2737
2734
عنوان

تیر 91 میای بغلم ایشالله.

| مشاهده متن کامل بحث + 1078779 بازدید | 24360 پست
راستی آتنا بیاد دلیل گریه ات رو هم توضیح بده ننه.

من که والله هر چی کتاب بود رو جمع کردم. یعنی بی خیال کتاب و این حرفها واسه تربیت شدم. فقط یه پکیج دارم که وقتی رو بردم مشاوره روانشناسی بهم دادن توش چند تا فیلم داره اونا به نظرم خیلی خیلی خیلی مفید بودن.

هر از گاهی همونا رو نگاه میکنم یه دو تا نکته بر میدارم.
میشول یعنی لیلی تو اتاق خودش می خوابه؟ تا صبح بیدار نمی شه؟ شبا به چه روشی می خوابه؟ با شیر می خوابه یا خودش؟ اسم پکیج ت هم بگی خوبه. نمی دونم بخرم یانه البته ولی بگو شاید یافتمش. اینقدر دور خودم و با کتاب و اینا شلوغ کردم که نگو و نپرس. سی دی هم واسه ترانه. باباش میگه ولت کنن همه پولاتو سی دی می خری تو...

نونا من خونه تون نمیام که زحمت بشه :). موج های آبی قرار بذارین پایه ام ولی. نگفتی بچه هارم می برین؟؟؟؟؟؟؟
زندگی بافتن یک قالی است - نه همان نقش و نگاری که خودت می‌خواهی - نقشه را اوست که تعیین کرده است - تو در این بین فقط می‌بافی - نقشه را خوب ببین - نکند آخر کار قالی زندگی‌ات را نخرند -

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

آره نیلو الان 3 ماهه تو اتاق خودش میخوابه. فقط توی تختش که بزارمش نصفه شب بلند شه میرسه گریه میکنه

منم براش رو زمین جا میندازم کنارش دراز میکشم براش شعر میخونم موهاشو ناز میکنم اونم شصت مبارک رو نوش جان میکنه و میخوابه.

من به پهلوی راست میخوام لیلی هم میاد تو بغلم همونطوری به پهلوی راست یعنی پشتش به منه دیگه من بغلش میکنم و نازش میکنم اونم میخوابه.

فقط میگم تا بلند میشدم بیدار میشد که من بلوزم رو میزارم دیگه بیدار نمیشه تا صبح من ساعتی یه بار بهش سر میزنم

یه بار هم بهش آب میدم و دیگه میخوابه تا صبح صبح هم بهش یه شیشه شیر تو خواب میدم حدود ساعت 7

پکیج: راهنمای علمی برخورد با کودکان 0 تا 5سال

1- کتاب تا 5 سالگی: راهنمای مادران از تولد تا 5 سالگی کودک

2- کتاب روشهایی برای شکوفایی استعداد کودکان که بر اساس تست ASQ نوشتنش

این کتابه بخش بندی سنی داره مثلا 12 تا 16 ماهگی قسمت ارتباطات حرکت درشت، حرکت ریز، حل مسئله، شخصی احتماعی داره. البته همه بخش هاش این 5 مرحله رو داره

مثال: برای حرکات ریز یه بازی داره که لیلی عاشقشه گفته با چسب یه توچ درست کنید طوری که قسمت بیرونی چسبناک باشه ساعتها لیلی باهاش بازی میکنه از این دست به اون دست

برای جرکات درشت هم گفته مثلا مهمانی رقص بگیرید. با چند تا شال رنگی و روسری بزن و برقص راه بندازید . من وقتایی که این کارو میکنم اوج هیجان و دیوانگی رو تو چهره لیلی میبینم.

cd هاش هم از صفر تا یکسالگی، یک تا سه سالگی، 3 تا 5 سالگیه

مثلا روش صحیح غذا دادن رو گفته با فیلم. فیلم هاش خارجیه و زیرنویس داره. توضیح داده یه مادر بی تجربه عصبی چه طوری غذا میده بعد به همون مادر یاد میدن درستش چه مدلیه و بعد هم نتجیه رو نشون میده بعد تمرین مادره..

البته فکر نکنم بیرون باشه چون این چکیج مال همون کلینیکی هست که من لیلی رو میبرم.

اگر کسی بتونه گیر بیاره و بگیره خیلی خوبه
خیلی خوبه که خودش می خوابه و توی اتاق خودش. منم احساس می کنم ترانه توی تخت خودش که می خوابه چون زیادی غلت می زنه و به در ودیوارش می خوره بیدار میشه. البته تازه من 3 - 4 شبه از شیر شب گرفتمش. بلند میشه آب می خوره و می خوابه2 بار. امیدوارم کمتر بشه. حالا که وابستگیش کمتر شده کم کم می برمش توی اتاق خودش. به خدا هر روز تمام تنم درد می کنه از بس که جام تنگه. باباش که طفلک بین تخت و دیوار می خوابه. اون لا می افته. ترانه خانوم هم تمام قد عرض تخت و اشغال می کنه. تا هفته پیش همه مون به عرض می خوابیدیم.جامون تنگ نبود ولی پامون بیرون تخت بود و عذابی بود واسه خودش.

پکیج خوبیه ظاهرن. کاش گیرش می آوردم. بازی چسبه خیلی باحال بود. ترانه هم عاشق چسب بازی ه.
زندگی بافتن یک قالی است - نه همان نقش و نگاری که خودت می‌خواهی - نقشه را اوست که تعیین کرده است - تو در این بین فقط می‌بافی - نقشه را خوب ببین - نکند آخر کار قالی زندگی‌ات را نخرند -
2731
ما دیشب سه تایی پیش هم خوابیدیم چون لیلی گیر داده بود پیش باباش بخوابه. نصفه شب اینقدر لگد زد و پرخید که

مجبور شدم بلند شم ببرمش تو اتاق خودش

کلا هم همسرم زیاد خوشش نمیاد پیش ما بخوابه لیلی.
اگر گذرت سمت ونک میافته.

آدرس: خ ولیعصر، بالاتراز میدان ونک، خ والی نژاد، پلاک 23، کلینیک آتیه.

قیمتش هم فکر کنم 28 تومان باشه. اگر میدونستم این چند وقت میبینمت واست میگرفتم. خواهر همسر من اونجا کار میکنه
سلام دوستای خوبم .
الهی بمیرم واسه دوستام که هر روز یه ناراحتی واسشون به وجود میاد.
انشالله که عمو امیر چیزیش نیست و زودی خوب میشه .
آرزو جون خدا رو شکر که امید جونی بهتره . نمیدونم چرا حذف شدم گلم شاید دستت خورده پاک شدم .
بچه ها خیلی واستون غصه میخورم :(
منیلا جان:
همه بر سر زبانند و تو در میان جانی///چه مکانی بهتر از جان که تو در میان آنی
lمرسی عزیزم. قیمتشم مناسبه. رفتم اونوری می گیرم حتما. راستش من خودمم دیگه ترجیح میدم ترانه تو اتاق خودش بخوابه از جا تنگی چه برسه به همسری.
2738
سلام
مرسی سانی جون...امیدوارم...

مامان پریا خیلی ناراحت شدم اینقدر غصه نخور...ایشالله که چیزیش نیست همسرت!

نیلوجون خیلی خوبه حتما ترانه رو ببر...واقعا لذت میبرن بچه ها ازینجور جاها. مهدیار خیلی خنده دار شده بود حرکاتش...حالش دست خودش نبود.

نونا جون من شدید موجهای آبی هوس کردم،از قبل تولد مهدیار دیگه نرفتم...اما احتمال داره که شنبه بریم سفر...اگه مشهدبودم و مامانم مهدیارو نگه داره حتما میام...خبرشو بهت میدم...

سلام ایشالله همگی خوب باشید مبارکه راه رفتنای نوگلای خوشکلتون باشه . قدمای کوچولوشونو می بوسم .

مامان پریا ناراحتی نکن با انرژی و خوش بین باش من درست متوجه مشکل نشدم که مجاریه ادراری هست یا روده این اتفاق افتاده واسش ؟ هرکدوم هست ان شا الله که طوری نیست و براحتی درمان میشه و آقا امیرت صحیح و سالم از این استرس رهایی پیدا می کنه . نگرانی عادیه به هر حال و این حاله گریه و بغض .. درک می کنم ..
منم بخاطر شرایط کاریه شوهرم بسیار دل نازک و عصبی شدم و تا می خوام شرح حالشو واسه داداشم یا مامانم بگم زودی اشکام جاری میشه که سریع یا محل رو ترک می کنم یا بکاری مشغول میشم که نفهمن آخه اونام مشکلاته خودشونو دارن بهر حال .. هر کسی یجوری درگیره .

یه چی بگم بخندید از دست این عسل خانوم .. میبرمش بیرون (که البته به ندرت همت می کنم) همچی این فسقل حکم رانی می کنه که بیا و ببین دستشو که اصلا نمیده همش می خواد خودش به هر سمتی دوست داشت بره هی دستشو می کشه و در آخر من تسلیم میشم با اینکه مامان قاطعی هستم اما خوب می گم بذار خودش تجربه کنه .. ولی خوب تو خیابون که نمیشه همش جوب و آدم و .. هست اینم هرجور بخواد سر به هوا راه میره می خواد بره تو مغازه ها .. سوییچ می گیره دستش به در خونه ها که میرسه می خواد بره با کلیدش بازشون کنه .. اصن یه وضی داریم با این دخمله . هیچی دیگه یه تیکه بغل یه تیکه راه و آخرشم پشیمون و خسته برمی گردم کلا شاید یه ربع بتونیم اینجوری دووم بیاریم .. انقد دوست دارم قشنگ دستشو بده و با اطمینان قدم بزنیم که نگو ..
ی صندلی کوچیک هم واسش خریدیم تو خیابون جا و بیجا گیر میداد که بشینه توش تا اومدیم از تو ماشین و تو آسانسور نق و گریه که من باید بشینم روش . مام هی میذاشتیم دو دقیقه بشینه .. اومدیم خونه اینقد اولش خنده دار بود بلد نبود خوش بشینه هی صندلیه میفتاد وایمیساد دعواش می کرد میزد رو صندلی .. چه دنیایی دارن خدا تن همشونو سالم نگداره .

ایشالله الهه هم بیاد با خبرای خوب ..

آتنا چی شده
وای مامان لیلی.. شرح خوابیدن دخملتو که نوشتی دقیقا انگار من دارم لیانا رو میخوابونم... دقیقا به پهلوی راست... شست مبارک در دهان... فقط من این تکنیک لباس و اجرا نکردم.. لیانا هم شیر منو نمیخوره... از 3 ماهگی هم اتاق خودش میخوابه..فقط الان چند ماهه نصف شب بیدار میشه نق میزنه باید برم بزنم پشتش یا پیشش بخوابم تا بخوابه.. شبم شیر نمیدم تا 6-7 صبح..البته از کله سحر بیداره... از اول مهر انگار که میخواد بره مدرسه... ساعت 7 بیداره...
سلام به همه دوستان گل و بلبل خودم
یه مدته که نتونستم بیام و پست ها رو بخونم
الان هم از اداره کانکت شدم

پسر فینگیلی من هم یه هفته است خدا بخواد راه افتاده و جبران همه راه نرفتناش و کرده و از همون روز اول یکی دو قدم که نه 5-6 متر راه میرفت
برا تقویت پای نی نی های تازه راه افتاده میتونین این کارو بکنین(یا نی نی هایی که هنوز راه نیافتادن )
یه دونه قلم گاو بگیرین..........مغز اون و در آرین و بذارین رو سر سماور و کتری آب شه(میشه یه روغن)
هر شب وقتی خوابیدن با اون پاها و مفصلها رو مخصوصا قشنگ چرب کنین
من دو شبه دارم این کار و انجام میدم
میگن نی نی با این کار زود راه میافته

با آرزوی سلامتی برای همه نی نی ها مخصوصا جیگرای کلوپ خودمون

فرزندم
هزار شاخه گل تقدیم به آینه شکسته ای که لبخند تو را هزار بار تکرار میکند...
سلام مامانای دوست داشتنی:)
سعیده اصلاً بهت نمیاد اهل فریاد باشی دوستم خیلی آروم و نازنین بود چهرت:)
چه خوب که شماها اهل کتابید من که اصلا وقت نمی کنم از این کتابها بخونم بفهمم با پسرک چه کنم.
بهراد 10 تا دندون داره، یکیش کجه و بین اون دندون با دندون بغلیش سیاه شده.
مامان لیلنا دخترت خیلی نازه خدا حفظش کنه.
دکتر بهراد هم گفت که از شیر شب بگیر و روز هم دو بار بیشتر نده.
دیشب بهراد حدود 3 متر راه رفت( عرض فرش) و خدا کنه تا 10 روز دیگه که 15 ماهش تموم میشه راه بیفته:)
پرک جان عسلت خیلی کاراش بامزست:) دوستش دارم.
باغ پرندگان هم خیلی خوشگله حتما برید سعیده جون.
خوش بحال مشهدیا که میخوان برن سرزمین موجها:)
پرک دقیقا شرح حال من و ترانه است وقتی بیرون میریم. به خاطر همین معمولا با باباش می بریمش که بیشتر دووم بیاریم:)))

مبارک ه راه رفتن آروین بهاری جون.

ممنون مریم جون از حسن ظن ت ولی واقعیت این ه که وقتایی که خسته باشم زود از کوره در می رم. البته در مورد ترانه خیلی خیلی صبوری می کنم( به نسبت بقیه) ولی خوب گاهی از دستم در می ره دیگه:(. راه رفتن بهراد گلم هم مبارکه. به سلامتی ایشالا.

واااااااااای ماشالا چه نازه این لیانا خانوم. خدا حفظش کنه.
2706