2737
2734
عنوان

احتمال لب شکری شدن نی نی دوم

12422 بازدید | 5 پست
سلام بچه اول من وقتی به دنیا اومد لب شکری بود که شکر خدا جراحی شد می خوام بدونم احتمال اینکه بچه دوم من هم لب شکری باشه چقدره ؟ کسی تجربه ای داره ؟ اینم بگم من و شوهرم مشکل ژنتیکی نداریم و من خیلی دوست دارم بعد از اینکه پسرم 4 سالش شد اقدام کنم ولی دو دلم می ترسم اگه کسی تجربه ای داره بگه لطفا مرسی
از دکتر بپرس عزیزم ولی تا اونجایی که من میدونم مصرف اسید فولیک سه ماه قبلاز بارداری خیلی تاثیرداره کهبچه لب شکری نشه یه دکتر توی تلویزیون میگفت
خدایا با هر نفس که می آید و می رود تو را شکر دوست دارم در هر نفس به یاد تو باشم
تنها راه دونستنش اینه که با پزشکت مشورت کنی

اما مامان عسل هم درست میگه

یکی از دلایل مصرف قرص فولیک اسید در قبل از بارداری همین جلوگیری از لب شکریه

خورشید رو از ما گرفتن ، شکر شب ستاره پیداس ،
از نگاه ما یه جرقه ، صدتا فانوس یه رویاست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

من شنیدم سن بالای پدر باعث لب شکری میشه
*****ذهنم آشفته، خواب هایم پریشان، خنده هایم فتوشاپی ، درد و دل هایم با دیوار فیس بوک و وبلاگ ! میزان همدردی ها هم با نظر !!! و تکرار پشت تکرار... *******
2728
استرس مادران باردار می تواند باعث تولد نوزادان لب شکری می شود
ارسال از گروه مقالات گروه: روان‌شناسی سلامت, روان‌شناسی کودک, روان‌شناسی هیجان
تعداد مشاهدات: 4227 تعداد نظرات: 30

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در شرایطی که استرس مادردر دوران بارداری زیاد باشد احتمال تولد نوزادانی با اختلال شکاف لب و شکاف کام که به اصطلاح لب شکری گفته می شود افزایش می یابد.
دکتر خرسندی در این خصوص در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت : ضایعات مادرزادی سر و صورت به صورت شکاف کام و شکاف لب که با عنوان لب شکری نیز شناخته شده است در نوزادان مادرانی که در شرایط استرس زا هستند بیشتر دیده می شود.
وی بااشاره به اینکه این اختلال علل مختلفی دارد گفت : عوامل ایجاد اختلال شکاف کام و شکاف لب هم می تواند ارثی و ژنتیکی باشد و هم می تواند تحت تاثیر عوامل محیطی ایجاد شود.

عضو تیم شکاف کام و لب استان اصفهان گفت: سن بالای پدر،یکی از علل بدنیا آمدن نوزادان با شکاف کام و لب (لب شکری) می‌باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران بااشاره به اینکه شکاف کام در دختران و شکاف لب بیشتر در پسران دیده می شود گفت : یکی از مشکلاتی که وجود دارد مسایل روحی و روانی است که متعاقب تولد یک نوزاد با این مشکل در خانواده و در اعضای فامیل ایجاد می شود.
وی گفت : مساله ظاهر و زیبایی این افراد طی جراحی های مختلفی قابل جبران است جراحی هایی که به منظور ترمیم زیبایی در این افراد صورت می گیرد در آنهایی که هم دچار شکاف کام و هم دارای شکاف لب هستند از پیچیدگی بیشتری برخوردار است .
دکتر خرسندی تصریح کرد : یکی از مشکلات این بیماران مشکلات در گوش و شنوایی آنها است به این صورت که بیشتر افراد دچار شکاف لب و کام دچار التهاب گوش میانی می شوند به دنبال کاهش شنوایی کودکان دچار افت تحصیلی نیز خواهند شد.
به گفته این متخصص درمان مشکل شکاف کام و شکاف لب یک کار گروهی است که در آن متخصصین گوش و حلق و بینی جراحان فک و صورت شنوایی سنجان ارتودنسی و روانشناسان نقش دارند.
دکتر خرسندی تصریح کرد : در زمان جنگ به علت شرایط استرس زای جنگ تعداد این بیماران بیشتر بود.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران یادآور شد : هر اندازه جامعه استرس کمتری داشته باشد فرد آرامش بیشتری دارد و متعاقب آن بسیاری از مشکلات و ناراحتی های موجود نیز ایجاد نخواهند شد.
وی در پایان به زنان توصیه کرد : هر چند استرس را به طور کامل نمی توان از بین برد اما زنان در دوران بارداری بهتر است استرس کمتری به خود وارد کنند و از مصرف داروها به صورت خودسر خودداری کنند.
این متخصص در ادامه تاکید کرد : چنانچه سابقه فامیلی ابتلا به عارضه شکاف لب و شکاف کام در خانواده وجود دارد حتما قبل از بارداری مشاوره ژنتیکی باید انجام شود.

کد مقاله:006-003

منابع: روزنامه جمهوری اسلامی 21-9-1387

برنامه به خانه بر می کردیم مورخ 3-12-1387

گردآوری :امیرعلی منصوری

در صورتی که سئوالات روان شناختی داشتید می توانید به این آدرس ایمیل بزنید

a_mansouri@psychoalachigh.com

*****ذهنم آشفته، خواب هایم پریشان، خنده هایم فتوشاپی ، درد و دل هایم با دیوار فیس بوک و وبلاگ ! میزان همدردی ها هم با نظر !!! و تکرار پشت تکرار... *******
علت لب شکری شدن نوزادان !!!

آیا می دانید اگر هنگامی که باردار هستید این عمل را انجام دهید باعث می شود که نوزادی لب شکری به دنیا بیاورید؟

لب شکری شدن نوزادان نتیجه ی سیگاری بودن مادران است.

یکی از پزشکان با بیان اینکه سیگار نه تنها سلامت عمومی بدن بلکه حتی سلامت دهان و دندان را به مخاطره می‌اندازد، گفت: استعمال سیگار، سلامت افراد سالم را تهدید و بیماری افراد مبتلا را تشدید می‌کند. همچنین سیگار در ابعاد دیگری به اقتصاد سلامت فرد، اقتصاد جامعه و سلامت جامعه آسیب وارد می‌کند.

ایشان با بیان اینکه امروزه در دنیا ثابت شده که مطب‌های دندانپزشکی محلی مناسب برای توجیه و مشاوره بیماران دندانپزشکی برای ترک استعمال دخانیات است، گفت: طی دو سال متوالی کارگاه‌هایی در این زمینه داشته‌ایم.

وی با اشاره به این که دراین سمینار، دندانپزشکان برای ارایه مشاوره به مراجعان برای ترک سیگار آموزش می‌بینند، گفت: دو بخش نیکوتین و سموم دود سیگار برای سلامت مضر است و اثر سموم دود سیگار درازمدت است.

دبیرعلمی سومین سمینار ملاحظات دندانپزشکی در بیماران خاص نوپدید و بازپدید با اشاره به پروسه طبیعی بودن سلول سازی روزانه، گفت:

براساس دستورالعمل ژن‌ها چهار اسید آمینه متوالی در کنار هم قرار می‌گیرند. با تغییر توالی هر یک از اسیدآمینه‌ها بر اثر دود سیگار، موتاسیون رخ می‌دهد که می‌تواند در نسل‌ اول و یا نسل‌های بعدی تظاهر کند.

این پزشک، بروز عارضه لب شکری در نوزادان را از عوارض استعمال دخانیات مادران در دوران بارداری برشمرد و افزود: جنین مادران سیگاری هم سیگار می‌کشند و تاکنون 20 هزار فرد مبتلا به لب شکری در کشور وجود دارد که ترمیم آن هزینه‌های فراوانی را در پی دارد.