2737
2734
سلام دوستان. در جواب سونوگرافی که در هفته 33 بارداری انجام دادم جمله زیر نوشته شده:
اتساع در سیستم پیلوکالیسیل هر دو کلیه جنین بصورت هیدرونفروز گرید 1 به 2 در هر دو کلیه مشاهده شد.
و خیلی خیلی نگرانم کرده . پزشکم میگه برگشت ادرار به کلیه جنین وجود داره که باید بعد از تولد تحت درمان قرار بگیره . نمیدونم خطرناکه یا نه؟؟ نمیدونم درست میشه یا نه؟؟ نمیدونم نیاز به عمل جراحی داره یا با دارو رفع میشه؟؟ لطفا اگر کسی در این زمینه اطلاعی داره راهنمایی کنه چون خیلی بهم ریختم و داغونم و نمیدونم تا تولدش رو چطوری تحمل کنم
رویا جون جدی میگی؟؟یعنی با دارو مشکل نی نیش کاملا برطرف میشه؟؟؟ نی نیش دختره یا پسر؟؟ نمیدونی چند وقت باید تحت درمان باشه؟؟ وای رویا جون منو ببخش که اینهمه سوال میکنم خیلی استرس دارم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
خدایا شکرتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت(گریهههههههههههههههههههههههه)
دکترم برام سونوگرافی 3 بعدی نوشت و امروز رفتم
گفت مشکلش خیلی خیلی جزئیه و به احتمال زیاد بعد از تولد خود بخود از بین میره و اگر هم اینطور نشد یک مشکل گذراست که با دارو درمان میشه و از بین میره . گفت هیچ صدمه ای به کلیه هاش وارد نمیشه
خدایا هزاران هزار بار شکرررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررر
آخیه.این گل چرا تو چمدونه...............تحربه به من ثابت کرد مه اگه تو سونو مشکلی دیده شد به اون یه سونو اکتفا نکنید...جای دیگه که معتبرتر باشه هم سونوبدید...بعضی ها خیلی شلوغش میکنن....خدا رو شکر که نینیت مشکل نداره
اینها همه اسمش زندگی است...دلتنگی ها....دلخوشی ها.....ثانیه ها....دقیقه ها....حتی اگر تعدادشان به دوبرابر رقمی که برایت نوشتم برسد!!!!!
2738
سلام منم تو هفته 20 هستم مشکل هیدرونفروز9.5یکی از کلیه ها رو دارم که از نوع متوسط میشه ،شنیدم اگه این مشکل تو سه ماهه ی دوم خودشو نشون بده خطر بیشتری داره و احتمال مرگ جنین وجود داره لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره راهنماییم کنه
میزان آسیب ناشی از هیدرونفروز بستگی به زمان ایجاد آن دارد. هر قدر زمان ایجاد زودتر باشد، عوارض کلیوی، ریوی و اسکلتی آن بیشتر خواهد بود. اگر هیدرونفروز در سه ماهه سوم حاملگی تشخیص داده شود، در 13 درصد موارد منجر به مرگ جنین خواهد شد، ولی اگر در سه ماهه دوم حاملگی تشخیص داده شود، مرگ نوزاد تقریبا حتمی و 100-83 درصد خواهد بود. چون ریه ها در سه ماهه دوم تکامل پیدا می کنند، بنابراین فقدان ادرار در سه ماهه دوم سبب عدم تکامل ریه ها می گردد. مهمترین عامل تعیین کننده میزان زنده ماندن جنین مبتلا به هیدرونفروز، چگونگی تکامل ریه است
2706