2733
2739
عنوان

بیمه بیکاری چطوری پرداخت میشه ؟

5467 بازدید | 25 پست
سلام بچه ها بیمه بیکاری رو هرماه بهمون پرداخت می کنن ؟ یا دو ماه یکبار من می خوام قراردادم رو که تمدید نشده ببرم مشکلی نداره ؟ یا نامه هم باید حتما داشته باشم ؟ دقیقا چه مدارکی می خواد ؟ و از کجا بدونم کدوم اداره کار باید مراجعه کنم ؟
باید حتما نامه اخراجی داشته باشی که بتونی از بیمه بیکاری استفتده کنی و حتما دو سال هم باید به بالا سابقه بیمه داشته باشی
می تونی از روی دفترچه بیمه ات شماره بیمه رو برداری تو سایت تامین اجتماعی سابقه بیمه ات رو در بیاری

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

خانمی ، یکی از همکارهای منم تو اسفند قراردادش تموم شد دیگه نمیخواد بیاد البته این بچه دار شده خودش نمیخواد

بیاد ، بهش گفتند همون برگه خاتمه کارش رو ببره بیمه و بگه دیگه با من قرارداد نمیبندند کفایت میکنه البته با اداره ما

هماهنگ کرده که اگه واسه تحقیق اومدند بگن ما دیگه بهش احتیاج نداریم
خداااااااااااا جووووووووونم شکررررررررررت بخاطر دخمل سالم و سلامتی که بهم دادی:))
2731
با توجه به سابقه و متاهل بودن یا مجرد بودنت میدن و هر ماه پرداخت میکنن ضمن اینکه یک برگه بهت میدن که هر ماه باید ببری امضاش کنن در واقع باید خودتو هر ماه معرفی کنی بعضی جاها شنیدم باید کلاس بری و اجباریه مثل کامپوتر حسابداری و هنر های دستی و .....که تو مراکز فنی حرفه ایه البته به قول باران جون باید دو سال تمام هم سابقه داشته باشی و اینکه باید به اداره تامین اجتماعی شهرتون مراجعه کنی برای گرفتن بیمه بیکاری
می خواهم یک تکه آسمان کلنگی بخرم دیگر زمینت بوی زندگی نمیدهد
من چند سال پیش بیمه بیکاری گرفتم اون زمان یک سال و سه ماه سابقه بیمه داشتم بعد ازدواج کردم ومجبور شدم بیام شهر دیگه واسه همین از کارم اومدم بیرون آخرین قراردادمو با مدارکایه دیگمو بردم اداره کار و گفتم دیگه منو نمیخان واسه کار البته با صاحبکارمم هماهنگ کرده بودم بعد خیلی راحت و سریع کارم درست شد هر دو ماهی هم حقوقم به حسابم واریز شد همون قدری میدن که تو یه لیست واست رد میشده بسته به سابقت مدتش تعین میشه مثلا به من دوازده ماه حقوق دادن به مجردی و متاهلی هم ربطی نداره.

البته هر ماهی هم یه بار باید بری اداره کار فرم حضور غیابتو امضا کنی
فرزانه هستم (متولد 1/1/67)مامان کیان جوجو(متولد 15/11/91)

یه موضوع دیگه اینکه تویه اون مدت که حقوق میگیری از بیمه دیگه نباید جای دیگه کار کنی و یا اگرم کار کردی بیمه واست رد نشه که تامین اجتماعی نفهمه
فرزانه هستم (متولد 1/1/67)مامان کیان جوجو(متولد 15/11/91)

2738
برنات جان چقدر خوب واسه یک سال و سه ماه ، 12 ماه بیمه بیکاری دادند، این همکار من 7 سال سابقه بیمه داره

بهش گفتند 18 ماه بهش بیمه بیکاری میدند، منظورت از همون قدر میدن که تو لیست بوده ، اون آخرین پرداختی که

واست ریختنه؟ یعنی کل اون مبلغ رو میدن مثلاً این همکارم که حقوقش 800 هزار بوده بهش هرماه 800 تومن میدن!؟
خداااااااااااا جووووووووونم شکررررررررررت بخاطر دخمل سالم و سلامتی که بهم دادی:))
آخه من یکبار شنیدم طبق پایه حقوق وزارت کار میدند، یکبارهم شنیدم 55درصد آخرین پرداختی رو میدند. شاید اون زمان

حقوق شما اندازه پایه حقوق وزارت کار بود که کلش رو بهت دادند!؟ میشه بیشتر توضیح بدی ، مرسی عزیزم.
با سلام بیمه بیکاری یک سری شرایط اولیه لازم داره1-اخراج بدون میل و اراده 2-داشتن سابقه بیمه بیش از 6 ماه البته برای قراردادهای کتبی سابقه در آخرین محل کار باید بیشتر از یک سال باشه3-کارت نباید ماهیت پروژه یا فصلی داشته باشه در ضمن حقوقشم هر ماه پرداخت می شه در زمانهایی که اداره کار مشخص می کنه باید برای حضور غیاب مراجعه کنی شرکت در کلاسهای آموزش فنی حر فه ایی الزامی البته اگر فاقد مهارت و مدرک لازم باشی
ملیسا جان مثلاً من که 10 سال سابقه کار دارم و تمام چیزهای کامپیوتر رو هم بلدم ، اگه روزی بخوام از بیمه بیکاری

استفاده کنم باید برم کلاسهای فنی حرفه ای را بگذرونم یا ازم تست میگیرند تا ببینند تا چه حد مهارت دارم بعد معرفی

میکننم به این کلاسها؟
حقوقش طبق بخشنامه مزدی که هر سال شورا عالی کار به تصویب می رسونه امسال هم مبلغش تقریبا"390000تومانه البته حقوق بیمه بیکار براساس میانگین حقوق سه ماه آخر که در محل کار دریافت کردی محاسبه می شه که اگه کمتر از مبلغ فوق باهشه همون 390هزارو می گیری
سپیده جان تو مرخصی زایمانت هم برات بیمه رد میشه ، خود تأمین اجتماعی واست رد میکنه ، پس تو باید بگی 14ماه

سابقه داری.
ملیسا جون این میانگین سه ماه آخر چطوری حساب میشه درصد خاصی داره یا نه سه تا حقوق جمع میکنند تقسیم بر

3 میکنند و هرچقدر شد همون رو میدند؟ میخوام بدونم بیمه بیکاری سقف داره ؟
2706