2733
2734
عنوان

****همه چیز درباره قشم ****

| مشاهده متن کامل بحث + 280473 بازدید | 660 پست

مامان کاوه
*کاربر تایید شده*
1390/10/27 11:46 ق.ظ

ضمنا من این اطلاعات رو درباره قشم از اینترنت جمع آوری کردم. شاید به درد بقیه هم بخوره.:

آثار تاریخی :
غارهای خربس : 10 کیلومترى غرب شهر قشم
قلعه پرتغالی ها : در ضلع شمالی جزیره قشم
قلعه نادرى لافت : در لافت کهنه و در کنار چاه‌هاى طلا قرار دارد
چاه‌ هاى طلا : بندر لافت
قبرستان انگلیسی ها : 135 کیلومتری شهر قشم در بندر باسعیدو
بقعه پیر (تم سنیتى) : روستاى تم سنیتى در جوار منطقه توریان بقعه پیر (زیارت)+ چهل دختران+ گورستان 900 ساله
کلات کشتار: بین بندر سلخ و شهرک طبل
کولغان : مجموعه‌اى است که در ارتفاع 30 مترى کوهى سنگى در کنار جاده و در 3 کیلومترى شهر قشم قرار دارد.
آب‌بندهای تاریخى پی پشت و گوران: واقع در غرب روستاى پى‌پشت و روستاى گوران
آثار تاریخی روستای زیرانگ: مسجد جامع قدیم و آب انبار بزرگ

جاذبه های طبیعی :
ژئوپارک قشم : بخش غربى جزیره شامل: جنگل‌هاى حرا، گنبد نمک، غارهاى نمک، چشمه‌هاى آب معدنى، تنگه چاهکو، تنگ عالى، بام قشم، دره تندیس‌ها، کلات کشتاران و ده‌ها تخته سنگ و صخره با شکل‌هاى عجیب و غریب
دره ستاره ها: (با قدمت 2 میلیون سال) ضلع شمالى جزیره قشم در نزدیکى روستاى برکه خلف که در فاصله 5 کیلومترى از ساحل جنوبى جزیره قرار گرفته است. (حتما ببینید)
جنگل های دریایی حرا: در تنگه خوران ، بین جزیره قشم و بخشی از استان هرمزگان ( فاصله بین شمال جزیره قشم و بندر خمیر)
تنگه شگفت انگیز چاهکو: در بخش شهاب ، 70 کیلومتری شهر قشم در کنار روستای چاهوی شرقی (حتما ببینید)
غار های نمکی نمکدان: گنبد نمکی نمکدان، تنها گنبد نمکی در جزیره قشم است که از میان دماغه جنوب، تا قدیس سلخ و دماغه شمال غربی تا قدیس باسعیدو بالا آمده است و در نقشه تقریبا دایره‌ای شکل و به قطر 7? 5/6 کیلومتر است. (حتما ببینید)
انجیر معابد: در تم سینتی( منطقه توریان) قرار دارد و در نزدیکی آن بقعه ای دیدنی با طرح معماری کهن به نام زیارت پیر واقع شده است.
دوکوهک؛ زیستگاهی امن برای پرندگان خاورمیانه: پارک پرندگان قشم
بام جزیره: در بخش غربى جزیره و در حد فاصل روستا بندر سلخ (در جنوب) و روستاى طبل (در شمال)، ارتفاعات موسوم به بام قشم قرار دارد.
کاسه سلخ: منطقه‌اى موسوم به کاسه سلخ در ساحل جنوبى، برهوتى است به طول تقریبى 7 کیلومتر و عرض تقریبى 5 کیلومتر که هیچ پوشش گیاهى در آن وجود ندارد.

موزه ژئوپارک قشم
باغ موزه گیاهشناسی قشم
آکواریوم قشم
پارک و مزرعه پرورش کروکودیل (تمساح) در جزیره هنگام : پارک و مزرعه نوپک در دل طبیعت بکر و آرام جزیره هنگام قرار داشته و در مسیر گشت سافاری جزیره می باشد. این مزرعه در تمام ایام سال و از ساعت 8 صبح تا 4 عصر بازدید کننده می پذیرد.

برنامه حرکت شناورها
برنامه روزنانه حرکت شناورهای مختلف از بندر عباس به قشم و بالعکس.
این شناورها بین اسکله شهید حقانی در بندرعباس به اسکله سنگی (شهید ذاکری) و بالعکس در حرکتند.
ردیف وسیله حرکت ساعات تردد
1 تندرو 6 - 21:30
2 اتوبوس دریایی 6 - 18:45
3 قایق 6 - 18:45
4 لنج 21:30 - 22
اسکله های پل و لافت که مخصوص انتقال خودرو به جزیره می باشد به صورت 24 ساعته می باشند .
جهت اطلاع بیشتر می توانید با شماره تلفن 5434081 با پیش شماره 0763 تماس بگیرید. .

تلفنهاى ضرورى
تلفن گویای 5252550 و 5434081 و 5225536 و 5220957 با پیش شماره 0763 اطلاعات مورد نیاز مسافران و گردشگران را ارائه می کنند.
در صورتیکه شماره تلفن مورد نظر خود را در جدول زیر نیافتید با شماره زیر تماس بگیرید:
اطلاعات تلفن قشم : 5930 522 0763 (تلفنخانه سازمان منطقه آزاد)
اطلاعات تلفن بندرعباس و قشم: 3333333 0761
شماره تلفن‌های ? ????????اداره هواشناسی و ? ????????ستاد دایمی تسهیلات سفرهای قشم با کد ? ?????

بازارها:
بازار درگهان و ستاره که از لحاظ قیمت و تنوع دو دولفین درگهان در ایران استثنایی است.
جزیره هرمز شامل قلعه پرتغالی ها و فرش خاکی و دره رنگین کمان و پرتگاه در 18 مایلی تنگه هرمز که واقعاً دیدنی و مهیج بودند.
از مراکز خربد هم ستاره و پردیس قشم و درگهان بهترین بودند.
پارک ساحلی زیتون زیبا بود و محل خوبی جهت زدن چادرمسافرتی بود
از مسیر بوشهر به عسلویه، راه را ادامه داده و از بندر لنگه و بندر خمیر نیز عبور نمائید تا به بندر پهل (پل) برسید. آنجا بصورت شبانه روزی لندینگ کرافت برای انتقال خودروی شما به اسکله لافت در جزیره وجود دارد. فاصله دریایی اسکله پل تا اسکله لافت حدود 1800 متر است.

هر آنچه مرا نکشد مسلماً قویترم خواهد ساخت

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام .
من تازه رفتم توی ماه 6 بارداری.
دلم لک زده واسه یه سفر به یه جای گرم. به شوهری عزیز گفتم می خوام بریم قشم هی میگه باشه. حالا این هفته بابام رفته کربلا نمیشه مامانو تنها بزارم هفته دیگه باید برم تهران دوره آموزشی دارم. نمیدونم باید برم فلان جا و بهمان جا.
اما من خیلی دلم می خواد بریم ما اصفهان هستیم شوشو میگه با ماشین خودمون بریم 206 ه و با قطار نریم کوپه 6 نفهر فقط داره و معلوم نیست با کی میری اذیت میشیم. آخه با ماشینم خسته کننده است نه؟ با هواپیما اگه بخوایم بریم پولش خیلی زیاد میشه.
خدایا ممنونم
2728
راستی مامان شاین عزیز
هتل دریا شبی قیمتش چقدر میشه؟
شماره تلفن اون خونه رو هم برام می فرستی؟اونوقت اون خونه واسه دو نفر آدم به صرفه اس؟
و میشه اطلاعات از هر جا میزاری از قیمتاشم بگی.
ممنونم
خدایا ممنونم
مامان ریحانه جون
هوای قشم عالی بود! شب ها باید با پتو می خوابیدیم. در مورد فرودگاه اطلاعی ندارم چون ما با قطار رفتیم. کرایه ماشین منطقی هست، قشم به درگهان نفری 1500 تومان. جایی برای شنا نداره، یا حداقل من ندیدم. من اصلا دنبال لباس مجلسی نبودم و کمتر هم لباس مجلسی تو پاساژا دیدم.

مامان شاین عزیز، این آدرس اون مغازه لباس مردونه فروشی هست: بوتیک فردین، بازار قدیم، لاین خلیج فارس. پلاک 280 قیمتاش عالیه، همینطور هم جنساش! راستی اگر شلوار مردونه هم بخوای یه پاساژ هست به اسم نور، روبروی دو دلفین هست، توش یه مغازه اس به اسم گله داری که فقط شلوار میفروشه، قیمتاش عالیه! شلوار هایی که جاهای دیگه تو خود قشم 25 تا 30 میدادن اونجا 15، 16 می داد.

در مورد بنجل بودن جنس ها باید بگم همه جور جنسی هست، اینطور هم نیست که همش بدرد نخور باشه، چند تا از مغازه های پاساژ دو دولفین جنسای اصل ترک داشتن، یکیشون مانتو های بسیار شیکی داشت که همه ترکی بودن.یا مثلا لباس زیر و لباس خواب، تو دو دلفین دو تا مغازه هست که انواع لباس زیر زنانه و مردانه دارن، یکیش جنساش ترک بود مارک "تکنور" و یکیش هم کره ای اصل بود مارک knc، من پارسال ازش خرید کردم و امسال اصلا بخاطر همون جنسا رفتم قشم.
البته بگم من به غیر از تیشرت های همسرم بقیه چیزارو از درگهان خریدم، از دو دلفین یا دریا. قیمتا تو قشم بسیار بالا بود ولی درگهان خوب بود.
من کلا برای گردش قشم رو توصیه نمی کنم اما برای خرید مناسبه!
اگه سوال دیگه بود در خدمتم
یه چیز دیگه یادم اومد که خیلی مهمه!! اگه بدون تور میرید قشم حتما با خودتون مواد غذایی و کنسرو شده ببرید، حتی توصیه می کنم چند تا بسته نون ببرید که اونجا نیاز به خرید نون پیدا نکنید. اشتباهی که ما کردیم این بود که با خودمون چیزی نبردیم و مجبور شدیم همه چیز را با قیمتای بسیار بالاتر از اونجا بخریم، البته اگر چیزی پیدا می شد!!! قیمت مواد غذایی بسیار بالاتر از تهرانه، و نباید انتظار داشته باشید مواد غذایی رو با همون قیمت روی اونها بخرید!
ما دو روز اول رفتیم رستوران ولی باید بگ هر دو بار پشیمون شدیم، غذاشون افتضاح بود، یه بار تو رستوران پاساژدو دلفین و یه بار تو رستوران پاساژ دریا، با وجود ظاهر تقریبا تمیز اما غذاها اصلا کیفیت نداشتن. ما حتی یه تیکه چوب بزرگ تو غذا دیدیم!! و یه بار هم کاملا مشخص بود که برنجی که تو بشقاب ما بود از اضافه بشقابهای دست خورده جمع کرده بودن، حالمون بهم خورد، بعدش دیگه اصلا نرفتیم رستوران و به خوردن کنسرو تن دادیم.
عزیزم تازه رفتین قشم ؟؟؟؟؟؟؟ اخه می گن جنسا گرون شده به خاطره دلار
[smiley]s/sm82.gif[/smiley][smiley]s/sm82.gif[/smiley]
مشتی ز خاک برمیدارم...
شاید این همان نیمه گمشده من باشد که خدا یادش رفته خلقش کند! [smiley]s/sm82.gif[/smiley][smiley]s/sm82.gif[/smiley]
2738
http://www.ataland.com/Pages/Hotel/HotelInfo.aspx?id=318

اینم هتل دریا
مشتی ز خاک برمیدارم...
شاید این همان نیمه گمشده من باشد که خدا یادش رفته خلقش کند! [smiley]s/sm82.gif[/smiley][smiley]s/sm82.gif[/smiley]
http://www.qeshmonline.com/pedia/94/%D8%AF%D8%B1%D8%AC%D9%87_%D8%A8%D9%86%D8%AF%D9%89_%D9%88_%D8%AA%D8%B9%D8%B1%D9%81%D9%87_%D9%87%D8%AA%D9%84_%D9%87%D8%A7
مشتی ز خاک برمیدارم...
سلام مامان شاین تاپیک خوبی ایجاد کردید و انشالله تا آخرش با همین انرژی و کیفیت ادامه بدین....

کلوپی در خصوص کیش هم وجود داره و همه می تونند به اونجا هم بیان البته مدیرش خانم سیمین هستند که بایستی کمی انرژی بهش بدین تا مثل گذشته فعال باشه...

آدرسش اینه: http://www.ninisite.com/clubs/detail.asp?clubID=5963
سعی کن آن باشی که هستی در غیر اینصورت فقط یک بیشعوری
سارا جون ما جمعه هفته پیش از قشم برگشتیم، قیمتا بالاتر رفته ولی دو برابر نشده، ما از همون مغازه هایی که پارسال خرید کردیم با همون قیمت قبلی خرید کردیم، باید چونه هم بزنی!
مامان خانوم جان من فکر نکنم سفر به این درازی با ماشین برای یک خانوم باردار مناسب باشه، ما با قطار های وانیا رفتیم و خیلی خوب بود، کوپه ها هم 4 نفره هست و بلیط رفت و برگشت میشه 80 تومان نفری. خیلی راحت و جاداره و به راحتی می تونی استراحت کنی.
2706