موضوع: سوپ چربي سوز كسي خورده ؟ + اظهار نظر

کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
[ فاطمه ] پست ها : 6618عضویت:1389/12/12
1390/12/6 - 1:52 عصر
نتيجشو و دستور پختشو دارين دوستان ؟
فتبارک الله احسن الخالقين
نازي 58 پست ها : 1976عضویت:1390/3/23
1390/12/6 - 1:53 عصر
منم ميخوام
به نام خداوند مهربان که عشق و علاقه او در بدن من جاريست خداوند کائنات که بهترين ها را براي من مي خواهد. من سرشاز از عشق و محبتم. هر آنچه که مرا ناراحت و خشمگين کرده چه در گذشته و چه در حال آزادانه رها مي کنم و مي بخشم . من فرزند تابناک خدايم. من 58 کيلو هستم هستم هستم!!! من سالم و خوشبخت هستم هستم هستم !!!
سميرا پست ها : 4383عضویت:1388/11/18
1390/12/6 - 2:02 عصر
خيلي چيز بده مزه ايه
پياز و كرفس و لوبيا سبز و كلم برگ و
مي پزي و چند روز فقط همينو مي خوري
[ فاطمه ] پست ها : 6618عضویت:1389/12/12
1390/12/6 - 2:11 عصر
من راستشو بخواين الان پختم
دارم بالا ميارم خيلي بد مزه هست
فتبارک الله احسن الخالقين
1390/12/6 - 2:29 عصر
بچه ها همينه چيز ديگه اي نداره ؟؟؟؟؟؟؟
به نام خداوند مهربان که عشق و علاقه او در بدن من جاريست خداوند کائنات که بهترين ها را براي من مي خواهد. من سرشاز از عشق و محبتم. هر آنچه که مرا ناراحت و خشمگين کرده چه در گذشته و چه در حال آزادانه رها مي کنم و مي بخشم . من فرزند تابناک خدايم. من 58 کيلو هستم هستم هستم!!! من سالم و خوشبخت هستم هستم هستم !!!
Sevin kuchulu پست ها : 130عضویت:1388/11/13
1390/12/6 - 2:33 عصر
به جاي اينكه به خودتون عذاب بدين ، قرص كرفس بخرين ار داروخونه بخورين . من تو 15/16 روز 5/3 كيلو كم كردم . خيلي خوبه .
1390/12/6 - 2:33 عصر
طرز تهيه سوپ چربي سوز
اين سوپ علاوه بر سوزاندن چربي هاي اضافي باعث تميز شدن سيستم گوارشي مي شود.روش تهيه سوپ چربي سوز

● مواد لازم

▪ ۴ ليتر آب

▪ ۴ عدد پياز درشت خرد شده

▪ ۴ حبه سير له شده

▪ ۴ هويج خرد شده نگيني

▪ ۴ عدد كدو سبز خرد شده نگيني

▪ ۲۰۰ گرم گل كلم خرد شده

▪ ۲ عدد فلفل دلمه اي خرد شده

▪ ۲ شاخه كرفس ريز شده

▪ ۶ عدد گوجه پوست گرفته

▪ ۲ قطعه عصاره آب مرغ يا يك ليوان آب مرغ بدون روغن

● طرز تهيه

مواد را داخل قابلمه ريخته نمك، فلفل و پودر كاري را به دلخواه اضافه كنيد. سپس در ظرف را بسته تا مواد حدوداً ۱۵ دقيقه به خوبي پخته و نرم شوند. بهتر است از له شدن مواد جلوگيري شود تا ويتامين سبزيجات حفظ شود. هر بار كه احساس گرسنگي كرديد از اين سوپ ميل كنيد.

خاصيت اين سوپ باعث مي شود كه با هر بار مصرف لاغرتر شويد. اين رژيم غذايي در مورد بيماران قلبي يا كساني كه عمل جراحي دارند توصيه مي شود تا وزن آنها كمتر شود و خوشبختانه برعكس برخي رژيم هاي لاغري هيچ ريسكي در برنخواهد داشت. اين سوپ علاوه بر سوزاندن چربي هاي اضافي باعث تميز شدن سيستم گوارشي مي شود.

1390/12/6 - 2:36 عصر
چند تا در روز ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
كنجد پست ها : 275عضویت:1389/1/30
1390/12/6 - 2:36 عصر
چند بار در روز يا چند روز بايد بخوريم ؟......كلم بروكلي هم بريزيد خوبه
Sevin kuchulu پست ها : 130عضویت:1388/11/13
1390/12/6 - 2:44 عصر
اگه قرص و ميپرسي چندتا ، روزي 3 تا . بستگي به اشتها داره .
1390/12/6 - 2:47 عصر
مرسي سوين جان
مامان بهار پست ها : 473عضویت:1390/11/5
1390/12/6 - 2:56 عصر
روياي لاغري در يك كاسه سوپ
اين روزها بيشتر افرادي كه به دنبال كاهش وزن با رژيم هاي لاغري هستند، تمايل دارند در مدتي كوتاه به وزن ايده آل برسند، بدون آن كه متوجه آسيب هاي جسمي و روحي ناشي از اين گونه رژيم هاي غذايي غير اصولي باشند.

جالب تر آن كه بررسي هاي جديد نشان داده است، وزن يك سوم افرادي كه رژيم هاي غذايي بسيار سخت مي گيرند، چند هفته بعد از قطع رژيم، بيشتر از وزن قبلي مي شود.

يكي از پرطرفدارترين اين نوع رژيم هاي غذايي، به خصوص در ميان خانم ها، رژيم لاغري با سوپ است. علت محبوبيت اين نوع رژيم آن است كه مي توان به سرعت و حتي در مواردي ۲ تا ۵ كيلو درهفته از طريق آن وزن كم كرد، اما عوارضي دارد كه به گفته پزشكان جبران ناپذير است.

با اين حال دكتر كوروش جعفريان، متخصص تغذيه و عضو هيات علمي دانشگاه تهران در گفت وگو با �جام جم� مي گويد: رژيم هاي غذايي كه فاقد تنوع، تناسب و تعادل براي تامين نيازهاي ضروري بدن است، ضررشان بيش از نفع شان است. اين نوع رژيم ها علاوه بر تاثيرات موقتي، با تحليل بافت عضلاني به جاي ذخاير چربي بدن، آسيب هاي جدي جسمي و رواني به جاي مي گذارند.

بازگشت به اضافه وزن

تجربه نشان داده كه گرفتن رژيم هاي خيلي سخت كه با تركيب غيرعادي غذاها همراه است، باعث مي شود فرد در مدت كوتاهي وزن كم كند، اما اين احتمال نيز وجود دارد كه بعد از مدتي، انگيزه اوليه اش را براي داشتن هر نوع رژيم غذايي، حتي رژيم هاي درست و اصولي از دست بدهد و دوباره به اضافه وزن قبلي و حتي بيشتر بازگردد.

دكتر جعفريان تاكيد مي كند: داشتن يك رژيم غذايي درست به رعايت چند اصل باز مي گردد كه مهم ترين آن داشتن تنوع غذايي است. رژيم هايي كه بر مصرف يك نوع ماده غذايي خاص تاكيد دارد، برخلاف اصول تغذيه ارائه شده و به بدن آسيب هاي جدي وارد مي كند. در اين ميان اجراي رژيم لاغري با سوپ هاي كم كالري و بدون كربوهيدرات (همچون سوپ كلم) ابتدا بسيار موفقيت آميز به نظر مي رسد و به سرعت به كاهش وزن بدن كمك مي كند، اما اين كمبود وزن به علت از دست دادن آب و بافت عضلاني است نه از بين رفتن چربي هاي ذخيره شده در بدن. به اين ترتيب با رها كردن رژيم، فرد دوباره به همان وزن قبلي خود برمي گردد. بنابراين فقط با خوردن سوپ هاي كم كالري شايد لاغر شويد ولي نمي توانيد سلامتي خود را حفظ كنيد.

تناسب در دريافت مواد مغذي

به گفته متخصصان تغذيه، رژيم لاغري صحيح آن است كه همه مواد غذايي را در حد متعادل داشته باشد، همچنين به همراه آن بايد ورزش كرد تا شخص احساس گرسنگي و كسالت نكند. با اجراي چنين رژيمي شايد در مدت زمان طولاني به وزن دلخواه و مناسب خود برسيد، اما وزن تان به حالت اول برنمي گردد و سلامتي تان نيز آسيبي نمي بيند.

دكتر جعفريان با تاكيد بر اين كه تناسب در دريافت درست مغذي ها و ريز مغذي ها از اصول ضروري يك رژيم غذايي صحيح است، مي افزايد: كربوهيدرات، پروتئين و چربي بايد به اندازه كافي به بدن برسد. در كنار اين مواد مغذي، املاح و ويتامين ها نيز بايد وجود داشته باشد تا بدن با كمبود هيچ كدام از اين مواد دچار آسيب نشود.

افرادي كه مي خواهند در رژيم شان از سوپ استفاده كنند، بايد در كنار آن از ساير مواد غذايي به خصوص ميوه، سبزيجات و لبنيات استفاده كنند.

اين متخصص تغذيه تاكيد مي كند: اگر تمام گروه هاي غذايي به شخص نرسد، ممكن است بدون آن كه احساس گرسنگي كند، دچار گرسنگي سلولي شود كه آسيب آن به مراتب بيش از اضافه وزن است. مصرف ۲ تا ۳ وعده سوپ در هفته، در يك برنامه غذايي همراه با ساير مواد مغذي بسيار مطلوب است. اگر سوپ به عنوان جزئي از برنامه غذايي فرد محسوب شود، مي تواند با كربوهيدرات (سيب زميني و هويج)، سبزيجات و حبوبات همراه باشد.

رژيمي همراه با آسيب هاي عضلاني

به گفته دكتر جعفريان، حداكثر كاهش وزن براي يك فرد سالم كه تحرك فيزيكي منظمي هم داشته باشد تا ۴ كيلو گرم در ماه است. وي اضافه مي كند: رژيم لاغري با سوپ به جاي كاهش بافت چربي بدن، ذخاير گليكوژن بدن (كربوهيدرات ها به عنوان منبع تامين انرژي بدن به صورت گليكوژن در بافت هاي عضلاني ذخيره و به عنوان سوخت بافت عضلاني محسوب مي شود) را كه در عضلات بدن تجمع يافته اند، دفع مي كند كه همراه با آن آب زيادي نيز از بدن دفع مي شود. به اين ترتيب عمده كاهش وزن در اين نوع رژيم به از دست دادن آب بدن باز مي گردد كه به بافت عضلاني بشدت آسيب وارد مي كند.

اين متخصص تغذيه تاكيد مي كند: از عوارض اوليه اين نوع رژيم ها ريزش مو، مشكلات پوستي، شل شدن و آسيب عضلاني، خستگي مفرط و كاهش تمركز است. پوكي استخوان، افزايش بافت چربي، حرص و ولع براي خوردن شيريني، نااميد شدن از رژيم هاي غذايي و در نهايت افسردگي و آسيب هاي روحي ـ رواني از عوارض ثانويه رژيم لاغري با سوپ محسوب مي شود
آذين مامان مهرآيين پست ها : 1668عضویت:1390/10/16
1390/12/6 - 3:09 عصر
به نظر نمياد خيلي بدمزه باشه!
يک کشور درست کنند براي بچه‌ها، بچه‌هاي فلسطين، اسرائيل، سومالي و ...، بچه‌هاي آدم‌هاي معتاد، وحشي، رواني و ...، بچه‎‌هاي گرسنه، بچه‌هاي تنها، بچه‌هاي کار... . بعد هي همديگر را تحريم کنند، براي هم خط و نشان بکشند، بيگناهان را زنداني کنند، بمب روي سر هم بريزند، مين روي زمين بکارند... . کاشکي بشر اجاقش کور مي‌شد. * فريدون مشيري
نرگس مامان ريحانه و محمد رضا پست ها : 5844عضویت:1390/2/29
1390/12/14 - 12:07 صبح
سلام من دوست دارم بخورمش ولي فكر كنم بد مزه است ولي اين سوپ سرشار از سبزيجاته چطور ممكنه باعث بشه عضلات از بين بره؟ واقعا اين جوريه؟
**مـلــيـــــح** پست ها : 24845عضویت:1389/12/5
1390/12/14 - 1:05 صبح
قرص كرفس برا بارداري ضرر نداره
کاش مي دانستم اين سرنوشت راچه کسي برايم بافته .. آن وقت به او مي گفتم يقه را آنقدر تنگ بافته اي که بغضهايم را نميتوانم فرو ببرم .......................................................................................................................... مليح**مامان سه قلوها** :
پارميس پست ها : 117عضویت:1389/2/11
1390/12/19 - 8:18 عصر
salam malih jan ghorse karafs vase bardari zarar dare age bardarin aslan nakhorid
مهرنوش مامان عرشيا پست ها : 423عضویت:1390/6/14
1391/12/20 - 6:45 عصر
قرص کرفس برای شیردهی ضرر نداره ؟؟//
نرگس مامان ريحانه و محمد رضا پست ها : 5844عضویت:1390/2/29
1393/5/2 - 3:27 عصر
بهتره برای مصرف این قرص ها دردوران باردارب و شیر دهی با متخصص زنان و اطفال صحبت کنید معمولا ضرر دارند
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: