2733
2734
برنامه غذایی هفته اول بهمن 90

شنبه

صبحونه:فرنی با موز(ارد برنج+اب+3سانت موز رنده شده+کمی نبات یا شکر+شیر)

ناهار:سوپ ماهیچه(ماهیچه+ماش+برنج+هویج+رشته فرنگی+گوجه+جعفری)

عصرونه: آب سیب +اب هویج حدود 50 سی سی

شام:پوره سیب زمینی( با عصاره مرغ یا شیر نرم شده)

..................................................................................................

یکشنبه

صبحونه:زرده تخم مرغ نرم شده با کره و شیر

ناهار:عصاره مرغ با نون تیلیت شده(مرغ رو تو یه شیشه مربا میذاریم و کمی اب و خیلی کم نمک اضافه میکنیم و در شیشه رو خوب محکم میکنیم و داخل یه قابلمه پر از اب قرار میدهیم تا 3ساعت اروم بپزه)

عصرونه:شیرموز (شیر+موز+خرما)

شام:همون غذای ظهر(چون عصاره خیلی مقویه و ماهم همش نمیتونیم غذای جدید بپزیم هههههههه)

.............................................................................................................................

2شنبه:

صبحانه : حریره کنجد و بادوم

ناهار:حلیم گندم (2 قاشق سر صاف گندم + به اندازه یک تخم مرغ گوشت + یک عدد سیب زمینی کوچک +نصف یک پیاز + یک قاشق مزبا خوری شکر + یک قاشق مربا خوری کره)

عصرونه : معجون ( 50 سی سی شیر + نصف یک موز+ خرما+ 4 عدد بادام + 4 عدد پسته )

شام : حلیم ظهر

................................................................................................................................
3 شنبه :

صبحانه :حریره موز و بادوم

ناهار : سوپ شنبیلیه ( پیاز را نگینی خرد کنید و با کره تفت دهید و تکه های سیب زمینی و گوجه رنده شده و شنبلیله خشک یا تازه را به همراه یک لیوان آب اضافه کنید بعد از پخته شده سیب زمینی ها زرده تخم مرغ را با چنگال به هم بزنید و کم کم به سوپ اضافه کنید و نان را تیلیت کنید توش و به نی نی بدین نوش جون کنه )

عصرونه : پوره هویج

شام : عدسی (پیاز نگینی را در کمی روغن کنجد تفت بدین و عدش و سیب زمینی خرد شده و آب بهش اضافه کنین تا بپزه و میکس کنین و بدین نی نی نوش جون کنه )

در طول روز 50 سی سی آب میوه

.................................................................................................................................
4شنبه
صبحانه: سرلاک گندم+ارده(کنجد آسیاب شده)

نهار: سوپ نخودفرنگی(مرغ+نخودفرنگی+ورمیشل+هویج+گوجه+پیاز+کره یا روغن زیتون)

عصرونه: آب هویج یا سیب

شام: پوره کدوحلوایی

............................................................................................................................
پنج شنبه:
صبحانه: کرم سیب(سیب رنده شده+آرد رنج+آب و نبات)+ ا زرده تخم مرغ که به فاصله 1-2 شاعت داده میشه

نهار: سوپ سبزیجات(کدوحلوایی+پیاز+هویج+سیب زمینی+برنج+سبزی+عدس+ماش+گوجه+کره یا روغن زیتون)

عصرونه: گلابی رنده شده

شام: فرنی با خرما

................................................................................................................................
جمعه

صبحانه: فرنی کنجد و خرما

ناهار : عدس پلو با گوشت چرخ کرده ( گوشت چرخ کرده و عدس و پیاز را بپزید و برنج را اضافه کنید تا خوب بپزه )

عصرونه : ماست + پودر نعنا + نون تیلیت شده

شام : عدس پلوی ظهر

50 سی سی آب میوه فراموش نشه

Lilypie Third Birthday tickers خدایا به معصومیت علی اصغر نگه دار جوجه منم باش

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
بچه ها نینی من الان وارد 7 ماه شده من تا حالا بهش فرنی و حریره بادوم ندادم

اخه نمی دونم با چه شیری درست کنم؟

با شیر پاستوریزه که نمیشه
شیر خودمم فقط به اندازه خوردن نی نی هست

شما فرنی یا حریره بادوم را با چه شیری درست کردید؟
دخمل طلای من الان در آغوشمه
2738
خواهش میکنم بچه ها....................

سپیده سوپ با مرغ ساده تره اول با اون شروع کن بعد 6 7 روز ماهیچه اضافه کن..............یعنی یه روز سوپ مرغ یه روز سوپ ماهیچه

چند وعده میدی به شایلی سپیده؟؟؟؟ماه اول باید به سه وعده برسونی
سایه جون منم دقیقا از 4ماه و نیمگی شروع کردم بازم از دکترش بپرس..........آوینا با اینکه وزنش خوب بود(4و نیم ماهگی 7600) ولی گفت اگه به غذای سفره عکس العمل نشون میده میتونی شروع کنی بعضی از دکترام میگن فقط از 6ماهگی........................
در ضمن سپیده اول فقط باید آب روی سوپ رو بدی لعابش منظورمه ...................بعد چند روز سوپ رو میکس کنی .......................بعد اونم با پشت قاشق له کنی تا جویدن یاد بگیره..............
تاپیک خوبی مصی جون ادامه بده
من از پایان 6 ماه شروع می کنم.الان آروین 5ماه و پنج روزشه .

دوست جونا روش پخت فرنی با حریره بادوم رو بگید.ممنون

من آخرش نفهمیدم حریره بادوم با شیره بادوم فرق داره یا نه؟؟؟!!!!!!!!
2706