2703
2553
عنوان

خوردن عرق کاسنی در دوران بارداری

126912 بازدید | 19 پست
من الان ماه اول بارداریمه

از کی باید عرق کاسنی بخورم؟
میگن چون برای کبد خوبه رو زیبایی نی نی تاثیر داره
اما خیلی ها هم میگن باعث زایمان زور رس میشه؟؟؟؟

نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
باران بهانه ای بود که زیر چتر من تا انتهای کوچه بیایی....کاش نه کوچه انتهایی داشت و نه
باران بند میامد
نمى دونم شکوفه جون
ولى من خودم در معرض زایمان زودرس بودم و استراحت مطلق
تو ماه هشت هر روز خوردم البته من سیر کلاژ شدم
ولى انگار حالت زایمان بیشتر پیدا کردم و داروهامو بیشتر کردم که نزام!!!!
یعنى به خاطر کاسنى بوده؟؟؟

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2720
خوردن کاسنی تو دوران بارداری خیلی خوبه و حتی روایت هم هست .......

من خودم از ماه چهارم روزی یه لیوان میخوردم .از دکترم پرسیدم گفت مشکلی نیست......... هم باعث زیبایی نی نی میشه و هم از زردی نی نی جلوگیری میکنه ......... خدارو شکر نی نیم اصلا زردی نگرفت ......

تازه من عرق شاطره و بیدمشک هم هر از گاهی میخوردم ..... تازه دکترم گفت واسه آرامش اعصاب در بارداری عرق بادرنج بویه و عرق بهار نارنج بخورم .......... خدارو شکر دخترم هم سالمه .
وقتی می بینم بیژن بنفشه خواه این قدر پیر شده، به حسین کعبی میگن پیشکسوت فوتبال، الهام پاوه نژاد نقش مادر بازی میکنه، میفهمم چقدر پیر شدیم Smiley
منم نصف لیوان میخوردم

از ماه هفت به بعد هر روز

تاثیرش رو زردی که نمیدونم چون نی نی م زردی داشت متاسفانه البته زیر هفت بود ولی لب مرز هم بود
بیمارستان عرفان میخواست نی نی رو نگه داره که به رضایت خودمون اوردیمش

اما روی سفیدش آره تاثیر داشته عین بلور بود وقتی کوچولوتر بود الانم سفیده عزیز دلم, من و باباش گندمی هستیم
کاش می شد زندگی را هم عوض کرد٬ مثل «چایی» وقتی که سرد می شود…
2714
منم هفته ی ۲۵ هستم‌خیلی دوس دارم‌بخورم اما میترسم اخه سقط مکرر دارم بهتره از دکترتون بپرسین بعد بخور ...

خبرگزاری ایسنا:یک متخصص طب سنتی با اشاره به اشکال خون‌رسانی به جنین براثر مصرف برخی از مواد غذایی گفت:" رایج‌ترین آن نان‌های تهیه شده از آرد گندم است. از این‌رو زنان در دوران بارداری از نان‌های غیر گندم (جو) هم استفاده کنند.
دکتر مهرداد کریمی با بیان این‌که هضم نان گندم به فرآوری بیشتری نیاز دارد، اظهار کرد:" در طب سنتی برای زنان باردار درباره مصرف برخی از مواد با ویژگی‌های خاص محدودیت‌هایی قائل شده است."
وی غذاهایی با طبیعت گرم و سرد و حتی غذاهای مختل کننده خون‌رسانی به جنین و جفت را برای زنان باردار مناسب ندانست و افزود:" به عنوان مثال استفاده از داروها و گیاهان بسیار سرد نظیر آب زرشک به علت تراتوژن بودن در سه ماهه نخست بارداری توصیه نمی‌شود."
این متخصص طب سنتی همچنین نیلوفر و شقایق را از جمله داروها و گیاهان بسیار سرد برای زنان باردار برشمرد و افزود:" داروی افیونی از گیاهی به نام شقایق به دست می‌آید و جنین مادران معتاد هم غالبا در سه ماهه نخست بارداری براثر استفاده از این ماده به نقص در رشد و سقط جنین دچار می‌شوند."
دکتر کریمی با بیان این‌که عرق کاسنی از جمله گیاهان بسیار سرد نیز آسیب‌رسان به جنین است در ادامه مصرف فراوان عرقیات را در دوران بارداری توصیه نکرد و افزود:" داروهای گرمی نظیر آنغوزه در سه ماهه نخست و دوم بارداری سبب انقباضات شدید عضلات رحم و در نتیجه سقط جنین و یا زایمان زودرس می‌شود."
وی با بیان این‌که داروی آنغوزه به لحاظ درجه گرمی در حد چهار و در منتهی الیه گرمی قرار دارد، گفت:" مصرف این داروی گرم سبب آسیب در جنین می‌شود."
این متخصص طب سنتی با تاکید بر ضرورت استفاده از داروها و گیاهان سرد و گرم در دوران بارداری فقط با توصیه و نظارت پزشک طب سنتی گفت:" به عنوان مثال اگرچه خوردن کندور افزایش ضریب هوش جنین را در پی دارد، اما متخصصان طب سنتی معتقدند مصرف آن می‌تواند سبب انقباضات عضلانی رحم و بروز آسیب‌های احتمالی شود.(نظیر آسیب به کلیه مادران باردار)"
دکتر کریمی مصرف زعفران حتی در مقادیر کم را عاملی برای بروز سقط جنین در افراد مستعد برشمرد.

منم نصف لیوان میخوردم از ماه هفت به بعد هر روز تاثیرش رو زردی که نمیدونم چون نی نی م زردی داشت م ...

منم از ماه 6 در حد دوقاشق خوردم و هیچی نشد شکر خداوند بچم ناز و مامانیه

2706