2410
2553
سندرم راکی تانسکی نوعی نبودن رحم هست که بعضا واژن هم نیست و ایجاد نشده که در این صورت باید بیمار عمل واژینو پلاستی بشه
ولی معمولا تخمدانها وجود دارن و طبیعی هستن
معمولا مشکل تو سن بلوغ و پریود نشدن و مراجعه به دکتر تشخیص داده میشه
کسی که اصلا پریود نشده یعنی امنوره اولیه هست ممکنه دچار این سندرم باشه و رحم یا واژن یا هردو وجود نداشته باشند و یا ناقص باشند
15-20 درصد موارد امنوره اولیه مربوط به سندرم راکی تانسکی هست
به این سندرم MRKH هم میگن

کسی هست این مشکلو داشته باشه؟
من خودم خیلی منتظر شدم که پریود بشم اما نشدم که نشدم
تا این که 16 سالگی رفتم دکتر و گفتن واژن طبیعی هست ولی رحم نداری
خیلی برام ناراحت کننده و عجیب بود
فکر میکردم فقط منم که این مشکلو دارم

ولی الان فهمیدم که نه از هر 4500 تا دختر یکیشون این مشکلو داره

الان صرفا برای این که اگه کسی دیگه ای هست که رحم نداره بتونه اینجا رو ببینه و خودشو تنها حس نکنه این تاپیکو ایجاد کردم.

خوشبختانه علم خیلی پیشرفت کرده و با رحم اجاره ای این افراد میتونن بچه دار شن.
پیوند رحم هم انجام شده.

نبودن واژن هم با جراحی حل میشه.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2720
سرشار جون ممنونم از این که این تاپیک رو ایجاد کردی عزیزم می دونی که منم این مشکل رو دارم البته من واژن داشتم ولی کوتاه بود و نیاز داشت تا با جراحی باز بشه بعضی از دکترها می گفتند که واژن ندارم ولی در نهایت دکتری به نام دکتر عسکری با معاینه از مقعد گفت که واژن دارم ولی باید با جراحی بازبشه ، رحمم که بسیار کوچک و ابتدایی است خدا رو شکر الان بعد از 10 سال زندگی از نظر زناشویی هیچ مشکلی ندارم. الانم همونطور که می دونی دارم از طریق رحم جایگزین برای بچه دار شدن اقدام میکنم. 2 سال پیش مثل الان شما به سرم زد تا یه وبلاگ ایجاد کنم تا یه جایی باشه که دوستانی که این مشکل رو دارن همدیگرو پیدا کنن خدا رو شکر با دوستان گلی آشنا شدم و اونها هم فهمیدند که تنها نیستن. و راه حل زیادی برای مشکلاتشون وجود داره.
آدرس وبلاگم: rockytanski@persianblog.ir
اگه دوست داشتید یه سر بزنید
سانی جان خوش اومدی عزیزم
وبلاگتو قبلا دیده بودم
خیلی کار عالی ای کردی با زدن وبلاگ و کلی اطلاع رسانی کردی
این خیلی خوبه که مردم با این موضوع اشنا بشن و به گوششون بخوره که اگه یه موقع برای یکی پیش اومد فکر نکنه که فقط اونه

عزیزم یعنی الان نی نی شما تو راهه ؟ کسیو پیدا کردی؟
خدا رو شکر که خودت واژن داشتی
اکثر افرادی که سندرمو دارن یک سوم واژنو دارن به صورت طبیعی
و البته من هم خوشبختانه مشکل واژن نداشتم

http://rockytanski.persianblog.ir/
2714
سرشار عزیز ،شما از رحم جایگزین استفاده کردید؟ دیدم یه تاپیک زده بودید در مورد پروتز شکم .یه سایت هم گذاشته بودید ،اگه اطلاعی در مورد پروتز شکم دارید و به من کمک کنید ممنون میشم.
2706