2733
2734
سلام، همسرم 5 روز پیش عمل واریکوسل کرده ولی من خیلی نگرانم و نمیدونم چطور میشه ، چون دکی گفته باید 4 ماه منتظر بمونیم تا نتیجه رو ببینیم. اگه کسی تجربه داره بیاد تو
دخترم کم کم تفاوت ظریف میان نگه داشتن یک دست و زنجیر کردن یک روح را یاد خواهی گرفت . اینکه عشق تکیه کردن نیست و رفاقت، اطمینان خاطر. و شکستهایت را خواهی پذیرفت .سرت را بالا خواهی گرفت با چشمهای باز با ظرافتی زنانه و نه اندوهی کودکانه . کم کم یاد میگیری که حتی نور خورشید میسوزاند اگر زیاد آفتاب بگیری و یاد میگیری که میتوانی تحمل کنی،که محکم هستی،که خیلی می‌ارزی . و می‌آموزی و می‌آموزی با هر خداحافظی یاد می‌گیری که خیلی می‌ارزی...
طناز جون ایشاا... این ماه باردار میشی ....... من شوشوم وقتی عمل شد همون ماه حامله شدم البته یه خورده استرس دارم ولی امیدم به خداست ایشاا... همه خانومای باردار به سلامتی نینیاشون بدنیا بیان و همه اونایی که نی نی میخوان سریع باردارشن.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

ببخشید بچه ها جون من وقتی تاپیک رو زدم برام مشکل پیش اومد و رفتم آخه من کارمندم . دنیا جون آزمایش شوهرم تعداد اسپرم 11 میلیون بود با تحرک 20 درصد و مورفولوژی غیر نرمال 40 درصد که جالب نبود و واریکوسل شدید در سمت چپ یکطرفه داشت که یک هفته پیش عمل شد . امروزم بخیه هاشو کشید. تازه دکی هم بهش مولتی ویتامین wellman، فولیک اسید و ویتامین E تجویز کرد. حالا نمیدونم دیگه بقیه اش با خداست.
دخترم کم کم تفاوت ظریف میان نگه داشتن یک دست و زنجیر کردن یک روح را یاد خواهی گرفت . اینکه عشق تکیه کردن نیست و رفاقت، اطمینان خاطر. و شکستهایت را خواهی پذیرفت .سرت را بالا خواهی گرفت با چشمهای باز با ظرافتی زنانه و نه اندوهی کودکانه . کم کم یاد میگیری که حتی نور خورشید میسوزاند اگر زیاد آفتاب بگیری و یاد میگیری که میتوانی تحمل کنی،که محکم هستی،که خیلی می‌ارزی . و می‌آموزی و می‌آموزی با هر خداحافظی یاد می‌گیری که خیلی می‌ارزی...
2731
مری عزیز خوب متوجه نشدم یعنی چی که میگه همون ماه حامله شدی یعنی الان بارداری عزیزم؟ مگه نمیگن که برای بهبود اسپرم حداقل 70 روز لازم داریم پس شما چطوری همون ماه مامان شدی؟ اگه دوباره به این تاپیک سر زدی بیا و بیشتر برام بگو. مشکل شوهرت چی بود یا آزمایشش در چه حدی بود؟ چه دارویی دکی بهش داد؟ ببخشید زیاد سوال کردم...........
سلام عزیزم ببخشید دیر جواب دادم من الان پیغامت رو دیدم
شوشو واریکوسل دو طرفه عمل کرده گرید 2 و 3 حرکت اسپرم کم بود و تعداد 35 میلیون شش ماه بعد از عمل آزو گرفت شده بو د 78 و ببعد از 9 ماه هم باردار شدم
بعد از عمل فقط ویتامین ای و سی مصرف میکرد تقریبا همون 9 ماه و تا دو سه ماه اول هم زیاد چیز سنگین بلند نمی کرد و تا همین حالا هم توی خونه لباس زیر آزاد میپوشید و میپوشه من هم خیلی تقویتش کردم از نظر غذا بیشتر غذاهای گرم و مقوی مثل موز و هل - انبه - عسل چهار مغز و انواع گوشت البته خودشم خیلی شکمو هست و خوب میخوره بعد از شش ماه دوباره شروع به ورزش کرد شبها یکروز در میون می دوید و باشگاه بدنسازی میرفت فقط اسکات کار نمی کرد شاید اگر خودم هم مشکل نداشتم زودتر باردار میشدم دکتر شو شو گفت زمان طلایی بعد از عمل شش ماه تا سه سال هستش که اسپرم به بالا ترین حرکت و تعداد خودش می رسه حالا اگر سوال دیگه ای داری بپرس حتما جواب میدم
مرسی فینگیلی عزیز،راستش منم خودم PCO خفیف هستم اما دکی گفت اون نمیتونه خیلی مشکل باشه ، مشکل اصلی تحرک و تعداد کم اسپرم شوهرم هست . تعدادش 11 میلیون و تحرک 20 درصد هست اما مورفولوژی نرمال هست. اگه زحمت بکشی و تحرک اسپرمهای شوهرت رو قبل و بعد عمل بهم بگی ممنون میشم. چون خیلیها می گن تعدادش ممکنه بعد از عمل خوب بشه و تحرکش خیلی فرق نمیکنه و فقط با IVF جواب میگیری. البته من امیدوارم مخصوصا با دیدن مامانای گلی مثل شما عزیزم. راستی داروهای شوهر من هم ویتامین E و فولیک اسید و مولتی ویتامین WELLMan هست.
2738
قبل از عمل تعداد اسپرم 35 میلیون و تحرک 45 مورفولوژی90 در صد بود(نرمال) .
شش ماه بعد از عمل :
تعداد اسپرم نزدیک 80 میلیون و تحرک 55 مورفولوژی 95 درصد شد. 9 ماه بعد از عمل باردار شدم و الان یه پسمل فوق العاده شیطون 10 ماهه دارم.
عزیزان اصلا نگران نباشید امیدتون به خدا باشهمن درست ماهی که اصلا بهش فکر نمی کردم و خودمون رو با ورزش سر گرم کرده بودیم بدو ن هیچ دارویی باردار شدم تازه چون نمی دونستم باردارم کلی هم اون ما دو 100 متر رفته بودم ولی خدا رو شکر مشکلی پیش نبومد و یه بارداری کاملا ایده آل داشتم انشائ الله که به زودی زودی خبر بارداریتون رو بزارید
هنگام نزدیکی حتما بسم الله یادتون نره مخصوصا شوشو - حتما سعی کنید که رو به قبله و پشت به قبله نباشید.
فعالیت بدن تون رو بیشتر کنید با ورزش بهتر نتیجه میگیرید .
شادی جان شما هم حتما شوشو رویه اورولوژیست خوب نشون بده
موفق باشید
سلام طناز جون
شوهر من هم واریکوسل داشت 5 اردیبهشت عمل کرد من 20 اردیبهشت باردار شدم چون اصلا فکرشو نمیکردم این قدر زود باردار بشم خیلی مشکل برام بوجود آمد ولی شکر خدا با یک ماه استراحت مطلق الان هفت ماهه باردارم
شما حواست جمع باشه که مثل من دچار مشکل نشی
طناز جون
درسته برای بهبود اسپرم 70 روز لازمه
ولی یه وقتایی از حساب کتاب خارج می شه
کار خداست دیگه.

یکی از بچه ها می گفت شوهرش عمل کرد بعد فهمید حامله هست
یعنی قبل عمل کردن حامله بوده و نمی دونسته.
سلام بچه ها ، همتون درست میگین . همه چیز دست خداست اما من آدمی هستم که روی منطق و اصول خیلی پایبندم. مثلا در مورد فینگیلی عزیز اگه دقت کنیم وضعیت اسپرمها قبل از عمل هم خیلی بد نبوده، یا خیلی های دیگه که قبل از عمل باردار شدند این نشون دهنده این هست که با همون اسپرمهای قبلی باردار شدند نه اسپرمهای جدید . در هر صورت من هم امیدوارم هم برای خودم هم برای عسل و بقیه بچه هایی که مثل ما هستند . راستی عسل خانوم عزیز من هرچی گشتم تا وضعیت آزشوشو ی تو رو قبل از عمل ببینم ببینم نتونستم اگه برات زحمتی نیست بزار اینجا تا ان شا ا... 16 آبان تغییر ژرفش رو با هم ببینیم و زودتر شما هم مامان و بابا بشین. راستی دکی به شوشوی من گفته 4 ماه بعد آز بده.
نیستی عسلی ؟
کوثر جون شما هم اگه شد وضعیت آزمایش همسرتون رو قبل و بعد عمل واسمون بذارید. شاید تو روحیمون تأثیر بذاره............
نیستی عسلی ؟
کوثر جون شما هم اگه شد وضعیت آزمایش همسرتون رو قبل و بعد عمل واسمون بذارید. شاید تو روحیمون تأثیر بذاره............
2706