نی نی سایت > تبادل نظر > پيش از بارداري > ناباروري، تجربيات درماني، مشكلات روحي و رواني ناشي از ناباروري > سندرم راكي تانسكي يا عدم وجود رحم ويا رحم و واژن تكامل نيافته

موضوع: سندرم راكي تانسكي يا عدم وجود رحم ويا رحم و واژن تكامل نيافته + اظهار نظر

کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
سرشار پست ها : 444عضویت:1389/6/2
1391/1/15 - 6:30 عصر
سندرم راكي تانسكي نوعي نبودن رحم هست كه بعضا واژن هم نيست و ايجاد نشده كه در اين صورت بايد بيمار عمل واژينو پلاستي بشه
ولي معمولا تخمدانها وجود دارن و طبيعي هستن
معمولا مشكل تو سن بلوغ و پريود نشدن و مراجعه به دكتر تشخيص داده ميشه
كسي كه اصلا پريود نشده يعني امنوره اوليه هست ممكنه دچار اين سندرم باشه و رحم يا واژن يا هردو وجود نداشته باشند و يا ناقص باشند
15-20 درصد موارد امنوره اوليه مربوط به سندرم راكي تانسكي هست
به اين سندرم MRKH هم ميگن

كسي هست اين مشكلو داشته باشه؟
بچه ها پس مونده غذاتون و يه ظرف اب تو سايه براي پيشولا يه گوشه بذاريد گناه دارن همينطور پرنده ها...هوا خيلي گرمه...نذارين از تشنگي تلف بشن..
1391/1/15 - 9:57 عصر
من خودم خيلي منتظر شدم كه پريود بشم اما نشدم كه نشدم
تا اين كه 16 سالگي رفتم دكتر و گفتن واژن طبيعي هست ولي رحم نداري
خيلي برام ناراحت كننده و عجيب بود
فكر ميكردم فقط منم كه اين مشكلو دارم

ولي الان فهميدم كه نه از هر 4500 تا دختر يكيشون اين مشكلو داره

الان صرفا براي اين كه اگه كسي ديگه اي هست كه رحم نداره بتونه اينجا رو ببينه و خودشو تنها حس نكنه اين تاپيكو ايجاد كردم.

خوشبختانه علم خيلي پيشرفت كرده و با رحم اجاره اي اين افراد ميتونن بچه دار شن.
پيوند رحم هم انجام شده.

نبودن واژن هم با جراحي حل ميشه.
بچه ها پس مونده غذاتون و يه ظرف اب تو سايه براي پيشولا يه گوشه بذاريد گناه دارن همينطور پرنده ها...هوا خيلي گرمه...نذارين از تشنگي تلف بشن..
مامان زهرا پست ها : 1465عضویت:1387/9/6
1391/1/16 - 12:15 صبح
من كسي را مي شناختم ك اين مشكل را داشت و فقط يك سوم انتهايي وازن را داشت و عمل كرد و وازنش را بزرگتر كردند البته مراقبت بعد عمل هم داشت . رحم اجاره ايي هم ميشه گرفت و مشكل حل مي شه انشاله
1391/1/18 - 1:18 صبح
اگه كسيو ميشناسيد كه اين مشكلو داره راهنماييش كنيد بياد اينجا
مليكا پست ها : 63عضویت:1391/1/17
1391/1/20 - 4:10 صبح
سرشار منك كه هستم
ساني پست ها : 104عضویت:1390/9/29
1391/1/20 - 6:28 عصر
سرشار جون ممنونم از اين كه اين تاپيك رو ايجاد كردي عزيزم مي دوني كه منم اين مشكل رو دارم البته من واژن داشتم ولي كوتاه بود و نياز داشت تا با جراحي باز بشه بعضي از دكترها مي گفتند كه واژن ندارم ولي در نهايت دكتري به نام دكتر عسكري با معاينه از مقعد گفت كه واژن دارم ولي بايد با جراحي بازبشه ، رحمم كه بسيار كوچك و ابتدايي است خدا رو شكر الان بعد از 10 سال زندگي از نظر زناشويي هيچ مشكلي ندارم. الانم همونطور كه مي دوني دارم از طريق رحم جايگزين براي بچه دار شدن اقدام ميكنم. 2 سال پيش مثل الان شما به سرم زد تا يه وبلاگ ايجاد كنم تا يه جايي باشه كه دوستاني كه اين مشكل رو دارن همديگرو پيدا كنن خدا رو شكر با دوستان گلي آشنا شدم و اونها هم فهميدند كه تنها نيستن. و راه حل زيادي براي مشكلاتشون وجود داره.
آدرس وبلاگم: rockytanski@persianblog.ir
اگه دوست داشتيد يه سر بزنيد
1391/1/29 - 2:38 عصر
ساني جان خوش اومدي عزيزم
وبلاگتو قبلا ديده بودم
خيلي كار عالي اي كردي با زدن وبلاگ و كلي اطلاع رساني كردي
اين خيلي خوبه كه مردم با اين موضوع اشنا بشن و به گوششون بخوره كه اگه يه موقع براي يكي پيش اومد فكر نكنه كه فقط اونه

عزيزم يعني الان ني ني شما تو راهه ؟ كسيو پيدا كردي؟
خدا رو شكر كه خودت واژن داشتي
اكثر افرادي كه سندرمو دارن يك سوم واژنو دارن به صورت طبيعي
و البته من هم خوشبختانه مشكل واژن نداشتم

http://rockytanski.persianblog.ir/
ژوكر پست ها : 14عضویت:1391/3/16
1391/5/9 - 12:05 صبح
سرشار جون منم اين مشكلو دارم دكترا گفتن بايد جراحي بشم ولي دقيقا نگفتن وضعيت چطوره؟ اينكه واژن نيس يا يك سوم هس؟
1392/4/23 - 2:27 صبح
ژوکر جان احتمال زیاد واژن داری اما کامل نیست نگران نباش با عمل درست میشه عزیزم
penelope پست ها : 1عضویت:1393/2/5
1393/2/5 - 1:31 عصر
سلام منم راکی تانسکی دارم اما من تازه میخوام شروع به درمان کنم با یه دوره مصرف قرص گفتن شاید رحمت بزرگ بشه
1393/2/7 - 10:51 عصر
اسم قرصت چيه عزيزم ؟
کارين پست ها : 538عضویت:1388/10/1
1393/2/8 - 8:10 صبح
سرشار عزیز ،شما از رحم جایگزین استفاده کردید؟
دیدم یه تاپیک زده بودید در مورد پروتز شکم .یه سایت هم گذاشته بودید ،اگه اطلاعی در مورد پروتز شکم دارید و به من کمک کنید ممنون میشم.
1393/2/19 - 3:23 صبح
نه عزيزم من هنوز اقدام نكردم اطلاعاتي غير اونچه تو اون تاپيك نوشتم هم ندارم متاسفانه
سانتار پست ها : 2عضویت:1392/7/21
1393/3/26 - 12:01 صبح
سلام. کدوم دکتر برای عمل واژینوپلاستی خوبه
سانتار پست ها : 2عضویت:1392/7/21
1393/3/26 - 12:05 صبح
سلام سانی خوبی. میشه بگی دکتر عسکری کجاست و اسم کوچیکش چیه
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: