موضوع: درمان خارش ناحيه تناسلي در زنان + اظهار نظر

کاربران حاضر: 0 کاربر و 1 مهمان
راحلهآنلاین پست ها : 3810عضویت:1389/9/13
1390/7/27 - 10:40 صبح
خارش مهبل

چه وقت به پزشك مراجعه كنيم:
خارش بيش از سه روز طول بكشد، با درمان خانگي از بين نرود، يا بدتر شود.
ـ خارش مهبل نشانهٔ چيست:
ناحيه‌ٔ تناسلي انسان معمولاً چند لايه پوشش دارد. بنابراين طبيعي است كه گرما و رطوبت جمع شده در آنجا ايجاد خارش كند. خارش مهبل نيز مي‌تواند ناشي از جمع‌شدن طولاني مدت باكتري‌ها در آن باشد. گرما و رطوبت مهبل محيط بسيار مناسبي براي رشد باكتري‌هاست. در واقع اين خارش كارت دعوتي است براي عفونت‌ها، از التهاب باكتريائي مهبل گرفته تا عفونت مخمر (كانديدا آلبيكانس يا مونيليا) و تريكوموناز. گاهي نيز اين خارش در اثر حساسيت به مواد شيميائي صابون، خوشبوكننده، يا رنگ است. خارش مهبل مي‌تواند نشانهٔ نزديك شدن به دوران يائسگي نيز باشد.
ـ درمان خارش مهبل:
حمام آب نمك كنيد. نيم فنجان نمك معمولي را در يك تشت يا وان آب‌گرم حل كرده و ۱۰ تا ۱۵ دقيقه در آن بنشينيد. بگذاريد آب نمك داخل مهبل را بشويد. با دو يا سه شب حمام آب نمك انواع ساده‌تر خارش مهبل از بين مي‌رود. نزديكي نكنيد. تا زماني كه خارش مهبل داريد از رابطهٔ جنسي خودداري كنيد. نزديكي در اين هنگام باعث انتقال عامل عفوني و ابتلاي مجدد هر دو نفر مي‌شود.
امكان حساسيت را بررسي كنيد. خارش ممكن است ناشي از حساسيت به وسايل جلوگيري از آبستني باشد. اين امكان را بررسي كرده و در صورت داشتن آلرژي روش ديگري براي جلوگيري از آبستني انتخاب كنيد. در مورد رفع حساسيت يا انتخاب روش‌هاي ديگر با پزشك خود مشورت كنيد.
نزد پزشك برويد. براي تعيين نوع عفونت عامل خارش مهبل به پزشك مراجعه كنيد. اگر سابقهٔ وجود عفونت مخمر داريد، با علائم آن آشنا هستيد و مي‌توانيد پزشك را در تشخيص و درمان ياري دهيد. تريكوموناز و عفونت‌هاي باكتريائي هم با آنتي‌بيوتيك‌هاي خاص خود درمان مي‌شوند. از پزشك بخواهيد از نظر وجود ويروس پاپيلوم انساني شما را كنترل كند. اين ويروس كه ايجاد زگيل تناسلي مي‌كند، از عوامل خارش مهبل است.
شروع يائسگي را بررسي كنيد. اگر به دوران يائسگي نزديك مي‌شويد، براي رفع خارش آن از پزشك كمك بخواهيد. درمان جايگزيني هورمون راه خوبي است، ولي اول كرم‌هاي هورموني را امتحان كنيد. خود را با فشار نشوئيد. شستن با فشار مهبل نه تنها كمكي به رفع خارش نمي‌كند، بلكه ممكن است با فرستادن مواد عفوني به‌درون گردن زهدان ايجاد بيماري التهابي لگن كند.
استفاده از پور تالك يا نشاستهٔ ذرت هم درست نيست، چون در دراز مدت ذرات آنها در نزديكي تخمدان‌ها جمع شده و خطر سرطاني شدن آنها را بالا مي‌برد. مبارزه با مخمر. در زناني كه زياد به عفونت مخمر مبتلا مي‌شوند، بهترين كار جلوگيري از بروز آن است. قند نخوريد. مواد قندي مخمرها را تغذيه مي‌كنند. بنابراين از خوردن مواد غني از قند خودداري كنيد. ويتامين c بخوريد. روزي دو بار ۵۰۰ ميلي‌گرم ويتامين c بخوريد. ويتامين c محيط مهبل را بيشتر اسيدي كرده و براي رشد مخمر نامناسب مي‌كند.
مهبل را خشك كنيد. رطوبت براي رشد مخمر خوب است. بنابراين، بعد از حمام كردن يا دوش گرفتن، با استفاده از سشوار مهبل را خشك كنيد تا رطوبت در آنجا باقي نماند. سشوار را داغ نكنيد و كمي دور نگاه داريد تا باعث سوختگي نشود. حمام اسيد بوريك كنيد. ماهي يك بار بعد از پايان قاعدگي حمام اسيد بوريك كنيد. براي اين كار سه قاشف اسيد بوريك را در يك تشت آب گرم حل كرده و ۵ تا ۱۰ دقيقه در آن بنشينيد. با اين كار امكان رشد را از مخمرها مي‌گيريد.ژ
ماست بخوريد. خوردن روزانه يك فنجان ماست كم‌چربي باعث رشد لاكتوباسيل اسيدوفيلوس مي‌شود كه محيط را براي رشد مخمر نامساعد مي‌كند. آزمايش حساسيت كنيد. اگر با اين همه باز هم عفونت مخمر ايجاد مي‌شود، ممكن است به كانديدا حساسيت داشته باشيد. براي بررسي اين آلرژي، پزشك روش خاص آزمايش پوستي را به‌كار مي‌گيرد. مخمر نخوريد. اگر نتيجهٔ آزمايش پوستي مثبت باشد، بايد از خوردن غذاها و نوشيدني‌هاي حاوي مخمر خودداري كنيد. دارو بخوريد. اگر مرتباً دچار عفونت مخمر مي‌شويد، پزشك همراه با هر آنتي‌بيوتيكي داروي ضد مخمر هم تجويز مي‌كند. چون آنتي‌بيوتيك تمام باكتري‌هاي مفيد و مضر را از بين برده و راه را براي رشد مخمر پاك مي‌كند.
مواد محرك مصرف نكنيد. هر مادهٔ تحريك‌كنندهٔ مهبل به رشد مخمر كمك مي‌كند. راه حل آن هم جلوگيري از تماس مواد شيميائي، مثل عطر، كاغذ توالت رنگي، زيرپوش رنگي، خوشبوكننده‌ها، و نرم‌كننده‌هاي شيميائي با مهبل است. در شستشوي لباس هم از شوينده‌هاي بدون بو استفاده كنيد. نرم‌كننده به لباس نزنيد، و زيرپوش گشاد سفيد نخي به پا كنيد. جوراب شلواري را هم كنار بگذاريد.


درمان خارش ناحيه تناسلي در زنان
خارش مزمن و طولاني مدت ناحيه تناسلي معمولا در اثر چندين عامل بوجود مي آيد. منظور اين است كه همزمان چند بيماري مختلف عامل خارش در يك فرد مي باشند.
شرايط خاص ناحيه تناسلي در زنان ، اين ناحيه را مستعد ابتلا به خارش مي كند. محيط مرطوب و بسته در محل تلاقي سه دستگاه تناسلي، ادراري و گوارشي، از يك طرف و گيرنده هاي فراوان حسي عصبي از طرف ديگر اين ناحيه را مستعد خارش و سوزش مي كند.
بنابر اين در درمان خارش ناحيه تناسلي چند عامل بودن علت خارش هرگز نبايد فراموش شود.عوامل تشديد كننده خارش در ناحيه تناسلي:
•شستشوي بيش از اندازه با ليف و صابون
•پوشيدن لباس تنگ
•خشك كردن با سشوار
•استفاده ازكرمهاي مختلف
•نوار بهداشتي
•استفاده از كاندوم و ژلهاي روان كننده

1-شستشوي بيش از اندازه با ليف و صابون : برخي از بيماران بوجود آمدن خارش و يا سوزش و يا هر علامت ديگر در ناحيه تناسلي را به عدم رعايت بهداشت ربط داده و با شستشوي زياد با صابون و ليف سعي در بر طرف كردن آن مي كنند. اين كار كاملا اشتباه بوده و منجر به تشديد خارش مي شود. شستشو بعد از هر بار ادرار و مدفوع با آب خالي و سپس خشك كردن به آرامي با دستمال كاغذي براي بهداشت ناحيه تناسلي كافيست.

2-پوشيدن لباس تنگ: پوشيدن لباسهاي تنگ، چسبناك بويژه از جنس پلاستيك منجر به تشديد رطوبت شده و ناحيه را براي رشد قارچ مستعد مي كند بنابراين توصيه مي شود از پوشيدن لباسهاي تنگ پرهيز شود.

3-خشك كردن با سشوار:برخي از بيماران با تصور اينكه رطوبت منجر به رشد قارچ در ناحيه تناسلي مي شود، با سشوار اقدام به خشك كردن ناحيه تناسلي مي كنند. اين كار نيز غلط است. خشك كردن با دستمال كاغذي نرم و به آرامي كفايت ميكند.

4-استفاده از كرم هاي مختلف: استفاده از كرمهاي ضد خارش و ضد قارچ كه معمولا بيماران بدون نسخه از داروخانه تهيه مي كنند، خود يكي از عوامل اصلي خارش هستند. توصيه مي شود حتما براي درمان خارش ناحيه تناسلي به پزشك متخصص مراجعه و تمام كرمهاي موضعي را كه خود از قبل استفاده مي كنيد قطع كنيد. حداكثر مي توان از وازلين خالص( بدون عطر و مواد نگهدارنده )براي تسكين خارش در ناحيه تناسلي استفاده كرد.

5-اگر دچار خارش مزمن و طولاني در ناحيه تناسلي مي باشيد(دزنان) استفاده از تامپون به جاي نوار بهداشتي ارجح است. البته اين كار حتما بايد زير نظر پزشك انجام شود. زيرا تامپون نيز عوارض خاص خود را دارد.

6-استفاده از كاندوم و ژلهاي روان كننده يا لوبريكانت(درزنان): اگر دچار خارش مزمن و طولاني مدت ناحيه تناسلي هستيد بهتر است از كاندوم استفاده نكنيد. همچنين ژلهايي كه به عنوان ژلهاي روان كننده به فروش مي رسند از عوامل مهم ايجاد حساسيت، آلرژي و خارش در ناحيه تناسلي هستند. استفاده از اين ژلها حتي براي كساني كه مشكل خارش هم ندارند توصيه نمي شوند.چند نكته مهم ديگر در مورد خارش ناحيه تناسلي وجود دارد
1-توجه داشته باشيد هرگونه خارش يا سوزش يا هر علامت ديگر در ناحيه تناسلي نشانه بيماري منتقل از راه تماس جنسي نيست. و بيخود فكر خود را مشغول اين موضوع نكنيد. استرس ابتلا به يك بيماري آميزشي خود منجر به تشديد خارش در ناحيه تناسلي مي شود.

2-مسائل روحي در خارش مزمن و طولاني مدت ناحيه تناسلي نقش مهمي دارند. اگر مبتلا به افسردگي هستيد بدانيد بدون درمان افسردگي خارش ناحيه تناسلي شما بهبود نخواهد يافت.

3-در درمان خارش و سوزش ناحيه تناسلي به طور كلي داروهاي خوراكي ارجحند. از پزشك خود بخواهيد تا آنجا كه ممكن است داروي خوراكي براي شما تجويز كند. در صورت نياز به داروي ماليدني پايه پماد نسبت به پايه كرم ارجح است.

4-به دنبال برخي درمان هاي خارش ناحيه تناسلي امكان اضافه شدن مشكلات جديد مثلا اضافه شدن عفونت قارچي يا حساسيت به داروهاي تجويزي وجود دارد. معمولا پزشكان براي پيشگيري از عفونت قارچي ثانويه پيشاپيش درمان پيشگيرانه تجويز مي كنند.راه حل فوري براي تسكين خارش و سوزش حاد:
•كمپرس آب سرد
•استفاده از وازلين
•استفاده از پماد ليدو كائين

1- كمپرس آب سرد شده در يخچال(آب شير را دريخچال سرد كنيد و نه در فريزر)
2- 10 تا 15 دقيقه كمپرس آب سرد حداكثر 2 بار در روز
3- سپس ناحيه را به آرامي خشك كرده و از وازلين خالص استفاده كنيد (بدون عطر و مواد نگهدارنده)
4- اگر خارش و سوزش به قدري شديد است كه مانع ادرار كردن و يا مقاربت مي گردد مي توانيد به طور موقت از پماد ليدو كائين استفاده كنيد( نه ژل ليدوكائين و نه كرم ليدو كائين )
لي لي (مامان دانيال)آنلاین پست ها : 7149عضویت:1390/4/30
1390/7/27 - 10:47 صبح
واقعا بعضي از اين موارد كاملا موثر هستند . ممنون دست عزيز
موقع خشم 10 ثانيه صبر کنيد حتما فحش هاي بهتري يادتون مياد!:)
sara.mp پست ها : 694عضویت:1390/3/6
1390/7/27 - 11:09 صبح
مرسي - من معمولا از اين موضوع رنج ميبرم
خانمي پست ها : 6111عضویت:1386/8/8
1390/7/27 - 11:35 صبح
ممنون عالي بود
 روزي که گذشت هيچ از او ياد مکن ...........فردا که نيامدست فرياد مکن ......... برنامده و گذشته بنياد منه .............حالي خوش باش و عمر بر باد مکن
سميرا پست ها : 4383عضویت:1388/11/18
1390/7/27 - 11:38 صبح
خيلي عالي بود
نينايي پست ها : 606عضویت:1387/8/22
1390/7/27 - 2:15 عصر
واي عالي بووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووود
رز پست ها : 428عضویت:1390/6/15
1390/7/27 - 2:24 عصر
سلام به همه خوبها كه دنبال بهتر بودن هستن
اگه دوست داري اينجا هم تشريف بيارين

http://ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=129882&PageNumber=17

موضوع بحث :
چه فنوني براي همسر داري بلدين ، لطفا به هم ياد بديم
طناز پست ها : 1235عضویت:1389/8/19
1390/7/27 - 6:33 عصر
عالي بود..........
مرسي
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: