2410
2553
عنوان

پاسخ های تخصصی به شما مادران باردار درباره ی سونوگرافی دوران بارداری

| مشاهده متن کامل بحث + 603397 بازدید | 616 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سونوگرافی پارمیس عزیز
من در سونوگرافی که در هفته 32 بارداری انجام دادم آمده است:" مقداری تجمع ادرار در کلیه جنین مشاهده میشود".از این بابت نگرانم لطفا در این مورد پاسخ دهید که چکار باید کرد؟آیا برای جنین خطرناک است ؟ و دلیلش چیست؟خیلی ممنون
2456
سلام دکتر عزیز

من امروز سونویی انجام دادم که میخواسنم اونو برام تفسیر کنید ممنون

asingle alive fetus with cephalic presentation is seen .

placenta is located anterior

amniotic floid is adequate (AFI=11cm)

gestation age:

bpd: 36 weeks+4days
ac: 35 weeks+4days
fl:36weeks+1days

fetal heart and activity is also detected.

fetal heart is about 145 bpm.

EFW=2800 gr

لطفا بگید همه چیز طبیعی هست یا نه ؟

قد و وزنش خوبه ؟

اختلاف 1 هفته در سنش مشکلی نیست ؟
تحویل نمیگیرم سالی که بی تو باشد ...جایت حسابی خالیست ...
سلام دکتر جان من برای غربالگری سه ماه دوم 16 هفته و 5 روزم بود دقیق نشون داده؟؟؟؟ممکنه به اندازه رشد نکرده بوده؟؟؟در ضمن جنسیت رو هم بهم گفت ممکنه چون زود رفتم اشتباه تشخیص بده؟؟
دخترم غزل هدیه است از اسمان 91/5/10
سلام.
من اصفهان هستم.من باردارم و هفته 31 هستم می خواستم ببینم شما میدونید سونو گرافی معمولی که سی دی هم بده اینجا هست یا نه؟
آخه تهران هست.
به سلامتی اون رفیقی که مجازیه اما یه جوری واست سنگ صبوره که هیچکدوم از رفیقای واقعیت به گرد پاش نمیرسن!!!
سلام من عسلویه زندگی می کنم به خاطر همین دسترسی به دکتر متخصص نذارم و ماما هستند من روز اول پریودم 14 اسفند نود بود و ازمایش که دادم مثبت بود و پیش ماما که رفتم گفتن الان رفتی توی 5 هفته سه هفته دیگه سونوگرافی بده برای مشخص شدن تشکیل قلب.حالا تا اون موقع من کار دیگه ای نباید بکنم؟ بقیه سونو ها رو کی باید انجام بدم؟
راستی فردا باید ازمایش خون معمولی رو بدم.
فقط به من گفتن اسید فولیک مصرف کنم .
خواهش می کنم من رو راهنمایی کنید چون الان نمی تونم به خاطر کار همسرم الان برم شیذاز و تحت نطر دکتر باشم مشکلی پیش نمیاد.راستی شما نوشته بودین تو هفته 6 باید رفت سونو حالا من چه کار کنم؟
ممنون از جوابتون
2714
با عرض سلام و خسته نباشید ..ممنونم میشم جواب سوالم رو بدیید چون شدیدا ذهن من رو مشع.ول کرده

دیروز در 25 هفته و 6 روزگی طبق سونو انجام شده توسط متخصص یا همون پزشک زنان خودم نتیجه سونو رو نرمال دونست اما فقط اندازه ی بطن های جانبی رو 9 میلی متر زده بود که گفت نباید بیشتر از 10 میلی بشه و حتما بایذ سری بعد من رو چک کنه
میشه به من بگید در صورت بالا رفتن این عدد چه مشکلی واسم پیش میاد و اصلا مفهومش چیه ؟؟ ایا خطری جنینم رو تهدید
میکنه ؟؟
خواهش میکنم جوابم رو بدید ...ممنونم
همیشه قصه رفتن نیست ، یه جایی خوبه برگردی...
ماری جون من متخصص نیستم اما سعیم اینه که راهنمایی درستی بکنم که استرس نداشته باشی. من هم چون ایران نیستم تنهایی خیلی استرس می کشم اما خدا رو شکر لازم نیست به چیزی فکر کنم دکترا خودشون همه کارها رو می کنن. اینه که من برنامه بارداری که بهم دادن رو برات می فرستم که دقیقا بدونی کی باید چکار کنی با ایران فرقی نداره خواهرم هم که تهرانه همین کارها رو کرده البته دکترش حرف نداره. اول از همه اینکه بهت خیلی تبریک می گم عزیزم. بعد از آزمایش خون اگر تیروئید بارداری گرفته باشی ( مثل من) بهت قرض لیوتیروکسین می دن که صبح ناشتا باید بخوری، برای من اسیدفولیک رو قطع کردند و با قرض یودوسیفول که هم ید داره و هم اسیدفولیک جایگزین کردند که تا آخر همین رو باید مصرف کنم.
اولین سونو رو هفته شش-هشت انجام می دن برای دیدن ضربان قلب جنین
بعد هفته دوازد-سیزده آزمایش غربالگری اول که شامل سونوی داپلر( برای دیدن استخوان بینی و ستون مهره و جریان خون در قلب) و آز خونه. جدی بگیر حتما انجام بده حتی اگر بگن سنت زیر سی ساله لازم نیست یا چون با همسرت فامیل نیستی لازم نیست انجام بده خیلی مهمه
اگر همه چیز نرمال بود سونوی بعدی در هفته هجده- بیست ودو سونوی آنومالی برای کنترل سلامت اعضای جنین و جنسیتش در ضمن اینجا دیگه سه ماهه اول رو گذروندی و می تونی ورزشهای ملایم و در صدر همه شنای ملایم رو شروع کنی که زایمان راحتی داشته باشی و اگر مکمل کلسیم و آهن لازم داشته باشی دکتر بهت می ده.
ویزیت بعدی هفته 24 انجام می شه که ماما یا پزشک( اینجا ماما) سلامت مادر و جنین رو کنترل می کنه
ویزیت بعدی هفته 28 برای کنترل سونوها و آزمایشات ی سه ماهه دوم
هفته 32 کنترل سلامت بارداری توسط پزشک یا ماما
33-34 سونو و آزمایش سه ماهه سوم انجام می شود. همه است
36 کنترل وضعیت بارداری و نمونه گیری برای رفع احتمال هرنوع عفونت در بدن
40آزمایش سلامت جنین

البته من الان خودم هفته هجده هستم و تا اونجاش رو کامل می دونم چی می شه و چه جوریه ولی بقیش با خداست.
آرامش، تغذیه خوب ورزش ملایم مهمتریم توصیه های بارداری برای همه است.
امیدوارم همه این دوران رو به خوبی سپری کنند و فرزند سالم دنیا بیارن
parmis jan
man akharin persiodam 10 esfand va24 farvardin raftam doktor ke ba dastgahi kuchik moshabehe dastgahe sonografi az ruye shekam moshahede kardan
goftan sake hamelegi ro mibinan ama deforme hast
man kheili negaranam

ta che had mitunam etemad konam be in sonoye ajib dakhele matab???

khaheshan komakam konin
گل پسرم 1اسفند دنیامونو روشن کرد!!
2706