2726
عنوان

عود بیماری افسردگی در بارداری

| مشاهده متن کامل بحث + 434420 بازدید | 2925 پست

سلام مهتاب جون

فلوکستین جزء دسته C داروهاست. یعنی تقریبا safe هست. هنوز ثابت نشده که ضرری داشته باشه. اما دو نکته خیلی مهمه. اول اینکه زیر 3 ماه نباید هیچگونه دارویی مصرف کرد و خطرناکه.

دوم اینکه انجمن غذا و داروی امریکا اعلام کرده که چون ثابت شده بعضی نوزادان ( که ماماناشون فلوکستین مصرف میکردند در دوران بارداری ) با مشکل ریه (دیسترس تنفسی ) به دنیا اومدن از گروه safe باید دربیاد.

ولی خب هنوز هم دکترها فلوکستین رو بیشتر از داروهای دیگه توی بارداری تجویز میکنند.

من از ماه 3 به بعد دارو خوردم. سه ماه کلروپرومازین و داکسپین. سه ماه اخر کلروپرومازین و فلوکستین.

انشالله نی نی سالم به دنیا میاد و مشکلی نخواهد بود توکلت به خدا باشه.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

عزیزم مصرف فلوکستین در ماه 4 ایرادی ندارد ولی سعی کن در سه ماه سوم مصرفش را قطع کنی چون علائمی که پریسان جون اشاره کرده در مادرانی دیده شده که در سه ماه سوم این قرص را مصرف کرده بودند. البته این را هم بگویم که دلیل نمیشه حتما در صورت مصرف در سه ماه سوم به بچه شما به این بیماری مبتلا بشه بلکه احتمال آنرا در حد بسیار کمی بالا می برد.

مهتاب جان ، شمیم جان کاملا درست نوشته. من سه ماه سوم مصرف کردم. بله پسرم کاملا سالمه . ولی بدو تولد با دیسترس تنفسی به دنیا اومد و چند روز توی دستگاه بود . البته دکتر تاکید داشت که مربوط به زایمان بوده ( مقداری آب وارد ریه شده بوده ) و به فلوکستین مربوط نبوده ولی خب باید بهش شک کرد.

خداروشکر ولی زود خوب شد . در ضمن همینطور که شمیم جان گفتند باز هم همه مامانهایی که سه ماه سوم فلوکستین خوردند نوزادشون با دیسترس ریه به دنیا نیامده و مشکلی نداشته. پس نگرانی به خودتون راه ندید.

انشالله همه راحت و خوب فارغ میشید :*
2728
مامان امیر علی جان مشکل صبای من دقیقا معلوم نشد شاید ارثی بوده باشه ما هنوز از ژنتیک ندادیم

ایشاا... یه نی نی سالم و ناز میاد تو بغلت خیالت راحت

با این فکرا هم خودت اذیت می شی هم نی نی نازمون توکلت به خدا
منم از هفته 26 تا الان که 37 هفته هستم فلوکستین مصرف میکنم
چند روز قرصهامو نخوردم خواستم ترک کنم تا روز زایمان نی نی سرحال باشه ولی دیشب مجبور شدم باز بخورم چون حالم داشت بد میشد.......ایشالا که نی نی هم مشکلی نخواهد داشت توکلم به خداست
خـــــــــــــــــــــــــــــــــــــدا جبـــــــــــــران همــــــــــــه نداشـــــــــــــــــــــته های منـــــــــــــــــه
من این پست را از یه سایت دیدم اینجا میزارمش تا مامانایی که فلوکستین مصرف میکنن بخونن و روحیه بگیرن و غصه نخورن
........................................................................................................................................با سلام

دختر من دچار افسردگی بود و فلوکستین مصرف می کرد .با مصرف دارو حالش خوب بود ولی دو یا سه ماه بعد از قطع دارو دوباره بیماری به شدت عود میکرد. او مجبور شد با باردار شدنش به مصرف دارو ادامه دهد و همه ما نگران بودیم.3 ماه اول فلوکستین 10 و 6 ماه بعد فلوکستین 20 مصرف کرد و درتمام مدت تحت کنترل دکتر روانپزشک و دکتر زنان بود. خدا راشکر کودکش کاملا سالم به دنیا اومد و الان 1 ساله است و یک بچه کاملا سالم و باهوشی است .حتی دخترم در دوران شیردهی هم دارو را مصرف میکند و مشکلی تا کنون به وجود نیامده.

من این مطلب را ارسال کردم تا کسانی که در دوران بارداری مجبور به استفاده فلوکستین هستند مثل ما نگران نباشند و دارویشان را قطع نکنند وخیالشان راحت باشد.انشالله بچه ای سالم به دنیا می آورند.

خـــــــــــــــــــــــــــــــــــــدا جبـــــــــــــران همــــــــــــه نداشـــــــــــــــــــــته های منـــــــــــــــــه
شیلا جون خدا خیرت بده
با این متن منو از استرس نجات دادی
چون دکتر برام فلوکسیتین 10 روزی یک عدد از ماه چهارم نوشته بود ولی می ترسیدم بخورم همش استرس دا شتم
ممنونم از متنت
انشاالله حاجت روا بشی عزیزم

مهتاب جون سه سال و نیمه است. متولد فروردین 87 .

خیالت راحت باشه گلم.. مطمئن باش راحت زایمان میکنی و نی نی خوشگلت باعث میشه فلوکستین رو هم بتونی کم کم قطع کنی.

من الان یکساله که قطعش کردم خداروشکر.
خواهش میکنم مهتاب جونم اصلا نگران نباش
دکتر روانپزشک منم بهم اطمینان داده که مشکلی برای نی نی پیش نمیاد با خوردن فلوکستین حتی بهم گفت در دوران شیردهی هم قطع نکنم قرصهارو
ایشالا که نی نی سالم میاد بغلت گلم

پریسان جونم هفته چند زایمان کردی و نوع زایمانت چد بود؟؟؟سزارین یا طبیعی؟؟؟

شیلا جون من هفته 37 سزارین شدم... خود دکترم گفت بهتره که سزارین بشی. تازه خودم هم شدیدا وحشت داشتم از طبیعی اصلا بهش فکر نکردم.

شب قبلش فلوکستین رو نخوردم ( برای بیهوشی)... زمانی هم که رفتم اتاق عمل دکترم یه نامه داد با شرح دارو دادم دست متخصص بیهوشی ..

* در مورد شیر دکتر زنان و دکتر روانپزشک من شدیدا اصرار داشتند که خودم شیر بدم. حتی متخصصان اطفال توی بیمارستان میگفتند خانم خودت شیر بده مشکلی نداره فلوکستین. صبح که میخوری دوساعت بعدش هر دقیقه که خواستی شیر بده بهش. ولی من و همسرم اینقدر ذوق زده بودیم که نی نی سالم بود گفتیم بهتره هیچ ریسکی نکنیم بعدش هم که شیرخشک دادم نی نی یهو تپل شد و کلی ذوق میکردیم :D
پریسان جونم من 5 بهمن تاریخ سزارینمه البته اون موقع من 40 هفته میشم اخه دکترم گفت نی نی کوچولوئه بزار رشد کنه تا اون موقع
در مورد شیر هم فکر کنم شیر خودمو به نینی بدم

پریسان جونم دلم خیلی روشنه که نینی سالم میاد بغلم البته محتاج دعاهای شما هم هستم عزیزم

راستی چرا زود سزارین شدی ؟؟؟؟چون قاعدتن سزارین رو 38 هفته و 6 روز انجام میدن

شیلا جون منم دلم روشنه خیالت راحت باشه.. فقط به دو هفته دیگه فکر کن که نی نی میاد توی بغلت و حسابی کیف می کنی..

عزیزم من احساس میکردم تکونهای نی نیم کم شده به دکترم گفتم یه سونو کرد گفت بهتره زودتر سزارین بشی . من هفته سی و هفتم که تموم شد دکترم گفت بهتره سزارین بشی خیالمون راحت بشه :)
2706