كلوميفن و بارداري - صفحه 1

موضوع: كلوميفن و بارداري + اظهار نظر

صفحه 1 از 18  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  بعدی آخر صفحه
کاربران حاضر: 0 کاربر و 1 مهمان
يلدا پست ها : 30عضویت:1386/2/6
1386/3/2 - 3:07 عصر
با سلام
از كساني كه از كلوميفن و متفورمين (گلوكوفاژ ) استفاده كردند براي بارداري و اينكه موفق بودند يا نه راهنمائي مي خواهم.
نيوشا پست ها : 87عضویت:1388/5/16
1388/5/16 - 2:04 عصر
سلام ايا كسي در مورد اينكه اگر جنين سمت چپ بازي كند دختر است يا بالعكس تجربه اي دارد
Mymilani پست ها : 8966عضویت:1387/12/2
1388/5/18 - 12:43 عصر
سپيده جان فوليكول 31 سانتي نداريم....اون احتمالاً كيسته نه فوليكول.

با پزشك مشورت كن.
www.mymilani.com تاپيک آنلاين مشاوره زيبايي: http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=718457
ژينو پست ها : 4عضویت:1388/5/22
1388/5/22 - 12:48 عصر
سلام به همه دوستاي خوبم اميدوارم همه اونايي كه ارزوي مامان شدن دارند زودتر بشند اونايي ام كه شدند صحيح و سالم كنار بچه هاشون باشند خواستم ي سوالي بپرسم :من خودم پريودم منظمه و طي ازمايشات مشكلي هم نداشتم اما همسرم واركوسل درجه 2 داره و يك ساله اقدام ميكنيم اما اتفاقي نيفتاده حالا دكتر به من گفته سه دوره كلومفين بحورم اخه وقتي پريودم منظمه كلومفين چه لزومي داره مي ترسم بئتر ضرر داشته باشه.راهنماييم كنيدممنون ميشم
ژينو پست ها : 4عضویت:1388/5/22
1388/5/22 - 12:49 عصر
سلام به همه دوستاي خوبم اميدوارم همه اونايي كه ارزوي مامان شدن دارند زودتر بشند اونايي ام كه شدند صحيح و سالم كنار بچه هاشون باشند خواستم ي سوالي بپرسم :من خودم پريودم منظمه و طي ازمايشات مشكلي هم نداشتم اما همسرم واركوسل درجه 2 داره و يك ساله اقدام ميكنيم اما اتفاقي نيفتاده حالا دكتر به من گفته سه دوره كلومفين بحورم اخه وقتي پريودم منظمه كلومفين چه لزومي داره مي ترسم بئتر ضرر داشته باشه.راهنماييم كنيدممنون ميشم
الهام پست ها : 50عضویت:1388/2/24
1388/7/24 - 12:36 صبح
سلام دوستان
آيا كسي درباره استفاده از قرص دگزامتازون و كلوميفن اطلاع دارد ؟ من به خاطر شرايط كاريم بايد بچه ام را در نيمه اول به دنيا بياورم به همين خاطر دكتر اين دو قرص راداده كه در زمان پري استفاده كنم.
الهام پست ها : 50عضویت:1388/2/24
1388/7/24 - 12:37 صبح
سلام دوستان
آيا كسي درباره استفاده از قرص دگزامتازون و كلوميفن اطلاع دارد ؟ من به خاطر شرايط كاريم بايد بچه ام را در نيمه اول به دنيا بياورم به همين خاطر دكتر اين دو قرص راداده كه در زمان پري استفاده كنم.
آذين6764 پست ها : 63عضویت:1388/7/9
1388/7/25 - 4:44 عصر
سلام دوستان ، ميشه بگين قرص كلوميفن در چه صورتي بايد مصرف بشه ؟ حتماً دكتر بايد تجويز كنه ؟ طريقه مصرف؟
آذين6764 پست ها : 63عضویت:1388/7/9
1388/7/25 - 4:45 عصر
من 7 ماه پيش يه بارداي ناموفق با سقط يك ماهه داشتم . به نظر شما اين قرص برام ضرر نداره ؟ يعني دوباره منجر به سقط نميشه ؟
**روشنك يا روشي(مرداد88)*** پست ها : 421عضویت:1387/9/28
1388/10/29 - 10:15 عصر
، اين دارو بطور گسترده اي بعنوان (( اولين دارو )) براي افزايش رشد فوليكول هاي تخمدان ("كيست هاي" كوچك در تخمدان يعني جايي كه تخمك ها در آن رشد مي كنند ) مورد استفاده قرار مي گرفت.تجويز كلوميفن سيترات غالبا در روز 7-3 و يا 9-5 سيكل قاعد گي صورت مي گيرد. ( روز اول بعنوان اولين روز جريان خون قاعد گي تعريف شده است).
هورمون محرك فوليكو ل " FSH " رشد تخمك را در فوليكول تخمدان تحريك مي كند.براي رشد, رسيدن به بلوغ و آزاد سازي تخمك ها بايد FSH به ميزان كافي موجود باشد. هورمون محرك فوليكول (FSH ) توسط غده هيپوفيزو در اثر تحريك هورمونهاي آزاد كننده گونادوتروپين(مترشحه از هيپوتالاموس) ترشح مي شود.كلوميد در سطح هيپوتالاموس باگيرنده هاي استروژن در مغز پيوند مي شود. وقتي كه اين گيرنده ها بهم پيوند خوردند، مغز مبنا را بر اين مي گيرد كه ميزان استروژن خون خيلي پائين بوده وهورمون آزاد كننده گونادوتروپين بيشتري را ترشح مي كند. و اين امر سبب مي شود تا هيپوفيز FSH بيشتري را توليد كند تا موجب تحريك رشد فوليكول شود.
قرص هاي كلوميفن بصورت خوراكي مصرف مي شوند وبهتر است كه اين قرصها در زمان معيني در هر روز مصرف گردند . (( زمان باروري )) يا زمان تخمك گذاري معمولا 8 – 5 روز پس از مصرف آخرين قرص كلوميفن مي باشد .
گاهي كلوميفن براي تحريك تخمك گذاري در سيكلهاي تلقيح اسپرم به داخل رحم IUI ومعمولا به صورت تركيبي با هورمون محرك فوليكول تجويز مي گردد .
تعيين چگونگي كنترل سيكل هاي كلوميفن بعهده پزشك است . بنا به دلايل گوناگون ، ممكن است پزشك بخواهد مراحل سيكل را از نزديك تحت كنترل داشته باشد .
درمراحل ابتدائي درمان ،بهتراست بيماران به مدت 5 روز در ماه كلوميفن مصرف نمايند و اگرپس از گذشت 3ماه ازمدت درمان حامله نشدند ،براي انجام معاينات پيگيري مراجعه نمايند.
كلوميفن سالهاي زيادي است كه مورد استفاده قرارگرفته وبعنوان يك داروي بي خطر محسوب مي گردد . با اين وجود ممكن است عوارض جانبي داشته باشد . بسياري از بيماران هيچگونه علائمي در زمان مصرف كلوميفن ندارند ولي ممكن است گاه وبيگاه عوارض جانبي مثل شكم درد يعني احساس پري و يا سوزش ، برافروختگي ، كج خلقي ويا اختلال بينايي نيز بروز نمايند . استامينو فن در صورت بروز اين عوارض مي تواند مفيد واقع گردد .در تعدادي از بيماران ، ممكن است كلوميفن موجب بزرگ شدن ( كيست ) تخمدان شود .
گاهي اين عوارض بدون هيچ اقدام خاصي برطرف مي شوند ، اما براي رعايت احتياط ، به بيماران توصيه مي شود طبق دستور پزشك خود معاينه شوند . ممكن است مشكلات بيشتري دراثر مصرف طولاني مدت كلوميفن براي بيماران ايجاد شود.دركل ،بيماران نبايد بيشتراز شش ماه كلوميد مصرف نمايند.اگرچه اين زمان باتوجه به علل ناباروري متفاوت است.
كلوميفن در 10% موارد با چند قلوئي همراه است كه بيشتر دوقلويي مي باشد. هيچگونه خطري مبني برتولد نوزاد ناقص الخلقه يا عوارض مشابه وجود ندارد.البته ، هيچكس قادر نيست كه نتايج يك حاملگي را تضمين نمايد.
مامان shohi پست ها : 1304عضویت:1387/10/4
1388/10/30 - 10:24 صبح
دستت درد نكنه به خاطر مطلب خيلي خوبت. من 13 امين ماهي هستش كه اقدام ميكنم. بجز 2 دوره كه 7-8 ماه پيش مصرف كردم اين ماه هم سومين ماهي هستش كه دوباره كلوميفن مصرف ميكنم. اميدوارم ههمون زودي نتيجه بگيريم
بهار پست ها : 58عضویت:1388/10/30
1388/11/7 - 12:06 صبح
سلام
من ? دوره كلوميفن مصرف كردم و حامله نشدم دكتر ? ماه استراحت داد تا دوباره از ماه ديگه شروع كنم
مي خواستم ببينم شما هم همين جوري مصرف كردين يا پشت سر هم مصرف كردين؟ :(
بهار پست ها : 58عضویت:1388/10/30
1388/11/7 - 12:09 صبح
سلام
من ? ماه كلوميفن مصرف كردم و حامله نشدم دكتر ? ماه استراحت داد تا دوباره از ماه ديگه شروع كنم
مي خواستم ببينم شما هم همين جوري مصرف كردين يا پشت سر هم مصرف كردين؟ :(
مرضيه پست ها : 3عضویت:1388/10/26
1388/11/17 - 11:17 صبح
سلام به همه من يك دوره كلومفين خوردم
من پريودي نامنظم دارم در كل بخوام بگم اصلا پريود نميشم مگر با سوزن ايم ماه كه كلو مفين خوردم بازم پريود نشدم نمي دونم چيكار كنم كمكم كنيد
ترانه پست ها : 30عضویت:1388/11/3
1388/12/20 - 7:20 عصر
سلام به همگي
منم مشكل تنبلي تخمدان دارم
دو دوره كلوميفن تنها مصرف كردم ( البته با گلوكوفاژ يه سري هم با متفورمين ) اما قرص اصليم همين كلوميفن بود .
ماه پيش هم لتروزول مصرف كردم ، هم كلوميفن ، الان هفته ي 7 بارداريمه ، دعا كنين بارداري سالمي داشته باشم .
آفتاب پست ها : 2عضویت:1389/1/12
1389/1/17 - 4:00 عصر
سلام دوستان، من تازه عضو شدم. من شش هفت ماه است كه قصد بارداري دارم و از همان موقع پريود هاي نامنظم و 4 ماه مصرف مدروكسي پروژسترون و شايد يك ماه بدون دارو و بعد ماه قبل كلوميفن و لتروزول و استروژن و آمپول hcg در روز 14 پري با فوليكولهاي 19 و 20 اما درست به موقع پري شدم و دكتر گفت كه همين به موقع شدن نشانه خوبي است و تازه تخمدانها دارند به كار مي افتند آخه من كيست ريز در تخمدان دارم pco ، حالا اين ماه دكتر همان داروها را تجديد كرد با دوز بالاتر. كلوميفن شبي 3 عدد و لتروزول روزي 2 عدد البته 20 عدد دقيقا دو برابر ماه پيش و استروژن به همان مقدار يعني شبي 1 عدد تا ده روز حالا كسي هست شرايط منو داشته و ني ني دار شده ؟
yasi (پسرم متين) پست ها : 1732عضویت:1388/12/18
1389/1/21 - 5:49 عصر
سلام آفتاب.
من هم همين مشكل و دارم. حتي بيشتر از شما اين داروها رو مصرف كردم و دارم مصرف مي كنم. اما هنوز نتيجه نگرفتم!!!!! به نظرم تو اين قضيه تا خدا نخواد اتفاقي نميفته!
هدي پست ها : 4عضویت:1389/1/19
1389/1/21 - 6:01 عصر
سلام دوستان .من هورمون شير دهيم از قبل از ازدواجم بالا بوده به همين خاطر داستي نكس مصرف ميكنم.العان 2 دوره است كه كلموفين استفاده مي كنم شما تا حالا تجربه مصرف اين قرص رو داشتيد؟ آيا جواب مثبت گرفتيد؟تو رو خدا من رو راهنمايي كنيد من خيلي اضطراب دارم.
محيا پست ها : 2094عضویت:1388/6/23
1389/1/22 - 2:29 عصر
سلام.بچه هاي قديمتر كجاييد؟بياين بگين با كلوميفن بالاخره باردار شدين يا نه؟
طرلان پست ها : 2عضویت:1389/1/25
1389/1/26 - 8:25 عصر
سلام به همه
من 6 ماهه كه جلوگيري نميكنم،پري هام هم تقريبا هميشه منظمه، دقيق دقيق.اين دفعه يك هفته عقب افتاد و من خيلي اميدوار بودم و مي خواستم شنبه برم آز بدم اما امروز پري شدم.خيلي ناراحت شدم.دكتر برام كلوميفن و لتروزل رو از روز 3 نوشته كه با هم بخورم.شما تا حالا اين دوتا رو با هم استفاده كرديد؟
صفحه 1 از 18  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  بعدی آخر صفحه
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: