سفت شدن جنين در هفته 32 - صفحه 2 - منم اميدوارم بارداري راحتي داشته باشي و يه ني ني ن

موضوع: سفت شدن جنين در هفته 32 + اظهار نظر

1   2  
کاربران حاضر: 0 کاربر و 3 مهمان
ندا پست ها : 1263عضویت:1389/9/8
1390/8/7 - 6:52 عصر
خيلي دوست دارم ني نيم آروم باشه و اهل گريه زاري نباشه واقعا حوصله گريه بچه رو ندارم براي همين بيشتر حساسم
1390/8/7 - 6:58 عصر
فروزان جون خدا رو شكر همه كارارو همسرم و مامانم دارن انجام ميدن از صبح خونه مامانم هستم تا ظهر كه همسرم بياد بعد بعد از ظهر خودشو مامان و تميز كار و بعضي وقتا مثل امروز داداشم ميرن و كارارو رو به راه ميكنن .خدا رو شكر حواسم هست
.s .(عسل).مامان .دخمل و پسمل پست ها : 10724عضویت:1387/6/21
1390/8/7 - 6:59 عصر
عزيزم خسته ميشه بهش فشار مياد. فقط حتما قرصاي ايزوپرين رو بخور كه زياد انقباض خوب نيستا
به سلامتي سرنوشت كه نميشه اونو از سر نوشت...
فروزان پست ها : 261عضویت:1390/5/9
1390/8/7 - 7:03 عصر
علائم هشدار دهنده در بارداري

1- درد :

�دردي كه با استراحت خوب شود:

در دوران بارداري چون تغيراتي داره در وجود مادر صورت مي گيرد مفاصل از هم باز ميشوند، كه در اين حالت يك حركت ناگهاني مادر مي تواند باعث تحت فشار قرار گرفتن اعصاب دور مفاصل شود و درد ايجاد كند. ماهيچه ها بر اثر بارداري ضعيف مي شوند، مثل ماهيچه پشت و شكم ولگن كه وقتي ضعيف مي شوند ديگه نميتوانند مفصل رو خوب نگه دارند و درد پيش مي آيد.بنابراين كفش پاشنه بلند و تخت نپوشيد، درست راه برويد، درست بخوابيد، زياد سر پا نايستيد، پله را بدو بدو بالا و پايين نرويد چون همه مفاصل شل هستند و مچ پا سريع پيچ مي خورد و زمين مي خوريد.ولي بعضي موارد به هر حال بر اثر رعايت نكردن پيش مي آيد و زير شكم درد مي گيرد ويا يه مسيري از پشت باسن تا زانو درد مي گيرد. و اين درد با استراحت خوب مي شود.

(دردي كه با استراحت خوب شود اشكالي ندارد)

�مداوم باشد:

درد زير شكم كه با استراحت فرقي نمي كند و يا شكم سفت ميشود كه اين حالت ها را بيشتر در اواخر دوران بارداري ميبينيم. و اين سفتي از بين نمي رود و در ضمن با درد نيز همراه است. ممكن است با يه لكه بيني قهوه اي رنگ نيز همراه باشد. اين اصلا خوب نيست. سريعا به بيمارستان مراجعه شود. دنبال دكترتون نگرديد فقط به بيمارستاني كه قرار است پذيرش شويد، مراجعه كنيد، اونها خودشان دكتر را خبرميكنند.

(حتما بايد بلا فاصله برويد بيمارستان )

پيشگيري: بار سنگين بلند نكن. كارهاي سنگين نكن. فعاليت شديد نكن.

�متناوب باشد:

يه موقعي هست كه درد مي گيره، شكم سفت مي شه و دردش هم مثل درد هاي پريود است و مثلا 20 ثانيه طول مي كشه و ول ميكنه و بعد چند دقيقه دوباره مي گيره. و به همين ترتيب ... . بعد از هفته 37 بارداري اين نوع درد درد زايمان است و و قبل از هفته 37 بارداري زايمان زودرس است و بايد به بيمارستان مراجعه كنيد و علت بررسي شود و جلوي آن گرفته شود.

( بعد از هفته 37 بارداري اين نوع درد درد زايمان است و قبل از هفته 37 بارداري زايمان زودرس است )

نكته: ممكن است حول حوش هفته 37 اين حالت باشد كه شكم سفت ميشه و 5-6 ثانيه هم سفت مي مونه ولي دردي رو احساس نمي كنيد . 8الي 9 بار هم در روز اين اتفاق بيفته هم اشكال نداره. و دهانه رحم داره آماده زايمان مي شود.

2-ترشحات : هر گونه ترشحي كه از مجراي واژن و مجراي ادرار ديده شود.

� لكه بيني:

- ماه به ماه پريود يه لكه كوچك ديده ميشود و تمام ميشود. مشكلي نيست.

- لكه كوچك ديده مي شود، با استراحت تمام ميشه. مشكلي نيست.

- لكه بيني در هفته هاي آخر به علت قرار گرقتن سر بچه در لگن، باعث شكننده شدن دهانه رحم ميشود و ممكن است مويرگي پاره شود و لكه ايجاد شود. مشكلي نيست.

نكته: هيچ كدام از موارد بالا با درد همراه نيست و با استراحت از بين مي رود. ولي اگر ادامه دار باشد بايد بيمارستان مراجعه كنيد و علت بررسي شود.

- لكه قهوه اي بعد از هفته 37 هم كه عاليه و نشانه آمدن بچه.

�خونريزي: هر زماني از بارداري اگر خونريزي واضخ و روشن ديديد، بيماستان مراجعه كنيد. بعضي وقت ها جفت جلو هست و بعضي موقع دهانه رحم خيلي شكننده است و خونريزي مي دهد و بعضي وقت ها جفت از عضله رحم جدا ميشودو ....

�ترشحات بيش از حد:

- نمناك بودن لباس زير بخصوص در هفته هاي آخر خيلي طبيعي است. نوع هورمون ها عوض مي شود چون بايد دهانه رحم و واژن ليز شود تا زايمان طبيعي راحت تر صورت گيرد.

( ترشحات بي بو و بي رنگ هيچ اشكالي ندارد )

-ترشحات بودار كه رنگش متمايل به زرد و سبز باشد يا سفيد رنگ وپنيري شكل باشد، اين عفونت يا قارچ است و بايد بررسي و مداوا شود. اگر اين ترشحات ادامه دار باشد و با تعويز لباس زير و خوردن آب و ماست خوب نشود، چون باكتريايي است، مي تواند باعث پاره شدن كيسه آب شود. حتي يك سرما خوردگي و تب هم مي تواند باعث پاره شدن كيسه آب شود بنابراين مادران باردار سرماخوردگي همراه با تب را بايد جدي بگيرند. عفونت دندان و لثه بايد سريعا درمان شود.

-ترشح بودار و زرد رنگي كه بعد از مدت طولاني سوزش و خارش به آن اضافه نمي شود ، قسمتي از ترشحات طبيعي بدن شماست. اگر اين رنگ زرد به سمت سبز برود عفونت است. توصيه ميشود كه ماست در رژيم غذاييتون باشد، مايعات به اندازه كافي بخوريد و موقع ادرار حتما كمي به سمت جلو خم شويد تا مثانه كاملا خالي شود.

- هميشه سوزش و خارش و درد پهلو ها نشانه عفونت ها واژينال نيست. و عفونت هاي ادراري هم داريم. پس اگر سوزش داريد بهتر است كه كشت كامل ادرار بدهيد تا مشخص شود .

- پارگي واضح كيسه آب و سوراخ شدن كيسه آب: علت اصلي هردو عفونت است. بعضي وقت ها هم بچه هايي كه درشت هستند و يا سنگين هستند ، بر اثر فشار آوردن باعث پاره شدن كيسه آب مي شوند.

پارگي زماني است كه حجم زيادي آب يكباره از شما خارج شود مثلا به اندازه يك سراميك زير پاي شما و كل لباستان خيس مي شود. اين پارگي واضح كيسه آب است. اگر اين اتفاق بيفتد چه قبل هفته 37 و چه بعد از هفته 37 بايد به حالت خوابيده برويد و پا ها را بالا قرار مي دهيد و ايستاده قرار نمي گيريد و خودتون رو به بيمارستان مي رسانيد. اگر بعد از هقته 37 باشد كه نشانه زايمان است و درد ها شروع مي شود و ...

اگر قبل هفته 37 اتفاق بيافتد پيگير مي شوند و علت را پيدا مي كنند و اگر عفونتي باشد اون رو پيدا مي كنند وتا اونجايي كه امكان دارد بچه رو نگه ميدارند. اگر آب دور بچه به يك حداقلي برسه مجبور به بيرون آوردن بچه مي شوند.

موقعي كه سوراخ ميشود تشخيص مشكل ميشود. نمناكي در لباس زيرتان مي بينيد و بايد ديد كه ترشح است يا دفع ادرار بر اثر بي اختياري است (بعضي مادران در ماههاي آخر دچار بي اختياري ادرار ميشوند) و يا كيسه آب سوراخ شده است.

ترشح كه وضعييتش معلومه ، رنگي و كلا غليظ تر از مايع دور بچه است. براي اينكه مادر بفهمد كه ادرار است يا مايع دور بچه ، از مادر مي خواهيم كه بره دستشويي و مثانه را كاملا خالي كند و يه نوار بهداشتي تميز توي لباس زيرش بگذاره و چند تا سرفه ملايم بكند و نه شديد. اگرنواربهداشتي نمناك نشد بس مشكلي نيست و لي اگر نمناك شد سواخ شدگي كيسه آب است و به بيمارستان مراجعه مي كنيد و پس از دو روز استراحت و پيدا كردن علت و درمان، سوراخ شدگي ترميم مي شود.

3- كاهش حركات جنين:

مطابق سن بارداري بايد هميشه حركات جنين را كنترل كنيد. اوايل همون تلق و تلوقش كافيه. بعد ميرسه به حركات ضربه اي و از هفته هاي 33 و 34 احتمال اينكه حركاتش كم شود، هست چون ديگه جا نداره حركت كنه.

اگر خواستيد چك كنيد، مثلا يه نصف روز حواستون به حركات بچه نبوده و بعدش خواستيد بررسي كنيد:

اگر تا دو ساعت از زمان شروع بررسي حركت نكرد يه ماده قندي بخوريد مثلا آب قند يا چهار تا خرما يا ... و به پهتوي چپتان دراز بكشيد و يك ربع تا بيست دقيقه صبر كنيد. بايد يك الي دو حركت داشته باشيد. اگر نداشتيد براين فرض مي گيريم كه خواب است ، بنا براين يك دست را سمت چپ و دست ديگر را سمت راست شكم مي گذاريد و يك كم شكم را به سمت چپ و يك كم به سمت راست ميبريد و جنين را بيدار مي كنيد. و دوباره به پهلوي چپ مي خوابيد و صبر مي كنيد كه حركت كند.

اگر هيچ حركتي را بعد از 45 دقيقه الي يك ساعت احساس نكرديد. يه بررسي قلب جنين در همان روز انجام دهيد. و اگر در بررسي قلب چند تا افت در ضربان قلب داشتيم يك بررسي سلامت جنين از طريق سونوگرافي بايد انجام شود.

مدل حركات جنين:

هفته نوزدهم، مثل يه حباب كه مي زير دست مي خواد بتركه، يا مثل نبض ولي تند تر از نبض خودتان، يا مثل ماهي كه از دست ليز مي خوره.

البته تعريفي براي حركت نداريم . بعضي بچه ها پرحركتند و بعضي ملايمند.

بچه كاملا در اين سن مي شنود و با صداي بلند ممكن است حركاتش بيشتر شود و عكس العمل نشان دهد.

بچه ممكن است سكسكه كند و تكون هاي مرتب داشته باشد و اين نشانه سلامتي اش است.

4- افزايش وزن ناگهاني از امروز به فردا همراه با ورم در دست و صورت و بدن بصورت ناگهاني و افزايش فشارخون:

حتما بايد بررسي و علت معلوم شود چون ممكن است شروع مسموميت حاملگي باشد. پس به دنبال اين نباشيد كه بخوريد و وزنتان را بالا ببريد كه بچه هاتون تپل مي شوند. چون عارضه روي خودتان ايجاد مي شود.

همچنين ديابت حاملگي معمول و متداول و اذيت كننده است.

مسموميت حاملگي وقتيست كه ورم و فشار خون بالا و پروتئين در ادرار بالا باشد. يعني مادر ديگه نمي تونه به بچه غذا و خون برسونه. و اين هم براي مادر و هم بچه خطر ناك است.

ولي ورمي كه مثلا در پاهاست با ستراحت خوب شود مسئله اي نيست. ولي ورمي كه كل بدن رو بگيره مسئله است. و از سه ماهه دوم به بعد احتمالش بيشتر است.

5- درد هايي كه بالاي شكم رو مي گيره و همراه ميشود با حالت تهوع و استفراغ:

اين مي تونه يه عارضه كبدي باشه.

ولي حالت تهوع و استفراغ به تنهايي و بدون اينكه در اشتها خللي وارد كند تو ماههاي آخر بارداري مي تواند دوباره رخ دهد كه علت آن فشار رحم به معده است.

نكته:

درد هاي زير دنده اي طبيعي است. بيحسي مور مور شدن در مسير دستها، خواب رفتگي همه طبيعي است و با ورزش هاي مناسب بالا نته ( البته تحت نظر مربي بارداري) كمتر مي شود.

منبع: كلاسهاي بارداري خانم فيروزه روستا
برگرفته از وبلاگ قند عسل مامان و بابا در همين سايت
فروزان پست ها : 261عضویت:1390/5/9
1390/8/7 - 7:04 عصر
براي صبور بودن و آروم بودن ني ني دست رو شكمت بذار زياد سوره ولعصرو زياد بخون . فاميلاي ما كه نتجه اش رو ديدن
سميه( مامان اميرابوالفضل) پست ها : 14458عضویت:1388/3/5
1390/8/7 - 7:12 عصر
اين روز ها تا ميتوني خرما بخور هر روز دو ليوان شير با چند تا خرما بخور بچت صبور ميشه
*****ذهنم آشفته، خواب هايم پريشان، خنده هايم فتوشاپي ، درد و دل هايم با ديوار فيس بوک و وبلاگ ! ميزان همدردي ها هم با نظر !!! و تکرار پشت تکرار... *******
1390/8/7 - 7:28 عصر
واقعا از تجربه هاتون و اطلاعاتتون ممنونم خيلي كمك ميكنن مرسي
مامان ارسطو و تينا پست ها : 554عضویت:1390/1/21
1390/8/7 - 8:05 عصر
فروزان جان من كلي حال ميكنم وقتي نوشته هاي شما رو مي خونم و كلي چيز ياد ميگيرم . ممن.ن كه وقت ميذاري
rojan پست ها : 3365عضویت:1390/7/1
1390/8/8 - 6:38 صبح
man az hafte 33 in moshkelo dashtam

alan hafte 36 hasam

va dardnak shode

esterahat motlagham

omidvaram ajale nakone

گاهــــي هيـــچ كــــس را نــداشــتـ ـه بـــاشـــي بهتــــر است;داشتــــن بعضــــي هـــا تنهــــاتــــرت مـــي كــنــه .......
1390/8/8 - 10:42 صبح
رژان جون اميدوارم تا آخر بارداريو بدون مشكل يگذروني عزيزم
مامان نسيم پست ها : 6892عضویت:1390/2/19
1390/8/9 - 11:10 صبح
منم اميدوارم بارداري راحتي داشته باشي و يه ني ني ناز و سالم و صالح بياد تو بغلت
امان از تقوايي كه با يك -تق- وا برود!
arezoo پست ها : 3عضویت:1392/9/6
1392/9/6 - 11:59 صبح
دوستان کی تو دوران بارداری اضافه وزن داشته؟واقعا خطرناکه یا نه ؟من حدود 6 کیلو از حد نرمال بیشتر چاق شدم؟
مخمل ملوس پست ها : 236عضویت:1390/2/18
1392/9/6 - 2:04 عصر
سلام من تو هفته 35 اینطور بودم البته خونریزی هم داشتم اورزانسی سزارین شدم دکترم میگفت همینا درد های زایمانه
سميه مامان اينده پست ها : 8431عضویت:1391/6/6
1392/9/8 - 12:13 صبح
بچه ها من هفته سی و دومم حس میکنم شکمم خیلی کوچولوئه
هفته بیست و هفت که رفتم سونو وزنش یک کیلو بود از اون موقع فقط یکم بزرگتر شده شکمم
و دیگه این که نی نی خودشو خیلی سفت میکنه همش نگرانم
قراره یه میدون به اسم من بزنن. با تشکر از همه عزیزانی که تو این مدت من رو دور زدن !
دخمل گلم       مبارک باشه :)
parie darya پست ها : 1020عضویت:1391/12/10
1392/9/10 - 11:16 عصر
من امروز رفتم سونو 30 هفته گفت همه چی خوبه اما پسری خیلی خودش رو سفت میکنه بعد هم همش احساس ادرار دارم هر 5 دقیقه احساس میکنم باید بدوم وبرم دستشویی .همش هم به پشتم فشار میاد نمیدونم باید نگران باشم یانه ؟
پسرم ارسام روز 8 بهمن مامان باباش و خواهرش عسل رو از تنهايي در اورد
1   2  
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: