2726
عنوان

لیست سیسمونی (تعداد،مارک،نظرات)

| مشاهده متن کامل بحث + 139576 بازدید | 203 پست
اذی جون رتبه ها با این ترتیب بود البته براساس تجربه مامانا

1-پمپرز
2- هاگیز
3- مولفیکس
4- جان ب ب
5- مای بیبی پریمون از این جدیدا

که مامان کوچولو به من گفت اگه نخوای زیاد هزینه کنی به جای پمپرز جان ب ب هم عالیه.البته مولفیکس و جان ب ب رو تقریبا توی یه رتبه میدونستن

خواستم کمکی کرده باشم به مامان مهدیار.چون نوشتم اینارو که بخرم ایشالا برا نی نی توی راهم.
***عصر روز سه شنبه بود که نیما نفس کشید و من مادر شدم***

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خواهش میکنم ازی جون

خانما گفتن مولفیکس ترک و ایرانی هردوشم خوبه.

حالا با توجه به صحبتهای دوستان من میخوام برا سیسمونیم 2بسته پمپرز یا همون پریما بگیرم برا نوزادی بعدم سایز دوشو مولفیکس یا هاگیز.

2728
موکت که مامی مهدیار بسته به هزینه ای که می کنی ، ولی کلا انتخابای زیادی نداری ، یا ایرانی باید بگیری که قدر مسلم میشه پالاز !! هم طرح کودک داره ، هم طرح های دیگه که می تونی با رنگ دکورت ست کنی
یا خارجی باید بگیری که میشه موکت آمریکایی ، اونم اگه الان تو این وضعیت گیر بیاد جایی ، قیمتاشم بالای متری 30 تومن میشه

بازم اگه کسی تجربه دیگه ای داره ممنون میشیم به هممون بگه :)
منم قصد دارم اتاق پسرمو موکت کنم اما نرفتم هنوز دنبالش.همرو گذاشتم بعد از سفری که 2هفته دیگه دارم .برم

خریدامو بکنم بعد دیگه اقدام کنم. بیشترم میخوام ببینم چه رنگی بالاخره انتخاب میکنم. راستش شاید ست نکنم زیاد

یعنی فقط میخوام تخت پارک و کریر و رورو ءک بخرم که اینا یه رنگ دیگه .بعد هررنگی که اینا شد

موکتو لوسترو ساعت و این خرده ریزارو اون رنگی کنم. بقیه چیزا که رنگارنگه. به نظرتون چه رنگی خوبه؟؟؟؟

مامان مهدیار

به نظر من موکت دیگه چیزی نیس خیلی وسواس به خرج بدی خارجی و این حرفا .تو ایرانیاشم طرحهای قشنگی

هست.حالا هردوشو ببین هرکدوم خوشت اومد .حساس نشو در این مورد عزیزم.
خیلی متشکرم آزی جون و روشنک جون،

آخه من اصلا نمیدونم بورس موکت تو تهران کجا هست؟
مثلا همین پالاز نمایندگیش کجای تهرانه؟
یا موکت آمریکایی که میگی کجا دارن؟

من به خاطر این میگم موکت که اتاق نی نیم فعلا کوچیکه، 9 متریه، اون تخت و کمد و ویترینیم که احتمالا میخوام بگیرم بزرگه ، تقریبا بیشتر اتاق پر میشه، اگه فرش بندازم اصلا معلوم نمیشه همش میره زیر وسایل دیگه

حالا شنیدم مولوی هم موکت داره، به نظرتون نمایندگی پالاز و اینا اونجا هست؟
مامانیا به نظرتون برای لباس از هر سایز 3 سرویس بگیرم خوبه؟

هر سرویسم یه زیر دکمه، یه مانتو یا بلوز، یه شلوار، یه بادی

چند تا کلاه و شورت عینکی و سرهمی و پیش بند و جوراب هم که جدا میگیرم

آخه بعضی ها میگن از هر سایز 2 سرویس باشه هرکدوم مثلا دوتا شلوار

شما چطوری گرفتین؟
مامان مهدیار ببخشید دخالت میکنم . من خودمم میخوام یکی 3 دست بگیرم فوقش دیگه خیلی خوشم بیاد 4 دست از هرسایزی اینایی که گفتی عالی بود به نظر من.
مامی مهدیار ، عزیزم
دو نفر که نی نی دارن به من گفتن سایز 0تا3 و 3تا6 خیلی زود کوچیک میشه برای نی نی ، چون تو این سن نی نی زود رشد می کنه و زیاد هم لباساش رو کثیف نمی کنه ، مگر اینکه پوشکش پس بده
برای همین اگه 2 دست کامل بگیری ( بلوز آستین کوتاه ، مانتو ، شلوار ، زیردکمه دار آستین کوتاه و شورت عینکی ) فکر کنم کافی باشه ، چون با توجه به اینکه نی نی های ما اردیبهشت میان با این ترکیب هر 1 دست جای 2 دست کار می کنه ...

ولی به من گفتن برای 6 ماه تا 12 ماه ، هم جنس لباس مهمه چون نی نی می تونه غذا بخوره و جا به جا بشه زیاد لباساش کثیف می شه و احتیاج به شستن داره ، هم تعدادش که وقتی اینا رو می شوری بچه لخت نمونه !!!!
این هم که فعلا 2 یا 3 دست می گیریم ، بعد دیدیم کمه دوباره می گیریم دیگه :)

راستی گفتن برای لباس تو خونه ای ها ، ایرانی به آوران و آشور خوبه ، زود از ریخت نمی افته ...
سلـــــــــــــــــــــــــــــام،
بالاخره تحقیقات پوشکی تموم شد و اینم نتیجه اش:

پوشک کامل ( 2 تا 5 کیلو) 3 بسته پمپرز المانی پمپرز ترک یا نوع عربی ، پمپرز از همه مناسب تر است. بعد از یک ماه اول، مارک های دیگر. مولیفکس ، اوی بی بی، بی بی فاین، پنبه ریز، من از اول مای بیبی
راستی یکسری تحقیق کردم درباره پوشک !!! ( هیچوقت فکرشم نمی کردم که پوشک تبدیل بشه به یه موضوع تحقیق :) !!! )
به چند تا نکته دقت کنین: 1. کش دور پا 2 . هر چیزی میگیرید اگر نینی دختره مواظب باشید پودر جاذب نداشته باشه یا اگه داره مثل دونه های ژلاتینی روی پای بچه نباشه که باعث عفونت ادراری میشه
3.درباره پوشک حتما به اینکه کمر یا چسبش کش داشته باشه دقت کنین ، این نکته ای که من میگم به دو دلیله :اول اینکه بچه رحت تره ،دوم اینکه میتونین چسب پوشکو خوب بکشین بعد ببندین..... خیالتونم راحته که به شکم بچه فشار نمیاد 4. به نظر من کتون بودن هم خیلی خوبه تا بچه پاش عرق نکنه.
متوسط بهت بگم که هر هفته 50-6- تا مصرفته هفته های اول. یعنی برای ماه اول حراقل 4 بسته 50 تائی پوشک 2-5 کیلو لازم داری.درضمن تقریبا همه متفق القول می گن پوشک پمپرز از همه پوشکای دیگه بهتره. اما اگه نمی خوای اینقدر هزینه کنی در مراحل بعدی هاگیز و مولیفکس و جان ب ب باز از بقیه بهتره.
رتبه ها با این ترتیب بود البته براساس تجربه مامانا

1-پمپرز
2- هاگیز
3- جان ب ب = مولفیکس
4- مای بیبی پریمون از این جدیدا

که مامان کوچولو به من گفت اگه نخوای زیاد هزینه کنی به جای پمپرز جان ب ب هم عالیه.البته مولفیکس و جان ب ب رو تقریبا توی یه رتبه میدونستن
توی ایرانی ها و بیشتر برای بچه های زیر 3 کیلو *ماما* مارک خوبی هست اما کسی از مای بیبی راضی نبوده تا حالا غیر از پریمیوم
-مای بیبی هم که همه میگن آشغاله
پشمالو جون این پوشک جدید مای بیبی پوشک کامله جنسش کتانه نازکتر شده چسبشم کشدار شده من خوشم اومد
من یه بسته مای بیبی عادی خریدم همونجوری گذاشتم تو کوچه نمیگم بده ولی من اصلا دلم نیومد ببندمش به پای پسرم ولی این جدیداش خیلی خوب شده حیف که هنوز همه سایزش تو بازار نیست برای وقتی که بزرگ شد
-توی پوشک های ایرانی پنبه ریز ار مای بی بی بهتره.
-ولی مای بیبی ٢-٤ کیلوش واقعاااا کوچیکه و اندازه نوزاد
-من برای سیسمونی پمپرز خریدم و خیلی خوب بود ولی دوستاییم که نی نی داشتند گفتند مای بی بی خوبه استفاده کن دو روز بستم و پای نی نی زخم شد. مجبور شدم دیگه نبندم. نی نی ها خیلی زود عادت می کنند. اگه قصد دارید پوشک ایرانی بگیرید از روز اول این کار را بکنید تا نی نی عادت نکنه.

پمپرز:
*پمپرز* هم که خیلی گرونه و با توجه به اینکه بچه در روز بطور متوسط 8 تا پوشک مصرف می کنه اصلا به صرفه نیست
-پمپرز هم لطیفه.هم جذبش خوبه. هم پودر جاذب نداره....یعنی شما صرفه جویی میکنین چون دیرتر پای بچه تعویض میشه.
-پمپرز تقلبی نداره عزیزان فقط تولید کشورای مختلف هستن المانیشو که بعیده بتونین پیدا کنین چون خیلی کمه ،مال ترکیه اشم که روش نوشته پریما ،مال عربستان پشتش عربی نوشته بامبرز ،مال لهستانم که بسته اش سفیده و روش نوشته پریما
-اگرم مشکلی برای هزینه کردن نداری همون پریما رو بخر
-پیشنهادم اینه که 2 تا بسته 50 تایی پمپرز بخری سایز 1 که روش نوشته 2-5 کیلو ....شاید رون بچه شما تپل باشه اونوقت مجبوری بری سراغ سایز 2
-پوشک میل خودته من پمپرز خریدم گرونه اما نوزاد انقدر لطیفه که انگار اون پمپرزام براش ضمخته
-من فقط پمپرز را قبول دارم چون هم نازکه هم پارچه ای است و هم دوامش زیاده تا 12 ساعت بدون هیچ سوختگی،
-برای ماه اول 3 تا بسته پوشک پمپرز 50 تایی سایز 1 فکر میکنم بعد از اون سایز 2 بخرم
در کل 3-4 تا بسته پوشک 2-5 کیلو بخرین ، پسر من 3100 وزنش بود این سایز خوب اندازشه
تاالان 6 بسته پمپرز 3تا6 کیلو استفاده کردم دیروز هم 3 بسته 4تا 9کیلویی گرفتم

هاگیز: پوشک هاگیز هم خیلی خوبه به نظر من از پریما معمولی بهتره. سایز 2 توی بازار هست که با سایز یکش زیاد فرقی نمی کنه. 80 تایی رو از بنی هاشم همین جمعه 17500 گرفتم
-مارک های ترک مثل *اوی بیبی* و *هاگیز* انگار خوبن ، هم روکششون پارچه ای و لطیفه و هم نازکن با جذب بالا ، پای بچه رو هم نمی سوزونن ، کسایی هم که مصرف کردن تا حالا بچشون حساسیتی نداشتن ، قیمتشون هم حدود 17-18 هزار تومن هست برای یک بسته 72 تایی ، میگن تو بهار تا 20 تومن هم می فروشند و تو عمده فروشی ها 16 تومن
-هاگیز خیلی خوبه ولی نوار سبز رنگش به دور پای دختر من رنگ میداد و پوستش تیره شده بود.
-صبا جون من بعد یه ماه که پمپرز گذاشتم رفتم سراغ هاگیز ولی راضی نبودم ازش
جان ب ب:جان ب ب که خریدم روش مهر وزارت بهداشت خورده بود یعنی قاچاق نبود و فوق العاده بود
-من تا حالا از پمپرز .جان ب ب .هاگیز مصرف کردم به ترتیبی که نوشتم از لحاظ کیفیت افت میکنن البته به نظر من هنوز از مولفیکس استفاده نکردم اما این سری پوشکا که تموم شه میرم سراغشون چون 2 بسته خریدم
- جان ب ب از نظر جذبش عالیه من که استفاده کردم اصلا پس نداد عین پمپرزم کیپ تن پسرم بود ولی چسبش کش نمیاد
-چرا جان ب ب نمیخری؟واقعا عالیه من یه بسته 12 تایی خریده بودم وقتی استفاده کردم گفتم کاش از اول جان ب ب میخریدم سایز 2-5 کیلوام داره قیمتشم خیلی به صرفه تر از پمپرزه تعدادشم بیشتر از پمپرزه
-اگرم پمپرز گرونه جان ب ب بخر عالیههههه هم سایزش هم جذبش البته برای نوزاد محبوری تند تند پوشک عوض کنی مخصوصا یه هفته اول ولی من کلا تو یه ماه 150 تا مصرف کردم یعنی 3 بسته
-پیشنهادم اینه که یه بسته جان ب ب بخر قیمتش خیلی به صرفه تر از پمپرزه بعدش برو سراغ مولفیکس
مولفیکس: مولفیکس از نظر من بهتره از ایرانی پریمیوم حیف که سایز ٢ خیلی برای نوزاد بزرگه خیلییییی اره ملیسا جون خیلی بزرگه من یه ماهه اول فقط پمپرز گذاشتم برای پسرم
-مولفیکس بهتر از مای بیبی
-من مولیفکس میخرم راضیم، 4900 تومن سایزی که من میگیرم
-مولفیکس هم به بعضی بچه ها نمی سازه و پاشون قرمز و زخم میشه. برای بعضیا هم خوبه . پای پسر من دون دون شد(با اینکه به بقیه اصلا حساسیت نداشت) اما دیدم کسانی رو که از مولفیکس خیلی راضین
-جاری من هم مولفیکس ایرانو استفاده کرده هم ترکیه تنها تفاوتشون طبق گفته جاریم اینه که مال ترکیه اش نازکتره
-اما مولیفکس هم خوبه هم قیمتش مناسبه، پارچه ای هم هست،

اوی بیبی: مارکایی مثل جویفول و اوی بیبی کش دور پا ندارن و مثل یه کتاب لای پای بچه میمونن. یعنی خیلی گنده و انعطاف ناپذیرن.
حالا اگه نظری دارین بگین، من اینطور نتیجه گرفتم که اول پمپرز (پریما) بعد هاگیز بعد جان ب ب بعد مولفیکس

راستی راجع به فرش و موکت:

میدونین که اول نظرم رو موکت بود چون طرحای جدیدی از فرش بچه خصوصا پسرونه ندیده بودم اما رفتم مولوی، دیدم فرش پاتریس و مشهد و یه چند تا دیگه انقدر طرحای متنوع جدید برای بچه زدن که آدم اصلا دلش نمیاد به موکت نگاه کنه، مشکل دیگمم کوچک بودن قسمت خالی اتاق بود که اونم دیدم سایزای مختلفی هم زدن،
مثلا پاتریس 1 در 1.5 میشد 45000 و 6 متریش میشد 90000، چند تا مدل 100000 تومنی هم داشتن

خلاصه تو مولوی تعداد و تنوع فرش بچه خوب بود ، به نظرم قبل از خریدن فرش یا موکت یه سری هم به اونجا بزنین
2706