2726
عنوان

امید زندگی .....(2)

145148 بازدید | 10429 پست

گالری تصاویر سوسا وب تولزتصاویر زیباسازی نایت اسکینتصاویر زیباسازی نایت اسکین الهی ... نگاهی... تصاویر زیباسازی نایت اسکین می خواهم مادر شوم چشیدن لذتی دیگر از زندگی لذتی که خداوند به همه کسانی که لایق میداند می چشاند می خواهم مادر شوم می خواهم وجودم را بستری برای وجودی دیگر کنم می خواهم صفحه ای دیگر از خوشبختی را ورق بزنم می خواهم مادر شوم چقدر شیرین است تپیدن دو قلب در یک بدن چقدر شیرین است تمرکز رحمت خداوند بر روی تو ، بر روی قسمتی از بدن تو ، بر روی رحم تو خداوندا رحمتت را به من و همسرم عطا فرما می خواهم مادر شوم م : مهربانی الف : آرامش د : دلدادگی ر : رحمت خدا خداوندا مهربانی آرامش دلدادگی و رحمتت را بیش از پیش به من عطا فرم تصاویر زیباسازی نایت اسکینآپلود عکسآپلود عکس

الهی ... نگاهی... 🙏🚼🙏 می خواهم مادر شوم 🌹 چشیدن لذتی دیگر از زندگی 🌹 لذتی که خداوند به همه کسانی که لایق میداند می چشاند می خواهم مادر شوم 🚼 می خواهم وجودم را بستری برای وجودی دیگر کنم 🚼می خواهم صفحه ای دیگر از خوشبختی را ورق بزنم🙌 می خواهم مادر شوم چقدر شیرین است تپیدن دو قلب در یک بدن🚼 چقدر شیرین است تمرکز رحمت خداوند بر روی تو ، بر روی قسمتی از بدن تو ، بر روی رحم تو 🚼 خداوندا رحمتت را به من و همسرم عطا فرما 👪💑 می خواهم مادر شوم م : مهربانی الف : آرامش د : دلدادگی ر : رحمت خدا خداوندا مهربانی آرامش دلدادگی و رحمتت را بیش از پیش به من عطا فرما🌹🚼🙏🌹
گالری تصاویر سوسا وب تولز سلام به دوستای خوبم.....اینجا خونه جدیدمونه..... ایشالله همیشه توش خبر خوش باشه...........

کد بارش قلب های زیبا به دنبال موس

لینک تاپیک قبلی: http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=577789&PageNumber=1 آپلود عکس
الهی ... نگاهی... 🙏🚼🙏 می خواهم مادر شوم 🌹 چشیدن لذتی دیگر از زندگی 🌹 لذتی که خداوند به همه کسانی که لایق میداند می چشاند می خواهم مادر شوم 🚼 می خواهم وجودم را بستری برای وجودی دیگر کنم 🚼می خواهم صفحه ای دیگر از خوشبختی را ورق بزنم🙌 می خواهم مادر شوم چقدر شیرین است تپیدن دو قلب در یک بدن🚼 چقدر شیرین است تمرکز رحمت خداوند بر روی تو ، بر روی قسمتی از بدن تو ، بر روی رحم تو 🚼 خداوندا رحمتت را به من و همسرم عطا فرما 👪💑 می خواهم مادر شوم م : مهربانی الف : آرامش د : دلدادگی ر : رحمت خدا خداوندا مهربانی آرامش دلدادگی و رحمتت را بیش از پیش به من عطا فرما🌹🚼🙏🌹
گالری تصاویر سوسا وب تولز ایشالله تو این تاپیک تک تکتون مامان بشید و نی نی هاتون صد ساله بشن................ ایشالله این لیست هر روز مامان جدید داشته باشه............ لیست دوستانی که مامان تاپیکمون هستن نام..........بیمارستان............... دکتر.....روش مورد استفاده...........چندمین اقدام...........جنسیت نی نی 0. منتظر هدیه
تصاویر زیباسازی نایت اسکین
1.الی .... تحت نظر ابن سینا بودم ولی الان با دکتر ت مشهد ..... IUI ...... هنوز اقدام صورت نگرفته.... .
2.یاس گلی.... تصمیم برای IUI با دکتر چ هنوز اقدامی صورت نگرفته
3.
4.nafas .......بیمارستان مهر ...... دکتر ک ...... IVF ...... اقدام اول ........جنسیت یه دخملی ناز پ. ن :مدت ازدواج 7 سال مدت انتظار دو سال که از همون اوایل فهمیدیم مشکل داریم ولی اقدامی نداشتیم این مدت پرونده رویان ابن سینا و دکتر ط و ک داشتیم و در حال سبک سنگین کردن بودیم.تا بالاخره اولین اقدام آی وی اف با اس اه با دکتر ک بود و شکر خدا مثبت شد.
5.پارادایز.... بیمارستان آبان ......دکتر ط ...... جنین ...... IVF..... اقدام اهدایی ..... جواب آزمایش مثبت
6.Rose
7.گل رز.... پ ن : هفده IUI منجر به یک بارداری پوچ و یک خارج رحمی برداشتن لوله سمت چپ.... سه میکروی نا موفق در حال اقدام با IUI
8.یلدا
9.باران....... بیمارستان آبان......دکتر؟ ...... IVF.......هشتمین اقدام ........ پ. ن : 2 بار ای یو ای ناموفق مشهد نوین و رضوی 5 بار میکرو ناموفق دو بار مشهد رضوی 3 بار ابن سینا تهران الان در سیکل میکرو با اهدا بیمارستان آبان تهران
10.عسل کوچولو
11.مینو68......دکتر ایز....IUI....دومین اقدام.... مثبت پ.ن : پنج ساله ازدواج کردم دوسه ساله مشکلمون رو میدونیم. دو بار ای یو ای انجام دادم یه بار پیشه دکتر چ و یه بار پیش ایز که خدا رو شکر مثبت شدم.هفته دیگه میرم سونو قلب برام دعا کنید.
12.مینو پ.ن :مینو 30 ساله، 3 ساله ازدواج کردم،6 ماهه که واسه بچه دار شدن اقدام میکنیم اما نشده و 1 ماهه متوجه شدیم همسرم آزو اسپرمه،فعلا در حال بررسی مراکز درمانی هستیم
13. سهیلا جون
14.شلررر
15.پگاه ..... بیمارستان آبان ...... دکتر ط ..... IVF......... 6مین اقدام .......... پ. ن : ۴ IUI ناموفق ، یک IVF ناموفق دکتر ط ،اقدام بعدی خدا بخواد مجدد IVF دکتر ط.
