موضوع: كدام مركز ناباروري؟ ابن سينا يا رويان يا...؟ + اظهار نظر

1   2   3   4   5  
کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
آماندا پست ها : 2258عضویت:1386/5/30
1388/5/11 - 6:57 عصر
سلام به دوستان عزيزم

من مشكل چسبندگي لوله هاي رحم و آندومتريوز و پيچيدگي شديد لوله هاي رحمي و عدم تخمك گذاري
رو دارم
همسرم هممشكل تحرك و تعداد خيلي كم اسپرم رو داره

دكتر زنان كه رفتم گفت از اين به بعد به مركز ناباروري مراجعه كن
كه لاپاراسكوپي و اي وي اف رو اونا برات انجام بدن.

كساني كه به اين مراكز مراجعه كردند بگن كدومش بهتره؟

اول كه وقت تشكيل پرونده گرفتيم چقدر طول مي كشه تا به اي وي اف برسه؟
منظورم اينه كه وقت ادم تلف مي شه يه نه؟
خيلي برام مهمه.

به خاطر اندومتريوز دردهاي مرگبار پري رو تحمل ميكنم
mahoor پست ها : 63عضویت:1388/5/9
1388/5/11 - 7:19 عصر
سلام اماندا جون من 2 ماه ابن سينا ميرم اول ميخواستم برم رويان دير وقت ميده خيلي هم شلوغ ولي ابن سينا زودتر من 1 هفته اي وقت گرفتم برخوردشونم خوبه زودتر از رويان كارتو راه ميندازن با رودان از نظر عملكرد فرق نداره فقط يه كوچولو قيمتش بالا تره خيلي كم منم ميخوام ماه ديگه لاپرا كنم
nila پست ها : 938عضویت:1388/4/21
1388/5/11 - 7:37 عصر
من ابن سينا پرونده دارم.اونجا ميكرو ميكنه من ميكرو كردم الان تو هفته 8 بارداري هستم گرچه احتمالا كارم به سقط بكشه ولي خيلي راضي بودم از اونجا تيم پزشكي خوبي دارن به نظر بنده! حتي اگرم جواب مثبت نميشد باور كن همين نظرم بود
1388/5/11 - 7:39 عصر
و اماندا جان پر واضحه كه كلي از وقتت رو ميگيره مثلا اگه شاغلي احتمال گشاد اخراج خواهي شد و و و...با اين ليست مشكلاتيم كه رديف كردي حدود يكسال شيرين بايد وقت بزاري ولي تلاش كن و اميد داشته باش لطفاً!!!
mahoor پست ها : 63عضویت:1388/5/9
1388/5/11 - 7:53 عصر
نيلا جون سلام منم ميرم ابن سينامبارك باشه اينقدر منفي نباش حتما نينيت برات ميمونه به خدا توكل كن برات دعا ميكنم .راستي بعد از چند وقت كه رفتي ابن سينا ازت مثبت شد
مانا2222 پست ها : 348عضویت:1388/4/9
1388/5/12 - 7:14 صبح
آماندا جان

برو قسمت آي واف ديانا خوب توضيح داده كه اونجا چه خبر ه اينقدر با حوصله نوشته كه هركس فكر ميكنه يكبار تجربه اونو پيدا ميكنه البته با خوندن مطالب ديانا
1388/5/12 - 7:49 عصر
ممنون مانا جوم
خيلي دقيق نوشته بود
لادي پست ها : 256عضویت:1387/10/15
1388/5/13 - 5:22 عصر
فقط دكتر حميد صاحب كشاف (انيستيتيو نازايي نويد )شهرك غرب
هم من هم خواهرم اونجا دوا درمان كرديم البته من pcoc (تخمدان پلي كيستيك )داشتم هزينهاش خيلي بالاست ولي كارش رد خور نداره الان هم من هم خواهرم دو قلو داريم هر كي خواست بگه بيشتر راهنماييش كنم
1388/5/13 - 9:17 عصر
لادي جان يعني مي گي نويد بهتره؟
چقدر زمان از زمان مراجعه تو به نويد و باردار شدنت طول كشيد؟ كل مراحل تشكيل پرونده و IVF؟
1388/5/14 - 12:41 عصر
اين اطلاعات رو ديانا تو سايت اي وي اف داده كه كامله.فقط قسمتي كه تاكيد به درد معاينه روز 2 پري داره ، واسه من درد نداشت شايد خواستن عمق رحم رو بگيرن كه واسه من موقع بيهوشي گرفتن.ضمنا من شخصا به هيچ عنوان -خلاف ديانا-استراحت مطلق و قبول ندارم خودم هم اينكارو نكردم.چون همش ادم ميشينه فكراي عجيب غريب و اعصاب خوردكن ميكنه...:
اين ماجرا 2 ماه يعني 2 سيكل قاعدگيت طول ميكشه كه تو الان تو سيكل اولي يعني از روز 5 پريودت بايد قرص ال دي بخوري تا زماني كه تموم بشه و پري بشي.

2.شروع آمپولهاي سوپرفكت كه براي من دكاپپتيل بود از روز 21 اولين سيكلت براي اينكه ديواره رحم رو آماده كنن تا 9 سيكل بعديت كه معمولا تمديد ميشه تا روزي كه ديگه تخمكهات كاملا رسيده باشن و آماده برداشت بشن.

3.سيكل بعديت كه شروع شد يعني از زماني كه قرصهاي ال ديتو قطع كردي و پريود شدي از روز 2 پريودت بايد شروع كني به زدن دو تا آمپول ديگه يكي گونال اف يكي هم hmg هر كدوم روزي يكي كه اينها هم تا روزي كه تخمكهات رسيده بشن ادامه پيدا ميكنن.يادت باشه hmg عضلانيه و سپر فكت و گونال زير جلدي بازويي.خلاصه شبيه آبكش ميشي.من تا زمان قطع داروهام 95 تا آمپول زده بودم.

4.از روز 2 پري دومت شروع ميكنن به انجام سونوهات كه اوليش همين روز دومه يادت باشه سونوي روز دوم خيلي دردناكه.

5.سونوي بعديت روز 9 پريته و بعدي 11 پري كه چك ميكنن بيبينن تخمكهات تعدادشون و اندازه هاشون خوبن يا نه.بهترين حالت تخمدونات اينه كه مولتي باشن.

6.وقتي اندازه تخمكهات و تعدادشون تاييد شد وقت بهت ميدن براي تخمك كشي.عمل تخمك كشي با بيهوشيه.يادت باشه كه بعد از تخمك كشي مراقبتهاي خاصي لازمه از جمله 2 يا 3 ساعت استراحت كه در خود مركز انجام ميشه.شب قبل از عمل هم غذاي سنگين نخور.صبح هم مطلقا هيچي نخور حتي آدامس.قبل از بيهوشي هم نفس عميق بكش.
معمولا قبل از اينكه تو رو بفرستن اتاق عمل شوشوت رو ميفرستن يه اتاق و ظرف نمونه بهش ميدن تا اسپرماشو تقديم كنه.سعي كنه آرامش داشته باشه و استرس نداشته باشه چون اگر نتونه نمونه بده مجبوري بري تو اتاق و خلاصه با هم يه جوري....و اگر اينجوري هم موفق نشيد مجبورن نمونه رو از بيضه بكشن.
بعد بيهوشي يه كم درد داري اما مسكن ميدن زود خوب ميشي.

3.7يا 4 ساعت بعد عمل مرخصت ميكنن و ميري خونه تا 2 روز بعد زنگ ميزني مركز خبر ميگيري كه جنينهات در چه حالين و چند تا جنين داري.و همونجا بهت وقت ميدن كه بياي براي انتقال.

8.يادت باشه بعد تخمك كشي چيزاي نفاخ نخوري.در ضمن اين علايم رو اگر داشتي حتما با مركز تماس بگير:بزرگ شدن زيادي شكم.نفخ شديد.درد شديد شكمي.تنگي نفس.
9.اگر اي وي اف معمولي ميخواي انجام بدي از مركز بخواه برات سيستم هيچينگ رو انجام بدن هيچينگ يه كم گرونتره اما خوبيش به اينه كه تعداد جنينهات بيشتر ميشه چون با ليزر پوسته دور تخمك رو بر ميدارن و اسپرم بهتر ميتونه تركيب بشه.مثلا من تعداد تخمكام از بقيه كه با من بودن كمتر بود اما جنيناي بيشتري داشتم.مال من 13 تا جنين بود.چون منم هيچينگ برام كردن.
معمولا هم 3 يا 4 جنين برات انتقال ميدن و بقيه اشو اگر چيزي باشه فريز ميكنن.

10.روز انتقال خيلي مهمه.اولا يادت باشه به هيچ وجه گرمي جات نخور غذاهاي گرم و محرك اصلا نخور مثل مغريات زعفرون ادويه جات تند كنجد چه ميدونم همين چيزاي مقوي كه معمولا مامانا تو شكم آدم ميكنن.

استرس خيلي مرگه هواست باشه از روز انتقالت بايد استرس يادت بره.استرس عصبانيت ناراحتي.بايد 100 در 100 آرامش داشته باشي.

استراحت 3 يا 4 ساعت اول خيلي مهمه معمولا تو مركز چند ساعت نگه ميدارن اين چند ساعت بايد رو تخت نقش مرده رو بازي كني به پهلو نخواب زياد وول نخور دستشويي نرو و اگر همراهي داري بگو برات لگن بذارن.
ببين اين چيزايي كه ميگم دكترا تو مركز ميگن لازم نيست اما هست تو انجام بده به حرفشون اعتنا نكن.اگر خونه ات پله داره مثل من برو يه جايي كه پله نداره يا شب رو مركز بمون من به خاطر پله هاي زياد خونه ام 90 تومن اضافه دادم شب موندم البته جايي كه من رفتم خصوصيه و تنها مركز ناباروري خصوصي نميدونم مراكز دولتي شب مريض رو نگه ميدارن يانه.وقتي خواستي بري خونه خيلي يواش راه برو اگر چند تا پله بود يواااااااش از پله ها بالا يا پايين برو.

از روز انتقالت هم بايد شروع كني به خوردن قرص آسپيرين فوليك اسيد و آمپول و شياف پروزسترون من روزي يك آمپول و يك شياف استفاده ميكردم.

11.بعد كه رفتي خونه استراحت مطلق كن بازم ميگم دكترا ميگن لازم نيست اما لازم هست تو اجازه داري فقط بري دستشويي اونم حتما فرنگي خيلي هم آروم راه برو.هييييييييييييچ كار ديگه اي نميكني و فقط دراز ميكشي فقط هم براي خوردن غذا اونم نشسته تو تختت از جات بلند ميشي.سرفه برات سمه سعي كن موقع آب يا غذا خوردن يه وقت به سرفه نيفتي.
مواظب يبوست باش چون تحرك نداري حتما مياد سراغت يه چيزي بخور كه شكمتو راه بندازه مثلا من آلو خيلي روم تاثير ميذاره.يبوست خيلي بده اگر هم دچارش شدي رفتي دستشويي يه وقت زور نزني.

12.راستي يادم رفت اينو بگم دو روز قبل تخمك كشيت يه آمپول هاش سي جي هم بايد بزني.

13.سر 2 هفته آز بتا ميدي كه ان شا الله مثبت باشه.و نتيجه زحماتت رو ببيني.

14.حالا يه سوال ديگه كه حتما برات پيش مياد قيمتهاست.من چيزي حدود 700 تومن پول داروهام شد و 1 تومن عملم يه علاوه هزينه هاي ديگه مثل سونو و فريز و اينا يه چيزي بالاي 2 تومن شد.

من همه اين نكات رو رعايت كردم حامله هم شدم اما متاسفانه چون سقط ميكنم اينبار هم باز سقط كردم و حالا مجبورم از جنيناي فريزم استفاده كنم.
البته اينايي كه گفتم يه چيزاييش تو بعضي مراكز فرق ميكنه من مراحلي كه براي خودم انجام شد رو برات توضيح دادم.ممكنه داروهات فرق داشته باشه يا تعداش متفاوت باشه يا هر چي ديگه به طور كلي اين چيزي بود كه من گفتم.

ليلا پست ها : 148عضویت:1388/5/10
1388/5/14 - 3:33 عصر
سلام لادي ميشه توضيح بدهي درمورد موسسه نويد وهزينه درمانش و چقدرطول ميشكد
1388/5/14 - 5:03 عصر
اماندا وليلا جان سلام من سال 84 خيلي اتفاقي انيستيتيو نازايي نويد رو ديدم اون موقع دوره هاي ايران اير رو ميرفتم كه از جلوي كوچه اي كه مركز دكتر كشاف توش بود رد شدم و چون از قبل پري هاي نا منظمي داشتم و ميدانستم كهpcoc دارم بدون اينكه قبلش پيش دكتر ديگه اي برم دلم رو به دريا زدم و پيش كشاف رفتم .
چون از قبل عكس رنگي از رحمم رو داشتم بعد از مراحل اوليه وتشكيل پرونده ورفتن پيش ماما ها ودكتر قلب و سونو وازمايشها كه تقريبا 1-2 هفته طول كشيد رفتم پيش ناجي سفيد پوش عزيزم.
دكتر بدون هيچ فوت وقتي خيلي سريع تاريخ عمل لاپاراسكوپي رو برام مشخص كرد .دو روز بعد من عمل شدم و خيلي جالب كه همون لحظه اي كه من تو اتاق عمل بودم به صورت زنده عمل از مونيتورهاي توي سالن ها پخش مي شد و شوهرم و همه اونهايي كه نشسته بودند عمل منو ميديدند.
در حين عمل مشكل pcoc و نقاط كوچك اندومتريوزي كه داشتم رو سوزاند ويكسري نقاطي رو روي تخمدانم ايجاد كرد ومايع فوليكولي از اون خارج شد و اون نقاط رو هم سوزاند.فرداش كه حالم بهتر شد رفتم پيش دكتر واون داروها رو با توجه به مشكلم بهم داد.دقيقا يادم نيست ولي تقريبا 3-2 هفته بعد من عمل ZIFT شدم كه باردار شدم اما خدا نخواست واولين بچه ام رو سقط كردم.
3-2 ماه بعد دوباره ZIFT شدم واينبار خداي مهربان با دستاي معجزه گر دكتر كشاف به من دو قلوي پسر داد.الان اونها 2/5 سالشونه.من بعد از شوهرم كه مثل كوه پشتم بود عاشق دكتر كشاف هستم.
1388/5/14 - 5:17 عصر
هزينه هاش اون موقع كه خيلي بالا بود.كلا براي من 4-5 ميليون شدو به يك سال ونيم نكشيد كه من مامان شدم اون هم دو قلو.من با بار دوم مادر شدم ولي اگه 10 سال هم طول ميكشيد نااميد نمي شدم وباز هم پيش دكتر كشاف ميرفتم.خواهرم هم تقريبا 5-6 سال نازايي داشت واصفهان درمان ميكرد كه جواب نگرفت وقتي من از دكتر بهش گفتم واون موقع من باردار بودم اون هم براي زندگي ودوا درمان اومد تهران.كه بعد از 3 ماه با بار اول دو قلو باردار شد .الان دوقلوهاي خواهرم 1 سال و 9 ماهشونه.
به نظر من وقتتون رو جاهاي ديگه تلف نكنيدمن بهش ايمان دارم اگه مشكل مالي نداريد خودتون رو دستش بسپاريد به نظر من ارزشش روداره.اميدوارم كه همتون مثل من خواهرم دو قلو دار شويد وبه ارزوتون برسيد .نااميد نشيد وبه خدا توكل كنيد .دوستون دارم.
1388/5/14 - 6:30 عصر
سلام نيلا و لادي جان

ممنون كه انقدر با حوصله توضيح دادين
1388/5/14 - 6:32 عصر
فكر كنم هزينه هاي ابن سينا كمتر باشه.

مامانم مي گه فكر هزينه هاش رو نكن ما مي ديم
ولي من دوست ندارم اونا هزينه درمان ما رو بدي.

نمي دونم ابن سينا برم يا نويد

هم خودم و هم همسرم مشكل داريم
نازنين پست ها : 94عضویت:1387/6/11
1388/5/14 - 11:01 عصر
اماندا جان
م 2 بار زيفت كردم پي نويد...دفعه 2 پدورم داومد چون هايپر شدم...منم خودم خيلي كشاف رودوست دارم ولي از اونجايي كه همه مريض ها رو يه نسخه ميده زياد به نظر من خوب نيست...چون دفعه 2 به خاطر زيادي دارو من اذيت شدم...الان دام مي رم ابن سينا...اونجا با اينكه ي دكتر نداري و يه تيم هستن و خيليها خوششون نمي ياد ولي برات بيشتر وقت ميذارن و دارو كمتر برات ميدن كه به نظر من نكته + هست..در ضمن كشاف زيفت مي كنه اگه لوله هاي سالمي داشته باشي...در صورتي كه ابن سينا ميرومي كنه و براي من كه دت تنها بودم و هيچ كس نمي دونست زيفت خيلي سخت بود....
نازنين پست ها : 94عضویت:1387/6/11
1388/5/14 - 11:03 عصر
اماندا جان
من 2 بار زيفت كردم پيش نويد...دفعه 2 پدرم دراومد چون هايپر شدم...منم خودم خيلي كشاف رودوست دارم ولي از اونجايي كه همه مريض ها رو يه نسخه ميده زياد به نظر من خوب نيست...چون دفعه 2 به خاطر زيادي دارو من اذيت شدم...الان دام مي رم ابن سينا...اونجا با اينكه يه دكتر نداري و يه تيم هستن و خيليها خوششون نمي ياد ولي برات بيشتر وقت ميذارن و دارو كمتر برات ميدن كه به نظر من نكته + هست..در ضمن كشاف زيفت مي كنه اگه لوله هاي سالمي داشته باشي...در صورتي كه ابن سينا ميكرو كنه و براي من كه دست تنها بودم و هيچ كس نمي دونست زيفت خيلي سخت بود....
ليلا پست ها : 148عضویت:1388/5/10
1388/5/15 - 9:40 صبح
مرسي لادي جون من مشگل ندارم شوهرم مشگل دارد آيا در اين موسسات كاري انجام ميدهند
1388/5/16 - 5:55 عصر
نازنين جان
الان مي ري ابن سينا؟
اونجا ميكرو كردي؟

براي من كه پيچيدگي شديد لوله هاي رحم رو دارم ميكرو مي كنند يا اي وي اف؟
1388/5/17 - 1:44 عصر
ليلا جون سلام ببخشيد كه دير شد
حتما چرا كه نه وقتي در حال تكميل پرونده ات هستي از شوهرت ازمايش هاي مختلفي ميگيرند كه اگه مشكلي وجود داشت دكتر به مرد هم دارو ميده ولي بايد بدوني كه احتمالا به تو هم دارو ميده با اينكه مشكلي نداري
چون ميخواد احتمال بارداري رو زياد كنه وتو رو زيفت ميكنه اگه خدايي نكرده وضعيت اسپرمها خيلي بد باشه بيوپسي ميكنه نگران نباش به خدا توكل كن
1   2   3   4   5  
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: