2726
عنوان

تجربیات در مورد سفر به مالزی

| مشاهده متن کامل بحث + 239805 بازدید | 1168 پست
صدف جون در مورد قیمت آپارتمان اشتباه نمیکنی عزیزم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
به نظر من اصلا شبی 25 هراز تومن امکان نداره....اینجا اپارتمان برای زندگی معمولا یک ساله قرارداد میبندن که تقریبا از 1000رینگیت به بالا هست....اما برای اقامت موقت یه کمی گرون تر میگن....
برای کسی که به زبان انگلیسی مسلط هست بهتره که بدون تور بیاد چون اینجوری میتونه برای تفریحاتش خودش برنامه ریزی کنه و به نظر من خیلی بهتره ...اینجا هرجایی از کوالا که باشی به وسیله حمل و نقل عمومی دسترسی وجود داره چند خط مترو دارن با منورویل ..اتوبوس و تاکسی هم که همه جا هست
اگر گواهینامه بین المللی هم داشته باشید میتونید ماشین اجاره کنید البته اگر با رانندگی با سمت راست مشکلی نداشته باشید......
٤هفته باقی مونده تا تولد پسرم طاها
دوستان هواپیمای ایر اسیا اینقدر هم که میگن صندلی هاش تنگ نیست.....هههههههههههه
باور کنید بستگی به سایز ادما هم داره....من خودم قد بلند هستم ولی هیچ مشکلی نداشتم.بابا اینقدر ناز نازی نباشید اینجا همه ادما دارن از این خط هوایی استفاده میکنن حتی از کوالا تا پاریس و لندن هم دارن با این شرکت میرن....

باز هم هرکسی هرجور دوست داره ولی من هم پرواز القطریه رو تجربه کردم و هم ایران ایر و هم ایر اسیا به نظر من در مجموع ایر اسیا از همه جهت بهتر و راحت تره و ارزون تره

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

آمیتیس جان

سلام دوست جونم

امید به خدا من و همسرم داریم میائیم مالزی

و چون خودمان و بدون تور می خواهیم بیائیم

هه هه هه

وبا توجه به اینکه زبانمان زیاد قوی نیست

می خواستم از شما خواهش کنم

در صورت امکان نقشه مترو ، مونوریل و

ایستگاههای اتوبوس را برایم می گذری لطفاً

و مثلاً به من می گویی در کدام ایستگاهها باید پیاده شوم

بطور مثال وقتی می خواهم به گنتینگ بروم کجا پیاده شوم و

پس از پیاده شدن آیا بازم باید سوار اتوبوس یا ... شوم یا نه

و مثلاً برای رفتم به ...

