2733
2739
مطالعات نشان می دهد که مراقبت مرد از همسر باردار خود، تاثیرات مثبتی بر روابط خانوادگی برجای می گذارد.

در واقع حضور پدر به عنوان یکی از عناصر مهم در ابتدای فرزند دار شدن هم می تواند تاثیر عمیق در روابط زناشویی داشته باشد و هم شیوه فرزند پروری را تحت تاثیر قرار دهد.

تحقیقات نشان می دهد زنانی که همسرانشان در هنگام وضع حمل در کنار آن ها بودند، در مقایسه با زنانی که شوهرانشان حضور نداشتند، کمتر درد کشیدند، کمتر دارو مصرف کردند و احساس بهتری در مورد زایمان داشتند.

همچنین در میان کسانی که به روش سزارین وضع حمل کرده اند نیز همبستگی و ارتباط مشابهی میان حضور پدر و احساس مادر راجع به وضع حمل مشاهده شده است. علاوه بر این مطالعات دیگری نشان می دهد پدری که در دوران حاملگی همسرش شوق و ذوق بیشتری از خود نشان می دهد وقتی بچه به دنیا می آید، وقت بیشتری را برای او صرف می کند و بیشتر احتمال دارد به گریه بچه اش واکنش نشان دهد.

در واقع تجربه فرزند دار شدن برای مادر تنها تجربه فرزند وابسته نیست؛ بلکه نگاه مادر به فرزنددار شدن وابستگی بالایی به دیدگاه پدر، حضور فیزیکی و توجهات عاطفی وی به این پدیده دارد.

دوستان برای سلامتی جنینم و سالم بدنیا اومدنش؛لطفا صلوات بفرستید...♡گر نگهدار من آنست که من میدانم؛شیشه را در بغل سنگ نگه میدارد😍♡

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

ملیکا جان
ممنون از مطلبت . اما در ایران با نوع باورهای ما و فرهنگ و تربیت ما یه کم هم خونی نداره.
منم میخواستم زایمان طبیعی کنم خیلی برام مهم بود که همسرم در کنارم باشه. نه به خاطر اینکه ببینه که چه دردی داره یا چه زحمتی زایمان داره . نه بیشتر به خاطر این بود که خودم احساس امنیت کنم یه جور آرامش.
اما چون مرد های ما به خاطر نوع تربیت مرد سالارانه که متاسفانه مادران و پدران ما در قدیم و شاید هم حالا هم دارن یه کم براشون این موضوع سخت. همسر من قبول کرد که کنارم باشه اما وقتی خانواده اش این موضوع رو شنیدن کاملا مخالف این موضوع بودن. خب اونا هم دلایل خودشون رو داشتن مثل اینکه زایمان مال زنه و یعنی چی مرد بیاد ببینه ....
ولی این یه حقیقته که برای خیلی از مردان ما این موضوع جا نیفتاده. اول زایمان طبیعی که فکر می کنند به بدن مادر باردار آسیب میرسونه و دیگه مثل سابق نمیشه! و اینکه بعد از دیدن صحنه زایمان به حقیقت یه ترس یا نمیدونم یه جور فاصله ایجاد می شه. می تونی این رو امتحان کنی مثلا یه فیلم زایمان براش بزاری ببین عکس العمل چی هست؟ یکی از دوستانم که زایمان طبیعی کرده بود با اینکه خود همسرش خواسته بود بیاد اما الان بعد یکسال میگه هنوز هم تو فکر زایمان هست و اکراه داره .
البته من زایمانم سزارین بود همسرم هم حضور داشت من خیلی احساس راحتی میکردم. اما در طبیعی باید همسر حتما حتما خودش بخواهد حضور داشته باشد و اینکه قبلا آمادگی لازم بهش داده بشه به نظرم اینطوری شاید اون ترس یا وحشت کم تر بشه.
امیدوارم تو جامعه ما هم مردان در کنار زنان این لحظات رو تجربه و یاری کنند.
2728
اره ela جان منم با این مسئله که در جامعه ما این جور مسائل متاسفانه هنوز جا نیفتاده موافقم ولی خوب ما خانوما باید با سیاست و تبحر این مسئله رو بین اقایون جا بندازیم به خاطر خیلی مسائل که یه سریش هم داخل متن بالا هست.
دوستان برای سلامتی جنینم و سالم بدنیا اومدنش؛لطفا صلوات بفرستید...♡گر نگهدار من آنست که من میدانم؛شیشه را در بغل سنگ نگه میدارد😍♡
2738
خواهش میکنم دوستای گلم.
من تو بیمارستان صارم تهران زایمان طبیعی اپیدورال داشتم و همسرم هم از اول بود درد زیادی نداشتم
و البته تو زایمان طبیعی طوری پوشانندگی داری که نه خودت نه همسرت چیزی نمی بینه
خون و ..
اصلا معلوم نیست
توی صارم میذارن
دوست من مهر ماه 90 تو صارم و در حالی که همسرش کنارش بود زایمان طبیعی داشت و بند ناف رو پدر بچه برید!!!!!!!!!
واقعا هم دوستم و هم همسرش از تولد بچه شون به عنوان یک اتفاق بی نظیر و هیجان انگیز یاد میکنن
کلن تو بیمارستان صارم زایمان کردن عالیه
اونجا اصلا شبیه بیمارستان نیست اتاق عملش سبز نیست اتاق زایمانش رنگارنگه
همه خیلی راحت و لیلکس هستن
اتاقاش غیر از 8 تا همش خصوصیه
و انگار خونه خودتی
بیمارستاهی دیگه رو نمی دونم
من هم خیلی به این موضوع فکر کرده بودم ولی دکتر من نظرش این بود تو ایران با فرهنک سازی هایی که شده نمیشه از مردها انتظار تحمل اون وضعیت رو داشت چه طبیعی چه سزارین هم خون زیادی میره از زن هم جراحی تحملش برای مردی که ندیده خیلییییییییییی سخت و غیر قابل باور هستش. دکتر من میگفت که تو کشورهای خارجی از ابتدا آموزش میدهند و مردها از اول بارداری فیلم میبینند و کلاس های مخصوص شرکت میکنند و براشون عادی هستش ولی اینجا مردی که هیچ چیزی تا حالا ندیده یک دفعه بخواهد با اون وضعیت روبرو بشه مدتها روحیه اش خراب میشه و نمی پذیره!
حتی میگفت ما همکارایی داریم که وسط تخصص زنان مخصوصا مردها جا زدند و نتوستند ادامه بدهند یا خیلی ها وسط خوندن رشته پزشکی درسشون رو ول میکنند چه برسه مثلا به مردی که مهندس هستش یا هیچچچچچچ آشنایی با پزشکی نداره!
90% مردهای ایرانی ظرفیت دیدن اون صحنه های درد و وحشت آور زایمان طبیعی و اون همه خون و جراحی سزارین رو ندارند شاید 10% بپذیرند!
2706