2737
2739

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

مثل اینکه با چیزی حالت پمپ مایعی میفرستن تو روده ها که مدفوع شسته شه و همش بیاد بیرون.ولی همه جا نمیکنن. من دوستم سزارینی بود 7-8 سال پیش اینکارو کردن بیمارستانش ولی من دوسال پیش پاسارگاد بودم نکردن.
به سلامتی سرنوشت که نمیشه اونو از سر نوشت...
2728
تنقیه یا اماله به فرو کردن آب یا هر مایع دیگر به داخل روده بزرگ جهت پاک کردن روده از پلیدی و غایط دیرمانده وفسادانگیز گفته می‌شود.[۱]

معمولا این کار را برای درمان برخی از بیماری‌ها به کار میبرند.[۲][۳] امروزه کاربرد این روش بسیار کمتر از گذشته است و گاه برای درمان بیماریهای گوارشی مانند یبوست شدید یا ولولوس استفاده میشود.

برخی فقهای شیعه اماله را در هنگام روزه حرام و برخی نیز مبطل روزه می‌دانند. شهید اول اماله با مایعات را باطل‌کنندهٔ روزه اعلام کرده ولی محقق حلی و شهید ثانی نظر قوی‌تر را حرام بودن اماله با مایعات می‌دانند ولی معتقدند که روزه را باطل نمی‌کند.[۴][۵]

خدایا.. که دیده ای تو مرا و خریده ای تو مرا 

من سال پیش طبیعی زایمان کردم انجام دادن هیچ ترس یا ناراحتی نداره عزیز
من از ترس تنقیه سه روز قبل از زایمان به محض شروع اولین دردم که تا زایمان سه روز کشید چیزی نخوردم ولی شما اینکارو نکن و چیزهای مقوی بخور تا برای زایمان جون داشته باشی
ماهیچه کباب یا جوجه و کلا گوشت از همه چیز بهتره چون سیر نگهت می داره و انرزی بهت میده و ضمنا حجم بالایی نداره
اللهم عجل لولیک الفرج
2738
منم دو سال پیش واسه زایمان طبیعی تنقیه شدم

قبل از اینکه درد های اصلی شروع بشه یه خانوم بهیار خوش وجود میاد بهت میگه که رو پهلو دراز بکش و با یه دستت یه طرف باسنتو بگیر بالا بعد از اینکه شما باهاش همکاری کردی یه شلنگ خیلی نازک که اصلا هیچی متوجه نمیشی رو وارد مقعدت میکنه و مایعی رو داخل روده بزرگت پمپاژ میکنه

بعد همون خانوم مهربونه بهت میگه دخترم حالا برو بشین رو توالت فرنگی و تا اونجایی که میتونی روده هاتو تخلیه کن

همییییین !!!

بعد دیگه در حین زایمان چیزی دفع نمیکنی تا باعث عفونت بشه

خیلی هم کار راحت و تمیزیه و آدم خیالش راحت تره این جوری

( ببخشید خیلی واضح توضیح دادم/ معمولا به جواب های بچه ها ی اینجا خیلی واضح توضیح میدم که نقطه مبهمی نمونه)

زایمان راحتی رو برات آرزو میکنم و بهت تبریک میگم برای درست ترین اتنخابت

قدم نورسیده پیشاپیش مبارک