2737
2734
عنوان

پاسخ های تخصصی به شما مادران باردار درباره ی سونوگرافی دوران بارداری

| مشاهده متن کامل بحث + 603881 بازدید | 616 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
2738
سلام
تاریخ‏ ‏آخرین‏ ‏پریود‏ ‏من‏ ‏بیست‏ ‏و‏ ‏نه‏ ‏بهمن‏ ‏نود‏ ‏بوده
وقتی‏ ‏به‏ ‏سنو‏ ‏رفتم‏ ‏هفت‏ ‏هفته‏ ‏و‏ ‏هفت‏ ‏روز‏ ‏داشتم...تقریبا‏ ‏هشت‏ ‏هفته
اما‏ ‏سونو‏ دو‏ ‏ساک‏ ‏حاملگی‏ ‏تشخیص‏ ‏داد
یکی‏ ‏محتوی‏ ‏جنین‏ ‏با‏ ‏ضربان‏ ‏قلب‏ ‏بود‏ ‏و‏ ‏جنین‏ ‏دیگری‏ ‏دیده‏ ‏نشد‏ ‏و‏ ‏گفت‏ ‏سن‏ ‏حاملگی‏ ‏شش‏ ‏هفته‏ ‏و‏ ‏دو‏ ‏روزه
تقریبا‏ ‏دو‏ ‏هفته‏ ‏کمتر‏ ‏از‏ ‏محاسبات‏ ‏من
دو‏ ‏تا‏ ‏سوال‏ ‏دارم
اولین‏ ‏اینکه‏ ‏چرا‏ ‏اینقدر‏ ‏تفاوت‏ ‏داره؟
دوم‏ ‏اینکه‏ ‏ممکنه‏ ‏با‏ ‏توجه‏ ‏به‏ ‏اینکه‏ ‏سن‏ ‏حاملگی‏ ‏رو‏ ‏شش‏ ‏هفته‏ ‏اعلام‏ ‏کرد‏ ‏جنین‏ ‏دیگر‏ ‏به‏ ‏علت‏ ‏کوچکی‏ ‏دیده‏ ‏نشده‏ ‏باشه؟
ممنون‏ ‏میشم‏ ‏جواب‏ ‏سوالاتمو‏ ‏بدین
کمی‏ ‏نگران‏ ‏وضعیت‏ ‏جنین‏ ‏هستم‏ ‏که‏ ‏دیده‏ ‏نشد
مهشید جون دقیقا من هم الان وارد شدم همین رو بپرسم. چه جالب؟
آخه من تو سایت های انگلیسی خوندم طبق روش لمزی محل قرارگیری جفت در رحم تا 90 درصد جنسیت رو درست تعیین می کنه. اما مشکل اینجاست که نمی دونم جفت رو چه جوری باید تو سونو پیدا کرد؟ البته من هفته نوزده هستم و دوشنبه جنسیت نی نی رو می فهمم فقط می خوام ببینم این روش چقدر دقیقه
سلام خسته نباشید واقعا از اینکه خانمهای باردار رو درکمیکنید و جواب سوالاتشون رو با حوصله میدین ممنونم.من 18 هفته و 3 روز هستم.امروز برای سونوگرافی آناتومی جنین و وضعیت جفت به سونوگرافی نیاوران مراجعه کردم.گفت همه جی خوبه فقط در قسمت کلیه راست یک نقطه سیاه دیده میشه که الان قطرش 6.5 میلیمتر هست که مهم نیست اما اگه تا 6و7 ماهگی قطرش به 10 میلیمتر برسه باید جنین مورد مراقبت از نظر برگشت ادرار یا تنگی لوله قرار بگیره و من بسیار ناراحتم/آیا نیاز به سونوی دقیقتری هست؟ در ضمن امروز فهمیدم که باید هفته 11 تا 14 سونوس NT میدادم که متاسفانه دکترم به من ندادن و فقط آزمایش غربالگری در هفته 15 گفتند بده و من در ازمایشگاه نیلو دادم و جواب به این صورت بود :
T21 PRIOR RISK: 1: 618
T18 PRIOR RISK: 1:6913

calculated risks (at term )
trisomy 21 1: 885
trisomy 18 : 1:18942
slos 1:9552
NTDs 1:2493

AFP 1.26
HCG 0.99
UE3 0.46
INA 1.14
و امروز که به رادیولوزیست گفتم از نظر منگلی همه چیش خوبه یا نه؟ گفت الان که 18 هفته و 3 روزه ضخامت NT 4 میلیمتر هست که برای این سن باید زیر 6 باشه و طبیعیه ولی باید سونوی nT رو میدادی که ندادی و آزمایش خون quadruple marker که در هفته 15 دادی باید هفته 12 سونو هم میدادی.حالا من خیلی نگران شدم و از وقتی برگشتم خونه فقط دارم گریه میکنم و فکر میکنم جرا دکتر من که خیلی هم با تجربه هست چرا سونوی NT رو به من نداد..و از طرفی هم مشکل کلیه که امروز توی سونو گفت بسیار نکرانم کرده و ازتون خواهش میکنم بگین بهم آزمایشم مشکلی داره؟و برای کلیه جنین سونوی دقیقتری هست بکنم یا نه؟ممنونم
2706