موضوع: سوال درباره نماز خوندن بعد از زايمان + اظهار نظر

کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
غزلك*مامان فسقلي* پست ها : 5151عضویت:1388/6/30
1390/11/11 - 6:46 عصر
سلام
مشه بگيد تا چند روز بعد از زايمان به خاطر خونريزي ميشه نماز نخوند؟
بعدش در مورد استحاضه من كه سرچ كردم خيلي سخته احكامش
ميگن اگه زياد باشه بايد واسه هر نماز غسل كرد! واقعا اينه حكمش؟ آخه مثلا من امروز با هزار سلام و صلوات ني ني رو تنها توي خونه گذاشتم سريع غسل كردم گفتم حداقل امروز نمازامو با همين غسل بخونم سريع بعش دوباره خونريزي داشتم :(((
ميشه بگيد احكامش دقيقا چيه؟ ممنون
هنوزم تو اين هياهو، توي اين بغض شبونه...من و گنجشكاي خونه ديدنت عادتمونه
الناز پست ها : 2238عضویت:1390/5/25
1390/11/11 - 6:50 عصر
غزلك جون بعد از 10 روز اگر خونريزيت زياد بود بايد براي هر نماز يه غسل كني چون ميشه استحاضه كثيره و گرنه اگر كم بود براي هر نماز وضو كافيه اگر هم بعد يا در حين نماز خون ازت رفت اشكالي نداره فقط بايد نماز رو بلافاصله بعد از غسل و وضو بخوني
فراولة پست ها : 4641عضویت:1388/11/30
1390/11/11 - 6:59 عصر
گلم يه مشت خاك بزار يه گوشه هر وقت وقت نمازت شد تيمم كن و نمازتو بخون /تا وقتي كه حالت بهتر شد
خدا دوست نداره بندشو آزار بده
يا رب نعماتت را بر من ببخش
شكرانهآنلاین پست ها : 774عضویت:1390/10/18
1390/11/11 - 7:02 عصر
سلام گلم
تا 10 روز بهش ميگن نفاس يعني 10 تا 24 ساعت بعد از زايمان. بعد ميري غسل نفاس ميكني. حالا اگر هنوز خون ريزيت زياده براي هر وعده نماز بايد غسل كني. ميتوني نماز ظهر و عصرت رو اونقدر عقب بندازي كه با همون غسل نماز مغرب و عشات رو هم بخوني ولي براي نماز صبح بايد غسل جدا كني. منظور از خونريزي زياد مثل 2 روز اول پريوده.
يا اينكه اگه يك گلوله پنبه بزاري تمامش به خون آغشته شه و خيس كامل بشه.
ناراحت نباش عوضش آثار اين گذشت رو تو ني ني نازت ميبيني. براي من كه اين حالت تا 13 يا 14 روز بعد زايمان تمام شد
الحمدالله کما هو اهل
ام علي پست ها : 10271عضویت:1390/8/18
1390/11/11 - 7:46 عصر
عزيزم تا روز 10بعد از زايمان ميشه نفاس از اون به بعد هرچي خون ببيني ميشه استحاضه ببين تو حساب ده روز از طلوع خورشيد تا غروب خورشيد ميشه يك روز يعني شب رو حساب نميكنن اگه نينيت شب بدنيا بياد از صبح بعدش روز اول شروع ميشه
بچه بود چادرسر میکرد همه گفتند:بچه است نمی فهمد. بزرگترشدبازهم چادر بر سر داشت همه گفتند:مادرش مجبورش می کند، ازدواج کرد باز هم چادربرسر داشت بازهم همه گفتند:از ترس همسرش چادر سر میکند. همیشه دنبال دلیلی برای تخریبش بودندولی هیچ گاه نفهمیدند:عاشق است عاشق حجاب زهرا(ص) نفهمیدند تمام عمرش را وقف این عشق کرد.
       مبارک باشه :)
ام علي پست ها : 10271عضویت:1390/8/18
1390/11/11 - 7:48 عصر
انشالله كه مشكلت زود حل بشه وطولاني نباشه من 15يا20روز بعد زايمانم خونريزي ولكه بيني داشتم ميتوني زنگ بزني دفتر مرجع تقليدت اونا بهتر راهنماييت ميكنه تو مكالمه بهتره متوجه منظور ميشي موفق باشي گلم
بچه بود چادرسر میکرد همه گفتند:بچه است نمی فهمد. بزرگترشدبازهم چادر بر سر داشت همه گفتند:مادرش مجبورش می کند، ازدواج کرد باز هم چادربرسر داشت بازهم همه گفتند:از ترس همسرش چادر سر میکند. همیشه دنبال دلیلی برای تخریبش بودندولی هیچ گاه نفهمیدند:عاشق است عاشق حجاب زهرا(ص) نفهمیدند تمام عمرش را وقف این عشق کرد.
       مبارک باشه :)
غزلك*مامان فسقلي* پست ها : 5151عضویت:1388/6/30
1390/11/11 - 9:37 عصر
دوستاي گلم ممنونم از جواباتون
هنوزم تو اين هياهو، توي اين بغض شبونه...من و گنجشكاي خونه ديدنت عادتمونه
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: