2726
عنوان

پاسخ های تخصصی به شما مادران باردار درباره ی سونوگرافی دوران بارداری

| مشاهده متن کامل بحث + 603791 بازدید | 616 پست
سلام من الان طبق تقویم تازه وارد 9هفته شدم اوایل هفته 6 رفتم سونو گفت 2 ساک هست یکی نرمال و یکی خیلی کوچک تر از اون یکی هستش گفت 2 هفته دیگه بیا انجام بده وقتی رفتم چیزی از ساک دوم نگفت و گفت ساکی هم که نرمال بوده قلبش رو نمی بینم در ضمن همه ی این سونو ها به طور واژینال انجام شد و می گفت دیدن این ساکها خیلی سخته برام در صورتی که اولین سونو قبل از این 2 تا یه اقا دکتر انجام داد برام که از رو شکم خیلی راحت ساک رو دیده بود الان با این وضعیت گفته باید بندازم در صورتی که یه متخصص دیگه که رفتم برا چکاب گفت ما تا هفته 12 امکان ندیدن قلب جنین رو داریم گفت تو در هفته اواخر 11هفته یا اوایل 12 هفته برو تا دقیق بتونیم تصمیم بگیریم و همچنین گفت که اگه حامله هستی در هر شرایطی باید ساک دیده شود ما چیزی به عنوان به سختی دیدن نداری اونم با سونو واژینال میشه شما هم نظر بدید تا زمانی رو از دست ندم؟و اینکه حرفهای این دو کدومشون درسته؟

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

سلام بچه ها من یه سئوال دارم
من 5 روز پیش آمپول hcg زدم و بعد از 2 روز جواب بی بی چکم مثبت شد ولی هنوز آزمایش خون ندادم تویکی از صفحه ها خوندم یه نفر نوشته بودم به خاطر آمپول هست که جواب بیبی مثبت شده حالا نمی دونم دلم شور میزنه برم آزمایش بدم
به نظر شما به خاطر آمپول بوده که جواب بیبی چک مثبت شده ؟؟
CafeMom Tickers
2728
سلام ببخشید من دوباره امروز رفتم سونو انجام دادم میشه منو راهنمای کنید که از نگرانی بیرون بیام بازم ممنون از کمکت

doppler and bpp ultrasonography of pregnancy

on follow up evaluation approperiate increase in size of fetus is seen with FL.AC.BPD corresponding to 33+/-2 weeks.

the fetal weight is 2178+/-200 grams.

fetal heart rate is regular

amniotic fluid volume is within normal with no indication of oligohydramnios.

placenta pr
مامان نیکی جان:

اگر میزان مایع دور جنین (AFI) بیشتر از 5 باشد جای نگرانی نیست. در مورد وضعیت جفت و NST متاسفانه اطلاعات کاملی نداده اید.
در سونوگرافی دومتان همه چیز نرمال به نظر می آید.
ممنون از راهنمایتون سوال من اینه من امروز سونوبودم دکترم طبق اولین روز اخرین پریود من 36هفته و 2 روز بودم ولی سونو 33 زده سونو قبلیم 2 هفته فرق داشت با تاریخ پریود من ولی امروز سونو 33 هفته زد که 3 هفته فرق داره تو رو بخدا بهم بگید جریان چیه خیلی نگرانم
گل مینا عزیز:

اگر در سونوگرافی دومتان از ساک دوم صحبتی نشده به احتمال زیاد ساک دوم دفع شده است. هم چنین احتمال تشخیص قلب تا هفته 12 امکانپذیر است پس پیشنهاد می شود در هفته ی آینده دوباره سونوگرافی انجام دهید.
سهیلا جان:

PCOD:Poly Cyctic Ovarian Diseaseبه معنای وجود فولیکول های ریز در دیواره ی خارجی تخمدان است که یک مشکل ژنتیکی است که در سونوگرافی دوم شما رویت شده است.

ولی در سونوگرافی اول شما به یک Mature Follicle یا فولیکول بالغ اشاره شده است که در دوران قاعدگی طبیعی است و خود به خود نیز از بین میرود.

اگر این سونوگرافی ها را برای بارداری انجام داده باشید باید فولیکول بالغ و اندازه ی دقیق آن ذکر شود.
مامان نیکی جان:

این اختلاف ممکن است به علت عدم دقت کافی در اندازه گیری های سونوگرافی باشد. در غیر این صورت جنین شما کوچکتر از اندازه ی طبیعی است و لازم است حتما در این باره با پزشک خود مشورت کنید.
سلام .جنین من 6 هفته و 2 روزشه.اما ضربان قلب نداره.کسی میسونه راهنماییم کنه تا چند هفته دیگه فرصت هست؟خیلی نگرانم در ضمن از lmp من 8 هفته میگذره اما سونوگرافی 6 هفته نشون داده.چه جوری این اتفاق می افته؟
سلام یکی از آشناهایمان بارداره 2 سونو داده در 2 ماهگی وقتی که هنوز وارد 3 ماه نشده این سونوها رو می نویسم لطفا جواب بدید چون خیلی نگرانه
(در 6 هفته:رحم ابعاد(43*77) در مقطع طولی مشاهده شد.اکوی میومتر در حد طبیعی است.در کاویته رحم تصویر 2 ساک حاملگی دیده میشود.قطر ساک اول 16 میلیمتر و در داخل آن تصویر متال پل و yolk.sacدیده میشود.و ساک دوم 7میلیمتر است در داخل آن متال پل و yolk.sacمشاهده نمی شود.سن حاملگی 5هفته و 3روز)
(2هفته بعد:رحم به ابعاد(53*94) در مقطع طولی مشاهده می شود اکوی میومتر در حد طبیعی است تصویر ساک حاملگی با واکنش رسید در اطراف آن کاویته به ابعاد(20*48)است.فتال پل است ولی yolk.sacنیست سن حاملگی 7 هفته است)
goli جان:

در سنی که دستگاه سونوگرافی برای جنین نمایش می دهد ممکن است تا +و- دو هفته خطا وجود داشته باشد و جای نگرانی نیست.

در ضمن تشخیص صدای قلب جنین تا هفته ی 12 امکانپذیر است پس توصیه می شود در هفته های آینده مجددا سونوگرافی انجام دهید.
2706