كه ادرسشو گذاشتم براي دوستان راهنمايي كرده گفتم شايد خود شما رفته باشي از تجربياتت استفاده كنم

1391/1/20 - 6:34 عصر
مونا جون ما فعلا هتل پيانو فورت تو فاتيح مد نظرمون هست اخه اونجا دسترسيش برامون راحتتره

ما هيچوقت سمت تقسيم و اكساراي نميريم
ندا(مامان آرشيدا) پست ها : 11252عضویت:1388/7/2
1391/1/20 - 6:35 عصر
مونا جون
براي گردش و خريد همزمان كجاها رو پيشنهاد ميكني اونهم براي بار اول براي كسي كه تا حالا استانبول نيومده ؟؟

واينكه مشكل زبونه ... چطوري به راننده تاكسي مثلا بگيم كجا ميخواييم بريم؟؟
1391/1/20 - 6:36 عصر
chand rooz hava khob bod
az farda barone
1391/1/20 - 6:38 عصر
ندا جون كرايه تاكسي اونجا خيلي گرونهه

با اتوبوس و وسايل نقليه عمومي خيلي ارزونتر براتون در مياد
1391/1/20 - 6:40 عصر
azizam inja har ki delesh bekhad rooze migire harki nakahd nemigire
restoran ha baze
ندا(مامان آرشيدا) پست ها : 11252عضویت:1388/7/2
1391/1/20 - 6:40 عصر
مامان بادوم جون
اگه مونا منو نزنه شما بهم بگو منظورمونو خوب متوجه ميشن يا نه ؟؟ اگه نقشه نشونشون بديم چي؟؟

البته مونا جون حتما حتما كه هميدگه رو ميبينيم ولي نميخوام مزاحمت بشم مخصوصا اينكه ميخوام تو تابستون بيام و شما بارداري همون موقع ازت راه و چاهشو ميپرسممم فداي تو
صفحه 1 از 500  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  بعدی آخر
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: