2733
2739
عنوان

جنین اهدایی آری ...اسپرم یا تخمک اهدایی خیر....؟

| مشاهده متن کامل بحث + 32614 بازدید | 120 پست
دوستان من پستهای صفحه 1 و 2 رو خوندم ولی بقیه رو نه.
فقط اینو بگم نه تنها استفاده از اسپرم و تخمک اهدایی ممکنه درآینده باعث بروز مشکلات بشه بلکه هرکاری که ما میکنیم ممکنه درآینده باعث دردسر و دلنگرانی ما بشه. یک ازدواج ممکنه به جدایی ختم بشه.. یک فرزند ممکنه خلافکار و بی نزاکت تربیت بشه.. یک معامله ممکنه به ورشکستگی ختم بشه و و و ...
پس نمیشه گفت اگه از جنین اهدایی استفاده کنید مشکلی پیش نمیاد ولی اسپرم و تخمک دارای مشکله.

دخترعمه پدر من بدلیل مشکل شوهرش و بچه دار نشدن از پرورشگاه بچه گرفتند ولی بعد از 3 سال شوهرش گفت اینها بچه خود من نیستند( دو دختر یکی باقی مانده از سیل و یکی از زلزله) و نمیتونم با این قضیه کنار بیام ببریم پسشون بدیم! که با اصرار و همفکری بزرگترها قضیه فیصله پیدا کرد.

خواهر خودم بدلیل مشکل همسرش از اسپرم اهدایی استفاده کردند و الآن بچه هاش زبانزد خاص و عامند از زیبایی و وقار و تربیت و شخصیت. یک خانواده بسیار موفق و خوشبخت که پدر از مادر دلسوزتر و متعهد تره در تربیت بچه هاش.

دایی همسرم پسری داره (از خودش و بطور طبیعی نه دارو و درمان) که هرروز آرزوی مرگش رو میکنه از بس این بچه نااهل و بی قید و بنده...

پس امکان مشکل همه جا هست و این قضیه که مطرح شده یک قضیه کاملا شخصی و تصمیم گیریش کاملا خصوصی هست. فکر نمیکنم دلیلی داشته باشه که کسی بیاد و بگه این کار بده و اون کار خوبه.
نمیخوام آرزو کنم کسانی که کنار گود نشسته اند روزی خودشون داخل گود بیان تا از نزدیک با مسایل و مشکلات دست و پنجه نرم کنند. ولی میتونید خودتون رو جای کسانی بذارید که آرزو دارند صاحب فرزند بشند. فرزندی که لااقل از جانب یکی از زوجین بهش تعلق داشته باشند.

ضمنا اگر زن و شوهر رو جدا از هم و دو انسان مجزا بحساب بیاریم که هرکس ساز خودش رو بزنه و برای خودش تصمیم بگیره ممکنه هزاران اتفاق دیگه بیفته ولی اگر زن و شوهری عاشق و وفادار به هم و به زندگی باشند و یک روح در دو جسم هیچ وقت اتفاقاتی که شما از اون یاد میکنید براشون رخ نمیده.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

جناب پورمند
امیدوارم در واژه گزینی اشتباه نکرده باشم.
مادر و پدر هر دو منشا بیولوژیکی فرزندشون هستند. با این تفاوت که در ایجاد نسل نقش بیولوژیک زنان متشکل از دو نقش ژنتیک و فیزیولوژیکه. یعنی هم تخمک منشا نطفه از اونهاست( نقش ژنتیک) و هم محیط پرورش نطفه رو اونها تامین می کنند(نقش فیزیولوژیک). اما نقش بیولوژیک پدرها اساسا همون نقش ژنتیکیه اونهاست. اونها فقط تامین اسپرم منشا نطفه رو بر عهده دارندو پس از انعقاد نطفه از فرایند بیولوژیک رشد نطفه خارج میشن. با این حساب پدر بیولوژیک و پدر ژنتیک یکی هستند.منتها من از این کلمه بیولوزیک استفاده کردم چون بیشتر از پدر ژنتیک به معنای مردی که اسپرم او نطفه رو ایجاد کرده استفاده میشه .

در پرانتز چون به حضرت زکریا اشاره کردید می خواستم یه نکته رو یاداوری کنم و اون اینکه حضرت یحیی پس از به ثمر رسیدن نبات طیبه حضرت مریم به کفالت حضرت زکریا متولد میشه. در واقع حضرت مریم, یتیم عمران, فرزندخوانده حضرت زکریاست.
من به شخصه چند مورد رو دیدم که خونواده نا امید از فرزند کودک یتیمی رو سرپرستی کردند و پس از دو سه سال به طرز معجزه اسایی خودشون صاحب فرزند شدند. عرضم اینه که هنوز کفالت یتیم به تمام این راهها ترجیح داره حتی اگر اون اثر وضعی مادی ای رو که ظاهرا طبق دیده خودم خداوند براش مقرر فرموده یعنی عطای فرزند هم نباشه بالاخره رسیدگی به یتیمه که خداوند رو خوشنود می کنه و اون زوجی که در اضطرار بی فرزندی این رنج رو بدل به فرصت یتیم پروری می کنند غالب بر نقص جسمی شون هستند چون با اون طوری برخورد کردند که رشد عمل و علو روح رو براشون در پی داشته.
سرکار خانم سایه

از توجه شما تشکر میکنم وهمچنین توضیحاتی که از جانب بنده به دوستان ارائه دادید به دلیل عدم وقت کافی و دسترسی به اینترنت عرض میکنم که اگر کسی بخواهد که جوانب مختلف نظرات دوستان رو با دلیل و منطق بررسی کند وپاسخ بدهد بنده استقبال میکنم که شاید کمی از بار روی دوش من کم شود.

من با صحبتهای شما موافقم ونکات جالبی رو در مورد بچه و اقایون وشیوه اظهار نظرات در این سایت مطرح کردید که با عنوان کردن این نکات به اتهامات بسیاری علیه بنده پاسخ فرمودید جاداره عرض کنم چون در این تاپیک آقایون شرکت نمیکنند تصمیم دارم که وبلاگی رو ایجاد کنم تا اظهار نظرها وبحث عمومی تر بشود.

از سرکار خانم مریم هم تشکر دارم به خاطر اظهار نظرشون ولی پاسخ دوستان رو در مورد فرمایشات ارزشمندتون کافی میبینم .

سرکار خانم رزا

جدای از اینکه خانم سایه به پست شما پاسخ دادند من چند نکته رو باید خدمت شما عرض کنم.

اول از همه بسیار ممنون هستم که صحبتهای من رو چند بارخوندید چون برخی نخونده من رو متهم میکنند. وبسیار خوشحال هستم که مشکل باروری تون حل شده است.

بنده کسی رو ملزم به کاری... یا مجبور... نکرده ام آیا واقعا من همه رو وادار کردم که از نظر من پیروی کنند؟؟؟؟؟؟؟

ودوم اینکه فرمودید که از نزدیک با مساله اهدای جنین آشنا هستید ومراحلش رو دیدید.

انتظار ندارم که بگید از اهدا استفاده کردید یا خیر .ولی فکر نمی کنید به جای اینکه از من بخواهید که بحث رو تموم کنم اگر از اهدا استفاده کردید بهتره که شما هم نظرات خودتون رو به دوستانتون بگید وبا دلیل منطقی یا حتی احساسی صحبتهای من رو رد کنید.

در فرمایشاتتون چند بار به "حل شدن مشکل " اشاره فرمودید مثلا حل شدن مشکل من ومشکل شما .به نظر بنده هر مشکلی رو میشود از چند راه حل کرد.مهم این هست که راه حل ، بهترین ، عاقلانه ترین ومنصفانه ترین راه باشد .حتما شما هم تصدیق میفرمایید.

من از صحبتهای شما فهمیدم که سربسته به بنده میفرمایید که کسانی هستند که از حرفهای بنده افسرده میشوند .البته به جای خود در این مورد هم خواهم نوشت.اما درمورد لزوم نداشتن بحث تاپیک و اینکه مساله شخصی هست بارها پاسخ دادم وکم ننوشتم وسرکار خانم سایه هم نکات خوبی رو گفتند.

سرکار خانم ملیکا

بااحترام فراوان به نظرات شما عرض میکنم که فرمایشات شما اصلا دخالت نیست وبنده هم شخصا از شما دعوت میکنم که در بحثها حضور داشته باشید و دلایل شخصیتون رو بنویسید حتما بسیار سودمند خواهد بود. اگر هم با پاسخ بنده قانع نشدید باز هم عنوان کنید که چرا قبول نکردید.

سرکار خانم نیلو

نکات بسیار مهم ودر خور توجهی رو فرمودید ومن با تمام صحبتهای شما غیر از دو جمله موافق هستم .
----"فکر نمیکنم دلیلی داشته باشه که کسی بیاد و بگه این کار بده و اون کار خوبه."
تصمیم گیری امری شخصی هست ولی لظهار نظر رو نمیشه مسکوت گذاشت .
-----" پس نمیشه گفت اگه از جنین اهدایی استفاده کنید مشکلی پیش نمیاد ولی اسپرم و تخمک دارای مشکله."
من هرگز نگفتم که مشکلی پیش نمیاد بلکه گفتم که احتمال بروز مشکل کمتره.

سرکارخانم حوریثا

***********************************************************************************

من تاکنون به این نکته توجه نکرده بودم که حضرت مریم (سلام ا...)فرزندخوانده حضرت زکریا (سلام ا...)بودند ویعنی میدونستم ولی بادقت به موضوع فکر نکرده بودم.

***********************************************************************************
حق با شماست.اعتراف میکنم که تسلیم شدم.با فکر کردن عمیق و بیطرفانه قلبم به حدی رقیق شد که فهمیدم آنچه رو که باید میفهمیدم.

نمیدونم شاید در زمانی که با مشکل بچه دار شدن دست به گریبان بودم ذهن مشوشم به من یاری نداده که عمیقتر به این موضوع فکرکنم. و شرایط روحی همسرم مضاف بر علت شده و چشمان من رو به روی این حقیقت بسته بود والان یک لحظه در ذهنم آمد که من چقدر آسان از کنار این موضوع گذشتم وخودم رو از سرپرستی یتیمی محروم کردم که هم اکنون در حالی که من مشغول قلم فرسایی هستم او با نگاه پرحسرت در فضای خشک وسرد وبی روح پرورشگاه منتظر یک خانواده گرم وپرمحبت هست و یک مادر و یک پدر.

یا الله

و همیم جا از خداوند میخواهم که فرصت جبران به من بده که قلب کوچک یتیمی رو شاد کنم.

در ادامه عرایضم باید بگم که اگر صحبتهای بنده باعث افسرده شدن برخی دوستان میشه صرف نظر از اینکه افسرده شدن امری پسندیده نیست و قطعا به غیر از صحبتهای بنده دلایل پنهان دیگری هم وجود داره........ به نظر من دو علت میتونه داشته باشه :
شاید شما فرزندی از اهدای یک طرفه داشته باشید یا فردی باشید که نابارور هستید و همسرتون علاقمند به استفاده از اهدای یک طرفه بوده و یا هست وشماناخواسته مجبور به تحمل اثرات اون تو زندگیتون هستید.

من اول از مورد دوم شروع میکنم.

میدونم که در شرایط دشواری هستید .....ولی این رو فراموش نکنید که دنیا محل امتحان الهی هست وخداوند در قران فرموده که "لیبلوکم ایکم احسن عملا " مبتلا میکنه ما رو تا ما بفهمیم که چه کسی بهترین عمل رو انجام میده ودر سوره والعصر میفرماید:

"والعصر*ان الانسان لفی خسر*الا الذین امنوا وعملو الصالحات وتواصو بالحق وتواصوبالصبر*"

قطعا اگر شما صبر رو انتخاب کردید بدونید که امر پروردگار رو اطاعت کردید و سربلند ازامتحان بیرون خواهید امد.این جسم خاکی امانتی است از سوی خداوند و اگر بنا به حکمتی که امثال من از درکش عاجز هستیم مشکلی حادث شده ، صرف یک نقص جسمی و بی ارزش هست و روح انسان از هر نقصی مبرا ست.

من درود میفرستم وسر تعظیم واحترام فرود میارم به روح متعالی انسانهایی که صبر رو انتخاب کردند .

واگر رنجی از جانب همسرتون به شمارسیده " بخشش " میتونه که نگینی برانگشتری صبر شما باشه و بیش از پیش خداوند رو خوشنود کنه.

درود بر شما که به نظر من از ایات خداوند بر روی زمین هستید.

ودر مورد اول :چون اکنون سوم شخصی وجودداره که شما مسوول به دنیا اومدن اون هستید بار سنگینی به دوش دارید و در قبال هر دو طرف (هم همسرتون وهم فرزندتون )مسوولیت شما دوبرابر حد عادی مسوولیت یک والد معمولی هست.

من خودم به شخصه نمیتونستم که این مسوولیت رو تحمل کنم واز قبول اون خودداری کردم.

والد شدن حق شما بوده واگر در مواجهه با مساله ناباروری از حق خودتون در برابر همسرتون نگذشتید، ..... قطعا مثل روز روشنه که گناهی انجام نشده ولی بدونید که همسرتون ....." بیش از پیش"..... نیازمند توجه ودرک شماست . وشما باید بسیار سنجیده واز روی دانایی وبا آگاهی کامل با او رفتار کنید تا از بروز هر مشکلی جلوگیری کنید .
سرکار خانم نیلو به نکته جالبی اشاره کردند واون امکان مواجهه با مشکل در هر زمینه ای هست و به نظر بنده هر زن وشوهری باید با طرف مقابلش با دانایی رفتار بکنه ولی در این مورد بخصوص نظر من این هست که چون همسرتون سهم بیولوژیکی در فرزند خانواده ندارند و وزنه به سمت شما سنگینتر هست پس می طلبه که مراقب رفتارتون باشید تا مبادا باعث تحریک احساسات فرد مقابل نشوید. واگر نیت شما خالصانه ، تلاش برای دوام زندگی باشه وسعی کنید که در رفتارتون هم این رو ثابت کنید حتما کمک خداوند هم به یاری شما خواهد امد وشما والدی بی عیب و نقص خواهید شد.

ای کاش میشد که افرادی که با موضوع به این نحو درگیر هستند می آمدند و با هم تجربیاتشون رو مبادله میکردند تا از بروز مشکلات احتمالی تا جایی که مقدور بود جلوگیری میشد.
در همین جا از سرکارخانم شیرین تشکر میکنم که کار خداپسندانه ای رو انجام دادند وتجربه تلخشون رو در اختیار بقیه گذاشتند .
2728
شیرین جون من دلیلی نمی بینم که از حرفای شما ناراحت بشم اگه هم باعث شدم که شما به یاد خاطرات تلخ گذشتتون بیفتین عذر میخوام.عزیزم همونطور که خودتم گفتی شما 8 سال بچه دار شدنتون به طول انجامید و این موضوع باعث شد که خانواده همسرتون از مشکلتون مطلع بشن حالا به نظر خودت امکانش هست برادر من که 16 سال از ازدواجش میگذره کسی از مشکلشون بویی نبره؟!!
اما برعکس خانواده همسر شما ما حتی یک بار هم این موضوع رو به روی عروسمون نیاوردیم و حتی از برادرم هم به هیچ عنوان نپرسیدیم که مشکل از کیه و میخوان چی کار کنن این موضوع رو عروسمون به خاطر رابطه خوبی که با هم داریم عنوان کرده.من واقعا متاسفم برای تجربه بدی که داشتی ولی این همسرت بوده که باید تو اون شرایط سخت از تو دفاع میکرده و مانع از دخالت خونوادش میشده.
در مورد اظهار نظر دیگر دوستان" شما که روش جنین اهدایی رو معقول تر میدونید ایا به نظر شما این خودخواهی نیست که کسی که مشکل داره از طرف مقابل بخواد که اونم خودش رو مشکل دار بدونه و از حق طبیعیش بگذره و جنین اهدایی که در واقع فرزند خوانده هردوشون میشه رو بپذیره؟!!!!
و ایا اصلا شخصی که این کار رو انجام میده اصلا فداکاری کرده؟چه دلیل منطقی و معقولی پشت این کار وجود داره؟
سلام مامان مریم
فکر کنم منظورمو درست نگفتم. من منظورم اینه که معقولتره دیگران در
جریان نباشن که از چه روشی استفاده شده. و گرنه نظری در مورد استفاده
از تخمک و اسپرم و جنین اهدایی ندارم.
جناب پورمند به دو پاراگراف از نوشته هاتون اکتفا می کنم که نوشتید:

انتظار ندارم که بگید از اهدا استفاده کردید یا خیر .ولی فکر نمی کنید به جای اینکه از من بخواهید که بحث رو تموم کنم اگر از اهدا استفاده کردید بهتره که شما هم نظرات خودتون رو به دوستانتون بگید وبا دلیل منطقی یا حتی احساسی صحبتهای من رو رد کنید.

شما خودتون می گید انتظار ندارم که بگید از اهدا استفاده کردم یا خیر. من عرض کردم در طول دوران درمان با زوجهایی برخورد داشتیم که مراحل اهدا رو میگذروندن نگفتم که ما استفاده کردیم یا خیر... از این گذشته اگه بنده از اهدا هم استفاده کرده باشم هیچگاه نظرات خودم رو که زائیده تفکرات و احساسات و مسائل خانوادگی خودم می شه در قالب مسائل به ظاهر منطقی بیام مطرح کنم .
در ثانی در صحبتهاتون کاملا مشخص هست که همه اونهایی که می یان و پست می ذارن می خواید به چالش بکشید و بحث رو ادامه دار کنید .... و شاید به تحقیقاتتون در این زمینه با (با توجه به اینکه شما در یک مرکز ناباروری مشغول به کار هستید) دست پیدا کنید . در واقع این یک نوع پرسشگری نامحسوس به حساب می یاد.

بهتره برای ارائه تحقیقی جامع از خود مرکز ناباروری شروع کنید و از نمونه های ناباروری برای رسیدن به اهدافتون استفاده کنید .

در فرمایشاتتون چند بار به "حل شدن مشکل " اشاره فرمودید مثلا حل شدن مشکل من ومشکل شما .به نظر بنده هر مشکلی رو میشود از چند راه حل کرد.مهم این هست که راه حل ، بهترین ، عاقلانه ترین ومنصفانه ترین راه باشد .حتما شما هم تصدیق میفرمایید.

بنا به عرایض جنابعالی که می گید راه حل بهترین عاقلانه ترین و منصفانه ترین راه باید باشه . خوب کاملا من موافق این مسئله هستم . نه تنها در رابطه با مسائل ناباروری بلکه در همه مسائل زندگی و اجتماعی باید اینطور باشه.

ولی این راه عاقلانه ترین و منصفانه ترین با توجه به شرایط زندگی هست که انتخاب می شه .

عاقلانه ترین راه برا حل مشکل ناباروری از دید جنابعالی استفاده از جنین اهدای برای شما و همسرتون بوده است.

و در ذهن بنده تلاش تا بی نهایت برای حل مشکل ناباروری و استفاده نکردن از اهداء جنین و تخمک و اسپرم بوده است.

و از دید بقیه دوستان راههای مورد انتخاب خودشون هست.

اگه اشتباه نکرده باشم در پستی که در مورد سرگذشتتون گفته بودید نوشتید که صاحب دختر شدید و شبیه همسرتون هست و در جای دیگه گفتید که صاحب پسر شدید .....

پس در تحقیقاتتون می تونید درصدهاتون رو اینطور بنویسید که در تعداد نمونه های مورد سوال، موافق اهداء اسپرم یا تخمک و اهداء جنین و مخالف با توجه به شرایط فرهنگی ، اجتماعی، مذهبی و خانوادگی و حتی مالی هر کدام 50 به 50 می باشد.

پاینده باشید.

2738
با سپاس فراوان وپوزش مجدد برای غیبت طولانی

در ادامه عرایضم با توجه به اینکه بحث وارد مقوله " اطلاع داشتن یا نداشتن اطرافیان وبستگان از روند درمانی شده" ، باید بگم که من خودم به شخصه طرفدار این نظر هستم که تا جایی که امکان داشته باشه باید مساله مخفی بمونه وکسی در مورد اون اطلاعی نداشته باشه.

چون بارها دیدم که ادمها تغییر میکنند ورفتارشون عوض میشه.پس نباید ریسک کرد و اطرافیان رو در جریان کار قرار داد.غیر از اشفتگی فکری ورفتاری خودمون ودیگران فایده دیگری وجود نداره.

شخصا بسیار علاقمندم که روند بحث رو از این روال خسته کننده دفاعی خارج کنم و بیشتر به مشکلاتی بپردازم که با اونها روبرو شدم تا به اینجا رسیدم......واقعا.... فکر نمیکردم ...که.......از من خواسته شود که.... بحث رو پایان بدهم......وتمام وقتم رو......برای نوشتن .....دفاعیه ازشخص خودم ..... صرف کنم.

تحیلیل نظر و دلایل منطقی فراموش شده.....همون هدف اصلی تاپیک بنده

ظاهرا بعضیها توان روبرو شدن با نظرات مخالف رو ندارند و دلشون نمیخواد که از لاک ذهنی خوشایندی که برای خودشون درست کردند بیرون بیان.

_____________________________________________________________________________________
لذت بردن از زندگی رو فقط برای خودشون میخان به هر قیمیتی که شده. ولی حاضر نیستند که فکرکنند وببینند که اثرات طرز فکر وتصمیماتشون چی ممکنه باشه.....
_____________________________________________________________________________________

ولی من بحث رو ادامه میدهم به خاطر کسانی که از فکر کردن طفره نمیرند و از قضاوت حتی در مورد خودشون هم ، نمیترسند.
بعد از پاسخ به چند دوست محترم انشاا... در پستهای بعدی، بحث رو وارد بعد دیگه ای خواهم کرد.

سرکا ر خانم مینو

خیلی خوشحال هستم که توجهتون به امتحان الهی جلب شده.

بسیار زیبا جریان فکریتون رو در مواجهه با این موضوع نوشتید .

شما باعث شدید که این مشکل به اهرمی تو زندگیتون تبدیل بشه که پیشرفت وتعالی فکریتون با سرعت بیشتری شکل بگیره.

در قران داریم که "لایکلف النفس الا وسعها"

درودبر شما که دارید از تواناییهای خدادادیتون بهره میگیرید و سعی در بهتر کردن زندگیتون دارید.

و از اینکه خیلی صادقانه و از روی تفکر برخورد میکنید ......واقعا مسرور شدم و آرزوی سعادتمندی برای شما سرکار خانم وهمسرتون دارم.

مطمئن باشید که خداوند مهربانی که خالق جهان هستی و من وشماست ، ناظر زندگیتونه و دستمزد اصلی رو از اون خواهید گرفت و پروردگار متعال هست که اجر بی پایانی رو به شما خواهد بخشید .

سرکار خانم رزا

با تشکر فراوان از اظهارنظرتون
فرمودید که:
---" ولی این راه عاقلانه ترین و منصفانه ترین با توجه به شرایط زندگی هست که انتخاب می شه "
در مورد شرایط زندگی...

حرف شما رو قبول دارم شرایط زندگی امر بسیار مهمی در تعیین... جهت.... تصمیم گیریهای.... مهم.... زندگی.... ماست ولی..... اصول .....اخلاقی.... ثابت... زندگی.... که برای همه آدمهای کره زمین ثابت هست نباید قربانی... شرایط.... زندگی.... شود.چون در اینصورت اگر پایبندی به اصول ، قربانی شرایط زندگی بشه :"هرکسی میتونه که هر کاری دلش خواست انجام بده وبگه که شرایط زندگیم منو مجبور به این کار کرد". مثلا اگر پول نداشت ،دزدی بکنه وبگه که شرایط زندگیم طوری بود که باید دزدی میکردم.!!!

وقتی با مشکل بچه روبرو شدم طبق سفارش دکترها باید با تخمک جایگزین مشکلم رو حل میکردم ولی اصول اخلاقی به من حکم میکرد که از اهدای یک طرفه(تخمک جایگزین) استفاده نکنم واز طرف دیگه شرایط زندگیم هم ایجاب کرد که از فرزند خونده هم (که قبلا در جواب سرکار خانم حوریثا عرض کردم که بسیار پسندیده تر از اهدای جنین هم هست) ،نتونم استفاده کنم چون حالت روحی همسرم طوری بود که بایستی برای انس بیشتر با زندگی مشترکمون و بچه، اون رو تو وجود خودش پرورش میداد تا احساس مادرانه رو تجربه کنه وروحیه اش رو به تعادل برسونه . تصمیم ما این بود که اهدای جنین بگیریم.

پس شما هم حتما تایید میفرمایید که اصول اخلاقی در همه حال باید رعایت شود وصرف شرایط زندگی خاص نمیشه گفت که فلان کار رو مجبور بودم که انجام بدم؟

(واقعا تقاضا دارم که به این سوال بنده پاسخ بفرمایید.چون نوشته های قبلی شما تا حد زیادی برای من مبهم هست.)

واما فرمودید که تلاش تا بینهایت ....

یعنی هم اهدای جنین وهم اسپرم وتخمک جایگزین رو رد میکنید و فقط از نظر شما باید تا بینهایت تلاش کرد.درسته؟
این هم نظر جالب و توجه برانگیزی هست که شما از فرد سالم انتظاردارید که مثلا اگر در شرایط فعلی ، علم راه حلی برای ناباروریشون پیدا نکرده ، باید کلا از داشتن بچه منصرف شوند چون تلاش بینهایتشون بی جواب مانده ونباید از اهدا استفاده کنند؟

یه سوال

اگر در زمان درمان مشکل ناباروریتون ، شما هم به اهدا احتیاج پیدا میکردید کلا از داشتن بچه منصرف میشدید؟
فرمودید که "نظراتتون ، زاییده تفکرات واحساسات ومسایل خانوادگیتون بوده و نمیتونید که به عنوان مسائل به ظاهر منطقی مطرح کنید".

........یعنی شما تفکرات خودتون ودر نهایت تصمیمتون رو منطقی نمیدونید؟؟!!..........

در مورد "چالش " و"تحقیق" و "پرسشگری نامحسوس"، من کاملا یکه خوردم که شما چطور به این راحتی قضاوت کردید؟چه دلیلی برای این حرفتون دارید؟

اینجا بود که به منظور سرکار خانم سایه در مورد اظهار نظرات پی بردم .

در این تاپیک تنها کسی که بیش از همه نظراتش زیر سوال رفته وبه اصطلاح شما به چالش کشیده شده بنده هستم نه کس دیگری که قبلا هم عرض کردم شکایتی از این موضوع ندارم وراضی هستم که هرکسی برای اینکه هم خودش رو از نظر ذهنی خالی کنه وهم اینکه بدونه چطور فکر میکنه وتو ذهنش چی میگذره راجع به نظرات من هر چیزی که خواست بنویسه تا بتونه که افکارش رو منظم کنه حتی اگر توهین باشه.

شما هم میتونید که نظرتون رو بنویسید ولی من خواهشی دارم واون اینه که با دلیل من رو متهم کنید.
آیا شما واقعا فکرمیکنید که من یک محقق هستم و این تاپیک رو برای تحقیقات نامحسوس خودم ایجاد کردم؟
نمیدونم که چی باید بگم.....

ولی آیا به نظر شما عاقلانه نبود که راه مناسب وراحتتری رو انتخاب میکردم؟!

ودر انتها ....

سرکار خانم ، شما چرا این حرف رو میزنید که من یکجا نوشتم پسر دارم وجای دیگه گفتم که دختر دارم؟!
شما که فرمودید که پستهای من رو چند بار خوندید!!

سلام دوستان
میشه یکی جواب سوال منو بده
طبق قوانین کسی که اسپرم یا تخمک اهدا میکنه باید ناشناس باشه ؟ امکان این هست که زوج نابارور اشخاص اهدا کننده را معرفی کنند؟
خواهش می کنم اگر کسی اطلاعات داره جواب بده.
مرسی مامان مینو جان البته هنوز به آنجا نرسیدم ولی 10 سال که ازدواج کردم .بیمارستان صارم میرم ولی هنوز جواب آزمایشهامون را نگرفتیم. آخرین بار تحرک اسپرم همسرم صفر بود حالا نمی دونم .
یا الله و یارحمان

یا نورالنور یا منورالنور یا نور قبل کل نور یا نور بعد کل نور ...

سرکار خانم مینو

با عرض پوزش وشرمندگی که اینجانب مدتی طولانی نتونستم که به سایت بیام و پاسخ شما رو بنویسم.

قبل از هر چیز باید عرض کنم که این لطف شماست که نوشته های بنده رو میخونید و مورد توجه شما قرار میگیره وگرنه قلم من خیلی ساده هست ولایق تعریف وتمجید نیست.
در هر صورت از بذل توجه شما ممنونم.

تا جایی که بتونم طوری مینویسم که باعث تحریک احساسات و آزرده خاطر شدن کسی نشوم ولی ظاهرا نوشته های من حقایقی رو برای شما بیان کرده که موجب شده تا بخونید واشک ....
در این مورد شخصا خیلی ناراحت شدم واگر موجب تحریک احساسات شما شدم از صمیم قلب پوزش میخواهم و امیدوارم که من رو عفو بفرمایید.من هیچ قصد و نیتی در این مورد نداشتم وصرفا آنچه رو که بهش اعتقاددارم نوشتم.

مشکلاتی که در بدنیا آوردن فرزند گاهی پیش پای بعضی از خانواده ها قرار میگیره خوشبختانه به کمک علوم مختلف روانشناسی و پزشکی قابل حل هست و شما نباید اینقدر به خودتون سخت بگیرید .جوان هستید وبرای ادامه زندگی نیاز به ذخیره انرژیتون دارید .

این خواهش رو از من قبول کنید که حداقل با خوندن نوشته های من ناراحت نشید و....
تا بتونید بهتر به مسایل زندگیتون فکر کنید ."چون حلال اصلی مشکلات شما همون نیروی خدادادی هست که پروردگار متعال در وجود شما قرار داده" واگر به خودتون سخت بگیرید و غمگساری کنید انرژیتون رو کم میکنید.

به قول شاعر

"اگر غم لشگر انگیزد که خون عاشقان ریزد
من وساقی به پا خیزیم وبنیادش براندازیم"

اگر نوشته های من احساس درک متقابل رو برای شما بوجود آورده واحساس کردید که کسی هست که شرایط شما رو میفهمه ، باید بگم که من نیز خوشحالم که به نقطه مشترکی رسیدیم و شما میتونید از این موضوع کمک بگیرید و یه بخشی از ذهنتون رو که درگیر تحمل این گونه مشکلات هست رو خالی کنید و قدرتتون رو برای حلاجی ورفع مسایل زندگیتون افزایش بدید.

من خودم به شخصه اعتقاد دارم که هیچ کس نمیتونه به طور کامل احساسات فرد دیگری رو که باهاش داره زندگی میکنه رو درک کنه ولی میتونه بهش نزدیک بشه.

شما بیش از همه ما به همسرتون نزدیک هستید و بهتر از همه میتونید احساس مردانگی ایشون رو از روی رفتارش وگفته ها و نگفته هاش بفهمید .

من یه پیشنهاد دارم.
اگر نمیتونید احساسات ایشون رو تصور کنید از قوه منطقتون کمک بگیرید و اون رو یک انسان کاملا معمولی تصور کنید.
به نظر شما یک انسان معمولی باهمه عواطف و احساسات متعادل و نرمال چه نقطه نظراتی نسبت به زندگی ونفس کشیدن روی این کره خاکی داره؟
چه انتظاراتی از اطرافیان وخصوصا همسرش داره؟
چه آرزوهایی داره و چه چیزهایی تو زندگی براش مهمه؟
همسر شما هم قطعا همینطوره.
چون ایشون قبل از اینکه یک مرد باشه یک انسانه وحالا مرد بودن برخی از احساسات رو کمرنگ وبرخی رو پررنگ میکنه.
برخی شرایط و خواسته ها رو تقویت وبرخی رو در اولویت دوم قرار میده.و...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
واز همه مهمتر اینه که قصد شما اینه که زندگیتون رو بسیار زیبا بسازید ، پس در وهله اول از خودتون که درک کامل دارید شروع کنید.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"شما به عنوان یک انسان معتقد که تمام زندگی رو تو این دنیا نمیبینه ، کامل و بی عیب ونقص رفتارکنید و اون کاری رو که شایسته وبرازنده شماست انجام بدید"

چون تنها در اینصورت هست که انگار همسرتون رو به عنوان یک انسان درک کرده اید.
حتی اگر ایشون خیلی چیزها رو به زبان نیاره وتوقع خیلی چیزها رو نداشته باشه.

تو یه کتابی خوندم که از رفتار ائمه نوشته بود که اونها در همه حال رفتارشون ،کامل و درست بود.
شما هم حتما شنیدید که یک مردی که از نظر بینایی توان دیدن نداشت خدمت حضرت زهرا (سلام ا...) میرسه و ظاهرا اطرافیان حضرت ، حجاب کردن بانو رو درک نمیکنن ولازم نمیدونن و بعد از رفتن مرد از حضرت سوال میکنن که این مرد کور بود شما چرا حجاب گرفتید.
وحضرت میفرمایند که ایشون کور بودند ولی من که بینا بودم و....
به نظر من منظور حضرت این بوده که نشون بده که در همه حال رفتار ما باید برازنده خودمون باشه وبی عیب ونقص و کامل.
حتی اگر نتونیم احساسات وعواطف طرف مقابل رو کامل درک کنیم ولی اگر شایسته یه انسان کامل رفتار کنیم ، حتما ثمرات وبرکات اون رو خواهیم دید.

و

من نتونستم که خودم رو متقاعد کنم که ...... خودم رو جای همسر شما بگذارم و حس مردانگیم رو توصیف کنم اون هم برای شما .... ولی به طور کلی میتونم بگم که لازم نیست خودتون رو مرد تصور کنید. فقط فکر کنید که اگر در شرایط فعلی که زن هستید اگر توانایی باروری نداشتید وهمسرتون از تخمک جایگزین استفاده میکرد چه احساسی پیدا میکردید.

همین کافیه اگر با خودتون صادق باشید و هزار تا اما واگر برای خودتون نسازید.

به ندای قلبتون گوش بدید.زندگی فانی دنیا ارزش این رو نداره که مغرور بشید به خاطر سلامتی که اون هم ساخته دست شما نیست و موهبتی از طرف پروردگاره.

در انتها باید بگم که از اینکه اینقدر صادقانه برخورد میکنید وعلاقمندید که احساسات همسرتون رو درک کنید بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم. امید وارم که پاسخ بنده مفید بوده باشد.

در ماموریتی اداری خارج از مرکز هستم ودسترسی من به اینترنت محدودتر از قبل شده ولی تما م تلاشم رو کردم که به سرکار خانم مینو پاسخ بدم وادامه بحث اصلی رو به زمان برگشتن خودم به تهران موکول میکنم.
آقای پورمند
من بعضی از حرفهای شما رو قبول میکنم بعضی رو نه.ولی وقتی مردی آزو هست و چند ساله که ازدواج کرده الان چی کار باید بکنه؟شما میگین که جنین اهدایی بگیره ولی هم هزینه اش خیلی زیاده وهم خیلی باید تو نوبت بمونید.الان روشهای دیگه ای هست برای درمان که هزینهش هم کمه و دکترش راحت تر نوبت میده فقط باید مرد قبول بکنه که اسپرم اهدایی بگیره.شاید برای بعضی خانواده ها تامین هزینه های جنین اهدایی خیلی سخت باشه.
سلام بر همگی
منم یکی هستم مثه شما ها که شوهرم مشکل داره و ده ساله که در انتظارم
اقای پورمند:
اول : واقعا شما که اینقدر به فکر حلال حرومین و دم از قران میزنین فکر کردین که در ساعت کاری چقدر دارین از نت استفاده میکنین و از کارتون میزنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوم : بیرون از گود نشین و بگو لنگش کن اگه قراره یه زندگی الان برا نبود بچه از هم بپاشه چه بهتره که حداقل تجربه داشتن بچه رو هم داشته باشند که بدونند مشکل از خودشونه نه از بود یا نبود بچه !!!!!!!!!!!!!!!!!!
من تا الان دو بار از اسپرم اهدایی کمک گرفتم که نشده و تا سه روزه دیگه باز برا اقدام دوباره میرم ولی اینو یاداور بشم که با اصرار همسرم هست
محتاج دعای شما دوستان همدرد خودم هستم برام دعا کنید خیلی زیاد

خدايا ميشه يكي ديگه از فرشته هاتم بهم بدي  
من معمولا در مورد چیزی که اطلاعات اختصاصی یا تجربه شخصی نداشته باشم زیاد نظر نمیدم ولی هرچه فکر می کنم میبینم جنین اهدایی هم مثل اسپرم اهدایی از اسپرم مرد دیگری تشکیل شده و تنها تفاوتش در خودی بودن یا نبودن تخمک است. من تحت چنین شرایطی اسپرم اهدایی رو ترجیح میدم. نمیدونم حذف کردن تخمک متعلق به زن خانواده چرا باید باعث خوشحالی شوهر بشه؟!
از نظر شرعی هم خیلی از مراجع این کار رومجاز دونستن و این موضوع (تعیین حرمت امور) تخصص و کار اونهاست و به نظر من باید به متخصص هر رشته ای اعتماد کرد.

یاسی جان
برات از ته دل دعا میکنم که اگر صلاحت هست این بار نتیجه بگیری.
عمر دو بایست در این روزگار
2706