2703
2553
عنوان

تاثیر دعا بر جنین

493037 بازدید | 367 پست
سلام به مامانای که دوران بارداری سپری می کنند وانشاالله نی نیشون سالم بدنیامیاد
من الان یکسال که زایمان کردم و خدا بهم یه دختر داده .
همه شما میدونید که دعا وراز ونیایش دوران بارداری تاثیر بسزایی در روحیه جنین میذاره که میتونید نتیجه شو بعد از اینکه بچه بدنیا اومد ودرهر مرحله ازرشد ببنید
من توی دوران بارداریخیلی ذکر ودعا میخوندم مخصوصا سوره والعصر. بشر وقتها دستم رو شکمم میذاشتم وسوره والعصر میخوندم .کاهی هم سوره محمد (ص) میخوندم چون شنیده بودم این دوتا سوره بچه رو صبور میکنه .
وحالا نتیجه شو دارم میبینم .دخترم توی فامیل به آرومی وصبوری معروف شده در حالی که مثل همه هم سن وسالشم باهوشه وبازی میکنه وخیلی هم ازنظر جسمی خوبه والهی شکر هیچ مشکلی نداره .الانم یه دوهفته ای هست که راه افتاد
مامانای گل شما نصبت به بچه ای که تو شکمتون هست مسئولین از همین حالا روحشو با دعا ونیایش بیشتر آرامش بدید مطمئن باشید نتیجه شو می بینید . انشالله که نی نی گلتون بدنیا اومد .فقط وقت می کنید نماز یومیه رو بخونید.پس از این فرصت استفاده کنید

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

مامانای عزیز مطمئن باشید خدا به همه شما بچه سالم عطا می کنه .صالح بودن بچه مثل سالم بودن بچه مهمه
صالح بودن بچه دست خود ماست . میتونیم رابطمونو با خدا قوی تر کنیم تاصالح بودن بچه مونو تضمین کنیم
2456
سلام به همگی.
شاید اگه این پستو چند روز پیش میخوندم مثل الان باورش نداشتم. من الان ماه 5 بارداریم.
من و شوهرم اصلا آدمای مذهبی نیستیم. من همیشه معتقد بودم ندای وجدان خودش بهترین راهنمای بشر هست. کافیه حقی رو نا حق نکنی و بد کسی رو نخوای اون وقت حتما خدا راضیه و احتیاجی به عبادت و نماز و روزه نیست. خدا از حق الناس نمیگذره اما از حق خودش میگذره. در نتیجه من خیلی خودم رو در قید نماز خوندن نمیذاشتم. گاهی میخوندم. گاهی حوصله نداشتم نمیخوندم. این اواخر هم بعد ار تصادف یکی از عزیزترین دوستام و ار دست دادنش به کلی بی دین و ایمون شده بودم.
اما خانواده شوهرم خیلی با ایمانند. پدر شوهرم تقریبا حافظ قرآنه. دو تا خواهرشم بیشتر از 4 ماه در سال رو روزه میگیرند. مادر شوهرم هم که سرش بره نماز اول وقتش نمیره. خلاصه نماز و روزه و قرآن جز لاینفک زندگیشونه و در عین حال کاری به کار من و شوهرم ندارند که چرا نماز نمیخونید. کلا آدمای متعصب و دخالت کنی نیستند.
چند شب پیش رفته بودیم خونه پدرشوهرم که خواهر شو هرام خیلی با احتیاط خوابی رو که دیده بودند( هر دوشون جداگانه یک خواب مشترک دیده بودند) برامون تعریف کردند. خواب پسرم رو دیده بودند که از اونا کمک میخواد. به عمه هاش گفته بود برام دعا کنید. پدر و مادرم به فکرم نیستند. نماز نمیخونند و خیلی زیاد روی نماز و دعا برای اینکه آدم صالحی باشه تاکید کرده بود.
نمیدونید چه حالی شدم. اولش از پسرم ترسیدم. گفتم خدایا چی از جونم میخواد؟ اما کم کم به این نتیجه رسیدم که اون نگران روح پاکشه. روحی که تمام انسانها زمان تولد دارند. میترسه به خاطر نماز نخوندن من و پدرش از مقامی که الان داره فاصله بگیره و وقتی دنیا اومد تحت تاثیر تربیت ما اونم نمازشو ترک کنه.
باورم نمیشد یک جنین اینقدر روح حساسی داشته باشه. خواهر شوهرم میگفت بچه خیلی حساسی توی راه دارید. باید خیلی مواظب باشید. خلاصه از اون شب تا حالا تو فکرم. تصمیم گرفتم نمازمو بخونم. حالا که خدا عزیزترین کسم رو واسطه قرار داده باید اطاعت کنم. اولش نمیخواستم این خوابو برای کسی تعریف کنم اما فکر کردم فقط برای شما که دارید مادر میشید میگم تا بدونید بچه هاتون به چه چیزایی اهمیت میدن. فقط قرص آهن و غذای خوب کافی نیست. اونا از ما انتظار دارند. غذای روح براشون مهمتره.

2714
از همتون ممنون با این حرفهای قشنگی که زدین. همتونو می بوسم. گریه ام گرفت شهره جون . انگار حرف های پسرتو از قول پسرم می خوندم. واااااای که چقدر ما سهل انگاریم در مقابل این آدم کوچولو ها.....
دعا می کنم که خدا حلاوت عبادتشو به هممون ببخشه .....
خدایا کمکمون کن تا بهت نزدیکتر بشیم. دستامون رو بگیر و بیشتر از همیشه دوستمون داشته باش که کسی رو جز تو نداریممممممم............

شهره هزااااااااااااااااااارررررررررر تااااااااااا ممنون که تعریف کردی.......
وای شهره جون تن و بدنم لرزید با این خواب ..

منم تقریبا هر روز سعی میکنم بعد از نماز ظهر و عصر حتی شده یه چند آیه قرآن رو بخونم اگر هم نتونم شب موقع خواب سوره های کوچیک رو که حفظم میخونم. جایی خونده بودم هر موقع نی نی تکون خورد دستتون رو بذارین رو شکمتون و سوره والعصر رو بخونین اما با این همه تفسیر ./ تصمیم گرفتم حتما از امروز نشد و نتونستم تو کار نباشه و حتما سوره های قرآن رو برای نی نیم بخونم.
خدایا شکرت..
مرسی مامان گلی عزیز از اینکه به فکر مامانای دیگه هم هستی
منم سعی میکنم در حد توانم پیشنهاداتی که تو کتاب ریحانه بهشتی شده رو انجام بدم و نسبت به خودمو مسافر کوچولوم دقت و اگاهی بیشتری به خرج بدم.
شهره جون اشک توی چشمام جمع شد...
گاهی یه تلنگر کوچولو کافیه واسه تغییر دادن و بهتر کردن مسیر زندگیمون
امیدوارم همگی کوچولوهای سالمی به دنیا بیاریمو برای صالح بودنشون تلاش کنیم
شاد باشید
ممنونم از همه مامانای گل
شهره جان ممنون از این که خوابتو تعریف کردی .همه ما بیشتر به این واقعیت پی بردیم که این کوچولوهای ناز خیلی روحشون پاک ودعا می تونه به اونا خیلی آرامش بده
مامانای عزیز ما باید به غیر از دعا مراقبت رفتار وکردار خودمونم باشیم .مراقب نگا هامون/صحبت کردنمون/رفتارمون باشیم /
باور کنید حتی طرز لباس پوشیدنمون وبیرون رفتنمون می تونه تاثیر گذار باشه /مثلا اگه یه خانومی که باردار ویه لباس خاص یا یه آرایشی بکنه که باعث بشه یه مرد هرزه نگاه بد به اندام ویا صورت اون خانوم بکنه صد در صدروح اون بچه پاک توی شکم مادرش عذاب میکشه
قصد من شعار دادن نیست.می خوام بگم ما باید خیلی مواظب باشیم تابتونیم بچه های صالحی داشته باشیم
2706