2733
2739
عنوان

برا مهمونی شام چی درست کنم؟

111552 بازدید | 26 پست
سلام مامانا
مامان جاریم داره میاد خونمون برا شام. دلم می خواد خودم غذا درست کنم. بنظر شما چی درست کنم که هم تو این وقت کم بتونم از پسش بر بیام و هم خوشمزه بشه؟

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
به نظرم ته چین رو تو غذاها بزار
میتونی الان آمادش کنی و بزاری تو یخچال و شب دو ساعت قبل غذا بزاری بپزه
من اینجوری درست میکنم، مرغ رو با ادویه و پیاز میزارم آبپز بشه
بعد که پخت و سرد شد خوردش میکنم
برنج رو هم آبکش میکنم و با ماست و تخم مرغ و زعفرون و اودویه و مرغ مخلوط میکنم
من تو یه مایتابه گود میریزم که برگردوندنش هم راحت باشه
روش رو هم خلال پسته و زرشک فراوون بریز و بزار تو یخچال و برو سراغ بقیه کارهات
قبل از آومدن مهمونها بزار رو حرارت کم و دم کن بزار، یه ساعته میپزه
جلو مهمونها هم لازم نیست هی بری به عذا سر بزنی
به نظر من یک چلوی ساده بذار که با زرشک و زعفران تزیین کن و یک باقالی پلو بعد خورش مرغ بذار که با هر دو نوع برنج قبل سرو هست و یک کوکو سبزی هم درست کن البته بصورت مجلسی یعنی اینکه توش از زرشک و مفز گرد فراوان استفاده کنی و میریزی توی تابه و بعد برش میزنی قطرشم نیاید کم باشه یک ماهی شکم پر هم بذار یا یک خوراک میگو . دیگه سالاد و ماست و دسر هم خوب تزیین کن

راه دوم جوجه کباب هست با خورش فسنجون این مجلسی تره با یک سالا فصل و دسر هم میتونی کرم کارامل بذاری که وقتتو نگیره
من کلا برای مهمونی غذاهایی رو میپسندم که وقت آدم رو نگیره و همش تو آشپزخونه نباشم
میتونه کش بادمجونت رو هم از همین الان درست کنی یا سالاد ماکارونی
کباب هم غذای بسیار راحتیه برای آمادهسازی ولی موقع اومدن مهمونها خودت یا همسرت درگیر منقل روشن کردن و این حرفا میشید
البته اگه مهمون خودمونیه که مشکلی نیست
2738
به نظر من کباب خیلی سخته واقعا همسرت خسته میشه و باید مهمونها را تنها بذارید و.... سالاد ماکارونی را هم دوست ندارم به نظرم این سالاد برای مهمونیهایی مثل تولد خوبه ببخشید دوستای گلم من فقط نظرم را گفتم
مامان سرمه جان الان تو اشپزخونه هستی و حسابی مشغول فکر کنم تصمیمتو گرفتی بعد که مهمونیت تمام شد بیا بگو چکار کردی امیدوارم همیشه به سرت به مهمونی دادنو مهمونی رفتن گرم باشه شاد و خوش باشی
الان که فصل سرماست ترشی و زیتون و برانی بیشتر از سالاد میچسبه...

چون وقتت کمه برو ماست و کرفس و ماست و اسفناج رو آماده بگیر... ماست و بادمجون هم راستی هست....

یه ظرف اردرو درست کن.... از زیتون و برانی ها و ترشی
2706