موضوع: تجربيات استفاده از لوازم سيسموني + اظهار نظر

صفحه 99 از 417 اول قبلی  94   95   96   97   98   99   100   101   102   103   104  بعدی آخر
" مرواريد(مامان پرهام) " پست ها : 280عضویت:1389/11/23
1391/2/31 - 10:33 صبح
قربونت برم مليحه جونم ، خيلي مهربوني ، دست گلت درد نكنه كه زود عكسشو گذاشتي. حتما با تايس تماس ميگيرم.
نيني ناز پست ها : 844عضویت:1390/3/8
1391/2/31 - 12:25 عصر
سلام به همه ماماناي گل.
چشمام در اومد ولي از اول تمام پستها رو خوندم. ممنون از همه كه تجربياتشون رو ميگن. ولي كاش هر كي تازه ميومد از اول ميخوند كه اينقدر حرفهاي تكراري نباشه، اينجوري خوندنش هم راحت تره.

من نتايجي كه گرفتم رو اينجا ميارم، يه جورايي خلاصه اين 98 صفحه:

من يه صندلي ماشين سه حالته ميگيرم كه نيني رو از نوزادي بذارم توش. و يك گهواره كه روش مثل ساك حمل باشه و جدا بشه. اونوقت اين ساك رو وقتي خونه كسي برم ميبرم كه نيني رو زمين نمونه. چنين گهواره اي باقيمت مناسب حدود 100 تومن مارك baby co داره كه تنظيم ا رتفاع هم داره. صندلي ماشين هم مارك كانگورو و گود بي بي سه حالته دارن. بقيه رو نميدونم چون من هنوز خريد نرفتم و تمام اطلاعاتم از همين جا است.

يك كالسكه عصايي هم ميگيرم كه رو به مادر هم بشه. مارك كانگورو چنين چيزي رو داره.
صندلي غذا هم حتما ميگيرم. با چيكو هم كه مليحه جون گفتن كاملا موافقم چون خواهرزاده ام هم داشت البته 6 سال پيش و يه سيني بيشتر نداشت ولي حرف نداره. شايد هم همونو از خواهرم بگيرم. ولي از طرفي هم خواهرم ميگه اون باشه خونه مامان اينا كه هر وقت ميرم اونجا ازش استفاده كنم. آخه من شمال زندگي ميكنم و هر وقت بيام تهران مسلما چند روزي هستم

ساك وسايل هم كه ماركش مهم نيست فقط بايد جون دار و جادار باشه. هر چي هم زيپ و جيب بيشتر داشته باشه بهتر.
فقط در مورد روروك شك دارم خواهرم ميگه خوبه ولي من ميترسم. ميگم اگه لازم شد مال خواهرزاده ام رو بگيرم. فقط جلوش يه قورباغه بود كه كنده شده، جيگر خاله از بس دوستش داشت وقتي ديگه سوار روروك نميشد قورباغه رو كند كه جدا باهاش بازي كنه!!!

كلا در مورد ماركهاي كالسكه و اينا ماركهاي ماكسي كوزي، گراكو، مك لارن، كاپلا، گودبيبي، مامالاو ماركهاي خوب تا متوسط هستند كه كاپلا يكي از پر فروش ترينها با قيمت مناسب هست.

راكر يا ني ني لاي لاي هم چيز خوبيه. بخصوص برا بچه هايي كه رفلاكس دارند چون براحتي سطحش شيب دار ميشه و با حركت جلو به عقب نيني راحت ميخوابه. اما من نميخواهم بيشتر هزينه كنم.

براي تشك تخت نيني ها اگه محافظ تشك بگيريد خيلي خوبه چون خشك كردن اون تشك كار سختيه. البته پولتونو برا ايرانيش هدر ندهيد چون ضد آب نيست. حتما خارجي بگيريد. بعضيها ميگفتن كجا دارن، خواهر من كه از يه مغازه كالاي خواب نزديك لايكوي پاسداران گرفته بود.

اما لوازم خرده ريز:
1-پتو اسپانيايي كه همون كار قنداق فرنگي رو ميكنه و هر دو تاش لازم نيست. قنداق فرنگي first years خوبه.
2-پتو دور پيچ كه نميدونم جنسش چيه. به هر حال يه پتويي كه زيادي هم گرم نباشه بخصوص برا نينيهايي كه فصل گرم ميان.

3-يك تشك كوچولو يا لحاف كوچيكي كه دولا كنيد برا بغل كردن نيني بخصوص اوايل كه خيلي كوچيكه. همين تشك ميتونه كار تشك سفري داخل ساك رو هم بكنه.
4- يك سري لحاف و تشك دم دستي كه ميتونيد توي گهواره يا روي زمين ازش استفاده كنيد. لايكو داره.
5-سرويس لحاف روي تخت كه حتما دور تختي هم داشته باشه وگرنه مجبور ميشيد برا محافظت از سر نيني چند تا بالش بذاريد كه هم جاي نيني رو تنگ ميكنه هم خطر خفگي داره مگه اينكه تخت نوزاديتون فقط دكور باشه.
6-پتوي بچه كه گلبافت هم داره اما اگه دوست داريد فقط مارك خريد كنيد مادركر هم داره.

7- تشك تخت كه البته لازم به گفتن نبود!
8- پشه بند تخت. كه يه حلقه است كه تور پشه بند روش ميفته، يا از سقف آويزان ميشه يا به يك پايه وصله كه ميذاريد كنار تخت.
9- پشه بند سفري كه حالا قرطي شده و موزيكال هم داره! كه راحت جمع بشه و بتونيد با خودتون همه جا ببريد.
10- آويز بالاي تخت كه اگه پول داريد كه باطري دارشو بخريد اگه نه كه كوكي هم كفايت ميكنه. البته حواستون باشه همون كوكي ها هم بعضيها باطري ميخوره كه براچراغشه، اشتباه نكنيد.

11- ست حوله. برا حمام نيني حوله هايي كه يه گوشه شون مثلثيه شبيه كلاه خوبه. كه معمولا در ست ها هست.
12-حوله رودوشي البته اگه الان تو ايران باشه، زمان خواهرزاده من كه نبود و براش از آمريكا آورده بودند. ولي خيلي خوبه، وقتي نيني رو بغل ميكنيد بخصوص موقع آروغ گرفتن لباستون كثيف نميشه. همچنين وقتي ديگران نينيتونو بغل ميكنند ميتونيد به اين بهانه كه لباستون كثيف ميشه بندازيد رو شونه شون كه نيني لباس كثيف اونارو نخوره! اين حوله در قسمت گردن يه گودي داره كه باعث ميشه راحت روي شونه ثابت بشه و نيفته.
13- يك بسته كهنه يا خشك كن كه ماركدارش هم هست مثل مادركر ولي اين واقعا يه خرج اضافه است. حتي ميتونيد متري هم بگيريد و خودتون به هر اندازه اي كه ميخواين ببريد و دورشو بدوزيد.

14- پيش بند حوله اي كه پشتش نايلوني باشه كه بهتره دكمه اي يا چسبي باشه. بنديها رو بچه اگه بكشه گردنش زخم ميشه.
15- پيش بند لاستيكي كه پايينش يه لبه برگردان داشته باشه برا قطره آهن. اگه لبه نداشته باشه مايعات از روش ميريزه. يا پيش بند يكبار مصرف.
16- كيسه آب گرم كوچك كه زمستانها جاي خواب نيني رو اول گرم كنيد.
17- پد خنك كننده برا وقتي تب دارن.

مورد 16 و 17 دو منظوره اش هم هست شبيه آتروپاتهاي زمان ما. كه همه اينهارو از داروخانه ميتونيد تهيه كنيد.

18- وان حمام. كه به نظر من يا بايد يه چيز خوب مثل first years باشه كه از نوزادي بشه استفاده كرد. برا اولا توري داره و برا بعدش اسفنج يا لغزه گير. اگه يه وان ساده بگيريد بايد برا داخلش يه اسفنج هم بگيريد پس يادتون باشه قيمت اسفنج رو هم به وان اضافه كنيد. وگرنه با يه لگن پلاستيكي هم ميتونيد همون كارو بكنيد.
اگه وان خودش يك كاسه يا ليوان برا آب ريختن روي نيني داشت كه هيچ اگه نه يك چنين چيزي تهيه كنيد.
19- اسباب بازي مخصوص حمام.
20- اسفنج نرم و ضد حساسيت يا ليف حوله اي.
21- شامپو (شامپو فوم كفش راحت تر از رو سر نيني شسته ميشه) ، صابون ( شامپو بدن ملايم تره و بهتره)، پودر مايع (يا همون تالك مايع)، روغن و لوسيون بدن. ماركهاي مادركر، جانسون كه ميگن اصلش ديگه نيست، موستلا، دستين و سبامد.
البته اگه دنبال مارك نيستيد به خدا فيروز خودمون هم عاليه. خواهرزاده من مادر كر ميزد يه سري حساسيتهاي پوستي داشت كه دكتر گفت فقط فيروز. وازلين فيروز هم به جاي روغن برا پيشگيري از سوختگي خوبه. پماد كالاندولا هم براسوختگي جاي پوشك خوبه.
فقط دقت كنيد كه حداقل تا يك سالگي نيني تاريخ داشته باشه.

22- براي شستن لباس نيني از ني ني شوما (اگه گير بياد)، پودر صابون فيروز (كه لباسها يه كم بو ميگيره) ،پودرهاي نيني خارجي مثل آريل، يا مايع شستشوي دالين استفاده كنيد.
23- ميني واشر كه به نظر من اصلا لازم نيست. چون اولا كه لباسها زود كوچك ميشن و كم ميخريم، بايد يه دونه يه دونه بشوريم كه مجبوريم با دست بشوريم. البته من كه از با دست لباس شستن متنفرم فكر نميكنم شستن لباس نيني كار سختي باشه، اولا زياد كثيف نيست دوما خيلي كوچيكه. بعدش هم از ماشين خودمون ميتونيم استفاده كنيم. من كه ترجيح ميدم ماشين خودم رو با بار كم روشن كنم تا اينكه هر دفعه بخواهم ميني واشر رو بيارم دم حمام و روشن كنم. مگر اينكه شما جايي داشته باشيد كه بتونيد به طور دايم ميني واشر رو وصل كنيد و همون جا استفاده كنيد. در اين صورت هم دو قلو بگيريد كه خشك كن هم داشته باشه وگرنه مطمين باشيد خيلي زود از استفاده اش منصرف ميشيد. ماركهاي پاكشوما، بوش و آ ا گ اتواتيك ( دوقلو ) دارن.

24-پوشك كامل. كه بطور مفصل تو اين تاپيك راجع بهش بحث شد. بهترينش پمپرزه كه گرونه. من بقيه ماركهاي خارجي رو يادم نيست كه به ترتيب اولويت بنويسم. چون من ميخوام ايراني مصرف كنم كه بهترينش مولفيكس هست. البته ماما هم گفتن كتانيه فقط چسبش كش نداره، مرسي هم خوبه.
نكته مهم در مورد پوشك اينه كه از الان زياد نخريد يه بسته كافيه حتي اگه پمپرز ميگيريد. همين جا مادري بود كه ميگفت بچه اش به پمپرز حساسيت داده. نيني ها همه يه جور نيستن. ولي اگه يه پوشك خيلي خوب مثل پمپرز ببنديد ديگه نميتونيد يه معموليشو استفاده كنيد چون نيني عادت ميكنه. خواهر من يه مدت فقط شبها كه مدت طولاني تر ميشد پمپرز ميبست ولي كم كم بچه اش به پوشكي كه مدتها بسته بود حساس شد.

25 زير انداز تعويض. 2تا. يكي برا داخل ساك و يكي برا تو خونه.
26- تشك تعويض يكبار مصرف. كه اگه از اين مورد استفاده ميكنيد ميتونيد زيرانداز تعويض فقط يكي تو خونه داشته باشيد.
27- دستمال مرطوب يك بسته رولي برا تو خونه و بسته كوچك برا تو ساك. ماركهاي پمپرز، جانسون، فارماسي، و پنبه ريز و لوسين ايراني.

27- شانه و برس
28-ناخن گير و قيچي
29- ست پزشك شامل پوآر(ناك خوبه)، شيشه داروخوري، سرنگ دارو خوري، قطره چكان، تب سنج
مارك چيكو خوبه، ولي بعضي از اينارو ميتونيد از داروخانه يا لوازم پزشكي هم تهيه كنيد. و مثلا شيشه داروخوري را تك بخريد.
30- گوش پاك كن. دقت كنيد كه گوش پاك كن مخصوص بجه ها محافظ داره و از يه حدي بيشتر توي گوش نميره. فقط در حد خشك كردن لاله گوش.

31- الكل يا پد الكلي براي ضدعفوني كردن ناف نيني
32- پنبه غير رنگي.
33-دنداني رنگي نباشد، جاي سفت نداشته باشه و قابليت گذاشتن در فريزر يا يخجال داشته باشه.
34- مسواك انگشتي يا ست كامل مسواك ، مسواك انگشتي و لثه شور. (واجب نيست، به جاي مسواك انگشتي ميتونيد با يك گاز استريل مرطوب دندان نيني رو تميز كنيد.)

35-شيشه شير ماركهاي ناك، چيكو، نابي، اونت، و دكتر براون. به نظر من يه دونه كوچك بگيريد برا يه موقع اگه مجبور شديد شيرتون رو بدوشيد يا خداي نكرده اگه شير نداشتيد روز اول نريد دنبال شيشه. ايشالا كه نيني شيير خشكي نميشه. پس شيشه اضافه نگيريد كه بمونه رو دستتون.
36- شيشه شور حتما ابري باشه كه اگه شيشه تلقي بود خش نندازه.
37- شيشه سرلاك خوري كه اينم واجب نيست فقط كثيف كاري نداره.

38-ليوان sippy cup
39- فلاسك
40- ظرف غذا اگه مارك ميخواين play gro خوبه.
41- قاشق، قاشق سر كج برا وقتي خودتون بايد به نيني غذا بديد راحته. سر قاشق نرم باشه كه نيني گاز ميگيره لثه هاش زخم نشه.
42- ظرف غذاي بيرون با در محكم، قابليت گرم كردن و گذاشتن در فريزر.
اگه ظرفها طوري باشه كه پايه مكنده داشته باشه كه نيني نتونه بندازتش بهتره.

43- جغجغه ( اگه جايي از اون مدلهاي قديمي ديديد حتما بگيريد، نيني ها با اونا بيشتر حال ميكنن تا اين فانتزي هاي امروزي)
44- چند تا عروسك پوليشي كه نيني ها بيشتر باهاش حال ميكنن. البته اول تميز بشوريد چون مطمين باشيد ميخورنش.
45- يك عروسكي كه دو رنگ تند متضاد داشته باشه، بهترينش سفيد و مشكيه. اوايل بچه ها رنگهاي ملايم را خوب نميبينند و از تضاد رنگ هم لذت ميبرن.

46- اسباب بازي هر چي كه دوست داشتيد ولي اگه برا سيسموني مجبور نيستيد بهتره از يك سالگي مناسب با سنش خريد كنيد. وقتي يه چيزيو برا اولين بار ببينه بيشتر دوستش داره. اگه مجبوريد اسباب بازيهاي آموزشي بگيريد. مارك هاي play gro و Tolo از اين چيزا دارن. تو اسباب بازي فروشيها مدلهاي بدون مارك هم پيدا ميشه. ميتونيد از سايتهاي اين مارك ها مدلهاي آموزشي رو ياد بگيريد و مشابهش رو بخريد. اما حواستون به جنسش باشه چون نيني ها همه چي رو ميكنن تو دهن. فروشگاه گلدونه هم هست كه فقط وسايل آموزشي داره و برا سن هاي مختلف دسته بندي كرده. يه شعبه اش سعادت آباده و يكي بزرگراه رسالت بعد از پل سيد خندان به سمت شرق.

موارد غير ضروري ولي كاربردي:

47- بالش شيردهي Die Ruhe
48- واكي تاكي
49- تاب شورتي (البته اگه جايي داريد كه بشه بارفيكس و تاب رو بهش بست كه نيني مامانشو ببينه برا وقتي داريد كار ميكنيد خيلي خوبه و ارزان)

و اما لباس
ماركهاي خوب ايراني عبارتند :
آشور(سايز زير دكمه و سر هميش كوچكتر از چيزاي ديگه است)، به آوران، تاپ لاين (هر چي بشوري از ريخت نميفته) رولان، آدمك، دولو (با شستن پرزي ميشه)، بيبي بو، بيبي گپ، بيبي ناز (سايزاش كوچكتره)

كلا سايزهاي ايراني بزرگتراز اون چيزيه كه نوشته. برا سايز صفر لازمه دو دست خارجي بگيريد. مهم نيست كه مارك باشه ميتونه تايواني، چيني يا هر چيزي باشه.
در مورد لباس در هر سايز و سني دقت كنيد كه مواد نايلوني نداشته باشه، و جاي دوخت هاش رو دست بكشيد يه وقت زبر نباشه.

لباسهاي نوزادي چند تكه مثلا 19 تكه و 5 تكه و اينا به درد نميخوره. چون همه تكه هاش مصرف نداره و سايزهاي تكه هاش هم به هم نميخوره.

دقت كنيد كه دكمه لباسها از پشت نباشه. اونايي كه يقه اش تنگه بايد كنارش حتما دكمه داشته باشه كه موقع پوشوندن نيني اذيت نشه. اگه دكمه مورب بخوره بهتره تا روي سر شونه. در مورد زيرپوشها كه دكمه نميخوره بهتره يقه گشاد باشه و يقه برگردان هم نداشته باشه.

بادي (زير دكمه) و شلوار تا دو سال به درد ميخوره. هر چي بگيريد اشكال نداره.

- دو جفت جوراب نخي
- دو جفت دستكش نخي
- دو تا كلاه (برا فصل گرم بهتره رو گوشي هم داشته باشه)(كلاهي كه كشي باشه مطمينا اندازه نيني ميشه، براي خونه وقتي از حمام مياد يا احيانا اگه زمستون خونه خوب گرم نبود كلاه نخي لازمه، برا دخمل ها ميتونيد از روسري نخي سه گوش هم استفاده كنيد.)

-ژاكت، دستكش و جوراب گرم برا فصل سرما
- كاپشن سرهمي كه زيپش تا پايين بياد يا دو طرفه باشه ( بخصوص اگه پياده بيرون ميريد)
- سويشرت و شلوار بيروني گرم (برا وقتي با ماشين بيرون ميريد)

- كفش يه دونه بسته چون نميدونيد نيني كي راه ميفته و سايز پاش چنده. اگه از الان زياد بگيريد مطمين باشيد كه بعضي هاش استفاده نميشه. نيني هم كه راه نميره بيخود برا قشنگي كفش پاش نكنيد اذيت ميشه. يه دونه برا بعد از 6 ماه بگيريد.

حداقل لباس مورد نياز:
- زيرپوش دو سه تا سايز 0 و 1 و 2
- شلوار دو سه تا سايز 0 و 1و 2
- كت دو تا سايز 0 و 1 و 2 (دكمه قابلمه اي باشه بهتره)
- سرهمي دو تا سايز 0 و 1 و 2 و 3
- لباس بيرون دو دست سايز 1 و 2 و 3

يه تاپيك ديگه بود كه ميگفت لباس بيرون و سر همي رو رولان بگيريد سايز 2 و 3. نميدونم شايد سايز رولان استاندارد باشه كه اينو گفته.
برا خونه بادي و شلوار و كت بهتر از سرهميه. برا پوشك عوض كردن راحت تره.

و در آخر اگه لباسهاي مهموني آويز نداشت جدا بخريد. و
يك سبد توري كوچك برا لباس كثيف هاي نيني بگيريد.

ضمنا در خرده ريزها چيزي از لگن نگفتم چون اين روزا كسي استفاده نميكنه. ولي به جاش يه تبديل توالت فرنگي بگيريد.

براي مامان نيني:

-پد سينه يكبار مصرف فارلين يا چيكو
-سوتين شيردهي 2 عدد
- شير دوش كه ميگن دستيش خوب نيست، فقط برقي
- شنل شير دهي first years (البته از نزديك نديدم، ميگن جنسش مواد نايلوني زياد داره و نيني زيرش عرق ميكنه، اگه اينجور بود مدلشو ببينيد و خودتون بدوزيد)
- دستمال مرطوب آنتي باكتريال يا اسپري ضدعفوني كننده كه در بيمارستان قبل از شير دادن دستهاتون رو تميز كنيد.
-شورت يكبار مصرف بعد از عمل و پوشك معمولي ( اگه بيمارستان هزينه اش رو جدا ميگيره ميتونيد خودتون از داروخانه تهيه كنيد)

مراكز خريد و فروشگاه هاي معروف:

خ بهار:
پاساژ چهلستون - فروشگاه پارميد نرسيده به سميه پلاك 1/67 تلفن 77520135 - ايران چيكو طبقه اول پاساژ چهلستون
پلاك42 - بهارك 77506977 - ني ني بهار 88848199 - ياران 77524701 - اشكان 77524217 - نيني ما 88347400 ( نمايندگي ماكسي كوزي)

جمهوري:
پاساژ همايون- مغازه كودك سرا 66953820و 21

چهارراه امير اكرم:
پاساژ سيسموني - مغازه پرشينه بازار وليعصر پلاك 19 شرقي همكف

بازار بزرگ:
پاساژ مهتاش - راسته لباس بچه ، خ15 خرداد بعد از ورودي مسجد امام پاساژ رضايي( ط 2 پلاك 120 قاصدك و 118 هپي كيدز لباس ماركدار با قيمت مناسب، مادركر 55620627) و پاساژ تهرانچي - راسته سيسموني، پاساژ سيسموني طبقه بالاي لوازم تحريري ها بعد از روسري فروشيها - راست اسباب بازي

بازار مروي: راسته اسباب بازي

خ بني هاشم: بورس پوشك و دستمال و ....

فروشگاهها:
سه نيني، شريعتي سر ملك
بيبي كيس ، شريعتي سر ملك 88454739 نمايندگي فارلين
ارمغان و ارمغان كودك ، وليعصر روبروي پارك ملت
ني ني سالن، وليعصر روبروي پارك ساعي
مادر لند، يافت آباد پاساژ خليج فارس طبقه 2
كالاي كودك پوريا، نارمك بين هفت حوض و هلال احمر گلبرگ غربي تقاطع سامان مركز تجاري گلستان واحد5 تلفن 77278141 و 2

پاساژ صفوي روبروي سپهسالار، عمده فروشيهاي لباس بچه كه بعضي ها تك فروشي هم ميكنند.
1391/2/31 - 12:28 عصر
لطفا شماره صفحه رو يادتون باشه 99 ، از اين به بعد هر كي جديد اومد ارجاع بديد به اين صفحه. صفحه 99
و اگه جايي هم اشتباه كردم لطف كنيد بهم بگيد. ممنون.
مامي پونه و پسملي پست ها : 1183عضویت:1389/8/30
1391/2/31 - 2:52 عصر
مرسي ني ني نازجون

براي كرير و كاكسكه مارك كانگورو خوبه ؟
مامان قند عسل پست ها : 2179عضویت:1390/4/4
1391/2/31 - 3:59 عصر
ممنون مليحه جون واقعاً كمك بزرگي بهم كردي، ديگه تصميمم قطعي شد.( صندلي ماشين سه حالته و به احتمال خيلي زياد گودبيبي)
مليحه جون يه سؤال ديگه: من تصميم دارم براي ني ني پوشك ايرانى استفاده كنم كه متوجه شدم مولفيكس ايراني خوبه ولي ميخوام ببينم سايز 1 يعني 5-2 كيلو هم داره؟ و يه سؤال ديگه: پودر مايع چيه و كي استفاده ميشه؟

مرسي تينا جون. شما در مورد قيمت صندلي ماشين گودبيبي اطلاعي داريد؟ يكي از دوستان قبل از عيد گرفته بود 140 تومن ولي من چند روز پيش قيمت كردم ميگفت:250 تومن . خيلي گرون شده. البته من جنوبم اينجا چون از كشوراي عربي ميارن به قيمت درهم حساب ميكنن ميگن درهم گرون شده . از قيمت تهران خبر ندارى؟

ني ني ناز جان دست گلت درد نكنه خانومي جواب خيلي از سؤالامو گرفتم كار خيلي خوبي كردي
خدايا دوستت دارم
مامي پونه و پسملي پست ها : 1183عضویت:1389/8/30
1391/2/31 - 6:07 عصر
گيفت وجشن سيسموني كسي ايده اي داره كه خودش تهيه كرده باشه گيفت را ؟
توي انواع سايتها خريداري ميشه كرد ولي گرون هستن نمي ارزن ؟
مليحه پست ها : 2983عضویت:1389/12/15
1391/2/31 - 8:37 عصر
پونه جان 2-3 پتو لازمت خواهد شد من هنوزم از همه پتوهاي پسرم استفاده ميكنم يه دونه نازك بخر يه دونه جنس گرم و بافت اگه دوست داشتي ازين پتوهاي دورپيچم بخر جنس نخي و مخملي دارن و قطعا استفاده خواهي كرد
اين دوتا سايتو برو قيمتا و مدلا رو ببين
http://macbaby.ir/fa/
http://ninistore.com/index.php
درباره ماركي كه گفتي اطلاعي ندارم
از لحظه اي كه مادر شدم نميتوانم بدون شرم به چشمان مادرم بنگرم! اي فرشته زميني ،اي مادر فداكارم .... بسيار دوستت دارم
1391/2/31 - 8:39 عصر
نيني ناز عزيز لطف بزرگي كردي گرچه اينجا مثل تايپيك زايمان طبيعيه :)
من هستم ...دوستان ميان سوالاي تكراري ميپرسن جواباشونو ميگيرن بعدشم كه نيني نازشون اومد نهايتا تو يه خط تجربه هاشونو ميگن و ميرن !!!!!البته اين مايه خوشحالي منه كه ميتونم گره اي از كار دوستانم باز كنم و ازين كار اصلا خسته نميشم
خودم روزي كه نينيم تو دلم بود كلي سوال بي جواب داشتم كه كسي نميتونست كمكم كنه
انشالا من بتونم كمكي به بقيه بكنم
از لحظه اي كه مادر شدم نميتوانم بدون شرم به چشمان مادرم بنگرم! اي فرشته زميني ،اي مادر فداكارم .... بسيار دوستت دارم
1391/2/31 - 8:41 عصر
پونه جان من گيفت نخريدم اعتقاديم بهش ندارم اصلا جشن سيسموني و اين برنامه هارم نداشتم خدارو شكر
بنظرم ازين هزينه ها نككن ارزش نداره
1391/2/31 - 8:42 عصر
نيني ناز جون كامل نوشته ات رو نخوندم فقط نوشتي مادركر محصولات بهداشتيش تقلبيه كه ميتونم قطعي بگم نيست
تمام محصولاتش اكبند هستن و روشون نوشته made in uk
من از المان برام اوردن از همين قمم خريدم همه چيش عين هم بود حتي تاريخ توليدش
1391/3/1 - 12:04 صبح
مليحه جون من امروز رفتم لوازم بهداشتيه جانسون گرفتم ولي بعدش كه تو اينترنت سرچ كردم ديدم استفادشون بدليل وجود ٢ ماده سرطانزا منع شده كلي اعصابم داغون شد. يعني صحت داره؟ ديگه داروخانه ازم پس ميگيره؟
خدايا دوستت دارم
هميشه آبي(مامان مهرسا) پست ها : 3972عضویت:1387/10/25
1391/3/1 - 11:03 صبح
ديبا جون منم اينو شنيدم....ببرعوض كن تا خيالت راحت تر باشه ...وگرنه تو اين دنيا ممكنه بقيه هم زيراب اون شركت رو زده باشن
من كه برا خونه مامانم كه گاهي اونجا ميبرم حموم فيروز گرفتم...به نظر من كه خوبه
برا خونه خودمون موستلا فعلا....

برا پوشك منم مولفيكس و مرسي (ايراني) استفاده ميكنم....مرسي يكم بهتره اما گرون تر...اما مولفيكس سايز 2-5 نداره..من كه نديدم...برا اول جان به به يا پمپرز بگير
البته من خودم ماي بي بي گرفتم چون اونا رو پيدا نكردم.(تو شهرمون)...(ماي بي بي سايز خيلي كوچولو داره...دختر من 2300 بود) اما بعد چند روز حساسيت داد...بعد پنبه ريز 2 تا 5 كه اگه ني نيت بالاي سه كيلو باشه اونم خوبه....البته لايه كتون نيست

من كه راستش وقتي مي خوام برم پوشك ترك بخرم عذاب وجدان ميگيرم آخه خداييش مرسي و مولفيكس كم نمياره از تركا....
چندباري بيشتر ترك استفاده نكردم
آنچه هستي هديه خدا به توست و آنچه خواهي شد هديه تو به خداوند است...پس بي نظير باش
1391/3/1 - 11:04 صبح
مليحه جون من جانسون رو گفتم ميگن تقلبيه نه مادركر شايد اشتباه تايپي پيش اومده. در مورد مادركر گفتم خواهرزاده ام بهش حساسيت داد و دكتر گفت اينا هيچكدام واقعا ضد آلرژي نيستن هرچند كه روشون نوشته، بهش شامپو فيروز گفت استفاده كنه و برا بدنش هم يه ژل گياهي خارجيه كه اسمش يادم نيست برا همين ننوشتم.

پونه جون در مورد مارك كانگورو نميدونم، فقط تو همين تاپيك مامانا گفتن كه سه حالته داره. من خودم هفته ديگه ميرم بهار برا ديدن، بعدش دارم ميرم مكه هرچي رو بتونم اونجا ميگيرم.
1391/3/1 - 11:15 صبح
مرسي مامان مهرسا جون. منم ميخواستم موستلا بگيرم ولى اينجا نداشت خارجي فقط جانسون داشت منم اجباراً جانسون گرفتم حالا اميدوارم برام عوضش كنه. همون فيروز خودمونو بگيرم خيالم راحت تره. ولى شوشو ميگه نه بابا اينا الكي ميگن
عزيزم مرسي چطور سايز ٥-٢ نداره؟ آخه اينجا پمپرز يا جان ب ب نداره. اى خدا آخر دنياست اينجا
خدايا دوستت دارم
1391/3/1 - 11:24 صبح
مليحه جون...به نظر من شما خلاصه اي كه ني ني ناز نوشته رو تو اولين صفحه بذار و بنويس خلاصه تا صفحه 99 كه هركي اومد حداقل اين خلاصه رو بخونه بعد بياد بقيه سوالاشو بپرسه
آنچه هستي هديه خدا به توست و آنچه خواهي شد هديه تو به خداوند است...پس بي نظير باش
شميم پست ها : 1699عضویت:1388/10/26
1391/3/1 - 11:27 صبح
سلام دوستان

ميشه بگيد برا زير گردن و زير بغل نينيا كه عرق سوز نشه چي ميزنيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من لوسيون و روغن ميزنم اما بي فايدست.پودر هم كه دكترش ميگه اصلا استفاده نكنين چون برا ريه نينيا خوب نيست و حساسيت نفسي ميده.

شما چي استفاده ميكنين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
1391/3/1 - 11:28 صبح
ديبا شهر ما هم نداره...سخت نگير همه پوشكا خوبن ممگه اينكه بچه حساسيت بده....باور كن پنبه ريز و اينا هم خوبه....فقط ماي بي بي معمولي زياد خوب نيست...خيلي ها شاكي هستن كه اونم حتي بعضيل خيلي راضين...ماي بي بي پريميوم هم خوبه....بچت اگه 3 كيلو و خورده اي باشه فقط حدود ده روز 2-5 لازم داري...بعد ديگه مولفيكس شماره دو براش خوبه....من كه از وقتي دخترم 3700 بود براش مولفيكس شماره دو ميبستم

كلا وقتي مثلا رو يه پوشك نوشته 3 تا 6 برا تا 5 و نيم كيلو خوبه...بعد كوچيك ميشه ...يعني ميشه بست اما پس ميده
" مامي آرشام" پست ها : 4346عضویت:1390/8/30
1391/3/1 - 11:35 صبح
ديبا جان مولفيكس سايز 2 تا 5 داره سايز شماره 1 است . من خودم ميخرم براي پسرم. 22 تا + 2 تا اضافه را ميگيرم حدود 6 تومن تو اين 2 ماه 8 بسته استفاده كردم
***** واي باورم نميشه اول عيد دومين ساليه که فرشته من زميني شده. خدايا ممنونم بخاطر اين حس زيبا *****
1391/3/1 - 11:36 صبح
شمنيم منم اين سوالو دارم

من با آب و پنبه ميشورم كه كمتر شه...اگرم سوخته باشه خيلي...يكي دو بار از همون كرم سوختگي پاش زدم به گردنش...اما نميدونم بده يا نه!!!
" مامي آرشام" پست ها : 4346عضویت:1390/8/30
1391/3/1 - 11:38 صبح
هنيشه آبي جان پسر من 4 كيلو و هنوز 2 تا 5 كيلو مولفيكس را استفاده ميكنم چون مولفيكس كلا سايزش بزرگتر از بقيه مارك هاست
***** واي باورم نميشه اول عيد دومين ساليه که فرشته من زميني شده. خدايا ممنونم بخاطر اين حس زيبا *****
صفحه 99 از 417 اول قبلی  94   95   96   97   98   99   100   101   102   103   104  بعدی آخر
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: