موضوع: صبحانه نخوردن كودك يكساله + اظهار نظر

کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
ساينا پست ها : 108عضویت:1389/2/2
1390/6/25 - 3:25 عصر
دوستان پسرم يك ساله هست و اصلا صبحانه نميخوره كره، پنير، مربا، خامه، تخم مرغ، فرني همه رو امتحان كردم نميخوره:((((( به نظرتون چيكار كنم؟؟؟؟
sanaz پست ها : 540عضویت:1388/10/16
1390/6/25 - 3:47 عصر
براش جوري درست كن كه بتونه بخوره مثلا كره و پنير واسه بچه يك ساله زود كه بخواد با نون بخوره
البته به نظر من بايد روش درست كردنتو عوض كني يا تخم مرغ جوري درست كن كه براش راحتر باشه خوردنش اون موقع مي خوره
ساينا پست ها : 108عضویت:1389/2/2
1390/6/25 - 3:51 عصر
ساناز جون تخم مرغ هم آبپز و هم نيمرو رو امتحان كردم نميخوره. ميشه روشهاي پيشنهاديتو بگي؟
1390/6/25 - 4:00 عصر
مي توني تخم مرغ رو بپزي جون الان براش زوده بخواي نيمرو كني
من به شخصه هميشه از راه اسون شروع مي كنم تا يواش يواش عادت كه كردش بعدش براش مثل خودمون مي زارم و اين طوري خيلي بهتره و بگم كه بچم خيلي بدغذاست ولي هميشه كاري كردم كه تقريبا براش راحتر باشه خوردن و الان كه دوسالشه داره تخم مرغ نيمرو مي خوره تازه بلدرچين 2تا فقط

من خودم اين كارو مي كردم
تخمرغ آبپز با نمك ( يا به جاي نمك پنير) رنده مي كردم و با شير خيلي كمي البته بيشتر موقع ها با آب جوش كه نرم بشه مي دادم و مي خوردش - هر كس كه مي ديد مي گفت اه اين چيه كه بهش مي دي ولي خيل خوب مي خورده تازه آب ميوه هم بهش مي دادم كه راحتر بخوره
اين طوري هم نرم مي شه و از حالت سفتي در مي ادش و هم اينكه مي خوره
حالا الان لازم نيست كه بهش نون و پنير بدي مثل خودمون براش لقمه هاي خيلي كوجيك كه بتونه بجوه اگر هم نتونست توي جايي يا شير كه شيرين كردي با عسل نون رو بريز بعد بهش بده بخوره
فرني و حريره بادام هم كه خوبه و با غلظت زياد نه شل كه بتونه راحتر بخوره
الان سنش كمه تاز داره ياد مي گيره كه بجوه بايد براش راحت و حلقوم تر درست كني كه بتوني بخوره
1390/6/25 - 4:02 عصر
براش تنوع ايجاد كن كه لذت ببره
مثلا يه روز تخم مرغ يه روز فرني يه روز حريره يه روز شير با بيسكويت يه روز چايي با بيسكويت
براش بايد مزه ها خوب باشن
AAzAA پست ها : 16124عضویت:1389/5/18
1390/6/25 - 4:35 عصر
پسر منم اينطوريه يعني هر چيزي كه بگي امتحان كرد ولي صبحانه خيلي كم مي خوره

بهش حلوا شكري خامه موز عسل مربا پنير و گردو چايي شيرين سرلاك و تركيب اينا كه گفتم دو به دو رو امتحان كردم

تخم مرغ هم نيمرو املت آب پز با كره و گوجه و توي ش شير داغ هم ريختم و پختم ولي بازم نمي خوره البته تخم مرغ رو در كل دوست داره ولي نه صبحانه
خدایا چنان کن سرانجام کار که تو خشنود باشی و ما رستگار
شميم پست ها : 2862عضویت:1388/11/30
1390/6/25 - 4:43 عصر
متاسفانه بعضي بچه ها بد صبحانه هستند.مثل پسر خودم.به اصطلاح صبحها دهنشون باز نمي شه.براش چيزاي راحت الحلقوم درست كن مثل يه شير برنج ولرم و خوش خوراك .يه كمي هم بهش عسل بزن.از يه سالگي مي توني عسل بدي.يا يه حلواي سبك يا كاچي كه خوش خوراك باشن.البته يه كم دقيقتر از حالتي كه خودمون مي خوريم.يا حليم شير.
هیچ وقت امید را از کسی نگیریم. شاید اون تنها چیزی هست که داشته باشه.
نيلو پست ها : 5027عضویت:1388/4/9
1390/6/25 - 5:00 عصر
احتمالا سيرش ميكني !
بايد سعي كني تو شب اصلا بهش شير ندي. كودك يك ساله بايد تمام شب رو بخوابه و براي شير بيدار نشه. اگه اين كارو كردي صبح هم كه بيدار شد قبل از شير دادن بهش صبحانه بده و توجه داشته باش از يك سالگي غذا خوردن بر شير خوردن مقدم هست و اول بايد با غذا سيرش كني و بعد بهش شير بدي. تقريبا شير بايد نقش نوشيدني رو براش داشته باشه نه غذاي اصلي
دارچين پست ها : 18728عضویت:1387/1/27
1390/6/25 - 6:08 عصر
دختر من تخم مرغ رو از اول دوست نداشت... من هميشه بهش پنكيك ميدادم كه توش يدونه تخم مرغ داره....

شايد نون رو نميتونه قورت بده!!!!

من از تقريبا 10 ماهگي صبحانه رو شروع كردم... نون سنگك رو تو چاي شيرين نرم ميكردم... روش پنير ميزدم... خيلي دوست داشت

شيرين گندمك با شير خيلي دوست داشت.

از اول مربا و عسل و خامه دوست نداشت.

حتي الان هم كه 2.5 سالشه فقط و فقط نون و پنير رو صبحانه ميدونه...

در ضمن بعضي ها صبح چيزي از گلوشون پايين نميره.... بزار 1 تا 1.5 ساعت بعد از بيدار شدنش بهش بده
مشكي پوش پست ها : 334عضویت:1390/5/29
1390/6/25 - 7:06 عصر
من به دخترم صبحونه , زرده تخم مرغ آب پز با ماست و كره ميدم . خيلي دوست داره و كامل مي خوره .
تانيا دختر نازم پست ها : 209عضویت:1388/3/6
1390/6/26 - 11:28 صبح
دختر من 2 سالشه تخم مرغ دوست داره البته 1 سالگيش دوست نداشت منم زرده آب پز رو با شير و كره نرم مي كردم.كم كم عادت كرد الانم نيمرو دوست داره.
ولي يه چيز ديگه كه 6 ماهه فهميدم دوست داره سرلاك خرماست بعضي وقت ها هم خامه بش اضافه مي كنم.
در ضمن اگه مي بيني چيزي رو دوست نداره تو موقعيت هاي ديگه و با روش هاي ديگه هم امتحان كن قطعش نكن
من از وقتي دخترم رو از شير گرفتم اشتهاش برا صبحونه عالي شد.
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: