2410
2553

با یاد و نام خالق کودکی سلسله مطالبی که از این پس در این صفحه به رشته تحریر در خواهیم آورد در بر گیرنده نکاتی است در خصوص عکاسی از کودکان با استفاده از امکانات و دوربین های غیر حرفه ای. بدون شک هر کودکی که به دنیا می آید، در برگیرنده مجموعه ای است از رفتارهای خاص و جذابیتهای منحصر به فرد وبه همین دلیل نیز خالق لحظاتی است شیرین و بی بدیل. اغلب والدین تلاش زیادی می کنند تا از طریق به تصویر کشیدن این لحظات گذرا، وقایع این دوران را برای فرزند خود ثبت کنند و به سان هدیه ای ارزشمند، آن را برای جگر گوشه ی خود و نسل بعد از وی به یادگار باقی بگذارند. اما با کمی دقت در شبکه های اجتماعی و یا آلبومهای خانوادگی شاهدیم که در بسیاری از این عکسها ، حق مطلب آن طور که باید ادا نشده است و آن لحظه با شکوه آنقدر ها هم در تصویر با شکوه به نظر نمی رسد. حال سوال این است که برای گرفتن عکسهای خوب چقدر آگاهی و اطلاعات مورد نیاز است؟ خوب در واقع عکاسی رشته ای تخصصی است با گستردگی فراوان و پیچیدگی های خاص خود . اما اگر هدف از عکاسی برای شما ، ثبت لحظات شیرین زندگی خودتان است میتوانید ساده تر به آن بنگرید و با دریافت اطلاعاتی ابتدایی به ارتقاء سطح کیفی عکسهای خود کمک شایانی نمایید تا هدیه های تصویری که برای فرزندانتان به یادگار می گذارید ارزنده تر باشند. به همین منظور من و همکارانم در آتلیه سه سیب برآنیم تا هر هفته یک مطلب ساده اما کاربردی را در زمینه عکاسی از کودکان عنوان نماییم . بدون شک نظرات شما خوانندگان عزیز در جهت دهی به این مجموعه مباحث بی تاثیر نخواهد بود. نکته ی مهم: در شروع ، برای پیگیری این مباحث آموزشی تنها وسیله ای که نیاز داریم یک دوربین ساده خانگی یا موبایل دوربین دار یا یک تبلت است. دوربین خود را روی حالت تمام اتوماتیک قرار دهید و فعلا ذهن خود را به هیچ وجه درگیر مسائل تکنیکی و فنی و طریقه استفاده از دوربین نکنید. برای قرار دادن دوربین روی حالت تمام اتوماتیک می بایست مطابق عکس زیر علامت سبز که معمولا در بالای دوربین ودر اطراف دکمه گردان دایره واری قرار دارد را انتخاب کنید. دوربین های موبایل و تبلت هم به طور پیش فرض روی حالت تمام اتوماتیک تنظیم می باشند. چنانچه قصد دارید این مباحث را دنبال فرمایید به عنوان "پیش تمرین" عنایت فرمایید و تا 24 ساعت آینده که اولین مطلب آموزشی را مطرح می کنیم در فضای باز و نور روز با همین تنظیمات، به دلخواه چند عکس از سوژه خود ( کودک ) بگیرید و تلاش کنید تا حداقل از نظر خودتان عکسهای خوبی از آب در آیند لازم به ذکر است برنامه این تاپیک آموزشی به این ترتیب خواهد بود که سوالها و پستهای مخاطبین محترم تا ظهر یکشنبه هر هفته مطالعه می شود و پاسخ آنها به همراه مطلب جدید تا پایان وقت اداری سه شنبه هر هفته پست خواهد شد. امیدواریم مطالبی که ارائه می دهیم مفید واقع شوند. آتلیه سه سیب

آتلیه سه سیب
سلام سلام من عاشق عکاسی ام چه تاپیک خوبی ایجاد کردین تشکر الان چند تا عکس از پسرم میزارم تا ایراداشو بهم بگید که برای دفعات بعد دقت بیشتری بکنم و نکاتی یاد بگیرم ازتون این عکس ها رو با تبلت انداختم ، ولی یه دوربین کانون دی فایو هم دارم که الان بخاطر وزنش و استراحت مطلق یه هشت ماهی هست دست نزدم بهش ، سپاس
https://t.me/joinchat/AAAAAD99H00YmA0Ztg-6eA

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2720
2714
سلام
به به عجب تاپیک جذاب و مفیدی حتما دنبالش میکنم. با تشکر فراوان از مدیریت آتلیه سه سیب همچین تاپیکی رو ایجاد کردند من هم سعی میکنم امروز یک عکس از دخترم بزارم

مادرم چشمهایم جای پاهای توست

عالی بود خواهشا کامل مباحث عکاسی رو ادامه بدید . یه دنیا ممنون
رَبّ هَبْ لی مِنْ لَّدُنْکَ ذُریَّتة الطَیِّبة اِنَّکَ سَمیعُ الدُعا «پروردگارا از جانب خود به من ذریه ای پاک عطا کن ؛ همانا که تو شنونده دعا هستی»
2706