2733
2734
عنوان

معجزه رازیانه واسه تخمدان تنبل من

| مشاهده متن کامل بحث + 475670 بازدید | 241 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
آشنایی با خواص رازیانه

رازیانه با خواص فراوان دارویی، التیام بخش بسیاری از بیماری ‌ها از جمله سرفه و سرماخوردگی است.

رازیانه، نوعی گیاه دارویی است که مصارف مختلفی دارد.
تمام بخش ‌های مختلف این گیاه یعنی دانه، برگ و ریشه آن خوراکی است، ولی روغن حاصل از دانه‌ های رازیانه، سمی بوده و حتی مصرف کم آن، می‌ تواند منجر به ایجاد دانه ‌های پوستی، مشکلات تنفسی و حالت تهوع گردد.

این گیاه دارای طعم تند، تلخ و شیرین است و کمی به طعم نعناع شبیه است.
مصرف رازیانه باعث افزایش شیرمادر و نیز کاهش وزن می‌ شود. اما توجه داشته باشید که مصرف بیش از اندازه این گیاه، ممکن است منجر به تشنج عضلانی و حتی توهم شود.
پیاز رازیانه

رازیانه حاوی مقادیر فراوانی ویتامین، مواد معدنی و فیبر است. منگنز، پتاسیم، منیزیم، کلسیم، آهن، ویتامینC و B3 از این موارد می باشند. ویتامین C موجود در پیاز رازیانه، ضد باکتری بوده و برای سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است.

علاوه برآن، این بخش از گیاه، دارای فیبر فراوانی بوده که برای کاهش کلسترول، مفید است و از ابتلا به سرطان روده پیشگیری می ‌کند.

رازیانه همچنین دارای مقدار فراوانی پتاسیم است که باعث کاهش فشارخون می‌ شود و به این ترتیب برای افرادی که دچار حمله قلبی می‌ شوند، مفید است.

این گیاه دارویی، سموم بدن را پاک می ‌کند و بیماری‌ التهاب دهان را از بین می ‌برد و برای درمان سرماخوردگی و نیز سرفه، به خاطر خاصیت خلط‌ آورش، مفید است.

بخار حاصل از جوشاندن برگ‌ های این گیاه در آب، بیماری آسم و برونشیت را تسکین می ‌دهد.

دانه های رازیانه

مصرف دانه‌ های رازیانه، باعث تسکین دل درد می‌ شود،
عمل هضم را آسان ‌تر می ‌کند،
کرم روده کودکان را از بین می ‌برد،
باعث تقویت چشم می ‌شود،
حساسیت ‌های چشم را از بین می‌ برد
و دارای خواص فراوانی برای کبد، طحال و مثانه است.

رازیانه دارای اثرات مهمی بر سلامتی پوست است. خوب است بدانید که رازیانه، سرشار از هورمون های زنانه(استروژن) است و طبیعتی گرم دارد.

حال اثرات آن را بر پوست می گویم:

- پاک کننده و ضد عفونی کننده
- حفظ خاصیت کشسانی پوست و جوان کردن آن
- آرامش بخش
- رفع چین و چروک از پوست های پیر
- از بین بردن کبودی پوست
- روشن کردن پوست های چرب
- شادابی و طراوت بخشیدن به چهره های خسته و گرفته
- کاهش تجمع آب در زیر پوست و در نتیجه جلوگیری از پف کردگی
- تحریک کننده غدد لنفاوی بدن برای دفع آب اضافی موجود در بافت ها.
- دفع سموم
- تاثیر بر فعالیت غدد بدن برالی ایجاد تعادل در تولید هورمون هایی خاص که برای حفظ انقباض عضلات، الاستیسیته ی پوست و بافت پیوندی اهمیت دارند.

در اینجا طرز تهیه کرم رازیانه را برای شما بیان می کنیم.

مواد لازم برای کرم رازیانه:
رازیانه 30 گرم
روغن زیتون 60 سی سی
گلاب 100 سی سی
موم سفید 50 گرم
طرز تهیه:

رازیانه را در ظرف شیشه ای ریخته، روغن زیتون را به آن اضافه کنید. بگذارید به مدت سه روز بماند.
سپس آن را از صافی ریزی عبور دهید و باقی مانده گیاه را خوب فشار دهید. حالا گلاب را به آن افزوده و آن را داخل ظرف آب جوش قرار دهید تا گرم شود. موم را در ظرفی لعابی به طور جداگانه ذوب کنید (داغ کنید) و سپس از روی آتش بردارید و مخلوط گلاب را به تدریج و در حین هم زدن به آن بیفزایید. این عمل را تا زمانی که مخلوط به طور کامل سرد شود ادامه دهید.

***گــور پــدر دل مــا، دل تـــــــــو شــاد***

من ((رازیانه )) هستم !
اسم من رازیانه است . به من بادیان - شمار - شمره - سونف و بسباس هم گفته اند. اعراب مرا معرب کرده رازیانج مى گویند. زادگاه اولیه من ایران و سرتاسر دریاى مدیترانه و حبشه بوده و اکنون در بیشتر نقاط دنیا کاشته مى شوم . برگ من معطر و طعم آن شیرین و مطبوع است . در بین حیوانات مار به خوردن من علاقه زیاد دارد و وقتى مرا مى خورد، چشمهایش براق و درخشان مى شود و روى همین اصل است که مرا در ردیف غذاهاى مخصوص چشم قرار داده اند. ریشه من که در داروسازى مصرف مى شود، ضخیم و دوکى است . این ریشه پیشاب آور است . شیره برگ هاى من پوست بدن را قرمز کرده و تولید تاول مى نماید. بذر من داراى دوازده درصد روغن ، کمى قند - کمى صمغ و چهار تا شش درصد اسانس است و در ماه هاى مهر و آبان مى رسد.

میوه من بادشکن - مقوى - ضد کر - قاعده آور - زیاد کننده ى شیر است و شباهت زیادى به خواص انسیون دارد. براى آنکه گاوها شیر زیادى بدهند معمولا به آنها مقدارى برگ رازیانه مى دهند و یا بذر آنرا داخل علوفه ى آنها مى پاشند. ریشه مرا به صورت دمکرده 20 در هزار و بذر من به صورت دمکرده ده در هزار مصرف مى شود. آب مقطر برگ مرا اعراب مقوى ((باء)) مى دانند پاک کننده ى مجارى سینه - طحال - کلیه و مثانه است و درد آنها را تسکین مى دهد آب مقطر من اگر تازه باشد باز کننده ى ادرار - قاعده آور مخصوصا اگر آنرا با گل گاوزبان بجوشانند - جوشانده بذر من با پر سیاوشان و انجیر جهت سرفه و تنگ نفس و شکستن باد و تسکین درد پهلو و تهیگاه و قولنج تجویز شده ، از قى و اسهال جلوگیرى مى نماید. براى معالجه اسهال مى توانید مرا به همراه زیره میل نمایید.
جوشانده بذر من با عسل جهت تب هاى کهنه و جلوگیرى از قى و التهاب معده مفید است . در کتابهاى قدیم نوشته اند، هر کس از اول نوروز تا اول تیر هر روز یک مثقال از تخم من مخلوط با شکر بخورد، تا آخر سال مریض ‍ نخواهد شد. عصاره ى برگ تازه من جهت التهاب چشم و درمان ورم ملتحمه مفید است ، و براى این کار عده اى ساقه مرا نزدیک آتش نگاه مى دارند و چون در اثر حرارت آب آن خارج شود، آنرا گرفته و در چشم مى چکانند و چنانچه آب ساقه ى مرا گرفته و خشک کرده و در چشم بکشند، نور و جلاى آن را زیاد مى کند. صمغ من در افعال مثل عصاره من است . مقدار خوراک بذر من یک مثقال و مقدار خوراک ریشه ى من دو مثقال مى باشد. انیسون و بادیان خطایى هم نوعى از من بوده و خواص آنها شبیه من است . در برگ - ساقه و ریشه من هورمون هاى گیاهى ، مخصوصا هورمون زنانه زیاد است . به این جهت شهوت زنان را زیاد و از التهاب شهوت مردان مى کاهم و چنانچه شیره مرا به صورت بمالند، ریش را ضعیف کرده و از بین مى برد، و خانم هایى که ریش در آورده اند، معمولا از این دستور استفاده مى نمایند.
براى شستشوى چشم مى توانید از دمکرده بذر من استفاده کنید، تا چشمانى شفاف و قشنگ داشته باشید. جوشانده من سیاه سرفه را نیز درمان مى کند و ضماد بذر من و کمپرس جوشانده ى آن ورم پستان را باز مى کند. به دخترانى که به هنگام عادت ماهانه دچار درد شدید مى شوند توصیه کنید که حتما از جوشانده ى من استفاده کنند تا درد آنها تسکین و عادت آنها منظم شود. به زنان آبستن که مى خواهند نوزادشان چشمان شهلا و قشنگ داشته باشد توصیه کنید که خوردن بذر مرا فراموش ‍ ننمایند.

***گــور پــدر دل مــا، دل تـــــــــو شــاد***

بمن هم گفتن اسفند رازیانه بخور اما بدمزه بود.نخوردم بجاش دارم مدروکسی مخورم.یعنی منم بخورم خوب میشم؟
بعد چندماه تاثیر دارد؟
خدای مهربونم شکرت که همیشه بامن هستی … ممتاسفم ,منوببخش ,متشکرم,دوست دارم
2738
سلام دوستان نتیجه آزمایش سونو من این بود دو فولیکول کمتر از 7 میلی داشتم. مایع آزاد در کلدوساک خلفی لگن مشاهده گردیدکه ممکن است بخاطر midcycle ovulation باشد. ضخامت اندومتر 7 . بچه ها پریودی من منظم حتی گاها یکی دو روز جلو میفته. اما فقط این دفعه آخری 4 روز عقب انداختم. میگم ینی منم که مرتب پریود میشم تنبلی تخمدان دارم؟ میخاسم بدونم اشکال نداره همراه قرص کلومیفن از رازایه و عسل و زیره استفاده کنم؟ و وقتی فولیکول آزاد میشه تا زن تخمک گذاری کنه دیگه فولیکول وجود نداره؟ ینی تو جواب نشون نمیده؟ من تا حالا کسی ندیدم ایقد فولیکولش پایین باشه برا همین خیلی برام عجیب بود. یکی راهنماییم کنه
سلام دوست جونا
من ماه گذشته از روز اول پری روزی دو لیوان عرق رازیانه خوردم .تا روز سیزده.ولی زیر گردنم و بازو هایم پر از جوش شد .شما میدونید علتش چیه؟
به نظرتون این ماه هم بخورم؟(البته من پریهام منظمه و به خاطر اینکه نی نی دار بشم خوردم)
ممنون میشم به سوال هایم جواب بدید.
إلهي و ربي من لي غیرك
رازیانه و عرق رازیانه درست مثل قرصها ی جلوگیری باید مصرف بشه. از روز پنجم پری تا 21 روز بعد قطع بشه تا
نوبت پری بعدی دوباره از روز پنجم.
لا حَوْلَ وَ لاقـُوّةَ إلّا باللّهِ الْعَلِيِّ  العَظيمِ لامَلْجَأَ وَ لامَنجا مِنَ اللّهِ إِلّاٰ إِلَيْهِ.هيچ دگرگوني و نيرويي جز به خداوند والا و بزرگ تحقق نمي يابد و هيچ پناهگاه و جايگاه نجاتي از خدا جز به سوي خدا نيست.
واقعا ایناشو نمیدونم. اطلاعاتم فقط در همین حد بود. شرمنده
لا حَوْلَ وَ لاقـُوّةَ إلّا باللّهِ الْعَلِيِّ  العَظيمِ لامَلْجَأَ وَ لامَنجا مِنَ اللّهِ إِلّاٰ إِلَيْهِ.هيچ دگرگوني و نيرويي جز به خداوند والا و بزرگ تحقق نمي يابد و هيچ پناهگاه و جايگاه نجاتي از خدا جز به سوي خدا نيست.
2706