16. هانی.......29 سال ...5 سال ازدواج......IVF...جنین اهدایی....بار اول منفی بار دوم مثبت
17. پونه
آپلود عکس

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

نظر مراجع در مورد استفاده از اسپرم اهدایی درمورد اهدای اسپرم نظر مراجع مختلف متفاوته ، از نظر آیت الله خامنه ای اهدای اسپرم هیچ اشکالی نداره چه با روش آی یو آی چه با روش آی وی اف ..... از نظر آقای سید عبدالکریم موسوی اردبیلی هم اهدای اسپرم اشکالی نداره ..... از نظر آقای صانعی هم همین طور البته آقای صانعی معتقدند که می شه تخمک رو با اسپرم خارج از بدن زن لقاح داد و وقتی جنین تشکیل شد در بدن زن قرار داد و در این صورت ایراد نداره یعنی در صورت آی وی اف اما در صورت وارد کردن مستقیم اسپرم به بدن زن نامحرم اشکال هست یعنی آی یو آی رو قبول ندارن ..... مراجع دیگه رو نمی دونم ... ضمنا می تونید نظر آیت الله خامنه ای رو توی سایت وزارت بهداشت در قسمت استفتائات بخونید http://www.behdasht.gov.ir/index.aspx?page=8&nday=04&nmonth=09&nyear=1389&siteid=1&pageid=13182&cat= اینم برای دوستانی که تازه فهمیدن شوشو ازو اسپرمه این ادرس یه دکتر عمومی هستش .....تو اهواز...د وستان شنیدن که خیلی ها ازش نتیجه گرفتن....حتی کسایی که ازشون قطع امید شده بود..............پس امتحانش ضرر نداره........... ادرس ......اهواز....خ شریعتی.......کوچه مصطفی خمینی.....پلاک 4 تلفن.....2217296 دوستانی که همسراشون ازو اسپرم هستن(یا اسپرمشون صفره)بعد از انجام ازمایشات لازم در صورت نبود اسپرم باید حتما بیوبسی انجام بدن..........بیوبسی به دو صورته یا از طریق سرنگ یا از طریق برداشتن یه نمونه از بیضه دکتر براشون بیوبشی انجام میده.............اگه تو بیوبسی اسپرم بود که خدا رو شکر از همون اسپرم براشون میکرو انجام میدن...........اگه نبود دو راه جلو پاتون هست.......یکی اینکه از اسپرم اهدایی استفاده کنن که در این صورت تخمک از خود خانم واسپرم از یه فرد ناشناس گرفته میشه..........یکی دیگه هم اینه که جنین اهدایی استفاده کنن در این صورت هم کلا تخمک و اسپرم از یه زن و شوهر دیگه میگیرن و وقتی تو ازمایشگاه جنین شد به رحم خانم انتقال میدن..........
در مورد گرفتن جنین اهدایی یا استفاده از اسپرم اهدایی باید حتما نامه دادگاه داشته باشید.............به این صورت که با مراجعه به یکی از مراکزی که در پایین نام برده شده............از دکتر مورد نظر نامه گرفته و اون نامه رو به دادگاه محل سکونتتون میبرید............اونجا بعد از انجام مراحل اداری...........یه نامه سر به مهر بهتون میدن که اون نامه رو باید ببرید برای بیمارستان..................اگه هم بنا به دلایلی نمیتونید تو شهرتون برید دادگاه............میتونید از دادگاه یه شهر دیگه اقدام کنید ولی باید تو اون شهر حتما یه ادرسی داشته باشید که به دادگاه بدید................... *در مورد دادگاه دادگاه شهید محلاتی در طی دو روز نامه رو میدن بهتون و معطلی نداره * در مورد شناسنامه هم نگران نباشید تا اونجا که پرس و جو کردیم کاری به شناسنامه ندارن یعنی نامه برای قانونی کردنه تا اینکه شایعه شده بود تو شناسنامه چیزی درج میشه
چه مراکزی اهدا دارن . شهر و مرکز ناباروری ..........اسپرم اهدایی یا جنین اهدایی.......مدت زمانی که باید تو نوبت باشید............. تهران ...ابن سینا............اسپرم و جنین هر دو رو داره..............برای اسپرم 2 سال .برای جنین 5 سال........نامه دادگاه نمیخواد تهران ....رویان..............فقط جنین داره...............................دقیق نمیدونم ولی فکر کنم2 سال.......نامه دادگاه نمیخواد تهران....ابان...............هر دو رو داره.................................اگه مدارکتون کامل باشه سریع براتون انجام میدن.....نامه دادگاه میخواد تهران........مهر.............هر دو رو د اره.............................اگه مدارکتون کامل باشه سریع براتون انجام میدن..نامه دادگاه نمیخواد اصفهان....رویان.........جنین داره........................................نمیدونم تماس بگیرید بپرسید...........نمیدونم نامه دادگاه میخواد یا نه شیراز ....بیمارستان مادر و کودک و مرکز ای وی اف شیراز..........جنین اهدایی داره ن هزینه اهدایی هم 6تا 7 تومن.......................نامه دادگاه میخاد حدود 1 ماهم طول میکشه برای گرفتنش 500 هم هزینش میشه. یزد دکتر مرتاض تو بیمارستان مرتاض اسی اهدایی داره
در مورد هزینه ها هزینه ها تو هر بیمارستان با هم فرق میکنه..............ولی معمولا بین 5تا 8 م هستش هم میکرو و هم زیفت برای جنین هم هزینه اش بین 2-3م علاوه بر هزینه قبلی تومنه .........باز هم بیمارستانا در مورد قیمت با هم فرق دارن البته به قول دوستان دیگه هزینه دارو و پانکچر کم میشه و فقط انتقاله اینا... یه بیمارستانه دیگه هم هست به نام پیامبران..........هم جنین دارن و هم اسپرم............سریع هم نوبتتون میشه......بدون معطلی...........اماااااااااااااااااااااااااااااااا خیلی از دوستان این تاپیک اونجا میکر با اسپرم اهدایی انجام دادن...........ولی متاسفانه هر 8-9 نفرشون دست خالی بر گشتن.............احتمالا مشکل از مرکز باشه اونجا نداشتیم.............اگه با این تفاسیر بازم میخواید برید این مرکز دیگه خود دانید............
و اما در مورد IUI هر دکتری ای یو ای با اسپرم اهدایی انجام نمیده.............. اما ما و دوستامون هم در مشهد،تهران ،اصفهان و کرمانشاه دکتری برای اینکار سراغ داریم............ نمیتونم لیستشونو اینجا بزارم...........فقط در همین حد میتونم اطلاعات بدم اگر کسی خواست میتونیم با پیغام خصوصی یا ایمیل آدرس و شماره تماس دکتر رو بدیم .............. با ارزوی مامان شدن همه دوستان آپلود عکس
2728
از تاپیک قبلی آزمایش هایی که هر خانم باید در طول درمان انجام بده.....البته خیلی هاش در مراحل اولیه لازم نیست نی نی نگار جون زحمت کشیدن و هم ازمایشات رو به طور کامل در اختیار ما گذاشتن و هم درمورد شرعی بودن اسپرم اهدایی تحقیق کردن.......... لینک شرعی بودن این قضیه................. http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=57970 حتما برای دیدن تموم ازمایش ها به این لینک مراجعه کنید........... http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=310442 تزریق واکسن کزاز تزریق واکسن سرخجه و اگر هم قبلا زدین و یا نمی دونین زدین یا نه آزمایش سطح ایمنی نسبت به سرخجه انجام پاپ اسمیر آزمایشات روتین ( هموگلوبین /قند/ چربی/بررسی عملکرد کلیه ها و کبد و تیروئید) آزمایشات هورمونی ( FSH,LH, ,پرولاکتین ) آزمایشات ذخیره تخمدانی ( AMH , Inhibin B ) آزمایشات ویروسی ( هپاتیت بی ، هپاتیت سی ، ایدز ) آزمایشات عفونی ( toxo Ab(IgG , IgM) – CMV Ab(IgG,IgM آزمایشات مربوط به سیستم ایمنی و انعقادی (protoin C ,protoin S , anti cardiolipin , anti thrombin III ,anti pL ,Lopus Anti coagulant factor V leiden , Anti TPO Ab) بچه ها منظور از غلظت خونی که دکترها برای بارداری می گن آزمایش هموگلوبین نیست ، منظورشون انعقاد خون و لخته شدن خون هست ، همون آزمایشهایی که من از کلوپ بچه های سقط مکرر و از بیمارهای دکتر پاکروش و دکتر طرازی خلاصه کردم ....اون گروه آزمایشهایی که نوشته بودم آزمایشهای سقط مکرر خصوصا اون دوتا آیتم اولش ( پروتئین C و پروتئین S ) .... یه بار دیگه کپی و پیست می کنم اینجا می گذارم آزمایشات انعقادی و سیستم ایمنی ( مربوط به سقط مکرر یا عدم موفقیت در آی وی اف به صورت مکرر ) : PT , PTT , INR Pro C , Pro S Anti thrombin III , ACL (IgG , IgM) , APL ( IgG,IgM), Lopus Anti Cuagulant ( LAC) Anti TPO , Anti thyroglobulin PAI -1 (PCR ) Factor V leiden ( PCR) MTHFR (PCR ) APCA ( patial cell antibody) : این آزمایش اگه مختل باشه معمولا یه سرمی می دن به اسم IVIG که توی بیمارستان و در طی چند ساعت تزریق می شه و بهتره تزریقش هم چند هفته قبل از تخمک گیری باشه Factor II mutation: PG20210A (PCR) DNA Vit D 25 OH بچه ها سی دی فاکتور ها هستن..............میتو نید تو کلوپ بچه های سقط مکرر لیستشونو پیدا کنید راستی اگه هرکدومتون آزمایش دیگه ای می شناسین بگید تا به این لیست اضافه کنم نی نی نگار پست ها: 732 عضویت: 11/11/1390 1392/8/18 1:08 ب.ظ بچه ها من باز زدم توی خط تحقیقات واسه افزایش شانس موفقیت بارداری !! این قرآن گوش دادن موقع آی یو آی هم یکی از نتایج تحقیقاتمه !! یه کار دیگه رو هم دارم دنبال می کنم اونم اینه که دنبال روش های طب سنتی برای افزایش شانس حاملگی هستم ، یه دکتری هست به اسم بابک کاویان منش که خیلی از بچه های نی نی سایت رفتن پیشش ، من نمی دونم چه جوریه ولی دنبال یه مرکز معتبر تر هستم سه تا مرکز رو پیدا کردم که درمانگاه های طب سنتی هستن و وابسته به دانشکده ی طب سنتی دانشگاه تهران درمانگاه طب سنتی بیمارستان امام خمینی ( که تخصصی زنان و ناباروری هست ) : 66437749 درمانگاه طب سنتی بهشت ( خیابان بهشت ، نزدیک حسن آباد ) : 55613190 الی 91 درمانگاه طب سنتی هروی : 22988551 الی 55 درمانگاه طب سنتی خارک ( بیشتر در زمینه مسائل گوارشی هست اما واسه مسائل ناباروری هم هست که البته می گفت ما وقتمون تا آخر سال 92 تقریبا پر شده ، ولی اگه دوست دارین میتونید زنگ بزنید بپرسید ) : 66754152 الی 55 اینم یه لینک هست که بهترین اطبای سنتی رو معرفی کرده http://tabib.tabaye.ir/#!/popular/0/ اگه دوست داشتین یه سری هم به این بزنید آپلود عکس
پست از تاپیک قبل این پست بروز رسانی می شود بایدها و نبایدهای سیکل آی وی اف قبل از شروع سیکل آی وی اف - کاهش استرس با انجام ورزش یوگا، پیاده روی روزانه نیم ساعت و انجام هر کاری که به شما آرامش بدهد. - استفاده از مکمل ها و ویتامین های E، امگا 3,6,9 ، کیوکوتن قرمز، دی اچ ای اٍی، ویتامین دی و همچنین فولیک اسید و آسپرین از چند ماه قبل از اینداکشن توصیه می شود ( هیچ کدام را سرخود مصرف نکرده و برای اطمینان از مصرف این ویتامین ها و دوز مصرفی با پزشک معالج خود هماهنگ کنید) - حذف شیرینی جات و چربیهای غیراشباع و فست فود و.... - استفاده از روغن زیتون در پخت غذا - مصرف روزانه جوانه گندم که می گویند احتمال لانه گزینی جنین را افزایش میدهد - اگر امکانش رو دارید چند بار طب سوزنی انجام دهید. بر اساس شنیده ها انجام طب سوزنی موجب گردش خون بهتر در رحم شده و امکان لانه گزینی رو افزایش میدهد. نکاتی که برای آقایان قبل از شروع سیکل باید به آن توجه شود: - کیفیت اسپرم می تواند تحت تاثیر تب یا بیماریهای تب آور باشد. مردانی که یک بیماری تب آور یا تب در 2-1 ماه قبل از فرایند IVF دارند بهتر است به پزشک خود اطلاع دهند. - اجتناب از وان داغ و سونا - پرهیز از پوشیدن لباس زیر تنگ - پرهیز از مواد مخدر، الکل و سیگار برای سه ماه قبل از درمان و در طی سیکل IVF - پرهیز از ورزش مفرط - پرهیز از نزدیکی کمتر از سه و بیشتر از 7 روز قبل از روز پانکچر زمان اینداکشن(زدن آمپولها و آماده شدن برای پانکچر) - تا می توانید آب بنوشید. آب نباید خیلی سرد بوده و حتی الامکان در دمای اتاق باشد - اگر مزاج شما سرد ( اعم از سرد و خشک یا سرد و تر ) است ، تا می توانید از غذاهای گرم استفاده کنید. جدول خوراکی های مربوط به هر مزاج را در پست بعدی مشاهده کنید. خوردن روزانه عسل و دارچین به صورت ناشتا توصیه می شود. همچین از سایر خوراکی های گرم مثل خرما، کشمش، آجیل خام، زنجبیل، رازیانه کوبیده، سیاه دانه و ... استفاده کنید. - غذاهای پر پروتئین و مقوی مانند آبگوشت با گوشت گوسفند، سمنو، حلیم، جوانه گندم و ... را بیشتر مصرف کنید. - در یک پژوهش دیده شده که مصرف روغن زیتون و آووکادو در بهبود کیفیت تخمک ها نقش زیادی دارد و شانس موفقیت آی وی اف را تا سه برابر افزایش میدهد http://www.medindia.net/news/avocado-olive-oil-triple-chances-of-ivf-success-103665-1.htm روز قبل و بعد از پانکچر - - - پس از انتقال جنین - خوردن روزی یک لیوان نشاسته حل شده در آب سرد تا سه چهار روز - خوردن غذاهای نشاسته دار مثل ماکارونی و سیب زمینی - خوردن غذاهای ملین و سالاد کاهو با روغن زیتون جهت جلوگیری از یبوست - خوردن به به صورت مربا یا پخته شده. در بعضی منابع نوشته اند که خوردن به خام چون قابض هست برای لانه گزینی مضر است. - نزدیکی تا روز آزمایش و سپس اجازه دکتر ممنوع است - توصیه می شود که از توالت فرنگی استفاده شود قبل از انتقال جنین فریز - توصیه می شود که شب قبل از انتقال نزدیکی صورت گیرد: http://forums.fertilitycommunity.com/vitro-fertilization-ivf/278440-sex-night-before-transfer.html وجود مایع باعث می شود که بدن لانه گزینی را به صورت یک علامت طبیعی تلقی کند! - - آزمایش بارداری بهتر است در طی روزهای انتقال از گذاشتن بی بی چک خودداری شود. چون معمولا به دلیل زدن آمپول هاش سی جی در انتقال جنین تازه امکان اشتباه و مثبت کاذب شدن در آن زیاد است. بهترین گزینه برای فهمیدن این که بارداری اتفاق افتاده یا نه دادن آزمایش خون معمولا 14روز بعد از انتقال است. جواب میتونه مثبت یا منفی کاذب باشه داروها به هیچ عنوان قطع نمیشه 48 ساعت بعدش میری دوباره ازمایش خون میدی اگه ازمایش اولی مثبت بود دومی باید حدود 2 برابر شده باشه که بگن حامله ای اگه اولی منفی بود دومی باید حدود عدد 1 باشه که بگن نتیجه عمل منفی شده اگه مشکوک باشه 48 ساعت بعد دوباره ازمایش تکرار میشه اگه مثبت باشه 2 هفته بعد میری واسه سونو که ببینن بچه قلب داره یا حاملگی پوچ ین مطلب در مورد پس از انتقال جنین از یک سایت انگلیسی هست. با تشکر از نی نی نگار که زحمت کشیده این صفحه رو ترجمه کرده و تو سایت گذاشته. دوستای گلم از اونجایی که می دونم همه ی خانم هایی که آی وی اف و میکرو می کنن دوست دارن بدونن در هر روز بعد از انتقال چه اتفاقاتی باید قاعدتا در رحم و جنین رخ داده باشه تصمیم گرفتم مطالبی که از سایت یک کلینیک ناباروری آمریکا پیدا کردم رو براتون ترجمه کنم و اینجا بگذارم امیدوارم به دردتون بخوره و کمک کنه کمی از استرستون توی 2 هفته انتظارتون کم بشه فقط به این نکته توجه کنید که ممکنه بدن آدم های مختلف کمی با هم فرق کنه و این روزها کمی پس و پیش بشه ... مثلا توی انتقال جنین سه روزه ، حداقل می دونیم توی ایران می گن روز 14 انتقال آزمایش بدین اما خب توی این سایت نوشته از روز یازدهم هم می شه BHCG رو توی خون پیدا کردن ( که خب مسلما مقدارش خیلی هم کمه) این لینک اصلی سایت : http://www.nyufertilitycenter.org/ivf/embryo_transfer این هم ترجمه اش برای خانم های گل منتظر که امیدوارم هرچه زودتر مامان بشن : روزهای بعد از انتقال جنین سه روزه : 1.جنین به رشد ادامه می دهد و از مرحله 6-8 سلولی به مرحله 16 سلولی به نام مورولا می رسد 2.تقسیم سلولی ادامه دارد و جنین از مرحله مورولا به مرحله ی بلاستوسیست (حدودا100) سلولی می رسد. 3.بلاستوسیست شروع به خروج از پوسته ی خود می کند که به این کار هچینگ می گویند. 4.مرحله ی هچینگ ادامه دارد و جنین شروع به چسبیدن به دیواره رحم می کند. 5.چسبندگی بلاستوسیست به دیواره رحم عمیق تر می شود و لانه گزینی شروع می شود. 6.لانه گزینی در دیواره رحم ادامه می یابد. 7.لانه گزینی کامل می شود، تمایز جفت و جنین شروع می شود. 8.هورمون BHCG شروع به ترشح به خون می کند. 9.تداوم رشد جنین و تداوم ترشح BHCG به خون. 10.تداوم ر شد جنین و تداوم ترشح BHCG به خون. 11. مقدار BHCG در خون به حدی میرسد که با آزمایش خون قابل شناسایی باشد. روزهای بعد از انتقال جنین پنج روزه : 1. بلاستوسیست شروع به خروج از پوسته ی خود می کند که به این کار هچینگ می گویند. 2. مرحله ی هچینگ ادامه دارد و جنین شروع به چسبیدن به دیواره رحم می کند. 3.چسبندگی بلاستوسیست به دیواره رحم عمیق تر می شود و لانه گزینی شروع می شود. 4.لانه گزینی در دیواره رحم ادامه می یابد. 5.لانه گزینی کامل می شود، تمایز جفت و جنین شروع می شود. 6.هورمون BHCG شروع به ترشح به خون می کند. 7.تداوم رشد جنین و تداوم ترشح BHCG به خون. 8.تداوم ر شد جنین و تداوم ترشح BHCG به خون. 9. مقدار BHCG در خون به حدی میرسد که با آزمایش خون قابل شناسایی باشد. آپلود عکس
جدول خوراکی های مربوط به مزاجهای مختلف این لیستم گلسا جون زحمتشو کشیده.....................یه نگاهی بندازید............ یاز- بَصَل (Allium cepa L) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: پیاز و تخم مورد مصرف: تسهیل جریان قاعدگی روش مصرف: خوراکی به شکل خام یا پخته شده منع مصرف: به اندازه مصرف خوراکی در بارداری و شیردهی مجاز است. احتیاط: باعث افزایش ترشح صفرا و کاهش قند خون می شود. ثوم (Allium sativum) طبیعت:گرم وخشک قسمت مورد استفاده: پیاز(bulb) مورد مصرف: قاعده آور، آمنوره ثانویه، فعالیت محرک رحمی، دردهای دوران قاعدگی روش مصرف: جوشانده برگ وساقه، آبزن تهیه شده از جوشانده برگ وساقه منع مصرف: بارداری وشیردهی احتیاط: همراه اختلالات انعقادی باعث افزایش فعالیت فیبرینولیتیک می شود. موسیر- اُسقوردیون (Allium sativum) طبیعت: گرم و خشک قسمت مورد استفاده: ریشه پیاز مانند مورد مصرف: قاعده آور روش مصرف: خوراکی از جرم گیاه منع مصرف: بارداری وشیردهی - اَفسَنتین (Artemisia absinthium L) طبیعت: گرم و خشک قسمت مورد استفاده: گل، تخم، شاخه و برگ مورد مصرف: قاعده آور، افزایش ترشحات قاعدگی، محرک اعمال رحمی روش مصرف: شیاف واژینال ،دم کرده منع مصرف: شیردهی وبارداری، مبتلایان زخم معده احتیاط: شیاف واژینال همراه عسل استعمال شود. به مدت طولانی مصرف نشود. - شنبلیله– حُلُبه (Trigonella foenum graecum L) طبیعت: گرم و خشک در دوم قسمت مورد استفاده: برگ، تخم، دانه مورد مصرف: قاعده آور، محرک رحمی، افزایش ترشحات قاعدگی روش مصرف: دم کرده خوردن برگ خام، جوشانده تخم منع مصرف: بارداری و شیردهی احتیاط: می تواند باعث کاهش قند خون شود. - نخود- حُمُّص (Cicer arietinum L) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: دانه مورد مصرف: قاعده آور روش مصرف: پخته شده،پودر خام،آب پخته شده،آب ناشی ازخیسانیدن خام آن منع مصرف:نوع سیاه آن می تواند باعث سقط جنین شود. احتیاط: دربارداری وشیردهی به علت نفاخ بودن (دیر هضم بودن) مقدار کمتری مصرف شود. - رزماری- اکلیل- الجبل (Rosmurinus oflicinalis L) طبیعت: گرم و خشک قسمت مورد استفاده: برگ، ریشه مورد مصرف: قاعده آور روش مصرف: آشامیدن جوشانده ریشه وبرگ منع مصرف: بارداری و شیردهی - ریشه سوسن سفید یا زنبق- آرید برید (Zbarbata Irisa germaica) طبیعت: بسیار گرم قسمت مورد استفاده: پیاز ریشه مورد مصرف: قاعده آور شدید روش مصرف: آشامیدن دم کرده ریشه منع مصرف: بارداری و شیردهی گزنه- اَنجُره (Urtica dioica) طبیعت:گرم و خشک قسمت مورد استفاده: برگها، تخم مورد مصرف: قاعده آورقوی، سندرم پیش از قاعدگی، محرک رحم روش مصرف: دم کرده، شیاف واژینال منع مصرف: بارداری وشیردهی احتیاط: می تواند ایجاد افراط در خون ریزی کند. زیاد خوردن آن موجب قطع ادرار می گردد. شیاف واژینال آن به صورت 2 گرم گزنه کوبیده همراه 2گرم مرمکی استعمال شود. آشامیدن بیش از 17 گرم در روز از آن می تواند کشنده باشد. همراه آب میوه های سرد وخنک کننده ومواد لعابدار مانند کتیرا و صمغ عربی استفاده شود. - اَنیسون (Pimpinella anisum) طبیعت: گرم و خشک قسمت مورد استفاده: میوه مورد مصرف: قاعده آور روش مصرف: جوشانده تهیه شده از دانه منع مصرف: بارداری وشیردهی،اطفال احتیاط: درحساسیت به آنتول مصرف نشود، مصرف همزمان با آهن باعث افزایش اثرات آهن می شود. بابونه (Matricaria chamomilla) طبیعت: گرم و خشک قسمت مورد استفاده: گل وتمام قسمتهای گیاه مورد مصرف: قاعده آور، درمان دیسمنوره، کاهش احتمال زایمان زودرس (دو خاصیت متضاد دارد). روش مصرف: دم کرده گل منع مصرف: بارداری و شیردهی احتیاط: به علت وجود تانن موجب کاهش جذب آهن می شود. همراه با داروهای ضد انعقادی مصرف نگردد. - بادرنجوبه (Mellissa ofticinalis L) طبیعت: گرم و خشک قسمت مورد استفاده: برگ، گلها، تخم مورد مصرف:قاعده آور، منقبض کننده رحم، آنتی گونادوتروپیک روش مصرف: دم کرده، نشستن در آبزن آن منع مصرف: بارداری، در فعالیت پائین تیروئید به خاطر اثرات آنتی تیروتروپیک منع مصرف دارد. احتیاط: با داروهای تیروئیدی در دوزهای بالا تداخل دارد. - تره- کُرّاث (Allium ampeloprasum.L) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: تمام قسمتهای گیاه –تخم مورد مصرف: قاعده آور-افزایش ترشحات قاعدگی روش مصرف: خوراکی –دم کرده تخم منع مصرف: بارداری احتیاط: دیر هضم ونفاخ است –مصرف زیاد آن موجب کاهش بینائی می شود. - کرفس (Apium garveolens L) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: ریشه –تخم-ساقه مورد مصرف: قاعده آور روش مصرف: دم کرده تخم-ریشه منع مصرف: بارداری وشیردهی(خوردن ساقه به ابدازه خوراکی مشکلی ندارد.) احتیاط: در حین مصرف مقابل نور آفتاب قرار نگیرد. - انواع کلم ها- کَرَنب (Brassica olevaceae L) طبیعت: مرکب القوی قسمت مورد استفاده: ریشه-برگ -تخم مورد مصرف: قاعده آور-افزایش ترشحات قاعدگی روش مصرف: شیاف واژینال-دم کرده تخم-آشامیدن جوشانده برگ وشکوفه آن منع مصرف: بارداری (مصرف خوراکی برگها مشکلی ندارد) احتیاط: گل وبرگ اثر داروهای ضد انعقادی را ازبین می برد. - کرچک- خروع- بیدانجیر (Ricinus communis L) طبیعت: گرم و خشک قسمت مورد استفاده: دانه ،روغن آن مورد مصرف: قاعده آور روش مصرف: روغن آن درچای،سوپ بی چربی،آب نارنج میل شود.خوردن مغز دانه منع مصرف: بارداری وشیردهی(در اواخر دوران بارداری بعنوان تحریک زایمان مصرف می شود.) احتیاط: بیش از 8تا 10 گرم در روز مصرف نشود،به خاطر دفع الکترولیت های بدن. - شب بو- خیری (Cheiranthus cheiri L) طبیعت: گرم و خشک قسمت مورد استفاده: برگ،گل،ساقه گل دهنده،تخم،ریشه مورد مصرف: قاعده آور روش مصرف: آشامیدن جوشانده تخم وریشه ،یا آب برگهای تازه،شیاف واژینال منع مصرف: بارداری شیردهی - دارچین (Cinnamomum cassia BS) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: پوست درخت مورد مصرف: قاعده آور، قابض(به خاطر تانن موجود درآن) روش مصرف: دم کرده منع مصرف: بارداری وشیردهی احتیاط: درحد مصرف خوراکی دربارداری مشکلی ایجاد نمی نماید. - فلفل سیاه (Piper nigraum L) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: میوه مورد مصرف: قاعده آور روش مصرف: خوراکی از میوه منع مصرف: بارداری وشیردهی احتیاط: میزان جذب پروپرانولول ،تئوفیلین را بالا می برد.با افزایش قدرت جذب روده ها موجب تداخلات داروئی می شود. - لوبیا(Phasaeolus vulgaris L) طبیعت: گرم وتر قسمت مورد استفاده: دانه بخصوص نوع سرخ آن مورد مصرف: افزایش ترشحات قاعدگی –شیرافزا روش مصرف: آشامیدن آب پخته شده منع مصرف: بارداری - بادام تلخ (Amygdalus vommunis.L) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: میوه مورد مصرف: قاعده آور روش مصرف: شیاف واژینال منع مصرف: بارداری - عرق بهار نارنج (Citrus bigaralia) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: عرق مورد مصرف: قاعده آور-افزایش ترشحات قاعدگی روش مصرف: شیاف واژینال منع مصرف: بارداری - رازیانج (Foeniculum vulgare) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: تخم وریشه واعضای گیاه مورد مصرف: قاعده آور،افزایش ترشحات قاعدگی روش مصرف: دم کرده ریشه وتخم،خوردن تازه آن منع مصرف: بارداری احتیاط: خوردن آن باعث تولید شیر در دوران شیردهی می گردد. - یونجه– رطبه (Medicago sativa L) طبیعت: گرم وخشک (خشک شده آن)گرم وتر(تازه آن) قسمت مورد استفاده: تمام قسمتهای گیاه مورد مصرف: قاعدهآور ،قابض،افزایش تولید شیر روش مصرف: دم کرده تخم مقدار مصرف: 8 تا 20 گرم منع مصرف: بارداری احتیاط: درلوپوس اریتماتوس سسیتمیک منع مصرف دارد.باتوجه به مقادیر زیاد vitkاثر وارفارین ممکن است کاهش یابد. - سنبل (Angelica archangelica L) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: بذر،ریشه مورد مصرف: قاعده آور،قابض روش مصرف: به صورت شیاف واژینال ضدخونریزی رحم است.نشستن در sitz bathآن ومصرف خوراکی باعث باز شدن قاعدگی می شود. منع مصرف: بارداری وشیردهی ،زخم معده ،دیابتی،بیماری های خونریزی دهنده - شوید- شبت (Anethum graveolens L) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: تخم مورد مصرف: قاعده آور روش مصرف: دم کرده منع مصرف: بارداری احتیاط: زیاده روی درخوردن آن موجب کاهش بینائی می شود. - سیاه دانه- شونیز (Niegella Satira L) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: تخم مورد مصرف: قاعده آور، افزایش ترشح شیر روش مصرف: دم کرده، خوردن تخم خام، بخور، شیاف واژینال همراه روغن سوسن منع مصرف: بارداری احتیاط: در گرم مزاجان موجب ورم ودردهای گلو می گردد. - آویشن- صَعتَر (Thymus Vulgaris L) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: برگ، تخم (قوی تر است) مورد مصرف: قاعده آور روش مصرف: خوراکی، دم کرده منع مصرف: بارداری احتیاط: مصرف بیش ازحد می تواند کلیه ها را تحریک کرده موجب بروز آلبومین در ادرار گردد. یا موجب ضعف عضلات قلب گردد یا ایجاد سرگیجه وبروز صدا در گوش کند. برای کاهش این عوارض به شکل دم کرده همراه با نعناع استفاده شود. - شاهی (Lepidium sativam.L) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: برگ-ساقه –تخم مورد مصرف: قاعده آور روش مصرف: دم کرده تخم منع مصرف: مصرف در حد خوراکی در بارداری مشکلی ندارد. - خردل سیاه (Brassica nigra) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: دانه مورد مصرف: قاعده آور روش مصرف: پاشویه آب سرد حل نموده و سه لیتر آبگرم را به آن اضافه کرده پاشویه انجام شود. منع مصرف: بارداری وشیردهی احتیاط: ارزش درمانی دانه خردل سیاه در استعمال خارجی به مراتب بیشتر از مصارف داخلی آن است مصرف خوراکی دانه با توجه به اثرات تحریکی و خورندگی بافت مری مردود است.درالتهاب معده یا روده مجاز نیست. مصرف موضعی بر پوست محافظت نشده مجاز نیست،موجب بروز تاول وزخم در پوست می شود،مصرف موضعی به مدت بیش از 15 تا30 دقیقه یازمانی که احساس سوزش غیر قابل تحمل است مصرف زیاد ومنظم آن برای بیش از دو هفته ممنوع است. - اثلق- فَنجَنگُشت (Vitex agnus) طبیعت:گرم و خشک قسمت مورد استفاده: میوه های بی هسته وبرگ مورد مصرف: قاعده آور روش مصرف: شیاف واژینال تهیه شده ازبرگ ومیوه، آشامیدن دم کرده برگ، بخور دستگاه تناسلی با برگ و میوه منع مصرف: بارداری و شیردهی احتیاط: به علت خاصیت تنظیم کننده هورمون ها، همراه داروهای هورمونی و قرص های ضدبارداری مصرف نشود. - اَقحَوان (Chrysahthemun parthenium) طبیعت: گرم و خشک قسمت مورد استفاده: تمام قسمتهای گیاه مورد مصرف: قاعده آور قوی روش مصرف: شیاف واژینال (در این مورد شکوفه آن قوی تر است)، دم کرده، روغن تهیه شده از گیاه منع مصرف: بارداری وشیردهی ، اختلالات انعقادی احتیاط: تداخل با داروهای ضد انعقادی، آنتاگونیست داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی - اکلیل الملک – گیاه قیصر (Trigonella grandif Boiss) طبیعت: گرم و خشک قسمت مورد استفاده: برگ، گل، میوه مورد مصرف: قاعده آور روش مصرف: خوراکی به شکل دم کرده، برگ وشاخه های آن منع مصرف: بارداری و شیردهی احتیاط: دم کرده آن همراه با انجیر وعسل میل شود. بِرِنجاسَف (Achillea millefoliumc) طبیعت: گرم و خشک قسمت مورد استفاده: ریشه، برگ، سرشاخه گلدار مورد مصرف: قاعده آور روش مصرف: دم کرده ، آبزن، ضماد تهیه شده از گیاه زیر شکم قرار داده شود. منع مصرف: بارداری، شیردهی، اطفال زیر دو سال احتیاط: مصرف زیاد آن ادرار راقهوه ای می کند. - قیصوم (Achillea santolina L) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: برگ، گل، ریشه مورد مصرف: قاعده آور-قابض-ضد اسپاسم عضلات نرم مانند عضلات رحم روش مصرف: آشامیدن جوشانده منع مصرف: بارداری-زیر 2سال - تُرمُس (Lupinus albus L) طبیعت: گرم و خشک قسمت مورد استفاده: میوه مورد مصرف: قاعده آور، ازدیاد جریان قاعدگی روش مصرف: جوشانده، شیاف واژینال منع مصرف: بارداری و شیردهی احتیاط: زیاده روی در مصرف رنگ صورت را زرد می کند. - جاوشیر (Opoponax-ferula galbaniflua) طبیعت:گرم وخشک قسمت مورد استفاده:صمغ،ریشه گیاه،تخم مورد مصرف:قاعده آور قوی ،افزایش ترشحات قاعدگی روش مصرف:جوشانده تخم،دم کرده ،شیاف واژینال منع مصرف:بارداری وشیردهی - تخم زردک (Daucus carota L) طبیعت:گرم وخشک قسمت مورد استفاده:تخم مورد مصرف:قاعده آور قوی روش مصرف:شیاف واژینال ،دم کرده منع مصرف:بارداری وشیردهی - چوب چینی (China root) طبیعت:گرم وتر قسمت مورد استفاده:ریشه وساقه زیرزمینی مورد مصرف:قاعده آور روش مصرف:به شکل قهوه،پودر شده،شربت،مربا،دم کرده،خیسانده منع مصرف:بارداری وشیردهی احتیاط: درفصل گرما،افراد گرم مزاج ،جوانان بهتر است مصرف نشود. - هندوانه ابوجهل- حنظل (Citrullus colocynthis) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: میوه مورد مصرف: قاعده آور روش مصرف: آب تازه،روغن تهیه شده ازآن،دم کرده،شیاف واژینال،بخور دستگاه تناسلی منع مصرف: بارداری ،شیردهی ، ورم روده احتیاط: حاوی کلونتین که مسهل قوی است می باشد درخوردن آن باید احتیاط کرد. - دارفلفل (Piper longum L) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: میوه،دانه ،ریشه ،گلها،ساقه جوان مورد مصرف: قاعده آور روش مصرف: خوراکی منع مصرف: بارداری وشیردهی احتیاط: مصرف همزمان با تئوفیلین،پروپرانولول جذب آنها راسریعتر وکاملتر می نماید. - عرعر (Junperus communis L) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: میوه مورد مصرف: قاعده آور-قابض-تحریک انقباض رحم-برای pms مناسب است. روش مصرف: دم کرده میوه منع مصرف: بارداری وشیردهی وزیر سال احتیاط: مدر شدید است.بیش از 6 هفته مصرف نشود. - قرنفل شامی (Syzygium aromaticum) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: ریشه-غنچه خشک شده مورد مصرف: قاعده آور روش مصرف: آشامیدن جوشانده ریشه –نشستن در sitz bath منع مصرف: بارداری (غنچه خشک در اندازه مصرف خوراکی ممنوع نیست) - کاشم (Heracleum lanatum L) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: تمام قسمتهای گیاه مورد مصرف: قاعده آور روش مصرف: آشامیدن جوشانده ریشه منع مصرف: بارداری - کمون (Cuminum Cyminum.L) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: میوه مورد مصرف: قاعده آور –قابض روش مصرف: تفت داده شده آن قاعده آور است.شیاف واژینال آن همراه روغن زیتون خون قاعدگی را قطع می کند. منع مصرف: بارداری در اندازه مصرف خوراکی منع ندارد. - مرز بخوش (Origanum majorana L) طبیعت: گرم و خشک قسمت مورد استفاده: تمام قسمتهای گیاه مورد مصرف: قاعده آور شیر افزا روش مصرف: آشامیدن دم کرده –شیاف واژینال منع مصرف: بارداری - مو (Vitis Sylvestris Gmel) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: ریشه مورد مصرف: قاعده آور روش مصرف:آشامیدن جوشانده ریشه -sitz bath منع مصرف: بارداری وشیردهی - زنیان– نانخواه (Trachyspermum ammi L) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: برگ وتخم مورد مصرف: قاعده آور-شیر افزا روش مصرف: آشامیدن دم کرده –خوردن برگ خشک شده منع مصرف: بارداری - هوفاریقون (Hypericum perforatum L) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: تمام قسمتهای گیاه مورد مصرف: قاعده آور-کمی قابض –محرک اعمال رحمی روش مصرف: شیاف واژینال –آشامیدن دم کرده منع مصرف: بارداری وشیردهی احتیاط:همراه داروهای خواب آور،آنتی هیستامین ها،مهارکننده کانالهای ca،داروهای کاهنده چربی ،داروهای ضد انعقادی ،قرصهای جلوگیری،امپرازول،داروهای ضد افسردگی استفاده نشود. مدت طولانی استفاده نشود. - گلرنگ- قرطم (Casthamus tinctorius L) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: گل مورد مصرف: قاعده آور روش مصرف: دم کرده-خیسانده منع مصرف: بارداری-زخم معده –بیماریهای خونریزی دهنده به علت طولانی کردن زمان انعقاد - بابونج الطیور (Senecio Vulgaris L) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: تمام قسمتهای گیاه مورد مصرف: قاعده آور قوی-در مقادیر زیاد قابض است –نظم قاعدگی-دردهای قبل وبعد ازقاعدگی روش مصرف: دم کرده منع مصرف: بارداری وشیردهی احتیاط:زیر نظر پزشک مصرف گردد. - گل همیشه بهار (Calendula ofticinalis.L) طبیعت: گرم وخشک قسمت مورد استفاده: مورد مصرف: قاعده آور روش مصرف: دم کرده منع مصرف: ابتدای بارداری آپلود عکس
تجربیات آمپول هپارین تجربیات نی نی نگار جان : ن این مطلب رو راجع به تزریق هپارین نوشته بودم، برات میگذارم با دقت بخون چی کار کنیم که موقع تزریق آمپول هپارین جای کبودی کمتر بشه و درد کمتری ایجاد شه ؟ این روشی که من اینجا نوشتم ، در واقع چکیده ای است که با سرچ توی اینترنت و کمک گرفتن از مقالات علمی و همین طور تجربه ی دوستان نی نی سایتی که دکترهاشون بهشون گفتن به دست آوردم ، خودم که بهش عمل کردم واقعا سایز کبودی ها به طور معنی داری کم شد ، امیدوارم به درد شما هم بخوره یکی از منابعی که استفاده کردم اینه http://jssu.ssu.ac.ir/browse.php?a_id=1376&sid=1&slc_lang=fa 1) حتما سرنگ انسولین خارجی با این مشخصات سایز سوزن استفاده کنید : 0.25mm(31G) * 8mm البته اگه 30 یا 32 هم بود خوبه ، به جای 8 اگه 6 هم بود بهتره و کمتر کبود میشه .هپارین رو داخل سرنگ بکشید و درش رو ببندید. 2) از داروخانه یخ خشک تهیه کنید داخل فریزر نگهداری کنید قبل از تزریق یخ خشک رو داخل یک پارچه تمیز نازک بپیجید و به مدت 3 تا 4 دقیقه روی محلی که می خواهید تزریق کنید قرار بدید . 3) محل تزریق رو با پنبه الکلی استریل کنید 4) با زاویه ی تقریبا عمودی ( یه ذره مایل باشه اشکال نداره ) سوزن رو وارد کنید و خیلی آهسته شروع به تزریق کنید ، مدت تزریق باید 30 ثانیه طول بکشه ( یعنی آهسته شروع به شمردن کنیداز یک تا30 ، خالی شدن هر درجه ی سرنگ انسولین حدودا سه شماره طول می کشه.) توجه کنید که اگه سوزن های با طول بلند تر باشن زاویه تزریق تغییر می کنه مثلا می شه 45 درجه اما شما همین سایز سوزن رو استفاده کنید که نازکه و عالی . 5) وقتی تزریق تموم شد 15 ثانیه سوزن رو در همون حال نگه دارید و بعد از 15 ثانیه خارج کنید 6) با یک پنبه ی تمیز روی محل تزریق روبه مدت 2 دقیقه فشار بدید، فشار باید عمودی باشه ، اصلا مالش ندید که کبود می شه ضمنا فشار نباید خیلی شدید باشه ، در حدی باشه که درد نگیره . 7) بعد می تونید پنبه رو بردارید و حالا دوباره یخ رو که لای دستمال پیچیدید روی محل تزریق بگذارید و به مدت 5 تا 10 دقیقه صبر کنید 8) ضمنا بعد از این کارها بهتره از اون عضوی که تزریق داخلش انجام شده ، تا چند ساعت کار سنگین نکشید برگرفته http://www.ninisite.com/discussion /thread.asp?threadID=27793&PageNumber=2 حتما نکاتی که میگم رعایت کن چون من خودم اوایل نمی دونستم وسختی زیادی کشیدم اگر اونهایی که می خواهند هپارین بزنن مشکلات کمتری دارند چون تا بدن به آمپول عادت کنه طول میکشه و ظرفیت بدنی هرکسی هم فرق می کنه 1--- من از اولین آمپولم هم نرفتم بیمارستان یا درمانگاه وشوهرم زد اونهم اولین بارش بود که امپول می زد وهمین خیلی از نظر روحی تاثیر داشت چون محیط بیمارستان واقعا حس بیماری به آدم میده ولی اگر شوهرتون وحتی خودتون نمی دونید یا می ترسید که بزنید اولینش رو بروید درمانگاه واز پرستار بخواهید آموزش زدن رو بهتون بدهند وشوهرتون خوب نگاه کنه که چه طوری می زنه وبعدی هارو خودتون تو منزل بزنید آسون وترس به خودتون راه ندهید 2-- حتما از همون اول از سرنگ انسولین خارجی استفاده کنید وبه هیچ وجه ایرانی نخرید اشتباهی که من کردم و 60 تای اولی رو ایرانی خریدم وزدم سوزنهای ایرانی نیدل اونها دو سانت هست و دردش وکبودی بیشتری داره ولی خارجی یک سانت وظریف تره و در مقایسه با اون خیلی عالیه 3__ از همون ابتدا تقسیم بندی کنید ومحلهای زدن رو مشخص کنید مثلا اول تو بازوی دست راست بعد پای ران پای راست بعد دست چپ بعد پای چپ ودر ضمن من تو ران پا جایی که آمپولهای دیگه زده میشه هم می زنم که خلی خوبه واصلا حتی متوجه زدن هم نمیشم خلاصه حدودا 6 قسمت هست که یک درمیون بزنید تا فشار به یک ناحیه وارد نشو د البته دور ناف هم دوستان دیگر زدند ولی من تاحالا نزدم دوست ندارم اون قسمت کبود بشه ترجیح میدم تو پا یا دست برم متاسفانه من اوایل فقط تو بازوهام میزدم حتی بود که پشت سرهم 4 تا توی یک دست می زدم حالا دست راستم بیش از اندازه ضعیف شده به خاطر همون زدن های نا آگاهانه به خاطر همین میگم تقسیم بشه تا فرصت استراحت داشته باشه 4 -- نزدیک محل کبودی آمپول زده نشه وهمیشه جا برای کبودی بگذارید خلاصه کبودیها نباید به هم برسند بعضی ها به اندازه یک نخود کبود میشه بعضی هاهم به ادازه ته یک استکان من هم هنوز نمی دونم چرا اینجوری میشه 5-- قبل از تزریق محل رو خوب با پنبه الکلی خیس کنید که میکروب نداشته باشه وبعد از زدن به هیچ وجه آن را فشار یا مالش ندهید البته بعضی وقتها درد قلقلک مانندی داره که دوست داری ماساژ بدی که در این صوت مایع رو پخش می کنی و کبودی بیشتر میشه تو راهنمای زدن نوشته بالای محل تزریق فشار داده بشه که کار خوبی هست 6 -- دستگاه ای به نام دستگاه تزریق انسو لین تو بازار هست که سرنگ را داخل اون می گذاری و رو پوست می گذاری و یک دکمه داره واونو فشار میدی وخودش آروم اروم تزیرق می کنه بعضی از دوستان خریدند وخیلی خوب بوده من تازه فهمیدم همچین دستگاهی هست ولی چون توشهر ما نیست باید بگم از تهران برام بخرند وبفرستند شما حتما این دستگاه را تهیه کنید خیلی راحت میشوید 7__ زدن حتما باید فوری باشه من خودم البته جرات این زدن رو ندارم ومی گذارم رو پوستم وفشار میدم که خیلی درد داره ولی شوهرم یک دفعه میزنه که اصلا متوجه نمیشم به همین خاطر اون دستگاه لازمه چیز دیگه ای یادم نمی یاد ولی اگر یادم اومد حتما میام میگم شروع زدن امپول هم خیلی مهمه تا دیر نشده باشه وبه جنین خون برسه چون کار هپارین رقیق کردن خونه و خون به راحتی از جفت عبور میکنه وبه جنین میرسه من دقیقا از روز مثبت شدن آزمایشام زدم ولی بودن کسانی که از قبل از بارداری هم شروع کردن راستی روزی یک دونه آسپرین هم می خورم که لازمه اینم پاسخ مرکز ابن سینا با سلام من و همسرم چند ماهی است بیمار شما و تحت درمان مرکز شماییم و همسرم سه بار سقط مکرر داشته و بنا به ازمایشاتتون ظاهرا مشکل غلظت و انعقاد خون دارند سوالی که دارم و خیلی دلواپسم 1- بار اول که اومدیم خانم دکتر توکلی ازمایشات ویژه و گرون قیمتی گرفتن و گفتند چون شما جوان هستید، 25 سال و مشکلتون زیاد حاد نیست با مصرف اسپرین کفایت می کند و همسرم که هفته 11بارداری 4 هستند از 5 ماه پیش اسپرین مصرف می کنند و ما یک ماه پیش امدیم خدمت تان کلینیک بارداری. با نگاه کردن به همان ازمایشات گفتند که باید روزی 2 عدد امپول هپارین تزریق شود. آیا واقعا نیاز هست؟ اصلا هماهنگی بین پزشکان وجود دارد یا سلیقه ای است یا ما قربانی شاید خوشنام کردن مرکز هستیم؟ یا احتیاطی است؟ آیا مرکز شما به فکر سلامتی بعد از زایمان مادر و فرزند بیماران هست؟ 2- همه سایت ها نوشته مصرف همزمان اسپرین و هپارین خوب نیست. ممکنه باعث کوری و.... شود. چه جوابی دارین؟ آیا جایگزینی برای امپول هپارین دارین؟ گیاهی یا قرص؟ ایا با مصرف هپارین درمان تضمینی است؟ منظورم اینه اگه تشخیص درست باشه قطعا احتمال موفقیت بسیار بالاست؟ ایا ما اگر هپارین را قطع و بامصرف مداوم مایعات و تغذیه درمانی ادامه دهیم جنین سقط می شود؟ عوارض این امپول ها و قرص ها برای مادر و جنین چیست؟ با تشکر فراوان که با حوسله به حرف دردمندان جامعه گوش می دهید و جواب می دهید. با سمه تعالی دوست گرامی، سلام جای دارد در بدو امر بابت سؤالی که پرسیدید و دقت و توجهی که به روند درمان خود دارید، تشکر کنیم. با توجه به حساسیت سؤال و جهت اطمینان صد در صد از روند درمان شما و همسرتان، علاوه بر پزشکان مجرب و محترم معالج شما، از رؤسای محترم سه کلینیک "سقط مکرر"، "سلامت مادر، جنین و نوزاد" و " ناباروری زنان" نظر خواسته شد. در نهایت با در نظر گرفتن نظر همه متخصصان مربوطه پاسخ زیر خدمت شما ارائه می گردد: تجویز هپارین برای همسر شما بر اساس مثبت بودن چندین فاکتور در جواب آزمایش های ترومبوفیلی ایشان می باشد. گرچه در تحقیقات مختلف میزان بروز سقط مکرر در افراد حامل این ژن ها بیشتر از جمعیت نرمال گزارش شده اما به دلیل عدم یکپارچگی نتایج گزارش شده حاصل از درمان، در حال حاضر درمان اختلالات ترومبوفیلیک در بارداری، محل بحث و گفتگو است و عدم یکسان بودن نظر پزشکان مختلف از همین مسأله نشأت می گیرد. با توجه به این که هپارین از جفت عبور نمی کند، بنابراین هیچ گونه خطری برای جنین ایجاد نخواهد کرد. تنها عارضه مهم مصرف طولانی مدت آن در مادر، افزایش احتمال کاهش تراکم استخوان مادر در حین مصرف است که پس از قطع دارو برمی گردد و به همین خاطر جهت جلوگیری از این عارضه در کنار تجویز هپارین کلسیم هم تجویز می شود. در مورد مطالبی که می خوانید حتما از مراجع معتبر استفاده کنید. هپارین یا آسپرین هیچ کدام ایجاد کوری نمی کنند. آسپرینی که در دوران بارداری تجویز می شود آسپرین دوز پائین (آسپرین بچه) است که در این دوز کم، ضرری از آن گزارش نشده است. در مورد سقط مکرر فقط 50 درصد موارد علت آن شناخته شده است و با دارو قابل درمان است. گاها ممکن است چندین علت در کنار هم عامل ایجاد آن باشند. به هر حال برای هیچ بارداری و برای هیچ فرد سالمی تضمین صد در صد موفقیت آمیز بودن بارداری نیست. در مورد شما هم نظیر سایر مراجعان مرکز، تلاش شده که با توجه به آخرین مطالعات و یافته های موجود، تمام گزینه های درمانی که می توانند مؤثر باشند، مد نظر قرار گیرند. در ضمن خوردن مایعات و داروهای گیاهی کمکی به شما نخواهد کرد.
4
5
روش تعیین گروه خونی در فرزندان به طور کلی 4نوع گروه خونی اصلی وجود دارد , که عبارتند از : A - B- AB –O -روی سلولهای خونی دونوع آنتی ژن وجود دارد , Aیا B - بسته به این که آنتی ژن موجود روی سلول خونی از چه نوعی باشد(AیاB ویا هردو و یا هیچ کدام (در آن صورت گروه خونی O میشود )) ,نوع گروه خونی تعیین میگردد. - آنتی ژن دیگری بنام آنتی ژن رزوس(RH) روی سلولهای خونی وجود دارد ,که وجود یا عدم وجود آن نوع RHخون را تعیین میکند , در صورت وجود آن RHمثبت و در صورت عدم وجود RH منفی میشود . اکنون احتمال بروز گروههای خونی مختلف را در ازدواجهای زیر بررسی میکنیم : پدر و مادر:(A و B) فرزندان : ممکن است همه 4 گروه خونی را نشان دهند. پدر و مادر: (A وO)احتمال گروه خونی فرزندان : ( Oیا A) پدر و مادر: (AB و O)احتمال گروه خونی فرزندان :(A یا B) پدر و مادر:(AB وB)احتمال گروه خونی فرزندان :(AB یا A یا B) پدر و مادر(AB و A)احتمال گروه خونی فرزندان :( Aیا AB یاB) پدر و مادر:(B و O )احتمال گروه خونی فرزندان :(Oیا B) پدر و مادر:( OوO )احتمال گروه خونی فرزندان :(O) پدر و مادر:( Bو B )احتمال گروه خونی فرزندان : (Oیا B) پدر و مادر:( A و A)احتمال گروه خونی فرزندان : (Oیا A) پدر و مادر:( AB و AB)احتمال گروه خونی فرزندان : (AB یا A یا B)
سلام یلدا جوون برای اینکه اون تاپیک خیلی سنگین و اطلاعاتش قدیمی شده بود دوستاهای که مامان شدن ذیگه نمی اومدن اونجا یکی از ابجی هاا پیشنهاد داد که جدید شو بسازیم کسی قبول نکرد تا اینکه .ً.. به هر حال ان شاءالله اینجا هم پر برکت باشه همه. مون رو با دلخوشی مامان کنه
من مشکلم از مال شماها نیست یه جور دیگه هست, اسپرمای همسرم ضعیف و کم تحرکه. اگه. اجازه بدین میخام تو این گروه باشم آخه صحبتهای شماهارو میبینم کلی امید بهم دست میده و انرژی میگیرم ازتون. باز اگه دوست نداشتین نمییام
2706