2737
2739
عنوان

عود بیماری افسردگی در بارداری

| مشاهده متن کامل بحث + 435034 بازدید | 2925 پست
اکرم عزیزم لیتیوم خوب نیست اگه می خوای باردار بشی اونو باید قطعش کنی البته من خانومی رو توی مطب صدر دیدم که تا اخر بارداریش لیتیوم هورده بود بچشم سالم بود اورده بودش دکتر ببینتش ولی نخوری بهتره بعدشم خیلیا خیلی هم مراقبت می کنن حتی قرص استامینوفن هم نمی خورن ولی دور از جون بچشون سالم به دنیا نمیاد خیلیام خیلی داروهارو میخورن ولی هیچ اتفاقی واسه جنین نمیوفته ولی خوب بهتره که یکم دست نگه داری یه مقدار داروهاتو کم کنی بعد باردار بشی یه سوال میشه بهم بگی وسواس فکریت چه طوریه و چه فکرایی می کنی چون من خودم داشتم شاید بتونم کمکت کنم
زر زر جون بچه یه وقتایی تکون نمی خوره بیخود بد به دلت راه نده منم همش میرفتم سونو بعد میشیتم گریه می کردم که وایاگه سونوی زیادی روی بچم تاثیر بزاره من چی کار کنم ولی خوب همه اینا می گذره می دونم خیلی هس و فکرای بدی میاد سراغ ادم ولی به خدا همش تموم میشه و می گذره

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خورشید وسواسم همین مثلا بچم ناقص نشه و صد دفعه وضو میگیرم و خشک میکنم میگم اشتباه غسلم همین همش به کارام فکر میکنم چرا این کارو کردم چرا لیوانم شکست چرا اون شد و بگیر و برو راستی دکترم گفت لیتیوم رو تو بارداری قطع کنم و بقیه رو بخورم بازم نمیدونم چون بقیه رو گفته اشکال نداره بازم میترسم
با سلام
من تقریبا تمام کامنتهارو خوندم. در یکی از آنها نوشته بود چرا واسه من این مشکلات روحی پیش میاد در صورتی که من فکر می کنم خیلی از افراد این مشکلات رو دارند اما کامنت نمی دن. خیلی ها هم این مشکلو قبل بارداری نداشتن اما در بارداری مبتلا شدن. به نظر شما اینطور نیست؟
من خودم قبلا فلوکسیتین و بوسپیرون می خوردم. وقتی حامله شدم با روان پزشکم مشورت کردم اون قعطشون کرد و جاش پرانول نوشت و گفت حالت بد بود بعد از سه ماه اول بیا بهت فلوکستین بدم. به نظر شما برم بخورم یا ضرر داره؟
شما کسی رو میشناسید در بارداری قرص فلوکستین بخوره؟
2731
خورشید جون یعنی به غیر از لیتیوم بقیه رو بخورم توی بارداری مشکلی پیش نمیاد اخه دکترم میگه بخور اما من بازم میترسم تو رو خدا کمکم کنید من هر ماه که به پری نزدیک میشم کلی استرس میگیرم من میگم اگه فهمیدم باردارم چند ماهه اول داروهامو خودم سر خود قطع کنم باز میگم شاید عوارض داشته باشه اخه ونلافاکسین رو شنیدم خوب نیست اون یکی رو هم میشه واسم تحقیق کنی ببینی چطوریه بایوپیپرازول یا همون ارپیپرازول 5 میلی تاثیره بد میزاره تو رو خدا شماها که تجربه دارین تنهام نزارین و بیاین کمکم کنید به خدا دعاتون میکنم من رو از نگرانی در بیارین اون ماهی که نمیدونم باردارم و دارم اینا رو میخورم رو بچه تاثیر میزاره یا نه
شما الان بارداری قبلش که اینا رو میخوردی تصمیم به بارداری گرفتی یا همون موقع که فهمیدی بارداری دارو رو قطع کردی ماهه اول رو میگم منم اقدام کردم میترسم تو کامنتی بالا اسم داروهام هست دکترم میگه باردارم شدم قطع نکنم اما میترسم شما یکدفعه قطع کردی حالت بد نشد
2738
سلام اکرم جون
من می خوردم وقتی فهمیدم باردارم یکدفعه قطع کردم و تقریبا چند روز بعد اضطراب و وسواس و گاهی افسرگی به سراغم اومد بنابراین با خودم گفتم من چرا خودم رو اذیت می کنم بعد از سه ماهگی می رم قرص می خورم البته بازم می ترسم ضرر داشته باشه.
در ضمن تو این مدت با چند نفر از اشناهام صحبت کردم و دیدم اونا هم تو بارداری اینو تجربه داشتن ولی اونا قرص نمی خورن. بعضی از اونها می گفتن اگه تحمل صبر نداری برو و خودتو و بچتو بسپار به خدا.
مه با شما دکترت کیه من دکترمو میخوام عوض کنم همش میگه داروهاتو تو بارداری بخور من الان ونلافاکسین و فلووکسامین و ارپیپیرازول 5 و لیتیوکربنات میخورم که فقط گفت اون لیتیوم رو تا فهمیدی بارداری قطع کن بعد اون یک ماه که ادم نمیدونه بارداره چی میشه میشه اسم و شماره دکترتو بهم بدی الان ماهه چندی استرسم داری
من 25 سالمه و 5 ساله ازدواج کردم و از سال 89 رفتم اما هی سرخود قطع میکردم داروهامو تا 4 ماهه پیش که بعد از سقط حالم بد شد و رفتمو دوباره شروع کردم الان دوباره اقدام کردم تو رو خدا اگه چیزی بلدی دریغ نکن دارم از استرس میمیرم
2706