2737
2734
عنوان

تجربیات استفاده از لوازم سیسمونی

| مشاهده متن کامل بحث + 1278007 بازدید | 12994 پست
فامیل دور جان شما لطف داری گلم! من از وقتی نینی به دنیا اومد فقط موقع شیردهی بغلش میکردم و غیر این همش تو جاش خوابیده بود اینم بگم که نینی خیلی خیلی مخصوصا یه سال اول به محبت نیاز داره و باید به نیازهاش در اسرع وقت پاشخگو باشیم! وقتی همه نیازهاش برطرف شه و مشکلی نداشته باشه خودش میخوابه مگه اینکه ما عادتش بدیم به جور دیگه ای منم همینکارو میکردم شیر میدادم و بعدشم آروغشو میگرفتم(از سه ماهگی دیگه خودشون آروغ میزنن و لازم نیست مار آروغ بگیریم بعد شیردادن) اوایل چون هم فک نینی ضعیفه هم شما ناشی هستین و هم نینی خوب مکیدن رو بلد نیست واسه سیر شدنش حدودا 15 تا 20 مین زمان لازمه و فاصله بین شیردهی تا 40 روزگی حدودا هر 2 تا سه ساعت باید باشه! این تایم ها اجازه میده که موقع شیردهی نینی رو از لحاظ محبت هم تامین کنیم! پس دیگه لازم نیست غیر این ساعت ها به این منظور بغلش کنیم یه چیز دیگه هم اینه که نینی ها کلا بغل رو دوست ندارن چون بدنشون ضعیفه و دردشون میگیره تا وقتی که نینی مکیدن رو خوب یاد نگرفته و شیرتون خوب راه نیوفتاده بهش پستونک و شیشه ندین! من از 7 روزگی شیشه دادم و از 15 روزگی هم پستونک! البته شیشه رو هم میخواستم بعد 10 روز بهش بدم ولی واسه زردیش یه روز مجبور شدیم به توصیه دکترش شیرخشک بدیم بماند که کلا هر چی میخورد برمیگردوند....شیرخشک منظورمه! پستونک هم خیلی راحت گرفت و خوشحالم چون هم خودم هم اون راحت شدیم همیشه اینکه نینی بخواد یه چی بمکه نشونه گشنگیش نیست مکیدن بهشون احساس آرامش میده یه نینی اینکارو با انگشتاش میکنه یه نینی با میمی مامانش خوب ما هم که پستونک نیستیم! پسر من مواقعی که شیر بخواد محاله پستونک قبول کنه و وقتی خوابش بیاد و سیر باشه محاله میمی بپذیره بنظرم واسه نینی هایی که شیر مارد هم میخورن لازمه که به شیشه شیر عم عادت کنن بالاخره یه وقتایی شرایطی پیش میاد که نشه از میمی بهشون شیر داد همه بچه ها هم به پستونک نیازی ندارن و خیلی هاشونم نمیگیرن اگه بنظرتون لازم داره پستونک میتونید با قطره یا شیر گولشون بنزید از 15 روزگی نی نی ها باید قطره آ+د یا مولتی ویتامین بخورن یه قطره رو که دادین خورد بعدش پستونک رو بزارید دهنش یا وقتی شیر خورد و دیگه میدونید سیر شده و داره بعنوان پستونک از میمی استفاده میکنه بعدش پستونک رو بزارید دهنش!
اما در مورد خوابودن همونجور که گفتم وقتی شیر میخورد و آروغشو میگرفتم میزاشتمش تو جاش! از همون اول سعی کردم شب و روز رو واسش مشخص کنم این مهمترین نکته ست واسه تنظیم خوابشون که شب خوب خوابن و روز هم مدل روز نه که روز بخوابه و شب بیدار حالا چجوری؟ شبا تاریک و نور کم آباژور یا چراغ خواب آروم و ساکت با یه پارچه اروم قنداقش میکردم(نینی ها اوایل کنترل دستاشون رو ندارن و با تکون دست و پاهاشون از خواب هی میپرن) دستاشو کنار بدنش میزاشتم و پاهاشم صاف میکردم نه کاملا خیلی اروم و ملایم بعد قنداقش میکردم! وقتی واسه شیر دادن بیدار میشد و ... تو شب اصلا باهاش حرف نمیزدم تو همون نور کم و .... اما روز دقیقا برعکس! قنداق نمیکردم.... لزومی نداره اتاق تاریک باشه اما،اما نباید هم نور شدید تو چشمش بزنه! صدای بلند هم نه اما نه سکوت مطلق من همیشه تی وی رو روشن میزارم با صدای متوسط یا آهنگی چیزی که تو طول روز بتونم به کارام برسم و با یه صدا نخواد بیدار شه یادتون نره همون قدر که تغذیه واسه رشد نینی مهمه خواب هم مهمه! پس شرایط رو جوری فراهم کنید تا بتونن به خواب عمیق و آروم برن!

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

این روال ادامه داشت تا 40 روزگی بعدش دیگه فقط دستاشو میبستم مدل قنداق پاهاش آزاد بود! تا دستاشو میگرفتم خوابش میبرد اگه دستاش باز میموند درگیر میشد و با چشمای بسته هی با دستاش ور میرفت! این روال هم تا 3 ماهگی بود و بعدش هم کنترل دستاش بهتر شد و هم زورش که دیگه پتو یا قنداق رو باز میکرد از اون به بعد دیگه با عروسکش میخوابه قبلا هم خونده بودم از سه ماهگی عادت خواب نینی ها شکل میگیره و اکثرا به یه چیز خاصی عادت میکنن واسه خوابیدن یی رو پا یکی با گوشاش بازی میکنه یکی با گوشای مامانش(پسرعموی خودم اینجوری بود ههههه) یکی با روسری یکی با.... و منم ترجیح دادم چیزی باشه که هم خودش راحت باشه همیشه واسه خواب و قابل دسترس باشه همیشه و.... عروسک کوچیک قابل شستشو بدون پرز و قطعات کوچیک پایینشم یه دندونی داره که واسه الانش که همش لثه هاش میخاره عالیه جغجغه هم داره توش! پس یه گزینه منسابه البته من دو تا عروسک به این منظور براش در نظر گرفتم که اگه یکیش نبود بیچاره نشیم!
2728
در مورد کتاب هم من اینارو خوندم! ریحانه بهشتی همه مادران سالم می مانند،اگر... مجموعه سه جلدی نسیم مهر نوشته حسین دهنوی......(تربیت کودک) من بیشتر تو نت و تجربیات مادرا رو خوندم
کویر جون خواهش میکنم عزیزم من واسه پسرم شامپو ماستلا گرفتم با کرم پیشگیری از سوختگی رو که راضیم البته خداروشکر تا حالا کرم پیشگیری استفاده نکردم اما شامپوش خوبه خوب کف میکنه راحت شسته میشه چشمو نمیسوزونه به صرفه است و بوی خوبی هم میده فعلا تو خرید لوازم بهداشتی عجله نکن از هر کدوم یکی بگیری کافیه شامپو سر و بدن(ماستلا2*1 داره هم واسه سر هم بدن) کرم پیشگیری از سوختگی و کرم سوختگی(من کالاندولا گرفتم اینم تا حالا استفاده نکردم ولی طبق تعریف بقیه خریدمش ایرانیه و ارزونم هست،ولی در مورد سودوکرم هم خیلی تعریف شنیدم) روغن بچه(واسه ماساژ بدن نینی قبل حموم خوبه میتونی بجاش از روغن زیتون یا روغن بادوم شیرین هم استفاده کنی) لوسیون بدن(واسه بعد حموم و مرطوب و نرم کردن پوست بدن نینی) صابون گلیسیرینه واسه بعد 3-4 ماهگی که نینی همش دستاشو میخوره(صابون معمولی پوستشون رو خشک میکنه) صابون رختشویی فیروز واسه شستن لباس نینی با دست پودر صابون روکسی که هم دستیه هم میشه تو ماشین و مینی واشر ازش استفاده کرد کرم دست و صورت نینی هم اگه پوستش خشک باشه اینو میتونی بعد تولد اگه لازم بود به توصیه دکترش بخری من سی گل استفاده کردم راضی بودم
2738
تو مارک های ایرانی فیروز میگن خوبه ایروکس خودم شامپو ضدشوره اطفالشو واسه پسرم به تجویز دکترش واسه پوسته های سرش(اصطلاحا میگن خاموشک)استفاده کردم راضی بودم و عالی بود! فولیکا هم شنیدم خوبه! تو خارجی ها:ماستلا-مادرکر-جانسون-بیبی کوکول-فارلین-سبامد و....
فامیل دور جان یه چیز دیگه هم که باید بگم در مورد خوابیدن وقتی نینی 4-5 ماهه میشه دیگه شیطنت هاش خیلی اجازه نمیده خودش بتونه مثل قبل راحت و بی دردسر بگیره بخوابه باید یه کمی بهش کمک کنی مثلا من یه کمی پیشش میشینم یا گهوارشو تکون میدم یا آویز تختشو واسش کوک میکنم و.... الان دیگه به پهلو میشه و عروسکشو بغل میکنه و میخوابه و گاهی هم پیش میاد نینی ها بدقبلی میکنن و لجباز میشن که در این موارد هر چی اونا بگن همونه
سیده فائزه جون من توضیح دادم عزیزم این کارا خیلی به تنظیم خوابش کمک میکنه ولی از دو ماخگی به بعد منظم تر میشن شبا یه ساعت مشخص مثلا 9 یا 10(دیرتر از این نباشه واسه نینی خوب نیست) ببرش تو اتاقش یا جایی که قراره بخوابه تو نور کم شیرشو بدم جاشم عوض کن و کم کم به سمت خواب هدایتش کن از یه ساعت قبلشم باهاش بازی های هیجانی و .. نکنید سعی کنید حسابی خسته بشه تا اون ساعت راحت بخوابه
هستی کوچولو جون خواهش میکنم 3-6 ماه میشه سایز 2 6-9 میشه سایز 3 سایز 0 رو بهش نیوبرن هم میگن کوچیکتر از سایز 0 میشه 00 و 00 که بهش ایرلی بیبی یا تاینی میگن که واسه نینی های خیلی کوشولو زیر 3 کیلو
کویر جون منم تعریف کالسکه کویینی رو خیلی شنیدم اره عزیزم گرون میشه کریر مکسی کوزی فقط 700 تا 900 تومن میشه ولی خوب جنس خوبی داره و راحته و ایمن بستگی به میزان استفاده و بودجت داره مارکای دیگه هم هستن با قیمت مناسبتر
2706