ختنه با حلقه - صفحه 1

موضوع: ختنه با حلقه + اظهار نظر

کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
مامان علي كوچولو پست ها : 1068عضویت:1390/11/3
1391/1/9 - 3:42 عصر
سلام ماماناي عزيز.
سال نو همتون مبارك.
پسرم هفت ماهه اس و به خاطر عفونتي كه داره دكتر گفته حتما ختنه اش كنم از اون جايي كه تو اين سن سخته ختنه بشه به نظرتون روش حلقه اي خوبه؟
درد داره؟تا چند روز اذيت داره؟خونريزي داره؟بعد چند روز خوب ميشه؟
ممنون ازتون.
ركسانا **مامي دانيال** پست ها : 5405عضویت:1388/2/8
1391/1/9 - 3:46 عصر
سلام مامان علي جون پسرم دقيقا 2يا 3ماهش بود ختنه حلقه اي كرديم نه خون و خونريزي بود نه هيچي اتفاقا هم حلقه اي خيلي بهتره . بعد از 4 روز تا 1 هفته براي هركسي فرق ميكنه زود ميافته بيشتر از 1هفته نميشه .
http://kiddyshop.persianblog.ir فروشگاه کيدي شاپ (جنسهاي مارکدار رو از المان اوردم )
1391/1/9 - 3:47 عصر
همون موقعي كه ختنه حلقه اي ميكردن كه خودم بالا سرش بودم كه ميديدم چهجوري ختنه ميشه عالي بود نه قطره خوني نديدم .. يه كمي در حد نوك سوزن يه چندتا بود . نذار بزركتر بشه هرچه زودتر ختنه كنين بهتره. اينشالا كه عفونتش هم خوب ميشه /
http://kiddyshop.persianblog.ir فروشگاه کيدي شاپ (جنسهاي مارکدار رو از المان اوردم )
مرجان پست ها : 457عضویت:1387/9/26
1391/1/9 - 3:53 عصر
منم پسرم 27روزش بود ختنش كردم... ميگن بين 7-10روزم حلقه ميفته كه مال پسر من سر 7روز افتاد... خيلي هم راضي بودم...
ايشالا به سلامتي:)
1391/1/9 - 4:01 عصر
اينو يادت باشه بعد از اينكه ختنش كردي هرروز تو يه وان يا يه چيز كه توش پر اب كني و نصف استكان بتاتين بريزي 15 دقيقه توش بشينه بعد خشكش كن باز فردا اين هم كمك ميكنه ضدعفوني ميشه و هم حلقه زودتر ميافته . اينو دكتر بهم گفت البته ساكن المانم برام گفت اينجوري كنم خوب بوددد/.
آنديا پست ها : 2222عضویت:1390/12/27
1391/1/9 - 4:03 عصر
اين روزها كه به عيد نوروز نزديك ميشويم بازار ختنه كردن پسرها نيز حسابي رونق دارد. اما با توجه به وجود روشهاي مختلف براي ختنه والدين نيز در مورد بهترين روش ممكن نگراني ها و سوالاتي دارند كه من به نظرم رسيد بد نيست راجع به روش ختنه با رينگ يا حلقه توضيحاتي بنويسم .البته همين جا بگويم كه آنچه مينويسم بيشتر بر پايه تجربه شخصي من است كه تا كنون موارد زيادي از ختنه را به هر دو روش رينگ و روش قديمي بخيه زدن انجام داده ام و نه بر اساس يافته هاي كلاسيك علمي بنابر اين فقط به عنوان يك راهنمايي مطرح ميكنم و ممكن است افراد ديگر ي نظري متفاوت با من داشته باشند. اما تجربيات من در باب ختنه :

١.به هر روشي كه فرزند تان راختنه ميكنيد بايد انتظار يك دوره لااقل يك هفته اي نق ونوق و دردسر را داشته باشيد. البته اين دوره در مورد ختنه با رينگ معمولا كوتاهتر است مگر اينكه عارضه اي مانند عفونت اتفاق بيفتد.

٢.مزاياي ختنه با رينگ بويژه در سنين نوزادي بيشتر از ساير سنين است چون پوست آلت نوزاد نازك است و غالبا زخم خيلي سريعتر بهبود مي يابد. من شخصا از طرفداران پرو پا قرص انجام ختنه نوزادي با رينگ هستم .

٣. مراقبت از زخم ختنه با رينگ به مراتب راحت تر از روش مرسوم و قديمي ختنه است.

۴.غالبا از همان لحظه اتمام ختنه ميتوان نوزاد را قنداق يا پوشك پوشانيد و شستشوي زخم نيز بلا مانع است. در اغلب موارد كودك طي 2-3 ساعت اول پس از ختنه بي تابي زيادي دارد لذا توصيه ميشود ياقبل از شروع ختنه و يا بلافاصله پس از اتمام عمل در همان مطب يا بيمارستان داروي مسكن كودك را به او بخورانيد تا درد پس از عمل كمتر باشد. غالبا در روزهاي بعد حتي نيازي به تجويز مسكن هم وجود ندارد.