ببخشیدا اینقدر با پررویی 200 تا سوال پرسیدم

http://www.malezi.net/kl-map.html
دریا جون این هم نقشه هایی که خواسته بودی
عزیزم اگر مشکل زبان داری ای کاش با تور بیاید تا اینجا اذیت نشید.....
در مورد اینکه بگم کدوم ایستگاه پیاده شی من چون هتل محل اقامت شما رو نمیدونم نمیتونم خیلی کمکی بکنم
ولی مثلا مترو(LRT)به رنگ سبزایستگاهی که برای برج های دوقلو هستKLCC .......ایستگاهی که برای محله چینی ها هستpasar seni....ایستگاهی که برای رفتن با اتوبوس به گنتینگ باید پیاده بشینKL Senteral....ایستگاه محله هندی ها و مسجد جامعMasjed jamek.....
برای رفتن به مرکز خرید سوگو و بوکیت بینتنگ(بیشتر مراکز خرید کوالا توی همین خیابون هست)باید از خط منوریل استفاده کنی که توی نقشه به رنگ بنفش هست.....ایستگاه سوگو medan tunku......ایستگاه بوکیت بینتنگ هم به همین نام هست و مشخصه....در ضمن برای عوض کردن خط LRT با منوریل هم باید ایستگاه بوکیت ناناس پیاده بشی یه مسیر 200 متری رو که به صوت پیاده رو مسقف هست طی کنی و از پل هوایی رد بشی و بری توی ایستکاه مترو
ایستگاهIMBI خط منوریل هم مرکز خرید تایمز اسکوئر هست ......توی خط آبی مترو هم ایستگاه میدولی مشخصه که باید اونجا برای رفتن به این مرکز خرید خیلی بزرگ پیاده بشید.....من تا جایی که میتونستم سعی کردم که کمکی بکنم امیدوارم که توضیحاتم کامل بوده باشه.....عزیزم باز هم اگر سوالی داشتی من در خدمتم
در مورد تاکسی هم اینجا ورودی هر تاکسی بدون در نظر گرفتن مسیر شما 3 رینگیت هست و بعد از اون بر اساس تاکسی متر محاسبه میشه.....اگر تعداد نفرات شما از 3 نفر بیشتره اقتصادی تر اینه که به جای مترو ار تاکسی استفاده کنید
بلیط مترو هم بستگی به طول مسیری که انتخاب میکنید از 1.60 هست تا 2 رینگیت....برای هر نفر که از دستگاه هایی که توی همه ایستگاه های مترو هست باید بخرید
دوستان من باز هم تاکید میکنم که اگر پذیرایی و امکانات هواپیما در طول پرواز خیلی برای شما مهمه با القطریه یا امارات بیاید ولی اگر زیاد اهل لوکس بودن پرواز و داشتن مانیتور و از اینجور چیزا نیستید با توجه به اینکه باید توی دوحه یا دبی چند ساعتی رو معطل بشید برای تزانریت شدن من ایر اسیا رو پیشنهاد میکنم هم زمان کمتری رو معطل میشید و هم هواپیمای ایر باس نو ومطمئنی هست.....ولی در مورد ایران ایر بهتره که من چیزی نگم چون همه در مورد تاخیر های طولانی و استرس های طول پرواز(با توجه به طولانی بودن مسیر)اطلاع دارید.....البته این هم تاکید کنم که علیرغم هواپیما های داغون ایران ایر ما بهترین خلبان های دنیا رو داریم

برای اینکه بدن شما به تغییر ساعت 3.30 بین کوالا تا تهران عادت کنه بهتره طول مسیر تهران تا کوالا رو بیشتر بخوابید....و همچنین طول مسیر 8 ساعته کوالا تا تهران رو حتما بیدار باشید.آب هم زیاد بخورید و حتما چند دقیقه در ساعت هم توی طول پرواز قدم بزنید....امیدوارم به همگی خوش بگذره
من دیروز رفتم واسه21 اردیبهشت بلیط ایران ایر گرفتم چون تور با پرواز ایر اسیا 6 شبه است و با ایران ایر 7 شب. خودم از سایت هتلهارو در اوردم انقدر زنگ زدم به دفاتر هواپیمایی تا یه جا این دو هتلو تو پکیج تورش با هم داشت . هتلمون تو کوالا کنکورد و تو پنانگ فلامینگو بیچه.
امتیس جون من شنیدم اکثر مراکز تفریحی مل پارک ابی و باغ پرندگان و پروانه ها تا 6 باز هستند ایا اینطوره؟ اگه کسی این دو هتلو رفته ممنون میشم بهم راجبشون اطلاعات بده.
سپیده جون...ان شالله به سلامتی هتل های که گرفتی خوبه
در مورد سوال دوم بله خانمی اینجا تا ساعت 6 یا حداکثر 7 باز هست و بعد میبندن مراکز خرید هم از 9 صبح تا 10شب باز هست
من مهر ماه اونجا بودم هوا هم خیلی خوب بود. ما همه جا رو با مترو رفتیم (قبلا همه ایستگاهها و جاهی دیدنیش رو از اینترنت درآورده بودم ) به خاطر همین اصلا پول تاکسی ندادیم .از جتینگ زیاد خوشم نیومد ولی پارک آبیش خیلی خوب بود . باغ وحش هم خوب بود باغ پروانه ها هم قشنگ بود .مرکز خرید زیر برج های دوقلو هم چیزای خوبی داشت . مرکز خرید برجایا برای خرید سوغاتی خوبه . توی این مرکز خرید تو طبقه 5 یه شهر بازیه که حتما یه سر برید اونجا خوش می گذره . هتلما سری پاسفیک بود 5 ستاره در کل بد نبود یکی از بهترین مزیتاش اینه که به ایستگاه مترو خیلی نزدیکه . اگه مسیر های مترو رو یاد بگیرید دیگه هزینه تاکسی ندارید
2706