2726
عنوان

با عرض پوزش یه بادشکن غیر دایمتیکون

| مشاهده متن کامل بحث + 105562 بازدید | 32 پست
DIMETHICONE
موارد مصرف‌: این‌ دارو در کنترل‌ علائم‌ناشی‌ از احتباس‌ گاز در دستگاه‌ گوارش‌مصرف‌ می‌شود.
مکانیسم‌ اثر: دایمتیکون‌ احتمالا باعث‌کاهش‌ کشش‌ سطحی‌ حباب‌های‌ گازمی‌شود.
فارماکوکینتیک‌: این‌ دارو بدون‌ تغییر ازطریق‌ مدفوع‌ دفع‌ می‌شود.
نکات‌ قابل‌ توصیه‌: 1 ـ رعایت‌ رژیم‌غذائی‌ وانجام‌ ورزش‌ مناسب‌ برای‌ جلوگیری‌ ازایجاد گاز و مشکلات‌ ناشی‌ از آن‌ اهمیت‌دارد.
2 ـ این‌ دارو بهتر است‌ بعد از غذا و هنگام‌خواب‌ مصرف‌ شود.
3 ـ قرص‌های‌ دایمتیکون‌ باید کاملا جویده‌شوند.
4 ـ مصرف‌ این‌ دارو در درمان‌ قولنج‌نوزادان‌ توصیه‌ نمی‌شود.
مقدار مصرف‌: مقدار 40 میلی‌گرم‌ از قطره‌ یا2ـ1 قرص‌ در روز بعد از غذا و هنگام‌ خواب‌مصرف‌ می‌شود.
اشکال‌ دارویی‌:

Drop: 40 mg/ml

Chewable Tablet: 40mg

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

دکتر صالحی سورمقی
آیا قطره کارمینت (Carmint) صد درصد گیاهی است و یا حاوی مواد شیمیایی نیز می‌باشد؟
قطره کارمینت که یکی از موثرترین داروهای گیاهی ضددرد، ضد نفخ و ضداسپاسم می‌باشد صد درصد گیاهی بوده و نوعی تنتور است که حاوی عصاره سه گیاه معروف دارویی نعنا (Mentha spicata)، گشنیز (Coriandrum sativum) و بادرنجبویه (Melissa officinalis) می‌باشد. در این قطره هیچ‌گونه ماده افزودنی وجود ندارد و به همین دلیل مزه آن چندان مطلوب نیست.
چون در تسکین نفخ و درد و اسپاسم سرعت عمل بسیار مهم است. تاثیر قطره کارمینت نسبت به داروهای شیمیایی تا چه حد است؟ آیا موارد مذکور را به سرعت مهار می‌کند؟
چون مواد موثر این سه گیاه ترکیبات اسانسی (رایحه) می‌باشند و اسانس‌ها بسیار سریع جذب می‌شوند، بنابراین تاثیرگذاری قطره کارمینت حدود 15 دقیقه است و در صورتی که مقدار مصرف کافی باشد تاثیر آن از نظر سرعت بیشتر از داروهای شیمیایی است.
با توجه به تاثیر قطره کارمینت (به عنوان ضد درد، نفخ و اسپاسم) آیا می‌توان از این دارو برای درمان دردهای قبل از شروع پریود استفاده کرد؟
بله. یکی از موارد استفاده مناسب و به جای این قطره در تسکین نفخ و دل دردهای قبل و یا هنگام قاعدگی است و برای این منظور تحقیقات کلینیکی انجام شده نتایج علمی خوبی به همراه داشته است. برای حصول نتایج بهتر در این‌گونه موارد بهتر است 3-2 روز قبل از شروع قاعدگی هر روز دو نوبت و هر نوبت 50 قطره را با کمی آب یا آب میوه و یا هر نوع مایع دیگر رقیق نموده و مصرف کنید. بهتر است در هنگام مصرف معده خالی نباشد چون ترکیبات حاوی اسانس ممکن است سبب تحریک معده خالی و در نتیجه دل‌آشوبی شود. بهتر است دو نوبت مصرف همراه با صبحانه، نهار و یا شام باشد.
آیا در صورت دل درد و یا نفخ و اسپاسم شدید یا مداوم می‌توان بیشتر از دو نوبت در روز از قطره کارمینت استفاده کرد؟
بله. چون سه گیاه مورد مصرف در این قطره خوراکی می‌باشند، بنابراین مصرف تا چندین بار در روز بلامانع است و دارای هیچ‌گونه عارضه جانبی و محدودیتی نمی‌باشد. این دارو تداخلی با غذاها و یا داروهای مصرفی دیگر ندارد.
آیا این قطره در هر سنی قابل مصرف است؟در این صورت میزان مصرف در شرایط مختلف چقدر است؟
بله. چون ترکیبات گیاهی این قطره کاملا خوراکی می‌باشد و به عنوان چاشنی در مواد غذایی مصرف می‌شود و یا در ترکیبات ادویه‌جات به وفور موجود می‌باشد، بنابراین محدودیت و ممنوعیت مصرف ندارد. پس می‌توان این قطره را در هر سنی (نوزادی تا میانسالی) مصرف نمود. اما مقدار مصرف در سنین مختلف متفاوت است. برای نوزادان 10-5 قطره، برای نوجوانان 30-20 قطره و برای بزرگسالان حدود 50 قطره توصیه می‌شود. نکته مهم اینکه حتما این قطره باید با مایعی مانند آب یا آب میوه رقیق شود. (با 2-1 قاشق غذاخوری آب و یا بیشتر). قطره نباید به طور مستقیم مصرف شود چون سوزش خاصی بر زبان ایجاد می‌کند.
با توجه به اینکه قطره کارمینت مزه چندان مطلوبی (بخصوص برای کودکان و نوزادان ندارد)، آیا با مواد افزودنی خوش طعم می‌توان آن را مطلوب کرد؟
بیشتر داروهای شیمیایی که به صورت قطره و شربت می‌باشند را با مواد مصنوعی و کنسانتره (افشره)ها طعم‌دار می‌کنند ولی این روش در مورد داروهای گیاهی معمول نیست. این مساله به دلایل مختلفی می‌باشد. اول آنکه اگر به داروی گیاهی مواد مصنوعی طعم‌دهنده افزوده شود، دیگر به آن، داروی گیاهی اطلاق نمی‌شود، از طرفی داروی گیاهی خوشمزه حتما دارای مواد مصنوعی طعم‌دهنده می‌باشد. دوم آنکه مواد طعم‌دهنده در طولانی مدت بر روی مواد اصلی گیاه تاثیرگذارند و باعث تغییر و یا کاهش اثرات دارویی آن می‌شوندۀ بنابراین در همه جای دنیا سعی می‌شود به داروهای گیاهی و طبیعی مواد افزودنی و مصنوعی اضافه نکنند تا مزه نامطلوب آن تا حدی حفظ شود. و البته در زمان مصرف باید قطره را با مایعی مثل آب یا آب میوه رقیق کرد
2728

دوست جونیا میدونم تاپیک مال خیلی وفت پیش هست ولی به هرحال نظرمو میدم شاید به درد کسی بخوره،من خودم سالها با این موضوع درگیر بودم،درنهایت فهمیدم با خوردن دوغ،خیار،سیب زمینی،به شدت اذیت میشم و نفخ شدید پیدا میکنم علاوه بر اون توی همین سایتم خوندم قطره کارمینت خوبه بخاطر همین تهیه کردم اگه قرارباشه مهمونی جایی برم قبلش حتما میخورم و خیالم راحته که شکمم صدا نمیده.

دوست جونیا میدونم تاپیک مال خیلی وفت پیش هست ولی به هرحال نظرمو میدم شاید به درد کسی بخوره،من خودم س ...

سلام

ببخشید واقعا عذر میخوام

همسرم مشکل باد معده صدا دار زیاد داره. همیشگیه. قبلنا فقط صدا بود چند وقتیه  خیلی عذر خواهی میکنم بو هم داره. 

قطره براش خوبه؟

میگم برو دکتر. میگه برم چی بگم؟ 

خجالت میکشه

میخواستم براش دایمتیکون بخرم.

چون واقعا خودمم از این موضوع ناراحتم. 

ممنون میشم راهنماییم کنی عزیزم

یه مادر داری که نفس میکشه؟؟ خوشبختی و خودت بی خبری حسودیم میشه🥲 به همههههه ی اونایی که مامان دارن و تو بغلش🫂 اروم میشن..🥲. مادر ای زیبا ترین شعر خدا..... روحت شاد😔
سلام ببخشید واقعا عذر میخوام همسرم مشکل باد معده صدا دار زیاد داره. همیشگیه. قبلنا فقط صدا بود چند ...

سلام عزیزم بنظرم قطره کارمینت تهیه کنید مصرف کنید،شنیدم دستور ۴۰روزه عرق نعنا و بارهنگ هم برای نفخ و ورم معده خیلی خوبه،یکی از اینارو امتحان کنید ضرر نداره خوب نشدن ببرینشون دکتر خجالت نداره که مشکلات گوارشی این روزا زیاد شده عزیزم

سلام عزیزم بنظرم قطره کارمینت تهیه کنید مصرف کنید،شنیدم دستور ۴۰روزه عرق نعنا و بارهنگ هم برای نفخ و ...

خیلی ممنون عزبزم

حتما میخرم

یه مادر داری که نفس میکشه؟؟ خوشبختی و خودت بی خبری حسودیم میشه🥲 به همههههه ی اونایی که مامان دارن و تو بغلش🫂 اروم میشن..🥲. مادر ای زیبا ترین شعر خدا..... روحت شاد😔
سلام شماقطره روخریدی؟تاثیرداشت.خوب شدن

نه عزیزم نخریدم

2706