۵.زمان انجام عمل ختنه بارينگ بسيار كوتاهتر از روش قديمي تر ختنه است وغالبا نياز به بيهوشي ندارد اگرچه در هر دو روش نياز به بي حسي وجود دارد. اگر در طي روزهاي پس از انجام ختنه و مخصوصا در روش رينگ كودك بي تابي غير عادي دارد يا شير نميخورد يا تورم و قرمزي زياد در موضع ختنه ايجاد شده باشد بهتر است توسط جراحش مورد معاينه قرار گيرد. البته تورم و قرمزي مختصر در بيشتر موارد ايجاد ميشود ليكن كودك بي تابي ندارد.

۶. در صورت انجام ختنه با رينگ توسط فرد مجرب نتيجه نهايي از نظر زيبايي به مراتب بهتر است.

٧.البته درختنه با رينگ معايبي نيز وجود دارد از جمله اينكه در صورت بروز عفونت عواقب جدي تري ميتواند ايجاد شود و بايد رينگ برداشته شود. شانس بروز تنگي نوك مجراي ادراد مختصري بيشتر است . در سنين بالاتر مانند سن ۴ سال و بالاتر غالبا ميتواند منجر به تكرر ادراد شود(طي چند روز اول پس ازختنه بروز ميكند وغالبا برطرف ميگردد).اگر چه در سنين بالاتر نيز گاهي نتايج خوبي بدست مي آيد ولي شخصا انجام ختنه با رينگ را در سن بالاتر از دو سال به هيچ عنوان توصيه نمي كنم . بهترين زمان براي اين روش در دوره نوزادي(ماه اول تولد) است.

8.تقريبا در تمام موارد ختنه (به هر روش كه انجام شود) نيازي به مصرف آنتي بيوتيك به عنوان پيشگيري از عفونت وجود ندارد مگر اينكه در طي روزهاي پس از عمل عفونت در موضع ايجاد شود كه به عنوان درمان بايد استفاده نمود.

٨.نكته مهم در اين زمينه اين است كه به هر روشي كه ختنه انجام شود تجربه پزشك در نتيجه نهايي بسيار مهم است.

9.يك راهنمايي ديگر نيز اينكه پس از بهبود زخم ختنه غالبا كودكان از نظر تنگي نوك مجراي ادرار(meatus) مورد معاينه قرار نمي گيرند لذا به هر روشي كه فرزندتان را ختنه ميكنيد لااقل خودتان پس از بهبود كامل زخم سوراخ نوك مجراي ادرار كودك را ببينيد حتي به فاصله چند ماه تا يك سال پس از انجام ختنه و اگر به نظرتان خيلي تنگ شده باشد با پزشك مشورت كنيد.لازم به ذكر است كه غالبا تنگي مجراي ادراد ناشي از ختنه يك عارضه ديررس است (گاهي تا چند ماه) و با يك عمل جراحي نسبتا راحت ، قابل رفع ميباشد.

١٠.بر خلاف تصور عمومي ختنه يك عمل جراحي پيش پا افتاده نيست و هرچند غالبا بدون درد سر انجام ميشود ليكن ميتواند عوارض جدي داشته باشد لذا باز هم تاكيد ميكنم كه در مورد مجرب بودن جراح اطمينان حاصل كنيد و سپس فرزندتان را به دستش بسپاريد. اگر سابقه بيماري خونريزي دهنده مانند هموفيلي يا ساير بيماريها در خانواده داريد به پزشك معالج اطلاع دهيد و به صرف اينكه فكر ميكنيد عمل كوچكي است آنرا كتمان نكنيد.

١١. انجام ختنه در برخي موارد ممنوع است .ازجمله اين موارد ميتوان به كو چك بودن اندازه آلت تناسلي كودك ، وجود سوراخ مجراي ادرار در زير آلت (هيپوسپادياس) ، و يا در مواردي كه مقدار زيادي نسج چربي زير جلدي در اطراف آلت (آلت مدفون شده ) اشاره نمود.

١٢.شخصا ختنه با رينگ را در كودكان زير ٢ سال و بويژه در نوزادان به مراجعان خودم توصيه ميكنم . در اين روش غالبا كودك در ٢_٣ ساعت اول پس از ختنه بي تابي ميكند و پس از آن اغلب آرام است. اگر در روزهاي پس از انجام ختنه تورم بيش از حد (تورم بدليل تزريق ماده ليدوكايين غالبا در روز اول پس از عمل ايجاد ميگردد)، ناتواني كودك در ادرار كردن ، بي تابي و بيقراري غير عادي ، تب ، بي اشتهايي بروز كرد به پزشك معالج اطلاع دهيد.

در خاتمه من خوشحال ميشوم اگر دوستان عزيزي كه اين مطلب را ميخوانند نظراتشان را مستقيما و يا با ايميل با من در ميان بگذارند.

درهاي خوشبختي بسوي من گشوده اند خدايا از تو معجزه اي ميخواهم در حد خـــــــــــــــــــــــــــــــدا بودنت
1391/1/9 - 4:06 عصر
اميدوارم اطلاعاتش به دردت بخوره
درهاي خوشبختي بسوي من گشوده اند خدايا از تو معجزه اي ميخواهم در حد خـــــــــــــــــــــــــــــــدا بودنت
كتي(مامان آقا مهديار) پست ها : 5758عضویت:1389/12/27
1391/1/9 - 4:15 عصر
خيلي مفيد بوووووووووووووددددددددددددددد ممنونممممممممممممممممممممممممممم
منم انشالله ميخوام با رينگ انجام بدم براي مهديار
خدايا رحم کن به کسي که تمام سرمايه اش اميد به توست... (فرازي از دعاي کميل)
1391/1/9 - 4:37 عصر
ايشالا كه بسلامتي عزيزم.ني ني رو ببوس
*Sahar* پست ها : 6319عضویت:1386/9/3
1391/1/9 - 5:42 عصر
ركسانا جون مگه تو آلمان بچه كوچيك رو ختنه ميكنن؟من هم پسرم رو ختنه نكردم نه ماهشه شنيده بودم اينجا زير يه سال رو انجام نميدن؟دكتر ايراني بردين؟چقدر شد هزينش؟واي من خيلي ميترسم ايران هم رفتم همه گفتن بكن ترسيدم دلم نيومد الان هم مونده نميدونم كي ببرم
بهاره پست ها : 4926عضویت:1390/12/6
1391/1/9 - 6:38 عصر
عزيزم
يكي از آشناهاي ما كه الان بچه اش 4 سالش هست وقتي نوزاد بود رو با روش حلقه ختنه كردن ، مشكلي كه براش بوجود اومد اين بود كه آلت بچه به طرف داخل بدن فرو رفت ! تا حدود 2 سال هم همينطور بود ، و دكتر مي گفت اگه همينطوري بمونه بزرگ شد بايد جراحي كنه ، ولي خدا رو شكر بعد از 2 سال درست شد ! باز هم تحقيق كن
بايد امشب بروم و چمداني كه پر از تنهايي است بردارم
كتي(مامان آقا مهديار) پست ها : 5758عضویت:1389/12/27
1391/1/9 - 9:21 عصر
مرسي انديا جونم ني ني هنوز تو دلمه
خدايا رحم کن به کسي که تمام سرمايه اش اميد به توست... (فرازي از دعاي کميل)
1391/1/9 - 11:32 عصر
سلام سحر جونمم اره عزيزم پيش يه دكتر ايراني رفتمم شما كجايي هستين ؟؟؟ هرچه زودتر بري بهتره هااا دير نروو اره اينجا المانيها كمتر از 1سالگي نميكنن. هزينشش برام 120 يا 180 افتاد الان احتمالا بيشتر شده ميشه 200 يورو /
*Sahar* پست ها : 6319عضویت:1386/9/3
1391/1/10 - 12:06 صبح
ركسانا جون مرسي عزيزم از راهنماييت ما siegen هستيم ميشه گفت نزديك كلن هست دوست دارم ببرم ولي خيلي ميترسم ميدونم اصلا مساله اي نيست ولي نميدونم چرا ميترسم اينجا بدبختي دكتر ايراني هم نيست بايد ببرم همون آلماني
1391/1/10 - 1:00 صبح
چرا سحر جون حتما هست مگه ميشههه نه نترس از اين بترس كه بزرگتر شه اذيت ميشه . !!! منم هانوفر هستم.
مامان علي كوچولو پست ها : 1068عضویت:1390/11/3
1391/1/12 - 10:51 صبح
نظر بديدمن هنوز نگرانم كه چي كار كنم!ختنه حلقه اي چه جوريه؟درد داره بي تابي داره و... .
& نوشين (مامان برديا)& پست ها : 11515عضویت:1390/7/7
1391/1/12 - 11:57 صبح
مامان علي كوچولو هرچه زودتر ببر ختنه ش كن كه هر يه روزيم كه دير كني سخت تر ميشه من پسرمو 40 روزه بردم دكتر گفت چقدر دير كردي ولي حلقه خيلي ساده و راحت بود بعد از 7 روز هم افتاد و تموم اصلا سختي نكشيد پسرم با اينكه خيلي كولي بود ولي آنچنان گريه هم نكرد درد وبي تابي هم نداره تا 7وز استامينوفن رو بهش بده حتما چون ضد التهابه و زودتر حلقه ميفته حمام هم ببري خيلي خوبه براش و باعث ميشه زودتر و راحتتر حلقه ش بيفته
از چه دلتنگ شدي ، دلخوشيها كم نيست . . .
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: